Xbox 360 vs Xbox One controller

poruka: 35
|
čitano: 19.706
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Pozdrav

 

Imam malu dilemu. Igrao sam kod frenda Forzu na Xbox 360 i JAKO mi se dopao onaj controller, ponajviše njegovi trigger buttoni. Uzeo bi si jedan controller za PC ali razmišljam dali uzeti 360 ili One controller (žičani naravno)?

 

Zanimaju me vaši komentari, koji je bolji i zašto

 

Također ako se ispostavi da je Xbox One controller bolji, postoji li trenutno drukčiji model nabave osim amazona ili ebay? Malo me puno ispadne samo poštarina za njega, a xbox 360 ima i kod nas za uzet.

2 360
16 One
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 21:16 (Grozni_Zabac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Grozni_Zabac kaže...

Pozdrav

 

Imam malu dilemu. Igrao sam kod frenda Forzu na Xbox 360 i JAKO mi se dopao onaj controller, ponajviše njegovi trigger buttoni. Uzeo bi si jedan controller za PC ali razmišljam dali uzeti 360 ili One controller (žičani naravno)?

 

Zanimaju me vaši komentari, koji je bolji i zašto

 

Također ako se ispostavi da je Xbox One controller bolji, postoji li trenutno drukčiji model nabave osim amazona ili ebay? Malo me puno ispadne samo poštarina za njega, a xbox 360 ima i kod nas za uzet.

 Xbox 360 sam imao par godina, kontroler odličan, ali nakon što sam prodao samu konzolu nabavio sam si kontroler od XOne i mogu reći da je dosta bolji, pogotovo Dpad i sami triggeri. Mislim za mene koji i tako planiram kupiti One je taj kontroler logičan odabir. Rekao bi čak i da malo bolje leži u ruci al ja sam ga narucio prosle god za black friday i ispao je 20funti s poštarinom. Ukoliko ti je razlika u cijeni između ta dva prevelika, a ne planiraš ići na Xbox One, uzmi 360 kontroler nećeš pogriješiti..

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 21:33 (Dwyane Wade).
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller

Konzolu neću uzimati. Uzimam čisto za PC. Triggeri su mi zakon jer mislim igrat igre tipa Project Cars, Euro Truck Simulator, .... uglavno vožnju i ti triggeri su mi fantastični za doziranje gasa i kočnice. A nigdje nisam vidio triggere na XOne controlleru u akciji te neznam kako se ponašaju. Ako su isti ko na 360, mislim da bi se i protegnuo za XOne controller

12 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

triggeri su dosta bolje na one verziji, hod je malo drugačiji i lakše se dozira gas/kočnica nego na 360.

Look! That turbo has an engine!
 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Štovani članovi foruma imam jedno tehničko pitanje u vezi sa Xbox One Controllerom: Ovako, s obzirom da sam ponosni vlasnik Xbox One Play & Charge Kita i Xbox One Wireless Adaptera za PC, također imam instaliran Windows 10 Pro i Xbox One Accesories app, zanima me da li se kontroler može puniti preko PC USB porta, s obzirom da mi se žarulja nije nikad upalila (ali se znala na "blagoj" konekciji, tako da je kabel ispravan, dok nisam kupio adapter, normalno sam se igrao sa njim), kontroler radi normalno bez ikakvih problema, također baterija! Dosta sam tražio na internetu, ali ovakva tema skoro da ne postoji, tako da me zanima da li se Play & Charge može ikako koristiti na PC platformi!?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Jel moze kontroler od One-a na windows 7 il je to samo za win10
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

radit će i na win 7/8 samo moraš instalirat driver

yippee ki-yay
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Grozni_Zabac kaže...

Pozdrav

 

Imam malu dilemu. Igrao sam kod frenda Forzu na Xbox 360 i JAKO mi se dopao onaj controller, ponajviše njegovi trigger buttoni. Uzeo bi si jedan controller za PC ali razmišljam dali uzeti 360 ili One controller (žičani naravno)?

 

Zanimaju me vaši komentari, koji je bolji i zašto

 

Također ako se ispostavi da je Xbox One controller bolji, postoji li trenutno drukčiji model nabave osim amazona ili ebay? Malo me puno ispadne samo poštarina za njega, a xbox 360 ima i kod nas za uzet.

 one bolji u svakom pogledu , i zicani ne postoji koliko znam  ( ako ne racunamo sto se wireless controller  moze spojit USB kabelom sa PC i koristit bez adaptera ) 

 

machinaex

 play and charge tj punjenje baterije je radilo samo na  konzoli , na PC ne . tako je bilo kad je  360 controller u pitanju , tako da je vrlo vjerojatno da je ista praksa i sa mladjim bratom . Imam i ja taj  kit ali mi je beskoristan , baterije punim na punjacu . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 19:09 (error_666).
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller

Lol, uzeo sam controller prije jedno 8 mjeseci (post je već preko godine dana star) 

10 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Mislim si uzeti Xbox one joystick za PC pa me zanima sto znaci ovo PDP? Jeli original taj kontroler?

https://www.svijet-medija.hr/art/igraci-kontroler-pdp-xbox-one-pc-white-camo-zicani/90553

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 22:55 (The_K).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
The_K kaže...

Mislim si uzeti Xbox one joystick za PC pa me zanima sto znaci ovo PDP? Jeli original taj kontroler?

https://www.svijet-medija.hr/art/igraci-kontroler-pdp-xbox-one-pc-white-camo-zicani/90553

 Nije to original kontroler od Microsofta. 

10 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Mislim si uzeti ovaj kontroler ali ovaj nema kabel za windows i nigdje nisam mogao naci gdje se moze kupiti taj kabel. Pa me zanima jeli zna netko od vas?

https://neutrinomobile.hr/microsoft-xbox-one-wireless-controller-black.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
The_K kaže...

Mislim si uzeti ovaj kontroler ali ovaj nema kabel za windows i nigdje nisam mogao naci gdje se moze kupiti taj kabel. Pa me zanima jeli zna netko od vas?

https://neutrinomobile.hr/microsoft-xbox-one-wireless-controller-black.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Spojis ga na obicni usb kabel.. i trebao bi raditi..

a ako ga oces igrati wireless na pcu onda ti treba poseban adapter

12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
The_K kaže...

Mislim si uzeti ovaj kontroler ali ovaj nema kabel za windows i nigdje nisam mogao naci gdje se moze kupiti taj kabel. Pa me zanima jeli zna netko od vas?

https://neutrinomobile.hr/microsoft-xbox-one-wireless-controller-black.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 bilo kakav usb kabel ce zavrsiti posao .. btw za bezicno  koristim ovaj BT adapter s eBay , radi perfektno . 

12 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Pozdrav svima 

gdje u Hr naci XBOX One S controller + wireless adapter for Windows u paketu ? na nabava.net ne nalazim 

Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller

Mall.hr 320 kn

8 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
error_666 kaže...

Pozdrav svima 

gdje u Hr naci XBOX One S controller + wireless adapter for Windows u paketu ? na nabava.net ne nalazim 

Hvala 

XXX kaže...

Mall.hr 320 kn

 taj je nedostupan, ima bez recivera za 329kn i reciver se može jeftino kupit

16 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Bilo ih još prije par dana...onda si kupi Torid za 150 kn, meni je bolji od original x360 i PS4 gamepada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Mozda i jeste od 360 i DS4 , al po meni XB1 controller  za koplje bolji od svih navedenih . 

 

Hvala svima ... a nasao sam pojedinacno , mislio sam da ima u paketu kao vani sto se moze naci . 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

ja sam se preporodio 

Torid je mučenje prema xbox controlleru

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Meni obrnuto.Torid ima odličnu integriranu bateriju i nema zajebancije sa izmjenama za razliku od Microsofta koji je tu škrtario.
Kompatibilnost je jednaka osim mogućnosti uključivanja slušlica što može biti dosta korisno...to je i jedini razlog zašto bi ga kupio.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Nikakvih komplikacija nema, niti se sjećam kad sam punio baterije. Punjive od 2500mAh drže po 20 dana .
A ima i na eBay za par dolara punjive koje su ajmo reć kao integrirane, skine se cover za baterije i stavi se ta koja je ujedno cover i baterija i puni preko usb. Dođu dvije, kad se potroši jedna, zamjenis drugom za tri sekunde. Po meni jednostavno da jednostavnije ne može
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 22:54 (error_666).
16 godina
odjavljen
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Može daleko jednostavnije, samo uštekaš gamepad u punjač od mobitela i još je duplo jeftiniji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller

i ovako se usteka  u usb i puni se , ili jos jednostavnije, stavi se u charging  dock kao na slici , koja je razlika  ?  jedina razlika je sto baterija nije integrirana ,sto je dodatni plus po meni jer ga mozes bacit kad se baterija sjebe , a hoce vremenom . 

A to sto je duplo jeftiniji je  neka druga tema . Kako god , nema  smisla dalje razglabat , svako ima svoju racunicu i potrebe . torid je konkurencija 360 controlleru , ovaj je bolji i samim tim skuplji sto je i normalno .

16 godina
odjavljen
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller

To što je kome bolje je drugi par rukava, ja govorim kaj je definitivno jednostavnije, a nema jednostavniojeg od uštekati gamepad u usb punjač...bez kupovine dodatnih baterija i umetanja istih.

 

ja sam ga i usporedio sa X360 gamepadom, koji ima sa donje strane to spremište za baterije koje samo smeta, te je Torid samim time i ergonomski bolji, još i jeftiniji i jednostavniji.

Isto tako sma rekao da mi je bolji i od Ps 4 gamepada, jer baterija traje duže, dodao bih da je i konstrukcija čvršča, nema škripanja materijala kao kod pS4 V2 gamepada koji zna škripti...

zanam imam ili ih imao sve po redu.

Kaj se cijene tiče košta 150 kn uz dvije godine garancije, pa ak se i shebe nakon tog vremena nije nikakav trošak, bagatela nad bagatelama za tako dobar bežični gamepad.

15 godina
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

imam dva Torida, tipke se zaglavljuju a nije se puno igralo s njima.

Za svaku igru treba konfigurirati tipke, meni osobno, to je velika gnjavaža. Kablovi za punjenje su prekratki. Brzo se isprazni.

 

Xbox ovi kontroleri, meni, su prakticniji. Kad se isprazni zamjenim bateriju (punjivu) za 10 sek i miran sam 7 dana ako ne i duže. 

Za izdržljivost bumo vidli, nadam se kvalitetnijoj izradi od Torida.

Ugl to je moje iskustvo, od kad imam xboxove Toridi su u smeću

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Kaj treba konfigurirati kad gamepad ne treba drivere nego ga windowsi i igre prepoznaju kao xbox gamepad?

U kojim igrama ga treba konkretno kofigurirati?

Ako ti blokiraju tipke reklamiraj, meni je blokirala jedna tipka na x360 gamepadu a lijeva gljiva je znala automatski aktivirati neki pokret.

Reklamirao ga i dobio novi.

Baterija na Toridu garantirano traje duže nego na PS4 gamepadu, vjerojatno ono prednje svjetlo koje sam stavio na minimum i dalje cucla bateriju bezveze,

moguće i bluetooth guta više sam po sebi. x360 baterije traju dulje ali kućište za baterije smeta i povečavaju težinu samog gamepada. 

Također . Torid se preko brzog usb punjača napuni ekspresno.

 

Ja prodao x360 gamepad od kako kupio Torid. Ovaj novi bi kupio eventualno zbog prijenosa zvuka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 20:20 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
A svako zna svoje i ima svoje razloge za ovaj ili onaj.
Sto se izdržljivosti tiče kako se kaže u narodu " ukopat će te "
360 controllere sam koristio sedam osam godina i prodao ih , evo rade bez problema i kod drugog vlasnika već više od godinu. Nema razloga da tako ne bude i sa one. Nema njima smrti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 20:24 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Xbox 360 vs Xbox One controller

Kakvo konfiguriranje tipki?

 

Edit; vidim da si naknadno editirao post.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 20:26 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox 360 vs Xbox One controller
Ovo sto kolega pominje mada mislim da to ne bi trebalo bit problem sudeći po onom što sam pročitao za torid
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 20:26 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice