Miš i tipkovnica za PS4

poruka: 26
|
čitano: 37.605
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Nakon 10 god igranja na PC-u kupio sam si PlayStation 4. Nisam oduševljen jer nikako se ne mogu naviknuti na gamepad. Znači FarCry 4 ne mogu da naciljam statičnu metu a ne čovjeka u pokretu..

Razočarao sam se kad sam vidio da PS4 igre ne podržavaju miš i tipkovnicu, nego treba nabaviti neki kao pretvarač koji će npr. pokret miša pretvarati u pokrete analoga i slično.

Našao sam par opcija koje nisu baš jeftine (XIM4, Venom X, Tactical Assault Commander 4) al ako ću dobiti pravi osjećaj igranja kao na PC-u onda mi ništa nije skupo.

Ima li vas koji igrate PS4 preko miša i tipkovnice i kako ste zadovoljni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Jesi kupio koji od navedenih uredaja?

ako jesi kako si zadovoljan, gdje si kupio, koliko love?

takoder istu sudbinu djelimo svezi ciljanja pa sam se bazirao na igre tipa wot, fifa, f1...

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Prodaj tu igračku za djecu i adolescenete i kupi si PC.

Battlelog: Glavas_ZG
 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Zasto?

mislim da je daleko isplativije ako ne igras strategije uzeti ps4.

Za tu grafiku kakva je na ps4 trebas imati komp od 4000kn bez menitora i ostale periferije.

em sto su igre jeftinije (makar za mene).sigurno se pitas KAKO!?

dok sam imao komp i onak sam kupovao orginal igre jer mi je bezveze ne igrati online.

dok za ps4 dijelim ACC i sada prije nekih mjesec dana fifa 16 je bila na popustu za 220kn sa zombijima sto znaci ja sa dvije igre dobio za 110kn.

em laksa online komunikacija itd.

a za surfanje minje dobar i laptop na kojem mogu igrati i strategije ili pak i mobitel kojeg najcesce koristim za surfanje

Moj PC  
0 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
Ne slazem se da su igre jeftinije...
Mi na PC-ju imamo steam, g2a, humble bundle i vecina igara je jeftinija.
"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju." -Drago~16.2.2016
12 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4

 Ok.ak tako mislis.daj mi primjer jedne igre koja je tek izasla

16 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4

nakon 15+ godina sam si napokon kupio PS3 i nista osim voznje i nogometa nije igrivo.

cak ni ekskluzive tipa uncharted nisu igrive kad dodje vrijeme akcije. da ne pricam o strategijama, rpg (skyrim, lol, kakav mazohist moras biti da bi to igrao na plejki) i assisted aimingu kod pucacina.

o interaktivnim filmovima (opet uncharted, last of us..) bolje i ne pricat.

gamepad je jednostavno zesce ogranicen na slobodu misa i tikpovnice.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 17:56 (nixass).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
lange kaže...

Zasto?

mislim da je daleko isplativije ako ne igras strategije uzeti ps4.

Za tu grafiku kakva je na ps4 trebas imati komp od 4000kn bez menitora i ostale periferije.

em sto su igre jeftinije (makar za mene).sigurno se pitas KAKO!?

dok sam imao komp i onak sam kupovao orginal igre jer mi je bezveze ne igrati online.

dok za ps4 dijelim ACC i sada prije nekih mjesec dana fifa 16 je bila na popustu za 220kn sa zombijima sto znaci ja sa dvije igre dobio za 110kn.

em laksa online komunikacija itd.

a za surfanje minje dobar i laptop na kojem mogu igrati i strategije ili pak i mobitel kojeg najcesce koristim za surfanje

Nemoj molim te uspoređivati mogućnosti PC-a i PS-a,nema smisla.

Battlelog: Glavas_ZG
12 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
ZGlavas_ZG kaže...
lange kaže...

Zasto?

mislim da je daleko isplativije ako ne igras strategije uzeti ps4.

Za tu grafiku kakva je na ps4 trebas imati komp od 4000kn bez menitora i ostale periferije.

em sto su igre jeftinije (makar za mene).sigurno se pitas KAKO!?

dok sam imao komp i onak sam kupovao orginal igre jer mi je bezveze ne igrati online.

dok za ps4 dijelim ACC i sada prije nekih mjesec dana fifa 16 je bila na popustu za 220kn sa zombijima sto znaci ja sa dvije igre dobio za 110kn.

em laksa online komunikacija itd.

a za surfanje minje dobar i laptop na kojem mogu igrati i strategije ili pak i mobitel kojeg najcesce koristim za surfanje

Nemoj molim te uspoređivati mogućnosti PC-a i PS-a,nema smisla.

 pa gledam sa svoje strane (a mozda i vecine).

Komp veciba koristi za surfanje, gaming a oni koji koriste za druge poslovne stvari a usput i gaming to je druga prica.

kao sto sam rekao ps4 je daleko daleko isplatljiviji za gaming em nemas grijalicu u stanu ljeti.

da se nadovezem za igre.recimo fifu16 i zombie garden sam prije mjesec dana platio 110kn, battlefild4 40kn, f1 100kn.mislim kada se sve zbroji ulozeno dobiveno prednost je na strani ps4 (ima ih na njuskalu vec po 1700kn novih) a koliko ti je investicija za gaming komp sa periferijom em skuplje igre

8 godina
odjavljen
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Ok, predpostavljam da ovo sa play stationa onda pises jel zezam te malo

Svatko treba uzeti ono sto mu odgovara, tebi odgovara kombinacija koju si naveo i to treba respektirati.

Ja sve radim za kompjuterom..., igram, slusam mjuzu, gledam filmove, jedem, po nekad i zaspim za njime.

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 9:33 (Glavas_ZG).
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
Potpuno se nebi slozio s tobom oko ovoga,sve je stvar navike i sa gamepadom se moze jako dobro igrat bilo koji fps na konzoli...osobno nebi nikad mijenjao ergonomiju i komfor jojstika za malo vise brzine i preciznosti misa a imam i podosta staza sa igranjem na pc-u pa eto.
10 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Hoće li doći dan kada će ljudi prestati uspoređivati PC i PS? Kao da uspoređujete automobil i motocikl, oboje ima svoje prednosti i mane, stim da automobil (PC) koristite za razne svrhe, a motocikl (PS) uglavnom služi za jedno...

 

Da se vratim na temu, nisam kupio ništa od navedenog niti hoću. Prvi razlog je što za svaki uređaj uz dosta pohvala ima i dosta kritika. Pa iako mislim da pohvale dolaze od prosječnih igrača kao ja, a kritike od nekih hardcore gamera koji su očekivali savršentsvo uvjerio sam sam sebe da ću biti razočaran kupnjom.

Drugi razlog je što mi je PS skopčan na tv, pa bi za korištenje miša i tipkovnice morao kupiti neki pokretni stolić ili stalak ili nešto treće da bi mogao igrati normalno... Kupio sam drugi joystick, od igara PES, NBA i Need for Speed i PlayStation ću koristiti za ono zbog čega sam ga i kupio, a to je za zezanciju kad dođe ekipa.

Dodatni razlog je taj što na broj prodanih PlayStationa dođe mizeran broj prodanih tih konvertora. Da to valja bilo bi ga po svim HR dućanima...

 

Kako zbog posla svakako moram kupiti novi PC odlučio sam nadodati love i kupiti zvjerku za pokretanje COD, BF, FarCry i sličnih na max postavkama.

 

Što se cijena tiče oko toga nemojte raspravljati, nov PS se nađe za 2000 kuna, pa zamislite kakav komp možete dobiti za te novce...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
SnakeST kaže...

Dodatni razlog je taj što na broj prodanih PlayStationa dođe mizeran broj prodanih tih konvertora. Da to valja bilo bi ga po svim HR dućanima...

 

 koristenje periferije na PS je umjetno ograniceno (lag) kako ne bi doslo do "nepravedne" prednosti nad igracima sa gamepadom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Ma iskreno meni bezveze ovaj XIM4 kupio sam ga pred dva meseca 150 evrica i samo  jednom prikopcao i sta reci ,jedan tok kablova po stolu prikopcaj gamepad ,pa tastaturu ,pa maus pa onda konfiguriranje preko smartfona ili tableta ,pa gore spomenuti lag koje isto treba vremena da se iskonfigurira iskreno za mene komplicirano,iskopcao sam to sve i bacio u ormar.Tako da sam zadnji mesec slozio sebi super konfu za koju netrebam sto kablova prikopcati za da igram nego samo jedno dugme pritisnem na mom fractalu i uzivanje svake provedene sekunde na pc.A ps4 koristim za kako je kolega napisao kad dogje ekipa zezamo se malo PES 16 i naravno cekam Gran Turismo 7.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Istina.mebi laptop sluzi za mailove i surfanje dok ps za igranje i yt.

sve u svemu sve je stvar navike i potrebe.

meni prvenstveno bolji ps radi jednostavnosti (nema drivera, nadogradnji, itd) dok kod ps ubacis igru i peglaj.

makar ima i svoje cari ono:izasli novi driveri, ajd da ih isprobamo, da vidimo mogucnosti, pa se nes sjebe, pa istrazuj sta je to, pa dizi win jer si nes pokupio, itd..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Miš i tipkovnica za PS4

   Pozzz,

 

moze pomoć.

Imam laptop, PS3 iPS4. Plejke naravno najvise imam radi sina od 9 god. Al u zadnje vrjeme satima igra igric na laptopu i bojim se da ce mi rasturit tipke.

Odlucila sam mi kupit miš za laptop.

  I onda mi je sinulo da bi bila odlična ideja kupiti mu neku gamersku tipkovnicu i miša i stavit  mu to na PS.

Zanima me dali uopce mogu kupiti tastaturu i miš bilo koje marke ili mora baš biti Sony-eva namjenjena za PS3 iPS4?

Također me zanima dali je boje kupiti bezicne ili žičane tastature i miša (naravno da mislim da je bežično praktičnije, ali budući da se bas ne kuzim pitam vas za savjet).

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4

Pozdrav damo

 

Sin od 9god , uopće nebi trebao puno vremena provoditi iza ekrana , pogotovo ne sada kada su pale vručine , pa se može igrati vani sa djecom. Ali , nemoraš me poslušati , to je samo moj savjet usputni ... Ono što je kod dijeteta , od 9g , moguće jest da je grubo prema membranskoj tipkovnici slabašne izradbe , kakva se viđa na laptopima. Ako ju želiš sačuvati , spoji mu tipkovnicu vanjsku na laptop (miš nemože zamjeniti tipkovnicu a ti govoriš da će rasturiti tipke?) , a i miš umjesto tachpada (djeca su gruba , mogu oštetiti premaz pada , a i tipkice..) da budeš 100 % sigurna!. I to nemora biti gamerska , nego neka sa chiclet ili low key "setupom" , tj onakvim plitkim tipkama , da mu nebude teško tipkati i da se neumara. Miš neki ergonomski , ne pre veliki...

 

A ako , takve igrice sa laptopa možeš nabaviti i za PS3/4 , možeš konektirati tu periferiju koju kupiš , bez problema.Bilokoju. Samo što to nije to , ima nekih zezova , i neće to raditi onako najbolje... Ali opet ako mu tako odgovara onda zašto ne

 

https://www.howtogeek.com/250624/how-to-connect-a-mouse-and-keyboard-to-your-playstation-4/

 

Bežična obična , bluetooth bežična ili žična , svejedno , ali žične najbolje rade i imaju najmanji "input lag ".

11 godina
neaktivan
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Kako da spojim gaming tipkovnicu Fury Hellfire na PS4? miša mi prepoznaje a tipkovnicu ne...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
ozut kaže...

Kako da spojim gaming tipkovnicu Fury Hellfire na PS4? miša mi prepoznaje a tipkovnicu ne...

 Nabavi s ovo xim apex !

 

Eire
6 godina
protjeran
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4

Ako dosad nije uspio riješiti problem, rekla bih da vjerojatno i neće.

Ti, Sibila, moja prva ljubav!
15 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Ima li netko na forumu tko prodaje xim ili MAYFLASH MAX SHOOTER ONE  ili neki slicni adapter za ps4?

Hvala

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Miš i tipkovnica za PS4

Kupljeno.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
Alfredo nr.2 kaže...

Kupljeno.

 Kakva su ti iskstva? Jel auto aim radi probleme?

15 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4

Ja sam ga kupio za SP ne za MP. Meni radi odlicno, nakon ovog se vise ne bi vratio na kontrolor. Igram DOOM kao na PCiju. Uopce ne vidim razliku. Sve se podesava preko aplikacije na mobitelu in-game. Tako da sto god ti ne stima mozes odmah promjeniti. 

Ako kupis XIM 4 pogledaj tutorijale kako se podesava. Ja sam bio sve podesio preko moba a na PS nije nista radilo jer nisam ukljucio nesto u settingsima vezano uz povezivanje kontrolora, moras staviti na USB. Poslije toga je sve proradilo bez problema.

LP

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4
Paolo Maldini kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Kupljeno.

 Kakva su ti iskstva? Jel auto aim radi probleme?

 Mozes ga iskljuciti i ukljuciti po zelji.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
5 godina
neaktivan
offline
Re: Miš i tipkovnica za PS4

Da za te 3200 kn za koje sam ja kupio ps4 pro mogao bih kupiti nekakav loš PC sa lošim komponentama. Bolje da kupim ps4 pro i mogu igrati sve, te ako niste znali ps4 je sada podržao za većinu igara korištenje tipkovnice i miša. Mislim da se to više isplati nego nekakav loš PC.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice