Trojba: Sony Alpha

poruka: 29
|
čitano: 10.885
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
pitanje

Beginner sam sa SLR fotoaparatima, nakon nekog vremena odlučio sam se za Sony.

 

http://www.svijet-medija.hr/sony_dslr-a200w,16025,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/sony_dslr-a300x,16473,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/sony_dslr-a350x,16207,154.aspx

 

Što se tiče ova tri modela, tražim preporuku koji od njih je najbolji u odnosu na cijenu. Tj. što se tiče full kita s kojim dolaze, da li 1700 kn veća cijena modela 350X od modela 200W opravdava:

1. drugačiji objektiv (55-200 u odnosu na 75-300)

2. 14,2 MP u odnosu na 10 MP

3. veći broj snimaka kod uzasopnog snimanja

4. live view

5. 50g više

 

Model 300X je 700 kn skuplji od modela 200W, a nudi čini mi se samo live view opciju i drugi objektiv (55-200). Ja sam nekako sklon odabrati model 300X, a zanima me mišljenje cijenjenih vlasnika.

 

I, ustvari, je li početniku korisniji objektiv 55-200 ili 75-300? Koristio bih fotić uglavnom za slike prirode prilikom planinarenja i "šumarenja", fotkanje eksponata u muzejima i ostale normalne životne situacije.

 

Who seeds the wind, harvests the storm...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X

Razlike si vec sam nabrojao i to je to. Ne bi mogao pricati o objektivu 55-200 jer ja imam 75-300 ali ovaj koji imam je za amaterske potrebe sasvim dobar. A kada jos uzmes u obzir da u 200W kitu dobijes i 18-70 koji je isto tako za amaterske potrebe sasvim dobar, preostaje ti da razmisljas o razlici izmedju 10 MP i 14 MP.

 

Sada se postavlja pitanje imas li potrebu za ti 4 MP razlike, a moras biti svjestan da tih 4 MP znaci manje slika na kartici istog kapaciteta, i live viewom...

Failure is allways an option.
15 godina
offline
Trojba: Sony Alpha
prihvaćeno rješenje

tih 4Mpix razlike ti u biti ne znaci nista, jedino ces moci tiskati na veci medij fotografije... a ako si amater dovoljno bi ti bilo i nekih 5Mpix kamoli 10 Mpix...

 

Sta se tice objektiva... npr i ja imam A200 sa 18 - 70 + 75 - 300. 18-70 ti je standardan objektiv ajmo ga nazvat opce namjene... Ovaj drugi (75 - 300) ti je teleobjektiv ako cemo ga tako nazvat... sa njim nemozes fokusirat ispod metar i pol sta nekad zna biti problem. Isto tako minimalni otvor blende je 4.5. Znaci kao sta mu i ime kaze tele objektiv = snimanje na daleko.

 

Ovaj 50 - 200 to je malo sire namjene, ajmo rec izmedju ova dva objektiva ali vise naginje teleobjektivu i kad tad ces si kupit objektiv sa manjim minimalnim otvorom blende i ajmo rec bar 20 - 100mm

 

Uzmi A300 (ja mislim da dolazi sa kitom kao i A200)... topla preporuka... ja sam se osobno zeznuo sta nisam iskesirao koju tisucu vise u kupio A300 ali i sa A200 sam zadovoljan... (Ne snimam pireve nego za svoj gust)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
prihvaćeno rješenje

Nećeš pogriješiti niti s jednim. Osobno bi uzeo neki od modela s manje MP, dakle A200 ili A300. A300 ima live view, ali A200 zato ima malo veće optičko tražilo, što je bitno jer kako god uzmeš većinu slika ipak slikaš kroz tražilo a ne LV. Dakle odvagni je li ti bitnija malo niža cijena i bolje tražilo => A200 ili live view => A300.

 

Heroj a ne zločinac
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
autorov komentar

E sad, na dosta sam recenzija po internetu pročitao da je objektiv 55-200 kvalitetniji od objektiva 75-300 (iako ja to kao početnik vjerojatno neko vrijeme ne bih uopće primjetio).

Live view opcija mi se ipak sviđa zbog razloga da će taj aparat ponekad koristiti i netko od moje obitelji tko nije vičan optičkom tražilu, pa bih zamolio da mi cijenjeni korisnici modela Alpha 300 kažu da li im je veličina optičkog tražila predstavljala problem prilikom upotrebe.

 

Who seeds the wind, harvests the storm...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X

kupi alphu 900, nećeš fulati. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
Trojba: Sony Alpha

he he da... neces svakako fulat... Al elkarrde ce ti bit jamac za kredit tako da nema frke...

 

Cuj... sa DSLR-ovima je malo... kako da kazem... nezgodno fotkat preko displaya... prvenstveno radi polozaja ruku i sprecavanja tresnje aparata (da, svi aparati imaju ugradjenu nekakvu stabilizaciju na ovaj ili onaj nacin al od nje nemoj ocekivati cuda). Ok kad ti je osvjetljenje ok aka ljep i suncan dan... al cim budes na zatvorenom sa ogranicenim svjetlosnim uvjetima shutter speed ce ti se drasticno smanjit (osim ako ne dignes ISO u nebesa al onda dobijes zrnatiju sliku). Sta se tice trazila meni je osobno lakse i bolje tako kadrirat, jbg nekada trebe lec u prasinu da uvatis dobru fotku :)

 

Sta se tice objektiva... da, 50 - 200 je bolji od 75-300 ali cijena... :)

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2008 9:09 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X

no, sad realno, iskreno, priznaj, jel ti uopće potreban SLR fotić?

ako planiraš koristiti fotić tokom planiranernja, SLR ti je nepotreban teret. dalje, ako će ga koristiti neko od rodbine, opet, zaboravi SLR. kupi kompakta, recimo canona S5IS, olympusa SP570UZ, znam da ima i neki samsung s širokokutnim zoom objektivom, i tak neš, potraži (ne zanimaju me kompakti, pa nisam upućen, sori)

uštedit ćeš love na fotiću, uštedit ćeš love na objektivima, uštedit ćeš na masi tereta, uštedit ćeš na živcima za snalaženje i učenje.

 

generalno s live-viewom se nećeš usrećiti, to je samo priručno sredstvo rada, kad baš nikako ne možeš do optičkog tražila (osim ako kupiš canona 50D, olympusa E3 i sličnu klasu koji imaju live-view dorađen vrhunski), pogotovo nije za "rodbinu" naviklu na kompakte i njihov live-view.

 

55-200 je optički brži objektiv od 75-300, i primjetit ćeš razliku već kod prvog slikanja u sumrak, dakle, kupuj 75-300 samo ako ti stvarno treba toliki telac.

 

btw, uzmi si u ruke nekog analognog SLRa za 100-150 kn (hrelić ili fotosajam sad 25.10.), kupi film-dva, ispucaj i vidi kolko ti se sviđa i kolko ti je praktično, pa onda istresi par tisućica za nešto što ti možda nije ni potrebno ni praktično.

 

niame, čim pitaš ovakvo pitanje, jasno mi je da nisi upućen u problematiku i ne znaš što očekivati. no hard feelings, ofkors. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2008 10:29 (elkarrde).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha
tnakir kaže...

he he da... neces svakako fulat... Al elkarrde ce ti bit jamac za kredit tako da nema frke...

 a ne! jamac sam samo za pentaxe. sve ostalo su mi neozbiljne igračke - proizvođač koji nema medium format aparat u ponudi nije ozbiljni proizvođač. :P
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
autorov komentar
elkarrde kaže...

no, sad realno, iskreno, priznaj, jel ti uopće potreban SLR fotić?

 

55-200 je optički brži objektiv od 75-300, i primjetit ćeš razliku već kod prvog slikanja u sumrak, dakle, kupuj 75-300 samo ako ti stvarno treba toliki telac.

 

btw, uzmi si u ruke nekog analognog SLRa za 100-150 kn (hrelić ili fotosajam sad 25.10.), kupi film-dva, ispucaj i vidi kolko ti se sviđa i kolko ti je praktično, pa onda istresi par tisućica za nešto što ti možda nije ni potrebno ni praktično.

 

niame, čim pitaš ovakvo pitanje, jasno mi je da nisi upućen u problematiku i ne znaš što očekivati. no hard feelings, ofkors. ;)

 Gle, majstore, iskreno, potreban mi je SLR fotić, a ovdje pitam za savjet koji kupiti i za komentar o objektivima. A to zašto ću ga ja koristiti, prepusti meni, i tko će ga sve koristiti, opet moja stvar. Što se tiče snimanja muzejskih eksponata, probaj ti sa kompaktom...
A čim pitam glupa pitanja, znači da krećem ispočetka, a u problematiku ću se uputiti kad tad, mislim da se nitko od Vas/nas nije rodio s DSLRom oko vrata, tako da, no hard feelings, ali uzet ću s Alpha 300 i to u Mađarskoj, gdje je 750 kn jeftiniji, dakle za cijenu A200.
I da, no hard feelings...
Who seeds the wind, harvests the storm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2008 10:52 (Eldarion).
15 godina
neaktivan
offline
Trojba: Sony Alpha

Ja bi za početnika pridložija baš zadnju opciju iz razloga šta ima više MP, a kod početnika je često dosta izraženo loše kadriranje pa tribaju dosta cropat sliku.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trojba: Sony Alpha
Bara kaže...

Ja bi za početnika pridložija baš zadnju opciju iz razloga šta ima više MP, a kod početnika je često dosta izraženo loše kadriranje pa tribaju dosta cropat sliku.

Vjeruj mi i sa A200 se ima dosta pixela za mirno cropanje...
Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
Eldarion kaže...
 Gle, majstore, iskreno, potreban mi je SLR fotić, a ovdje pitam za savjet koji kupiti i za komentar o objektivima. A to zašto ću ga ja koristiti, prepusti meni, i tko će ga sve koristiti, opet moja stvar. Što se tiče snimanja muzejskih eksponata, probaj ti sa kompaktom...
A čim pitam glupa pitanja, znači da krećem ispočetka, a u problematiku ću se uputiti kad tad, mislim da se nitko od Vas/nas nije rodio s DSLRom oko vrata, tako da, no hard feelings, ali uzet ću s Alpha 300 i to u Mađarskoj, gdje je 750 kn jeftiniji, dakle za cijenu A200.
I da, no hard feelings...
 sve pet, treba ti SLR. upozoren si na nedostatke live-viewa, težinu, cijenu objektiva. ok, super, na dobrom smo putu. :)

alpha 300 bi ti trebala biti potpuno zadovoljavajuća kaj se tiče tijela, 18-70 kit objektiv te neće zadovoljiti u slabijim svjetlosnim uvjetima (dakle - sumrak, noć, slikanje iz ruke).
taj a300 kit, jel dolazi s 55-200 ili 75-300 telcem? nitijedan te neće ostaviti bez daha, budi siguran u to, no da su napredak u odnosu na kompakte - jesu.

slikanje muzejskih eksponata u kojem smislu? u muzeju kroz staklo, ili izdvojeni, ispred bijele/crne pozadine, sa studijskom rasvjetom? u uvjetima idealne rasvjete (dakle ovo drugo), nemaš frke ni s kompaktima, našarafi ga na neki stativ, prebaci na daljinsko okidanje (da minimiziraš mrdanje aparata) i slikaj. ofkors, ovisi kaj slikaš, različita optika ti treba za nakit i recimo odjeću na lutkama, isti savjeti vrijede i za SLRove. (da ne ulazimo u nepotrebnu raspravu o ring-flashevima i macro objektivima)
probao sam slikati sa starim kompaktnim olympusom slične motive, u full-manual modu (dakle, manual blenda, manual shutter, manual white-balance, manual fokus), na stativu, s daljinskim okidačem, s provizornom rasvjetom, i ispalo je okej. takvo slikanje je prvenstveno stvar pripreme, i bar malo ne-idiotskog full-automatik kompakta. iako, i jednom digiotu bi takvi uvjeti jako pomogli u dobivanju kvalitetne fotke.

btw, tko je rekao da su pitanja glupa? pitanja su ti totalno na mjestu, samo odaju početnika, kao što si i sam rekao. ;)

u svakom slučaju - dobro svjetlo ti želim. ;)
(i slobodno okači koju fotku, da vidimo šta a300 može)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Trojba: Sony Alpha

ovak nabrzinu receno sve te kit objektive ces lagano prekiziti tokm vremena jer ces skuziti da bas i nisu nesto... radje se baziraj na to da probas negdje na e-bayu ili nekom sajmu fote kram uhvatiti minoltine objektive (sony je kupio minoltutako da tu imas kompaktibilnost za stare objektive) ono kaj bi trebao imatu u torbi je 50mm f1.4 i beercan 70-210 f4

 

inace njedan rijetko dobar pregled objektiva i recenzija imas na http://www.dyxum.com/ pa se tamo referiraj..

 

i za karaj ak ti lova i vrijeme ne igraju bitnu ulogu (ono da moras odmah krenuti u fotkanje kada izadjes iz ducana) onda radje kupi samo tijelo (ili tijelo i osnovni objektiv 18-70mm), pa si postepeno nabavljaj objektive...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha
suncek kaže...

ono kaj bi trebao imatu u torbi je 50mm f1.4

 Pa dovoljan bi mu bija i 1,7.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha

1.7 je jedva pol blende brže od 2.0, 1.4 je ipak punu blendu brži.. ;)

 

no, da se mene pita, idealna bi bila leica noctilux 50mm f/0.95. :D

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Trojba: Sony Alpha

Problem je kod svih 50mm objektiva da su ispod 2,0 'mekani' osim Sigme 1,4 i donekle Pentaxa 1,4.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Trojba: Sony Alpha

Cuj ako ce mu obitelj slikat isti mu je vrag, nije toliko bitno kadriranje nego uvatit npr obiteljsku festu. Nek postavi na automatic i nek shiba. A sta se tice manuale, dubine polja, iso-a i ovih gluposti to ce valjda sa vremenom uhvatit...

 

Sta se tice objektiva, da, ovi su ajmo reci... za sve i nista... Ali polako... i ja imam te objektive za sve i nista i non stop sam na ebayu i trazim sta da kupim (koji san ja debil, isa kupovat SLR).

 

Polako, nek si uzme A300, posli kad nauci malo moze lako rijesit dobar objektiv ili sta... Vi vjerovatno imate dosta iskustva sa fotografiranjem... ja san u fazi 2/10 sta se tice znanja ali se trudim. Ovako kad nekoga napadnete odmah izgubi volju i entuzijazam, a tko zna, mozda od ljudi moze jedan dan ispast profi...

 

I ono sta si reko... nek fotka da vidimo sta A300 moze, nakon sta smanji sliku, exporta je, a snimljeno pomocu automatike... Neces bas puno vidit...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha
tnakir kaže...

Sta se tice objektiva, da, ovi su ajmo reci... za sve i nista... Ali polako... i ja imam te objektive za sve i nista i non stop sam na ebayu i trazim sta da kupim (koji san ja debil, isa kupovat SLR).

 

Polako, nek si uzme A300, posli kad nauci malo moze lako rijesit dobar objektiv ili sta... Vi vjerovatno imate dosta iskustva sa fotografiranjem... ja san u fazi 2/10 sta se tice znanja ali se trudim. Ovako kad nekoga napadnete odmah izgubi volju i entuzijazam, a tko zna, mozda od ljudi moze jedan dan ispast profi...

 

I ono sta si reko... nek fotka da vidimo sta A300 moze, nakon sta smanji sliku, exporta je, a snimljeno pomocu automatike... Neces bas puno vidit...

 hehe, baš, posjedovanje SLRa je skup sport, osim ako se ne zadovoljiš s kit staklima. :)

bolje da napadnemo jadnog čovjeka odma u početku, nego kasnije, nakon što je iskeširao popriličnu svotu love. ako je stao i razmislio, i ipak odlučio kupiti SLR, moj cilj je uspio, lova gotovo sigurno nije bačena bezveze. ;)

na ovo zadnje - vidit ćeš dosta, vidit ćeš kako se fotić snalazi u auto-modu. lako nekome ko se kuži prebaciti već i malo naprednijeg kompakta u full-manual i okinut kvalitetnu fotku, no, na muci se poznaju junaci. u ovom slučaju, junačimo alphu 300. (i nadamo se dobrom rezultatu) :)

btw, jel se to meni čini, ili je hrvatsko tržište SLR fotića osjetno skuplje od okolnih država EU?
(a300 - mađarska, 750 kn jeftiniji; oly e410 DZkit - austrija, 1200 kn jeftiniji..)


ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
Trojba: Sony Alpha

Sta nije hrvatsko trziste inache skuplje...

 

Moj P1i u saudijskoj arabiji dodje 1600 kn... a ja san ga platio 2500 uz pretplatu paket 300 u t mobajla... da ne nabrajam racunalne komponente, fotoopremu jada jada...

 

I da... steka Marlbora 100 kn, a Davidoffa 150...

 

Mrhs!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha
elkarrde kaže...

btw, jel se to meni čini, ili je hrvatsko tržište SLR fotića osjetno skuplje od okolnih država EU?

 Ovisi kako za šta. Npr. Nikon D700 je u EU 2500 eura, a u nas je 19000kn(cash 18000kn). Ono di nas cipaju je entry klasa..
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2008 16:56 (Bara).
16 godina
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
elkarrde kaže...
 sve pet, treba ti SLR. upozoren si na nedostatke live-viewa, težinu, cijenu objektiva. ok, super, na dobrom smo putu. :)

alpha 300 bi ti trebala biti potpuno zadovoljavajuća kaj se tiče tijela, 18-70 kit objektiv te neće zadovoljiti u slabijim svjetlosnim uvjetima (dakle - sumrak, noć, slikanje iz ruke)....
Ne bi se slozio sa ovom tvrdnjom o 18-70 i sumraku.
Ja ga koristim na A200 i u sumrak se dobiju sasvim pristojne fotke iz ruke (cak i na full automatskim postavkama) ako se ISO digne na 400.
Naravno da bi se sa boljim staklom dobile bolje fotke, ali i ove su vise nego pristojne...
Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X

objektiv s blendom 3.5 ne može biti dobar za sumrak, ni da se postaviš na trepavice. ;)

no dobro, ovisi kaj smatraš pod "sasvim pristojnom" fotkom, ofkors.

 

no, probaj se prošetati u sumrak s objektivom s blendom 2.0 (ili bržom), biti će ti odmah jasno o čem je riječ.

svi ti kit objektivi su sasvim zadovoljavajući dok ima svjetla, ali slabijim svjetlosnim uvjetima znaju loviti fokus, ili ga uopće ne nalaziti, i počnu zahtjevati visok ISO za neke normalne brzine shuttera.

isplati se kupiti neku staru, full-manual 50icu f/2.0 (u rangu 100-200 kn, barem za pentaxa), neopisivo je bolja od kit-staklovinja. ako ništa drugo, na 50mm je pune 4 blende brža od kit objektiva, što je 16 puta više svjetla. ;)

 

btw, nisam imao prilike viditi sonyjevo kit staklo u živo, no po recenzijama je poprilično loš kaj se tiče izrade, uspio je ispasti lošiji i od canona i nikona. a čak se ni optički nije iskazao, so be warned..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
elkarrde kaže...

objektiv s blendom 3.5 ne može biti dobar za sumrak, ni da se postaviš na trepavice. ;)

no dobro, ovisi kaj smatraš pod "sasvim pristojnom" fotkom, ofkors.

A i ovisi o tome šta oće dobit.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
Bara kaže...
elkarrde kaže...

objektiv s blendom 3.5 ne može biti dobar za sumrak, ni da se postaviš na trepavice. ;)

no dobro, ovisi kaj smatraš pod "sasvim pristojnom" fotkom, ofkors.

A i ovisi o tome šta oće dobit.
 apsolutno se slažem. :)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
Trojba: Sony Alpha

Sta ti znaci sumrak... to ti je kad zalazi sunce ili kad je vec debelo zaslo?

 

U svakom slucaju ja sa istim objektivom (18 - 70) pri ISO400 (!?!?!) ne mogu nikako dobit dobru sliku... Shutter mi se spusti i do 1sekunde :)

 

Btw meni je sumrak kad je sunce vec deeeebelo zaslo...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Trojba: Sony Alpha 200W, 300X, 350X
elkarrde kaže...
Bara kaže...
elkarrde kaže...

objektiv s blendom 3.5 ne može biti dobar za sumrak, ni da se postaviš na trepavice. ;)

no dobro, ovisi kaj smatraš pod "sasvim pristojnom" fotkom, ofkors.

A i ovisi o tome šta oće dobit.
 apsolutno se slažem. :)
Za ono kaj ja hocu dobiti je dobar.
P.S. Naravno da se ne bi bunio da imam nekaj bolje od staklovinja, ali kaj je tu je
Failure is allways an option.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Trojba: Sony Alpha
tnakir kaže...

Sta ti znaci sumrak... to ti je kad zalazi sunce ili kad je vec debelo zaslo?

 

U svakom slucaju ja sa istim objektivom (18 - 70) pri ISO400 (!?!?!) ne mogu nikako dobit dobru sliku... Shutter mi se spusti i do 1sekunde :)

 

Btw meni je sumrak kad je sunce vec deeeebelo zaslo...

 sumrak = kad je sunce zašlo. dakle taman da ga ne vidiš više, debeli sumrak mi je već jednostavno mrak. :D
no, dobro, detalji, i to vrlo subjektivni. :D

mračniji dijelovi grada u noći osvjetljenom uličnom rasvjetom na f/2.0 i iso 800 bi morali ići bez problema sa 1/10s~1/8s  shutterom. taman na rubu iskoristivosti.
po mojim iskustvima, 1/3s je gornja granica na kojoj stabilizacija slike počinje gubiti bitku čak i na 75mm (50 * crop faktor, jel).
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
offline
RE: Trojba: Sony Alpha

E da, dalo bi se sada pricati...

Failure is allways an option.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice