Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkognito

poruka: 13
|
čitano: 2.337
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Treba mi fotić za kriminalne radnje do 6000 KN

Helo,

Treba mi fotić za kriminalne radnje, tj inkognito snimanje...

šalim se , ali mi treba fotić koji ima daljinski okidać i da je do 5,6 tisuća kuna.

po mogučnosti bežićni li tako nešto a može i na kabel jel ima tako nešto?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2008 15:40 (mikica1234).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić za kriminalne radnje do 6000 KN

kaj, nitko nezna !??

16 godina
neaktivan
offline
Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkognito

većina modernih digitalaca u tom cjenovnom rangu imaju opciju IR daljinskog okidača (kao dodatna oprema, ofkors), bilo da se radi o kompaktnom digitalcu ili od SLRu.

generalno za sve SLRove postoje žičani okidači (uglavnom u dimenzijama pol i 5 metara) i IR daljinski okidači, s ili bez mogućnosti kontrole zooma, ovisi o modelu. radi se o iznosu od cca. 300-500 kn.

 

e sad, kaj se tiče fotića, ovisi za kaj ti točno treba, ovisi kakvo staklo ti treba, pa samim time i dal ti je dovoljan neki ultra-zumirajući kompakt ili ti treba baš full-size SLR (i recimo, 50-500 sigma + x2 telekonverter, hehe).

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn

hvala na odgovoru, zum mi tako reć i netreba, pottreban mi je što kvalitetniji prikaz slike koju hvata na 2 metra, max 4 metra, kakvo staklo id ena to nemam pojma, po mogučnosti kao im apciju brzog slikavanja dakle predmeta u pokretu, kabel ili IR meni svejedno.. jel ima koja preporuka?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn
mikica1234 kaže...

hvala na odgovoru, zum mi tako reć i netreba, pottreban mi je što kvalitetniji prikaz slike koju hvata na 2 metra, max 4 metra, kakvo staklo id ena to nemam pojma, po mogučnosti kao im apciju brzog slikavanja dakle predmeta u pokretu, kabel ili IR meni svejedno.. jel ima koja preporuka?

 kolko fotki po sekundi ti treba? nemam pojma kolko su kompakti brzi, al SLRovi i nisu baš, u tom cjenovnom rangu - 3 fps u najboljem slučaju.

nemam pojma kak rade fotići drugih proizvođača, ili noviji olympusi, isprobao sam samo sa starim olympusom C-5000Z - usmjeriš, okineš i dok držiš pritisnut gumb na daljincu (usmjeren prema fotiću, jel), slika. ili dok se ne napuni buffer, što je 9 fotki (@ 1.5 fps), u konkretnom slučaju.
provjeri malo specifikacije, google is your friend..
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn

hvala ti na odgovoru ali ovajc-5000Z ima tako pedersko staklo, di ću stime? meni treba HQ kvaliteta za na 2,3 metra s daljinskim upravljanjem. netreba mi nešto puno fotki po sekundi samo da hvata naprimjer kas konja na livadi. jel ima šta takvo?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn

C-5000 je low end model star 5 godina. ;)

 

jel bi bilo dvoljno za kas konja na livadi bi kakvih 3 fps? nemam pojma kaj se kompaktnih digitalaca tiče, u SLR vodama ti je dovolan bilokoji entry-level fotić (nisam 100% siguran dal svi podržavaju 3 fps, provjeri!) + žičani okidač + možda te zadovolji čak i kit staklo. ako ne, objektiv uvijek lako zamijeniš.

 

npr. jedna brzinska usporedba: link.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn

i 2 fps mi je dovoljno, 1 fps tako tako. A jel to moran pitat prodavača z aokidač da mi da ili pročitat na kutija da dolazi snjime?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn

sa SLRovima daljinac redovito NE dolazi, dio dodatne opreme je. isto vrijedi i za žičani okidač.

 

obično ti piše na kutiji negdje u nekom ćošku Contents/Inhalt/Sadržaj, jel, i ak ne piše da je daljinac unutra - sori, morat ćeš ga kupiti naknadno. pitaj prodavače, trebali bi znat, ali se pouzdaj i u svoje zapažanje, ima ih needuciranih, nevoljnih, a i jednostavno nepažljivih. btw, dpreview.com u rivjuima uredno napišu i sadržaj kutije, bar za USA varijantu paketa, provjeri..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkognito

evo ovaj ovde, piše da ima i za daljinski i na kabel ali opet nije prikazan u sadržaju kutije ??

 

Remote Switch RS-60E3
Remote Controller RC-1/RC-5

 

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=16303#BoxContentsAct

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2008 11:21 (mikica1234).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn
mikica1234 kaže...

evo ovaj ovde, piše da ima i za daljinski i na kabel ali opet nije prikazan u sadržaju kutije ??

 

Remote Switch RS-60E3
Remote Controller RC-1/RC-5

 

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=16303#BoxContentsAct

 da, to je Canon EOS 450D (Rebel XSi je ime u americi), i da, NE dolazi s daljinskim u paketu, ali podržava i IR i žičani daljinac, baš kao i svaki drugi SLR.
dakle, piše da ima i za daljinski i na kabel, jer ima IR senzor i ima mjesto za prikopčat žičani okidač, ali ne piše u sadržaju kutije jer ne dolazi s njim u paketu. treba ti daljinski okidač, recimo ovdje ćeš naći dva daljinca i žičani okidač.

poanta je da ih 450D podržava, ali ih moraš kupiti naknadno.

kolko sam ja informiran (a jesam loše), gotovo niti jedan kompakt ne dolazi s daljincem također, obavezno je dodatna oprema.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkognito

hvala na odg. supać , našao sam ga i  dođe samo oko 150 KN

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Treba mi fotić ta kriminalne radnje tj. inkogn

odlično! drago mi je da sam ti pomogao. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice