G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

poruka: 31
|
čitano: 16.176
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Ne znam jel dobar podforum, al negdje ću krenut jer me volan već u očaj baca. Imao sam posuđen G29 i radio je perfektno na kompu. Kupio sam sad na amazonu svog za black friday, spojio novog i novi nikako ne radi kako spada, to jest, u igricama je kočnica prikazana kao stisnuta, a onaj Microsoft Joy to potvrđuje. Kalibracija ne pomaže, odnosno nakon kalibracije pokazuje 0% pritisak kad ne diram pedalu, a 100% pritisak kad gurnem pedalu samo centimetar. Probao sam instaliravat Logitech Gaming software i Logitech G Hub, to jest, brisao sam ih, radili su zajedno, sve kombinacije sam probao i uvijek isto. Pedala kočnice zeza i zeza. Obratio sam se Logitechu i provjerio sam po njihovom naputku da je Firmver zadnji, probao sam različite USB portove, probao sam ga odspojiti iz struje itd. Ništa ne pomaže. Probao sam ga spojit na drugi laptop i opet isto.

 

Kontaktirao sam amazon, poslali su novoga, ja im trebam vratiti stari. Sad mi je sinulo probati volan na PS4 i na njemu radi volan perfektno!! Nikakvih problema s kočnicom nema.

 

Jel ima itko ikakav savjet šta da radim, šta da probam? Ja sam iz očaja reinstalirao windowse i skinuo sam nužne drivere i LGS/G Hub i opet sve isto...

 

Dakle, kočnica kao da je stisnuta, a nije. Evo snimke Microsoft Joya.

 

Znam da onaj prekidač treba biti na PS4, ali probao sam i PS3 i nijedna varijanta ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 22:17 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Windows 10? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Da, čak sam kupio key dok samn radio reinstalaciju i stavio originalni 10 pro.

9 godina
neaktivan
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Bio sam gledao zasto je tako best buy,zasto bih kupio itd. 

Dok sam citao vidio sam da je sa novom verzijom drivera od logitecha na win sve zbrkano i da ne radi. Ne mogu se sjetiti je li drito do drivera ili win 10 build-a. 

Proguglaj vjerujem da ces naci nesto vec. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Hvala ti, vidjet ću baš kad s posla dođem. Amazon mi sad već šalje drugi, moram im vratit taj koji imam doma, ali se bojim da ću imat isti problem. A još prije dva tjedna sve radilo perfektno s frendovim G29. Nažalost ga nisam u prilici ponovo posuditi, pa da mogu napraviti usporedbu rade li oba volana probleme.

15 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

-koji winver i koji driver si koristio.. posljednji 2019-11-25.. za win-1909. Prvo updejtaj win na 1909 (skini iso-install ili običan update) i tek tad spoji volan i instaliraj driver.

- na linku je autodetect OSa..  vjerojanto si skoristio isti izvor, no nek se nađe, može biti povezano s korištenjem breowsera (ako koristiš bilo koji drugi, to je klasična juzer greška.. uvjek gledati datume i izvor), pa probaj s ie-edge.. + ostali izvori-stranice nisu pouzdani tj starije npr 2018.. i to bi bilo objašnjenje za kombinaciju drivera i winver-builda tj problem koji imaš. Dok je stari volan možda bio na prošloj starijoj winver i stariji driver a to može rezultirati hibridom-frankenštajn miksom koji može imati pogrešnu postavku (opcija left-right i sl. slična kao opciji za audio ili kalibracija, ali se to obično desi sa svjetlinom ekrana na laptopu stara-nova skala 0-15 ili 0-255 a povezano s bios verzijom i driverom, ugl na laptopu za ekran ali izgleda jednako za egzotičnu periferiju tj klasična traljavost proizvođača koji ne updejta na vrijeme driver-support za par godina stariji hw. .. no od 25.11. valjda radi.

-možda ćeš morati tražiti stavku po reg, tj reinstall drivera naljedi postavke od prije.. nije isto prvi install i reinstall, zato je prvi volan vjerojatno radio ok, dok se nije desila promjena drivera ili winver-builda i teoretski bi na clean to opet radilo ok ako su driveri pravilno upareni s buildom osa. Tad moraš googlati za konkretnu stavku-fix ili clean install win.. no moguće je opet dobiti jednak rezultat.

 

.. pa nakon što skineš driver, prvo probaj ovu proceduru (za 920... ali 'isto je' ..) deinstall-restartovi, sve bez preskakanja i bez žurbe (odspojiti volan itd.). ovo je stara procedura, 2016-17.. no vjerojatno nužna. Ako ne pomaže, treba pronaći noviju ili regfix..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 11:35 (ihush).
16 godina
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Skini neki dobar driver cleaner i očisti sve kaj ima veze sa logitechom, i drivere i registry, vjerojatno se nešto nakotilo i sad je u konfliktu. Isti drek sam imao sa HP printerom.

Nema druge nego spaliti sve kaj ima veze sa volanom i onda na čisto

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Eventualno kalibracija - jer sada je tebi "nul-tocka" pedale malo niza od stvarne nul tocke,

a driver to kuzi kao da je pritisnuta pedala. Tako da bi to trebao probati. Ima sigurno opcija za kalibraciju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
ihush kaže...

-koji winver i koji driver si koristio.. posljednji 2019-11-25.. za win-1909. Prvo updejtaj win na 1909 (skini iso-install ili običan update) i tek tad spoji volan i instaliraj driver.

- na linku je autodetect OSa..  vjerojanto si skoristio isti izvor, no nek se nađe, može biti povezano s korištenjem breowsera (ako koristiš bilo koji drugi, to je klasična juzer greška.. uvjek gledati datume i izvor), pa probaj s ie-edge.. + ostali izvori-stranice nisu pouzdani tj starije npr 2018.. i to bi bilo objašnjenje za kombinaciju drivera i winver-builda tj problem koji imaš. Dok je stari volan možda bio na prošloj starijoj winver i stariji driver a to može rezultirati hibridom-frankenštajn miksom koji može imati pogrešnu postavku (opcija left-right i sl. slična kao opciji za audio ili kalibracija, ali se to obično desi sa svjetlinom ekrana na laptopu stara-nova skala 0-15 ili 0-255 a povezano s bios verzijom i driverom, ugl na laptopu za ekran ali izgleda jednako za egzotičnu periferiju tj klasična traljavost proizvođača koji ne updejta na vrijeme driver-support za par godina stariji hw. .. no od 25.11. valjda radi.

-možda ćeš morati tražiti stavku po reg, tj reinstall drivera naljedi postavke od prije.. nije isto prvi install i reinstall, zato je prvi volan vjerojatno radio ok, dok se nije desila promjena drivera ili winver-builda i teoretski bi na clean to opet radilo ok ako su driveri pravilno upareni s buildom osa. Tad moraš googlati za konkretnu stavku-fix ili clean install win.. no moguće je opet dobiti jednak rezultat.

 

.. pa nakon što skineš driver, prvo probaj ovu proceduru (za 920... ali 'isto je' ..) deinstall-restartovi, sve bez preskakanja i bez žurbe (odspojiti volan itd.). ovo je stara procedura, 2016-17.. no vjerojatno nužna. Ako ne pomaže, treba pronaći noviju ili regfix..

 Hvala puno, pokušat ću čim s posla dođem! Mada sam ja radio clean install, to jest, kod instalacije sam pobrisao sve particije s diska i pretpostavljam da su se svi podaci izbrisali. Nemam "windows old". Imam više diskova, ali sam ostale odspojio za vrijeme instalacije, te ostali odspojeni za vrijeme instaliravanjw Logitech softvera i testa s volanom. Dakle, isključujem opciju da je driver "pobjegao" na drugi disk ili nešto tipa toga, pa da radi smetnje jer sam probao samo na tom jednom disku koji ima clean install.

 

Tako je, s te stranice sam skidao i uzeo najnoviji softver, a Windows mi je trenutno 1909. Prije reinstalacije (dok novi volan nije radio) je bila starija verzija, ali ne znam koja.

nixass kaže...

Skini neki dobar driver cleaner i očisti sve kaj ima veze sa logitechom, i drivere i registry, vjerojatno se nešto nakotilo i sad je u konfliktu. Isti drek sam imao sa HP printerom.

Nema druge nego spaliti sve kaj ima veze sa volanom i onda na čisto

 Hvala, jel imas neki besplatan program za preporučiti? I kako tražim u registru Logitechove podatke?

 

Hvala puno na pomći!

7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
Čitatelj kaže...

Eventualno kalibracija - jer sada je tebi "nul-tocka" pedale malo niza od stvarne nul tocke,

a driver to kuzi kao da je pritisnuta pedala. Tako da bi to trebao probati. Ima sigurno opcija za kalibraciju.

 Hvala, al to sam baš napisao da nažalost ne pomaže, to jest ne znam može li se još nekako kalibrirati, ali preko ove Joy aplikacije ne postižem zadovoljavuće rezultate. Mogu dobit 0% kad ne diram pedali, ali je 100% praktički čim taknem pedalu. Dakle, registrira 100% pritisak na možda 20% pomaka pedale. Ne znam jel sam dobro opisao i jel shvatljivo, al mogu snimiti...

7 godina
protjeran
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Na brzinu sam pregledao forume, pisu ovako:

1. Instalirati Logitech Gaming Software (LGS) 8.70 ili noviji

2. Updateati Firmware volana

3. Prebaciti u PS4 nacin rada na PC-u

 

Onda bi trebalo raditi OK.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
Čitatelj kaže...

Na brzinu sam pregledao forume, pisu ovako:

1. Instalirati Logitech Gaming Software (LGS) 8.70 ili noviji

2. Updateati Firmware volana

3. Prebaciti u PS4 nacin rada na PC-u

 

Onda bi trebalo raditi OK.

 Hvala puno na trudu, al sve već isprobano i dalje problemi :( Firware je prema LGS-u i bio up to date.

15 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
daniel2809 kaže...
.. Mada sam ja radio clean install, to jest, kod instalacije sam pobrisao sve particije s diska i pretpostavljam da su se svi podaci izbrisali. Nemam "windows old"...

 

Tako je, s te stranice sam skidao i uzeo najnoviji softver, a Windows mi je trenutno 1909. Prije reinstalacije (dok novi volan nije radio) je bila starija verzija, ali ne znam koja.

..

 -gore je napisano reinstall (to je termin za install na postojeće, ne clean od nule-prazno..) a tad je 99% uzrok upravo drugi dio, tj novi build 1909 i neki stariji driver sa starom-pogrešnom postavkom-kalibracijom-osjetljivost-gradacija.. (već viđeno na ekranima i sl. .. a sad i joy, no u osnovi ista stvar i ovisiš o proizvođaču-driveru + firmwareu da to isprave, a to je možda s najnovijim driverom ok .. 25.11.). Ako si tad instalirao stariji driver tad je ovo 'normalna' posljedica tj tek kad vidiš problem možeš nešto probati ali su postavke već pogrešne i dalje ih os nasljeđuje.. možda ponovo clean + pravi-novi driver ili još logitech nije to fixao pa trebaš stariji winver-build .. samo pitanje koji, npr 1803, starije-novije.. jer uskoro će te win gurnuti na update u ciklusu od 6mj po verziji. Jedino što tad možeš je neka LTSB kao 1607 (ako ta kombinacija radi OK) .. dok je malo vjerojatno da će logitech ako do sad nije nešto popraviti, jer uvjek žele prodati novo, novu seriju i nakon 5g nemaju obveze supporta a to je za taj model tu negdje.. 4-5g..

 

- ako ne pomogne, najpoželjniji način je pronaći točan podatak za reg-stavku, broj-vrijednost koju trebaš izmijeniti/dodati ali to treba pronaći po forumima, ne vrijede stariji jer je 1909 novi, dok relativno malo korisnika ima tu opremu-volan pa je sve teže pronaći .. to je tako. npr za vga je bila stara gradacija svjetline 4-bitna, vrijednost od 0-do-15.. dok je novi driver to promijenio na 8bitnu 0-255 i tad je identično ponašanje kao tebi za kalibraciju kočnice, 0-100%.. (jer 15 je manje od 10% nove skale do 255)..

 

-možda je problem nešto sasvim drugo, npr usb-napon, možda neka powergreen opcija u biosu .. ali probao si razne portove pa to vjerojatno nije. Najvjerojatnije samo verzija drivera (i možda firmwarea koji upravo taj dio kalibracije korigira). To se dešava s raznim uređajima kao printer i sl. posljednjih par godina s buildovima od 1703 jer ms postupno gasi kompatibilnost unazad i mada su to sve win10, ispod haube je veća razlika nego npr w8 - prvi w10 koji su mogli koristiti driver od w8-w7.. bilo bi razumljivije da ms nove buldove nazove win-11-12.. itd.. ili da proizvođači na vrijeme izdaju isrpavan driver, no primarno rješavaju novo, ne staro koje čeka dok dođe na red ili nikad.. i ta baciš ispravan uređaj i kupiš novi, ili se vratiš na neki stariji os ako možeš (ovisno o ostatku, potrebama i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
daniel2809 kaže...

 Hvala puno na trudu, al sve već isprobano i dalje problemi :( Firware je prema LGS-u i bio up to date.

 Dakle ne skidaj G-Hub, nego bas LGS:

https://support.logi.com/hc/en-001/articles/360024850133-Downloads-G29-Driving-Force-Racing-Wheel

 

Malo nize je u listi, a G-Hub makni.

 

  • Software Version: 8.82.151
  • Last Update: 2016-03-30

 

  • Software Version: 9.02.65
  • Last Update: 2018-10-08

 

Probaj sa ovom starijom verzijom, i ako nejde, onda ovom iz 2018.

 

 

15 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
Čitatelj kaže...
..

 

Malo nize je u listi, a G-Hub makni.

 

  • Software Version: 8.82.151
  • Last Update: 2016-03-30

 

  • Software Version: 9.02.65
  • Last Update: 2018-10-08

 

Probaj sa ovom starijom verzijom, i ako nejde, onda ovom iz 2018.

 

 

 -već sam stavio link na 2019.11.25.. tj ako je za 1909 to je jedini mogući, sve ostalo je prestaro da bi fixalo problem. (čitatelj, koji ne čita..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Zato sam naveo i starije verzije, ne najnovije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Došao sam jučer kasno doma, pa se nisam stigao nažalost puno s tim baviti... Ali sam pretraživao Registar Windowsa i obrisao sve šta sam našao da je povezano s tim volanom, obrisao sve programe od Logitecha, restartao kompjutor i skinuo najnoviju verziju Logitech Gaming Software i dalje je sve isto... Ponovio sam sa najnovijim G-Hubom i opet isto. Onda sam skinuo neku staru verziju iz 2016. LGS i opet isto, ali je razlika u tome da nije moguće otvoriti onaj Windows Joy i testirati funkcije kontrolera/volana. Nadam se da ću danas imati nešto više vremena, pa ću detaljno proći kroz navedene savjete :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Stigao je drugi volans amazona, impresioniran sam, prekjučer su ga poslali. Napravit ću frišku instalaciju windowsa da budem na miru, pa samo da pitam jel ovo brisanje particija kod instalacije dobar način za clean install? I hoću moći ponovo iskoristiti isti kod za Windows? Imam na sticku onaj tool media kit od microsofta, pa ne znam mogu li staviti neku stariju verziju windowsa?

 

Znam da nije tema windows, al kužim da ste znalci, pa da se spamam cijeli forum... Hvala 😊

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

-jednom aktiviran key se poveže s MSovom bazom ID-mbo.. i automatika reaktivira key prvi put kad se spojiš, prekočiš unos kod installa (ili utipkaš..).

-ovisno o modu rada, gpt-mbr i želji, postavka biosa i mod installl-boot medija i trenutno stanje-mod rada diska, to troje mora biti jednako-kompatibilno, zato je 'najsigurnije' od clean (briše sve, boot, particije, čitav disk, ne samo particiju.. i tad se disk inicijalizira tj određuje se mod rada) + odspojiti sve ostale diskove ako imaš više od jednog (sigurnije upravo zbog brisana + boot tad mora na taj disk inače može na bilo koji drugi i tad imaš ovisan par diskova bez kojeg nema boota).

-kad bi znali što je uzrok, tj što je fix i radi li sad driver na clean najnovijem 1909.. ili još ne, .. tj dok to jednom ne napraviš, ne provjeriš tj dobiješ stanje da radi ne možeš biti siguran koju kombinaciju napraviti, stari install ili novi.. lako napraviš bilo koji (ovisno o brzini interneta i stikićima..) i svakako je poželjno s najnovijim tj ako bi to radilo tad si miran, ako ideš sa starijim buildom tad će ti prije ili kasnije upgrade dokeg ne možeš odbiti samo odgoditi napraviti istu stvar kao sad pa je to upravo sad pametnije-optimalnije riješiti. Zato probaj s 1909.. i najnovijim driverom, na clean. Ako to radi tad si miran.

 

za clean, diskpart .. select disk (broj) .. clean i ode sve. Može s installa shift+F10 cmd.. pa dalje nastaviš kod izbora diska i kreiranje particija.. ili napraviš kao što si već radio (ali tad ovisiš o postavkama bios-install-disk, uefi-gpt ili legacy-mbr itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
Čitatelj kaže...

 

3. Prebaciti u PS4 nacin rada na PC-u

 

 

Ne mora bit nit PS4, tak je svejedno dal je PS3 ili PS4, bar kod mene jer mi normalno radi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 17:57 (hahhaajaads).
7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
ihush kaže...

-jednom aktiviran key se poveže s MSovom bazom ID-mbo.. i automatika reaktivira key prvi put kad se spojiš, prekočiš unos kod installa (ili utipkaš..).

-ovisno o modu rada, gpt-mbr i želji, postavka biosa i mod installl-boot medija i trenutno stanje-mod rada diska, to troje mora biti jednako-kompatibilno, zato je 'najsigurnije' od clean (briše sve, boot, particije, čitav disk, ne samo particiju.. i tad se disk inicijalizira tj određuje se mod rada) + odspojiti sve ostale diskove ako imaš više od jednog (sigurnije upravo zbog brisana + boot tad mora na taj disk inače može na bilo koji drugi i tad imaš ovisan par diskova bez kojeg nema boota).

-kad bi znali što je uzrok, tj što je fix i radi li sad driver na clean najnovijem 1909.. ili još ne, .. tj dok to jednom ne napraviš, ne provjeriš tj dobiješ stanje da radi ne možeš biti siguran koju kombinaciju napraviti, stari install ili novi.. lako napraviš bilo koji (ovisno o brzini interneta i stikićima..) i svakako je poželjno s najnovijim tj ako bi to radilo tad si miran, ako ideš sa starijim buildom tad će ti prije ili kasnije upgrade dokeg ne možeš odbiti samo odgoditi napraviti istu stvar kao sad pa je to upravo sad pametnije-optimalnije riješiti. Zato probaj s 1909.. i najnovijim driverom, na clean. Ako to radi tad si miran.

 

za clean, diskpart .. select disk (broj) .. clean i ode sve. Može s installa shift+F10 cmd.. pa dalje nastaviš kod izbora diska i kreiranje particija.. ili napraviš kao što si već radio (ali tad ovisiš o postavkama bios-install-disk, uefi-gpt ili legacy-mbr itd..)

Hvala puno! Sad ću uzet izu podruma staru tipkovnicu i miš jer sad imam Logitech (G513 i G403) i sve je povezano s tim programima, pa da eliminarom čim više stavki. Onda ću stavit najnoviji LGS, pa da vidimo dalje. Teoretski, valjda postoji i šansa da volan ima neku grešku zbog koje ne radi na kompjutoru, a radi na PS4?

 

 

hahhaajaads kaže...
Čitatelj kaže...

 

3. Prebaciti u PS4 nacin rada na PC-u

 

 

Ne mora bit nit PS4, tak je svejedno dal je PS3 ili PS4, bar kod mene jer mi normalno radi...

 

Ako imaš isti volan jel bi te mogao nešto zamoliti (mada nisam ni sam siguran koliko je relevantno). Malo je zaribano, ali... otvoriti registar i doći do ove stavke: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\OEM\VID_046D&PID_C24F\Axes\5

 

Radi se o kočnici i čisto me zanima imamo li iste brojeve kad sitsneš desni klik i "modify binary numbers" na toj stavki.

7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Brisati molim, 505 greška se pojavila kod postanja i došlo do greške.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 20:31 (daniel2809).
7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Brisati molim, 505 greška se pojavila kod postanja i došlo do greške.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 20:32 (daniel2809).
10 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
daniel2809 kaže...

 

Ako imaš isti volan jel bi te mogao nešto zamoliti (mada nisam ni sam siguran koliko je relevantno). Malo je zaribano, ali... otvoriti registar i doći do ove stavke: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\OEM\VID_046D&PID_C24F\Axes\5

 

Radi se o kočnici i čisto me zanima imamo li iste brojeve kad sitsneš desni klik i "modify binary numbers" na toj stavki.

 00000000  42 00 72 00 61 00 6B 00  B . r . a . k .

 

 00000008  65 00 00 00           e . . . 

7 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
hahhaajaads kaže...
daniel2809 kaže...

 

Ako imaš isti volan jel bi te mogao nešto zamoliti (mada nisam ni sam siguran koliko je relevantno). Malo je zaribano, ali... otvoriti registar i doći do ove stavke: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\OEM\VID_046D&PID_C24F\Axes\5

 

Radi se o kočnici i čisto me zanima imamo li iste brojeve kad sitsneš desni klik i "modify binary numbers" na toj stavki.

 00000000  42 00 72 00 61 00 6B 00  B . r . a . k .

 

 00000008  65 00 00 00           e . . . 

 Hvala ti puno! Imamo sve isto, pa očito to nije uzrok, al pošto su se spominjali registri i brojevi prije u temi sam htio provjeriti... Šteta 

8 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Kolega, trebam jedan savjet u vezi g29. Igram Forza Horizon 4 (probao i dirt raly, sve isto) i nikako si ne mogu namjestiti da se "lagano" vrti volan kod skretanja i da mi ga ne vraca nenormalno kao sto to radi sada. Znaci jedva ga okrecem koliko je kruto... Htio bi ako je moguce da se volan okrece lagano kao kad nije ustekan usb-om u pc. Znas li mozda koje opcije daju regulirati te stvari ?
Pomagaj, izludit cu... XD

EDIT: rijesio, nasao opcije u igri pod wheel/advanced

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 16:08 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava

Evo ga, stavio windowse na novo, stavio najnoviji Logitech Gaming Software i uštekao novi volan - radi :) Obzirom da sam isprobao isto i sa starijim volanom, vjerujem da je ipak neka mehanička greška u pitanju, ali ne pada mi napamet uštekati stari volan i provjeravati :D Šaljem ga amazonu nazad i na sreću je rješeno :) Hvala puno svima na savjetima!

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
daniel2809 kaže...

Evo ga, stavio windowse na novo, stavio najnoviji Logitech Gaming Software i uštekao novi volan - radi :) Obzirom da sam isprobao isto i sa starijim volanom, vjerujem da je ipak neka mehanička greška u pitanju, ali ne pada mi napamet uštekati stari volan i provjeravati :D Šaljem ga amazonu nazad i na sreću je rješeno :) Hvala puno svima na savjetima!

 Uzivaj sad kad si rijesio problem 

 

Super mi je cuti kako su ti odma poslali volan bez da ti to prvo napravis, posto je i meni gara preko Amazona.

 

Ja si mislim pred kraj garancije reklamirat ga sto se tice cviljenja kad se skrece lijevo (imao sam vec 3 G29tke, i svaki put isti problem). Za sad nije jako tako da jos nista necu poduzimat, ali javio se Logitechu sa videom i rekli su da ako hocu mogu poslat nazad i dobit cu potpuno novi... Ali ovo mi lici kao da nikad necu ostat bez garancije na ovom volanu, kad ovog reklamiram, dobijem novi i taj novi ce vjerovatno imat isti problem i tak u krug 

 

Ak mozes, i ti probaj vidit dal ti cvili. Znaci zarotiraj ga skroz udesno i vrati ga skroz lijevo (mozes brzo ili sporije, meni se na objem dogadja) pa vidi dal cvili, ako ne cvili to znaci da ce se uskoro pojavit kao kod mene, a ako vec cvili onda ti se to nikad nece maknut. Vidio sam da ima fixeva (podmazivanje tih "lezajeva") ali to sa sobom nosi svoje mane a to je gubljenje garancije jer se volan otvara

13 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
hahhaajaads kaže...
daniel2809 kaže...

Evo ga, stavio windowse na novo, stavio najnoviji Logitech Gaming Software i uštekao novi volan - radi :) Obzirom da sam isprobao isto i sa starijim volanom, vjerujem da je ipak neka mehanička greška u pitanju, ali ne pada mi napamet uštekati stari volan i provjeravati :D Šaljem ga amazonu nazad i na sreću je rješeno :) Hvala puno svima na savjetima!

 Uzivaj sad kad si rijesio problem 

 

Super mi je cuti kako su ti odma poslali volan bez da ti to prvo napravis, posto je i meni gara preko Amazona.

 

Ja si mislim pred kraj garancije reklamirat ga sto se tice cviljenja kad se skrece lijevo (imao sam vec 3 G29tke, i svaki put isti problem). Za sad nije jako tako da jos nista necu poduzimat, ali javio se Logitechu sa videom i rekli su da ako hocu mogu poslat nazad i dobit cu potpuno novi... Ali ovo mi lici kao da nikad necu ostat bez garancije na ovom volanu, kad ovog reklamiram, dobijem novi i taj novi ce vjerovatno imat isti problem i tak u krug 

 

Ak mozes, i ti probaj vidit dal ti cvili. Znaci zarotiraj ga skroz udesno i vrati ga skroz lijevo (mozes brzo ili sporije, meni se na objem dogadja) pa vidi dal cvili, ako ne cvili to znaci da ce se uskoro pojavit kao kod mene, a ako vec cvili onda ti se to nikad nece maknut. Vidio sam da ima fixeva (podmazivanje tih "lezajeva") ali to sa sobom nosi svoje mane a to je gubljenje garancije jer se volan otvara

 hahhaajaads

Taman čovjeku sve štima i ti mu spomeneš cviljenje omg pusti ga da uživa LOL.

10 godina
offline
Re: G29 radi na PS4, ali na PC-u zafrkava
hummer0 kaže...

 hahhaajaads

Taman čovjeku sve štima i ti mu spomeneš cviljenje omg pusti ga da uživa LOL.

 Pa nisam rekao da je neki veliki problem, jos sam mu rekao da moze imat skoro dozivotnu garanciju na G29, i to dobit novi svakih ~2 godine sto je ne dobro nego odlicno 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 20:47 (hahhaajaads).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice