Preporuka fotoaparata

poruka: 8
|
čitano: 16.575
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata

Odavno razmišljam da kupim neki fotoaparat koji radi dobre slike.Ne razumijem se puno u to važno mi je uglavnom da imam lijepe i čiste slike.

Dvoumim se između SONY DSC-W830 20MP 5X i SAMSUNG WB250F .   Koje je vaše mišljenje na ova dva fotoaparata  ako nisu uredu moze preporuka za neki bolji a da nije puno skup. 

ela20001
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2015 15:33 (ena2001).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka fotoaparata

Ima u Centro.hr veliki izbor, malo sam provjerio, al pošto se ne kužim u fotoaparate, možete sami pogledati. Planiram tamo kupiti neki jeftini digitalni fotoaparat

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 13:53 (fabricije10).
16 godina
moderator
online
Preporuka fotoaparata

Stavite linkove na specifikacije fotoaparata koji vas zanimaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka fotoaparata

Pozdrav,

Planiram nabaviti fotoaparat, sviđa mi se ovaj aparat:

 

http://www.m-computers.hr/sony-alpha-a58k-20mp-objektiv-18-55-os/sony-slta58k/product/

 

Zanima me jeli neko ima iskustva sa njim, ako neko ima neki prijedlog u ovom cijenovnom rangu, usput sam mislio uzeti i objektiv

 

http://www.m-computers.hr/tamron-af-70-300-f4-56-ld-di-macro-12-for-sony-a17s/BR786855449/product/

 

uglavnom sa njim dolazi standardni objektiv, pa sam mislio dokupiti ovaj objektiv ili ako neko ima prijedlog neki drugi objektiv, jar sam amater pa ako neko ima dobar savjet rado ću ga primjeniti. Uglavnom sviđa mi se sony, imao sam prilike 

koristiti neke njihove aparate i slike su odlične.

Unaprijed zahvaljujem.

http://www.iskoristi-poticaje.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 19:21 (lebo1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka fotoaparata

Fotoaparat ko fotoaparat vjerojatno je okey, nisam baš previše gledao jer me ne zanimaju baš ti ne SLR fotoaparati... hmmm ima zrcalo, možda se javi netko pametan tupit kako je to SLR jer ima zrcalo... bolje ne :D jer zrcalo mu samo služi da ima "Phase Detect" autofokus; uglavnom standardni tip autofokusa na SLR-ima, dok ostali fotoaparati bez zrcala koriste uglavnom "Contrast Difference", generalna zamisao je da je Phase detect bolji (naravno sve to uzet k srcu jer sam način kako radi taj tip fokusa determinira je AF senzorom i mogućnostima  istog). :D

 

Također to zrcalo radi jedan negativni efekt zato što je polupropusno... šta sam gledao po netu da 70% svjetla prolazi kroz dok se ostalih 30-ak% refletkira u Af senzor i tako to... to ti rezultira time da ti fotoaparat mora kompenzirat sporijom brzinom okidanja, većim ISO-om, ili većim otvorom objektiva uglavnom cca. 2-4 stepena nižom nego kod fotoaparata koji imaju čisti put od objektiva do senzora (da ne stoji masovno zraclo na putu jel xD).

 

Znam da sam gledao neke videe na youtubeu da su ti sonyji malo spori, al to ćeš već vidjet u nekom od reviewa, samo ti skrećem pažnju na to da gledaš da je fotoaparat brzi i odzivan na ono što želiš postić, a ne da mjenja postavke ko prebijena krava :D

 

Također elektroničko tražilo zna biti teško vidljivo u uvijetima jakog osvjetljena. optičko tražilo pravog SLR-a je puno puno puno puno puno puno bolja stvar ;) (i možeš gledat kroz isto dok je fotić ugašen... bonus! )

 

uglavnom da dosta tupljenja... imaš par opcija:

 

1) sviđa ti se ovaj fotić super kupi ga, ima dobre stvari ima i loše... samo skrećem pažnju na to da je kod takvih fotoaparata ipak objektiv presudna stvar... puno je bolje kupiti jeftini SLR (ili neSLR koji može mjenjat objektive kao što je sony) i uložiti u optiku, nego skupi SLR sa šrot optikom. Pogotovo što objektiv mora imati dovoljno dobru oštrinu i rezoluciju da senzor u Sonyju od 20MP dođe do izrađaja (jako male mikroleće trebaju veliku oštrinu da slika padne na senzor kako treba). Badava ti fotoaparat kad će ti slike izgledat mekane i kremaste, bez oštrine. Takva su nažalost oba objektiva i onaj koji dolazi s njime i ovaj drugi što si linak... oni su good enough za početak, za naučit kako radi fotić, ako te i zanima fotografija da se naučiš malo slikat, kadrirat, izvuć max iz limitirajuće opreme na način da te ne limitira itd. Ako ti ništa od toga nije važno osim da će slike izgledat bolje nego one slikane mobitelom onda kupi i budi sretan :D

 

2) pogledaš si od canona i nikona neki DSLR fotoaparat. Dobiješ sve isto kao i kod sonyja više manje, ali dobiješ i pravo optičko tražilo i malo odzivnije fotoaparate (jer ne moraju procesirat toliko toga koliko mora ovaj sa elektroničkim tražilom)

 

3) ono želio bi kick-startati malo fotografiju imaš volje za učit ali nemaš para za malo bolju opremu, jer svi zanju da dobar alat napravi bolji posao... to je točka koju bi ja razmotrio i ide ovako nekako... na njuškalu si nađeš neku kombinaciju pro-summer DSLR-a par generacija starijeg i neki dobar objektiv malo boljeg kalibra koji bi išao uz njega...

 

    FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
    8 godina
    neaktivan
    offline
    Preporuka fotoaparata

    Moja preporuka su Nixon i Olympus fotoaparati. Imam Olympus fotoaparat već 7 godina i nikad se nije pokvario. Kvaliteta slike je odlična,tako da ga svakako preporučam :)

     
    0 0 hvala 0
    10 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Preporuka fotoaparata
    Danval kaže...

    Moja preporuka su Nixon i Olympus fotoaparati. Imam Olympus fotoaparat već 7 godina i nikad se nije pokvario. Kvaliteta slike je odlična,tako da ga svakako preporučam :)

     Super! 

    Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
    16 godina
    neaktivan
    offline
    Preporuka fotoaparata

    Vidim da je već kao malo starija tema, ali čisto da napišem. Vlasnik sam Sony W830 fotoaparata i mogu reći samo da sam prezadovoljan, u tom cjenovnom rangu odličan fotoaparat. Koristim ga uglavnom za uzimanje fotki prilikom putovanja, kvalitet fotografija je više nego zadovoljavajuć. Ukoliko nekoga zanima mogu i da postavim koji fotku da se vidi kako to izgleda, kao što kažu slika govori više od riječi. Nešto po čemu bih najviše istakao ovaj fotoaparat je Carl Zeiss optika i optička stabilizacija, a tu je takođe i hrpa drugih mogućnosti i podešavanja, kao i za one nešto manje vične fotografiji tu je i Intelligent mod koji automatski raspoznaje scenu i odabira adekvatan mod.

     

    Za Olymus kompaktne fotoaparate ne znam kakvi su, ali imam njihov DSLR (Olympus E-330), sada već malo stariji fotoaparat, ali i dalje solidno služi. Po pitanju Nikona sam ranije već čuo da su im kompaktni fotoaparati Coolpix L serije prilično loši (barem ovi u sličnom cjenovnom rangu kao što je W830), a skoro sam se imao priliku u to i sam uvjeriti.

    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    1
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice