Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 690.084
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
Posmatrač kaže...

Nabacas strucnih i nejasnih termina pocetniku i mislis da si mu time pomogao? Veci i tezi objektiv kao tsakav ne znaci nista.... Nece ih kupovati na kile i metre... Objasni covjeku konkretno sta geldati. Otvor blende, stabilizacija i sl a ne masa....

Sve 5, trudim se pomoći ako to mogu. Ako nešto nije jasno, čovjek bude pitao, objasniti će se.

Nije ni meni sve jasno, pitam, ljudi mi pomognu i sve 5.

Tebi je sve kristalno jasno, odlično, bravo za tebe

 

 Nisam rekao sve nego ono o cemu si ti pricao samo si zakomplikovao za pocetnika. Nisi namjerno jasno je to meni ali za pocetnika veci objektiv ne znaci puno kada ode da kupi,,,,

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Gdje to ima 70-200 predpostavljam za sport s f2.8 za 2000kn?
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
Gdje to ima 70-200 predpostavljam za sport s f2.8 za 2000kn?

Nigdje.....:-)....šta je netko napisao da ima?

70-200mm f4 2200kn imaš trenutni jednog na njuški u Rijeci, vidio sam ih već dosta, brzo se prodaju ali svekih toliko se pojavi neki.

70-200mm f2,8 se da naći oko 4,000-4500kn.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

F2.8 s stabilizacijom ne postoji u toj mjeri i tom cijenom, to sto si ti vidio su sve prastara smeca od objektiva ili nesto ne valja s njima, da im je cijena tako mala i da valjaju svi bi okolo setali s 70-200..lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Moram priznati da si prvi kojeg znam je aktualne L objektive od Canon-a nazvao smečem...... Jesi li ti probao barem jednog od njih?

Nov 70-200mm f4 košta oko 4500kn u trgovini u HR, zašto misliš da bi polovan trebao koštati puno više?

Upravo ovo što ti pišeš, je zapravo i poanta zašto mislim da je Canon dobar izbor, upravo zato jer si amateri mogu priuštiti 70-200mm i šetati se okolo s tim. 

 

Stabilizacija je apsolutno nepotrebna za slikanje nekakvih nogometnih utakmica.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 12:55 (ITelektronika).
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Sretno onom tko fotka s 200mm na f4 bez stabilizacije, u to se rijetki upustaju. I ako se zeli izvuci najbolje s objektivom bez stabilizacije valjalo bi uloziti i u bolje lowlight tijelo tu si vec na min 10000+ kn.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
Sretno onom tko fotka s 200mm na f4 bez stabilizacije, u to se rijetki upustaju. I ako se zeli izvuci najbolje s objektivom bez stabilizacije valjalo bi uloziti i u bolje lowlight tijelo tu si vec na min 10000+ kn.lp

Mi govorimo o sportu(nogomet), dnevno svijetlo, otvoreno. O kakvom ti lowlight tijelu pričaš, o kakvoj vražjoj stabilizaciji?

Takve stvari se u pravilu slikaju bez stabilizacije, rijetki ju koriste i to ako pojma nemaju šta rade ili iznimno poput panning fotografija.

 

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
Stjepanj kaže...
Sretno onom tko fotka s 200mm na f4 bez stabilizacije, u to se rijetki upustaju. I ako se zeli izvuci najbolje s objektivom bez stabilizacije valjalo bi uloziti i u bolje lowlight tijelo tu si vec na min 10000+ kn.lp

Mi govorimo o sportu(nogomet), dnevno svijetlo, otvoreno. O kakvom ti lowlight tijelu pričaš, o kakvoj vražjoj stabilizaciji?

Takve stvari se u pravilu slikaju bez stabilizacije, rijetki ju koriste i to ako pojma nemaju šta rade ili iznimno poput panning fotografija.

 a i ti s otisao predaleko, sunce ce mu vjecito sjati i fotkat ce samo na otvorenom zamisli fotografske bajke, svima je jasno da je stabilizacija kontraproduktivna kod tako brzih objekata(zato i postoji gasenje iste/horizontalne), no mi pricamo o starim polovnim f4/f2.8 na nekom "polovnom" tjelu, da ne pricam u imalo losijim uvjetima morat ce dizati iso i eto ti neupotrebljivih fotografija, a kako se radi o dosta malom budetu nemu tu srece u sportu s time pogotovo ne s starom opremom.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 20:33 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
nekitamolik kaže...

Pozdrav ljudi! :)

 

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat, kompaktni naravno, sa minimalno 20-30x optickog zooma. Manualne opcije su pozeljne, ali nije mi potrebno nista pretjerano, jednostavno.

 

Najbitnija stavka mi je da kvaliteta fotografije bude veća nego na "najboljem" mobitelu, da se osjeti odskok, a to znam da nebi trebao biti problem, pogotovo za fotografije u slabijem osvijetljenju.

 

Do cca. 3500HRK za novu igracku, pa lako bacim oko i na polovnu.

 

Hvala :).

 Pozdrav, trebala bi mi otprilike ista stvar, pa da se ne ponavljam... jedino mi ovako veliki zoom nije bitan. ova dva su mi u užem izboru, koji ima više smisla za ove potrebe? https://www.digicamdb.com/compare/panasonic_lumix-dmc-tz80-vs-sony_cybershot-dsc-rx100/

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja bih isao na sony bez dileme. Dva razloga: 4x veci senzor i veci otvor blende i to toliko da to uopste nije uporedivo. 

Max. aperture (35mm equiv.)  f18.5 - f36 f4.9 - f13.4 
10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav imam nikon D5300 na kojem koristim 18-55 mm objektiv,koji objektiv bih mi preporucili iduci? treba mi nesto sa vecim zoom-om i nesto za nocni long exposure

cijena 1000/1500 kn moze i polovni,hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja imam isti fotić, moj slijedeći objektiv je bio 50mm 1.8 i sad sam kupio 70-300 mm nikkor...možda ti pomogne...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
15 godina
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
toma20 kaže...

pozdrav imam nikon D5300 na kojem koristim 18-55 mm objektiv,koji objektiv bih mi preporucili iduci? treba mi nesto sa vecim zoom-om i nesto za nocni long exposure

cijena 1000/1500 kn moze i polovni,hvala 

 

Srednji kaže...

Ja imam isti fotić, moj slijedeći objektiv je bio 50mm 1.8 i sad sam kupio 70-300 mm nikkor...možda ti pomogne...

 

Ja bi ipak išao na 35mm 1.8 jer će ti 50mm zbog crop senzora na D5300 biti pretijesno u zatvorenom prostoru (čak će i 35mm biti ako imaš baš malo prostora). 35 će biti mnogo svestraniji objektiv i za uličnu fotografiju i za portrete.

Probaj neko vrijeme držati svoj kit objektiv samo na 35mm i samo na 50mm bez korištenja zuma pa vidi šta ti više odgovara.

5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Widowmaker kaže...
toma20 kaže...

pozdrav imam nikon D5300 na kojem koristim 18-55 mm objektiv,koji objektiv bih mi preporucili iduci? treba mi nesto sa vecim zoom-om i nesto za nocni long exposure

cijena 1000/1500 kn moze i polovni,hvala 

 

Srednji kaže...

Ja imam isti fotić, moj slijedeći objektiv je bio 50mm 1.8 i sad sam kupio 70-300 mm nikkor...možda ti pomogne...

 

Ja bi ipak išao na 35mm 1.8 jer će ti 50mm zbog crop senzora na D5300 biti pretijesno u zatvorenom prostoru (čak će i 35mm biti ako imaš baš malo prostora). 35 će biti mnogo svestraniji objektiv i za uličnu fotografiju i za portrete.

Probaj neko vrijeme držati svoj kit objektiv samo na 35mm i samo na 50mm bez korištenja zuma pa vidi šta ti više odgovara.

 Slazem se u potpunosti.... Ja imam 30mm 2.8 na sony a6000 i to je dosta usko za zatvorene prostore i razmisljam o 16mm. Moze iportovati u lightroom i filtrirati po focal lenght pa vidjeti koju je najcesce koristio....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
sorel kaže...
nekitamolik kaže...

Pozdrav ljudi! :)

 

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat, kompaktni naravno, sa minimalno 20-30x optickog zooma. Manualne opcije su pozeljne, ali nije mi potrebno nista pretjerano, jednostavno.

 

Najbitnija stavka mi je da kvaliteta fotografije bude veća nego na "najboljem" mobitelu, da se osjeti odskok, a to znam da nebi trebao biti problem, pogotovo za fotografije u slabijem osvijetljenju.

 

Do cca. 3500HRK za novu igracku, pa lako bacim oko i na polovnu.

 

Hvala :).

 Pozdrav, trebala bi mi otprilike ista stvar, pa da se ne ponavljam... jedino mi ovako veliki zoom nije bitan. ova dva su mi u užem izboru, koji ima više smisla za ove potrebe? https://www.digicamdb.com/compare/panasonic_lumix-dmc-tz80-vs-sony_cybershot-dsc-rx100/

 

 

Slicno pitanje.. nesto (relativno) "pocket" dimenzija, 95% slika bi bilo u auto modu, nezanima me izmjena objektiva ni brdo postavki, niti kvaliteta raw datoteka, iskljucivo sto bolji jpg za novce, obavezno novi uređaj, cijena planirana 5000kn i samo nemojte sad uletit s izjavom "kupi p30 pro" jer nezelim mobitel nego fotoaparat, trenutno sam na p20pro i nisam zadovoljan, valjda bi fotoaparati mogli izvuc bolje slike od mobitela.

 

BTW razmisljao sam o rx100 VA i 6400 s kit objektivom (znam koliko oni kostaju..), posto se ne kuzim u to neznam koliko zapravo meni vrijedi 6400 ako cu koristiti kitobjektiv i auto postavke u odnosu npr na rx100va itd..dakle meni je iskljucivo bitna jpg kvaliteta slike u auto modu.

 

Hvala.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Mstnew kaže...
sorel kaže...
nekitamolik kaže...

Pozdrav ljudi! :)

 

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat,

 

Slicno pitanje.. nesto (relativno) "pocket" dimenzija, 95% slika bi bilo u auto modu, nezanima me izmjena objektiva ni brdo postavki, niti kvaliteta raw datoteka, iskljucivo sto bolji jpg za novce, obavezno novi uređaj, cijena planirana 5000kn i samo nemojte sad uletit s izjavom "kupi p30 pro" jer nezelim mobitel nego fotoaparat, trenutno sam na p20pro i nisam zadovoljan, valjda bi fotoaparati mogli izvuc bolje slike od mobitela.

 

BTW razmisljao sam o rx100 VA i 6400 s kit objektivom (znam koliko oni kostaju..), posto se ne kuzim u to neznam koliko zapravo meni vrijedi 6400 ako cu koristiti kitobjektiv i auto postavke u odnosu npr na rx100va itd..dakle meni je iskljucivo bitna jpg kvaliteta slike u auto modu.

 

Hvala.

 Prema tome kaj si napisao tebi je najbolja opcija neki rx 100 samo kaj ti u ovu cijenu kod nas dolazi jedino mark IV tj. čak je i on malo preko 5000. Btw ja mislim, kažem mislim jer nemam baš iskustva iz prakse , ali sam mišljenja da kompaktni fotić visoke klase sa 1inch senzorom daje bolje fotke nego mobitel. Baš zbog veličine senzora a ne softverskog peglanja slike. Btw koje su uopće veličine senzora na ovim high end mobitelima?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

A6000 se vjerujem moze naci nov u okviru budzeta....

https://www.amazon.de/Sony-Systemkamera-Megapixel-LCD-Display-SEL-P1650/dp/B00IE9XHE0/ref=sr_1_3?keywords=sony+a6000&qid=1560153984&s=gateway&sr=8-3

 

jel ovo manje od 5000 kn? Trebalo bi biti....žJa ga imam i aparat je odlican. JEdino treba kartica od 64 gb min za snimanje sa HEVC....

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 10:07 (Posmatrač).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Huawei P30Pro - 1/1.7 40mpix

 

sve ostalo je još puno manje

 

 

12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

A6000 je ok aparat i ništa više. Boje su klasično "Sonyjevski" loše, kit objektivi su loši a cijela budućnost APS-C E-mounta je upitna jer skoro sve dobro od objektiva što izlazi zadnjih par godina namijenjeno je FF aparatima.

Ako se nađe dobar polovan za cca 250€ onda je to dobra kupovina a sve iznad toga ne bih preporučio.

Od E-mount objektiva imam 16-50 i 55-210 kit, Sony 50 1.8 (odličan objektiv), Sigma 30mm f2.8 Art, Sigma 19mm f2.8 Art (dobri objektivi, bez stabilizacije) i neki kineski 8mm fisheye koji je sasvim ok i sad sam uzeo A6300 i već je to malo bolji setup no ništa spektakularno. Razmišljam da li da uzmem Sigmu 35mm f1.4 ili sve prodam i odem na FE mount ili na FF nekog drugog proizvođača.

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
BlueMax kaže...

A6000 je ok aparat i ništa više. Boje su klasično "Sonyjevski" loše, kit objektivi su loši a cijela budućnost APS-C E-mounta je upitna jer skoro sve dobro od objektiva što izlazi zadnjih par godina namijenjeno je FF aparatima.

Ako se nađe dobar polovan za cca 250€ onda je to dobra kupovina a sve iznad toga ne bih preporučio.

Od E-mount objektiva imam 16-50 i 55-210 kit, Sony 50 1.8 (odličan objektiv), Sigma 30mm f2.8 Art, Sigma 19mm f2.8 Art (dobri objektivi, bez stabilizacije) i neki kineski 8mm fisheye koji je sasvim ok i sad sam uzeo A6300 i već je to malo bolji setup no ništa spektakularno. Razmišljam da li da uzmem Sigmu 35mm f1.4 ili sve prodam i odem na FE mount ili na FF nekog drugog proizvođača.

 

 

 Sve se slazem sa tobom ali lika objektivi ne zanimaju ;)

Ja imam sigmu 30mm f2.8 a kit sam prodao ;) Ona mi zadovoljava 90% potreba. Jedino mi fali malo sirine u zatvorenom i imao sam sony sel16f28 za 75 eur i budala nisam uzeo...

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Dud kaže...
Mstnew kaže...
sorel kaže...
nekitamolik kaže...

Pozdrav ljudi! :)

 

Treba mi preporuka za "point&shoot" fotoaparat,

 

Slicno pitanje.. nesto (relativno) "pocket" dimenzija, 95% slika bi bilo u auto modu, nezanima me izmjena objektiva ni brdo postavki, niti kvaliteta raw datoteka, iskljucivo sto bolji jpg za novce, obavezno novi uređaj, cijena planirana 5000kn i samo nemojte sad uletit s izjavom "kupi p30 pro" jer nezelim mobitel nego fotoaparat, trenutno sam na p20pro i nisam zadovoljan, valjda bi fotoaparati mogli izvuc bolje slike od mobitela.

 

BTW razmisljao sam o rx100 VA i 6400 s kit objektivom (znam koliko oni kostaju..), posto se ne kuzim u to neznam koliko zapravo meni vrijedi 6400 ako cu koristiti kitobjektiv i auto postavke u odnosu npr na rx100va itd..dakle meni je iskljucivo bitna jpg kvaliteta slike u auto modu.

 

Hvala.

 Prema tome kaj si napisao tebi je najbolja opcija neki rx 100 samo kaj ti u ovu cijenu kod nas dolazi jedino mark IV tj. čak je i on malo preko 5000. Btw ja mislim, kažem mislim jer nemam baš iskustva iz prakse , ali sam mišljenja da kompaktni fotić visoke klase sa 1inch senzorom daje bolje fotke nego mobitel. Baš zbog veličine senzora a ne softverskog peglanja slike. Btw koje su uopće veličine senzora na ovim high end mobitelima?

 

Pa tako nesto sam i mislio da bi bilo ok i zasad mi je on favorit, ali zelim bas mark 5A, moze se jeftino dovest iz vani:

https://www.e-infin.com/uk/item/3651/sony_cyber-shot_dsc-rx100_va_digital_camera_rx100m5a

Ovo sa 6000 serijom mi secini previse za amatera kojeg nezanimaju objektivi ni rucne postavke.

 

valjda mu garancija vrijedi i ovdje ali ako i ne vrijedi mislim da bi isao na njega.

 

Hvala svima na odgovorima.

 

Lp.

 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Posmatrač kaže...

 

 

 Sve se slazem sa tobom ali lika objektivi ne zanimaju ;)

Ja imam sigmu 30mm f2.8 a kit sam prodao ;) Ona mi zadovoljava 90% potreba. Jedino mi fali malo sirine u zatvorenom i imao sam sony sel16f28 za 75 eur i budala nisam uzeo...

 

 Imaš Sigmu iz iste serije 19mm f2.8 za kikiriki kupiti. Izuzetno oštar objektiv s prihvatljivom distorzijom za taj kut. Samo, kao i kod verzije od 30mm, gledaj nači staru nazubljenu seriju koja je dosta bolja (oštrija) od ove nove glatke.

Znači, ako možeš pronaći ovo:

 a ne ovo:

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 13:32 (BlueMax).
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Nije ni ova nova loša no stara serija je bolja što je vidljivo i po cijenama polovnih. Stara polovna je skuplja ili jednako skupa kao nova iz dućana.

https://www.foto-video-sauter.de/festbrennweite/291176-19-28-dn-sony-e-mount-schwarz-85126929749.html

 

Jedno vrijeme je koštala 150€što je vjerojatno najbolji odnos cijene i kvalitete koji sam ikad vidio.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Po vama ima li smisla uz Sigmu 18-35 mm f/1.8 ostaviti i koristiti Canon 50mm f/1.8?

Htio bi prodati tog 50mm ali nisam siguran.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Bernard Huky Hux kaže...

Po vama ima li smisla uz Sigmu 18-35 mm f/1.8 ostaviti i koristiti Canon 50mm f/1.8?

Htio bi prodati tog 50mm ali nisam siguran.

na kojem tijelu to koristis?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Bernard Huky Hux kaže...

Po vama ima li smisla uz Sigmu 18-35 mm f/1.8 ostaviti i koristiti Canon 50mm f/1.8?

Htio bi prodati tog 50mm ali nisam siguran.

 Fifty je fifty, imam oba navedena objektiva(ukoliko je 50ka kit ili 50mm 1.4)

Sigma je sveti gral što se objektiva tiče i uz nju i 24-70 ili 70-200 ti ništa više ne treba ali o tom po tom. Uglavnom ja prodavao ne bih jer drže cijenu nenormalno i uvijek ga možeš po istoj cijeni dat, ako nabaviš još jedan fotić ili nešto uvijek ga možeš na njega ubost a i sigma bogme ima kilaže tako da u nekim situacijama 50ka biva bolji izbor. I vjeruj mi koliko god puta sam 50mm prodao toliko sam ga puta i uzeo.

6 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Koja je svrha uzeti foto od 5000kn koji može spremiti slike u raw-u i onda koristiti samo jpeg...kad sam prvi put u životu koristio lightroom...te godine kupio Sony A 6000(2015)...ne možeš virovati koliko toga nedostaje u jpegu u odnosu na raw kojeg obradiš u lightroom-u...A svaka se fotografija u lightroom-u može obraditi za manje od 5 minuta

Imam 16-50 kit objektiv...koristim ga samo na F8... Jerbo od 16-50 F8 mu najbolje odgovara s obzirom na oštrinu....s tim da je od nekih 22 do 30 najbolja oštrina

Imam sigma 60mm F2.8...po oštrini prvi..
Imam Sony 30mm3.5 macro...u makro svijet sam uletio malo naivno...hebiga svo iskustvo moram sam dobivati...dva mjeseca nakon kupovine alphe kupio taj makro...otišao u prvim danima proljeće u np...sve slike otišle u delated...moj fetish je fokus i oštrina...A bez fokus stacking nema ni fokusa po mojoj želji

Sad skupljam pare za sel70-200F4 od Sony...može se koristiti i na A6000...znam za crop factor...još bolje jer zoom-a nikad dosta
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Samo mali update, stigao je rx100m5a i Sony 64GB SF-UZ, aparat je nekih 4900 s ukljucenom postarinom i oko 250 kartica, tek sam poceo koristiti isti ali sam zadovoljan, nije to revolucija u odnosu na p20pro (sunce, dobro osvjetljenje) ali prednosti su i amateru (meni) vidljive na prvu. 

 

Nakon dugotrajnog koristenja p20pro i njegovih agresivnih boja rx100 ispadne kao da mu fali boje, ali postavka "vivid" pomaze u prilagodbi haha

 

Uglavnom zakljucak amatera, za nesto jednostavno, maleno/kompaktno aparat je odlican, malo preskup za point&shoot amatera al sto je tu je. Zadovoljan sam.

 

Evo malo vivid boja za kraj..sve auto postavke :D (ali slika srezana upola u rezoluciji i kompresirana da se moze uploadat ovdje)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 22:50 (Mstnew).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Mstnew kaže...

Samo mali update, stigao je rx100m5a i Sony 64GB SF-UZ, aparat je nekih 4900 s ukljucenom postarinom i oko 250 kartica, tek sam poceo koristiti isti ali sam zadovoljan, nije to revolucija u odnosu na p20pro (sunce, dobro osvjetljenje) ali prednosti su i amateru (meni) vidljive na prvu. 

 

Nakon dugotrajnog koristenja p20pro i njegovih agresivnih boja rx100 ispadne kao da mu fali boje, ali postavka "vivid" pomaze u prilagodbi haha

 

Uglavnom zakljucak amatera, za nesto jednostavno, maleno/kompaktno aparat je odlican, malo preskup za point&shoot amatera al sto je tu je. Zadovoljan sam.

 

Evo malo vivid boja za kraj..sve auto postavke :D (ali slika srezana upola u rezoluciji i kompresirana da se moze uploadat ovdje)

 

 

 

 

 Pa ako ces koristiti Auto i jpg i nema neke prevelike razlike u odnosu na p20pro.... Takav aparat se ne kupuje da se tako koristi....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Posmatrač kaže...
Mstnew kaže...

Samo mali update, stigao je rx100m5a i Sony 64GB SF-UZ, aparat je nekih 4900 s ukljucenom postarinom i oko 250 kartica, tek sam poceo koristiti isti ali sam zadovoljan, nije to revolucija u odnosu na p20pro (sunce, dobro osvjetljenje) ali prednosti su i amateru (meni) vidljive na prvu. 

 

Nakon dugotrajnog koristenja p20pro i njegovih agresivnih boja rx100 ispadne kao da mu fali boje, ali postavka "vivid" pomaze u prilagodbi haha

 

Uglavnom zakljucak amatera, za nesto jednostavno, maleno/kompaktno aparat je odlican, malo preskup za point&shoot amatera al sto je tu je. Zadovoljan sam.

 

Evo malo vivid boja za kraj..sve auto postavke :D (ali slika srezana upola u rezoluciji i kompresirana da se moze uploadat ovdje)

 

 

 

 

 Pa ako ces koristiti Auto i jpg i nema neke prevelike razlike u odnosu na p20pro.... Takav aparat se ne kupuje da se tako koristi....

 

Razlike ima, i to zna svatko tko je koristio p20pro..ili bilo koji mobitel..na sve auto postavke slike su i na suncu razlika znacajna. O slabijim svjetlosnim uvjetima necu ni pricati, neusporedivo. Svima koji traze point&shoot bez suludog kopanja po postavkama i peglanja raw slika na kompjuteru ovo je super stvar. Naravno in my honest opinion a 100 ljudi 100 misljenja...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice