Spartacus: Blood and Sand

poruka: 82
|
čitano: 35.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

 

Evo, ako netko hoće pratiti ovu seriju. Ne znam što reći... Za sad je to "'Gladiator' meets '300' meets 'History channel'".

 

 

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 12:37 (Zeljko B).
16 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

Skinuo pilot, ali nisam još pogledao. Jako mi se sviđa ideja, dobri glumci, nema razvodnjenosti i poljepšavanja da bi više prilagodili mlađima, ali me zanima da li netko zna koliko je "posapunjena" serija ?

  Da li svaka epizoda ima neku svoju zasebnu priču i nešto sitno razvoja koji donosi ukupnoj sezoni tipa: Star Trek, Stargate SG-1 itd. ili je jako serijalizirana i jedna epizoda se jako nadovezuje na drugu tipa. sapunice, Lost, novi BSG itd.  Volio bi pogledati seriju, ali mrzim kada na kraju svake epizode naprave neki zaplet i onda slijedeću epizodu koja se emitira za tjedan-dva čekaš kao ozeblo sunce. Rađe ću onda počekati da cijela sezona završi pa je u miru pogledati

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 12:50 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Paolo2612 kaže...

Da li svaka epizoda ima neku svoju zasebnu priču

 

Ne opterećuj se time. Serija pokazuje za sad da ima samo dva sloja - 1) gladiatorska akcija, 2) aristokratski zapleti među rimskim patricijima.

 

Jedan dio publike će biti privučen samo orgijama, krvi i akcijom.

 

Zanimljivo mi je vidjeti Xenu (Lucy Lawless) kao "babu", a ne u akciji Osmijeh

 

 

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
15 godina
protjeran
offline
Spartacus: Blood and Sand

Pretjerivanje, pretjerivanje, pretjerivanje.

Pogledat ću koju epizodu u nadi za dobrim povijesnim štivom. Al sumnjam da ću to ovdje naći.

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=125264
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Zeljko B kaže...
Paolo2612 kaže...

Da li svaka epizoda ima neku svoju zasebnu priču

 

Ne opterećuj se time. Serija pokazuje za sad da ima samo dva sloja - 1) gladiatorska akcija, 2) aristokratski zapleti među rimskim patricijima.

 

Jedan dio publike će biti privučen samo orgijama, krvi i akcijom.

 

Zanimljivo mi je vidjeti Xenu (Lucy Lawless) kao "babu", a ne u akciji Osmijeh

 

 

Odlično - već mi je dosta sapunjara i prisjećanja "ko koga i kako?". Znači praznoglava akcija za mozak na pašu - to volim.

 

I stara baba još valja. Pogotovo kao časna s Rene o Connor (Gabrielle iz Xene) u Bitch Slap traileruNamigiva

 

- 1:44 - 1:48

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
doxy kaže...

Pogledat ću koju epizodu u nadi za dobrim povijesnim štivom. Al sumnjam da ću to ovdje naći.

 

Nemoj se mučiti ako voliš povijest, u ovoj je seriji vjerojatno ima samo u tragovima. Ja sam samo napravio referencu na tu seriju ako je netko volio film "300" (heavy metal spot), a serija ima samo produkcijske sličnosti s "Battles B.C." dokumentarnim serijalom sa History Channel.

 

 

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
15 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Evo odgledao sam do sada 11 epizoda i mogu reči da je serija jako dobra, ne samo radi toga jer ima akcije,krvi i golotinje nego mi se i radnja cijele priče sviđa. Jer sam prvo mislio da će biti nešto glupo i da će svaka serija biti za sebe i imati drugu radnju ali ovo je mnogo bolje.

Ima mnogo zapleta i raspleta, sve u svemu jako je zanimljiva.

Meni osobno je jedna od boljih miniserija ili serija(što uopće to jest), naravno uz Band of Brothers, Prison Break,The Pacific itd.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Ja odgledao čitavu prvu sezonu još prije 2 tjedna i fenomenalna mi je zadnja epizoda!

Jedva čekam 2. sezonu i držim fige glavnom glumcu da se čim prije oporavi od kemoterapije (čovjeku su otkrili rak slučajno pri redovnom sistematskom prije početka snimanja 2. sezone).

 

Sve u svemu odlična serija! Smijeh

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Da, predobra je zadnje epizoda. Cijelu sezonu se uopće nezna kako je Spartacusu zapravo pravo ime unutar serije, nadam se da ćemo saznati u drugoj sezoni.

A bit če znači druge sezone?

Možda zna radnja druge sezone, predpostavljam da če biti pohod na Rim.

Pa jel sad sve uredu sa Andyem Whitfieldom(Spartacusom), mislim dal če moći snimati drugu sezonu uopće?

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
16 godina
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand

Andy Whitfield se navodno skroz oporavio od operacije, no sad je pitanje koliko su doktori rekli da treba vremena za rehabilitaciju i povratak u formu za snimanje.

Da, druga sezona je inače već skroz isplanirana i dogovorena.

 

Nadam se čim skorijem početku snimanja Namigiva

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Jack Sparrow kaže...

Da, predobra je zadnje epizoda. Cijelu sezonu se uopće nezna kako je Spartacusu zapravo pravo ime unutar serije, nadam se da ćemo saznati u drugoj sezoni.

A bit če znači druge sezone?

Možda zna radnja druge sezone, predpostavljam da če biti pohod na Rim.

Pa jel sad sve uredu sa Andyem Whitfieldom(Spartacusom), mislim dal če moći snimati drugu sezonu uopće?

Ne vjerujem da će pohod na Rim biti odmah. Spartacusova pobuna je trajala skoro 3 godine (ako se ne varam), a DeKnight (autor serije) je rekao da je on zamišljao ju kao 5-6 sezona.

 

Dakle ima materijalaCool

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

Koliko sezona serija ima? Trenutno skidam prvu.

Everybody wants to go to heaven, but nobody wants to die.
14 godina
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Living.Dead kaže...

Koliko sezona serija ima? Trenutno skidam prvu.

 

Zasad i ima samo 1. sezonu, a druga je u planu

Raise hell in heaven
16 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

Evo novih vijesti o Spartacusu. 2 sezona je još uvjek upitna zbog Andy Withefield-ove bolesti, ali u siječnju 2011 se počinje prikazivati prequel od 6 epizoda, od kojih će se Andy pojaviti u dvije (upitno koliko vremenski zbog bolesti, ali pojaviti će se barem za scenu-dvije).

 

 

Prequel se bazira na tome kako je Batiatusov ludus postao slavan. Znači opet gledamo "mrtvace" Bracu (zvijer iz kartage) i Batiatusa, a vraća se i Lucretia, Dottore, i Crixus, Ashur, Naevia (od potvrđenih glumaca).

 

Trenutno se traži glumac koji će glumiti gladijatora koji je donio tu ogromnu slavu Batiatus-ovom ludusu prije Spartacus-a.

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 0:58 (Paolo2612).
14 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

Serija je vrh..Danas sxam pogledao 11 epizodu,znači ostale su mi još 2 epizode :)

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
15 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Ma serija je pervezno ludilo dugo nisam gldao nesto ovako zabavno, pravo mini brutal umjetnicko djelo!

Dumb ppl rush smart ppl camp.
16 godina
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Paolo2612 kaže...

Trenutno se traži glumac koji će glumiti gladijatora koji je donio tu ogromnu slavu Batiatus-ovomm ludusu prije Spartacus-a.

 

Što nije Crixus bio šampion prije Spartacusa?

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Dado_ZG78 kaže...
Paolo2612 kaže...

Trenutno se traži glumac koji će glumiti gladijatora koji je donio tu ogromnu slavu Batiatus-ovomm ludusu prije Spartacus-a.

 

Što nije Crixus bio šampion prije Spartacusa?

Da, ali na početku serije se vidilo da Batiatus nije baš pun para i da ne stoje baš najbolje, ali da im se ukazuje poštovanje zbog njegovih prijašnjih uspjeha i uspjeha njegovog oca. Crixus je bio njihov šampion, ali nije bio baš previše poznat svijetu zbog slabe slave i veza  Batiatusa (koji mu zbog toga nije baš mogao osigurati borbe s najelitnijim gladijatorima na naprestižnijim natjecanjima), ali Spartacus im je donio brdo para i ogromni ugled da su postali najpopularniji ludus u poznatom svijetu i zapravo imali "šampiona svih šampiona" jer je on bio daleko popularniji od svih gladijatorskih šampiona drugih gladijatorskih škola.

 

Navodno će taj prequel biti o zadnjem borcu koji je donio zadju ogromnu slavu prije Spartacusa.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 0:58 (Paolo2612).
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

OK..   ima smisla, da malo podgrijava interes za seriju dok se Andy oporavlja.

Zbilja se nadam da će se čovjek oporaviti ful i moći kroz nekoliko mjeseci nastaviti sa snimanjem i normalnim životom Osmijeh

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

Evo malo novih vijesti: Andy Whitefeld je pobjedio ne-Hodginkov limfom  i sada je potpuno zdrav.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2010 16:43 (Paolo2612).
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Da, navodno već počinje sa vježbanjem da se vrati u formu za snimanje 2. sezone koje bi trebalo početi u listopadu ove godine (dakle serija kreće negdje početkom 2011. najvjerojatnije) Smijeh

Lijep pozdrav ;)
14 godina
neaktivan
offline
Spartacus: Blood and Sand

Andy Whitfield se uskoro vraća na set kako bi nastavio sa snimanjem popularne serije "Spartacus: Blood and Sand"

Čim je od liječnika dobio potvrdu da je sada sasvim zdrav, glumac Andy Whitfield odlučio se vratiti na set dramske serije "Spartacus: Blood and Sand".

Velškom glumcu je početkom ožujka, tijekom rutinskog pregleda, bio dijagnosticiran limfom te je odmah krenuo sa liječenjem dok se stalo sa produkcijom. Prije otprilike pet tjedana testovi su pokazali da je Andy ozdravio, no ipak je još tri tjedna dovršavao svoje liječenje. Whitfield, koji je zahvalio producentima i cijeloj ekipi na podršci kroz ovo teško razdoblje, već je počeo sa rigoroznim treninzima te će uskoro otići i u vojni kamp kako bi se usavršio.

Povratak pred kamere

Pred kamere bi trebao stati početkom listopada što će mu dati dovoljno vremena da ponovo dođe u formu. Iako je zbog kemoterapije počeo gubiti kosu da bi se ubrzo ošišao, uvjerio je obožavatelje da će, kada se vrati, imati svoju standardnu frizuru.

Ovaj je 35-godišnjak vijest o raku doživio s velikom nevjericom, ali ipak nije posustao ni na tren - "Nakon početnog šoka bio sam frustriran jer nam je tako dobro krenulo sa serijom, no ubrzo sam shvatio kako je došlo vrijeme za ozdravljenje, razmišljanje o nekim meni važnim stvarima, ali i za ugodne trenutke sa svojom obitelji".

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Seriju sam pogledao do kraja, naravno odmah kako su prikazivali epizode i mislim da je genijalna, priča je odlična sa dosta zapleta, a opet ne tako komplicirana da treba puno razmišljati da je netko shvati. Scene su spektakularne zahvaljujući najnovijim tehnologijama koje su ih stvorile, a ako želite pravi doživljaj preporučam vam da odgledate seriju u HD-u na većem LCD-u. Što se tiče Andyja, drago mi je da se oporavio jer je čovjek odličan glumac za tu ulogu i stvarno daje 110% na snimanju. 

Ako itko zna još koje kvalitetne serije neka mi javi. Pod kvalitetne ne mislim da moraju biti gladijatorske, ali vjerujem da vi koji ste na ovoj temi i kojima se sviđa ova serija imate ukusa i za druge pa vas molim da podijelite to samnom.

BUG je IT biblija!
15 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Evo nekooliko meni dobrih:

Prison break sve sezone

The Pacific

Band of Brothers

House M.D. je dobar ali ne kao ove gore serije.

Bad Company 2 status: http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Kuky90
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Uskoro započinje snimanje 2. sezone, ali nema još službenih najava kad će krenuti s emitiranjem. Vjerujem negdje u jesenskoj shemi..

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Jack Sparrow kaže...

Evo nekooliko meni dobrih:

Prison break sve sezone

The Pacific

Band of Brothers

House M.D. je dobar ali ne kao ove gore serije.

Ove sam sve pogledao osim The Pacific pa ću se tim pozabaviti. Hvala!

BUG je IT biblija!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Dado_ZG78 kaže...

Uskoro započinje snimanje 2. sezone, ali nema još službenih najava kad će krenuti s emitiranjem. Vjerujem negdje u jesenskoj shemi..

Započinje snimanje prequela, a ne 2 sezone

 

Prequel

6 epizoda - siječanj 2011

 

2 sezona

? epizoda -  zima 2011

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Što će ipak raditi prequel?

Mislio sam da se od toga odustalo jer je Andy već ziher za jesensko snimanje nastavka na prvu sezonu (trenutačno trenira i sprema se u vojni kamp na peglanje kondicije do početka snimanja u rujnu/listopadu)..   najkasnije početkom 2011. ove 'redovne' epizode bi mogle krenuti dalje Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spartacus: Blood and Sand
Dado_ZG78 kaže...

Što će ipak raditi prequel?

Mislio sam da se od toga odustalo jer je Andy već ziher za jesensko snimanje nastavka na prvu sezonu (trenutačno trenira i sprema se u vojni kamp na peglanje kondicije do početka snimanja u rujnu/listopadu)..   najkasnije početkom 2011. ove 'redovne' epizode bi mogle krenuti dalje Neodlučan

Neće. Sparacus se počinje planirati već u proljeće (budžet, gradnja i lokacije, priča itd.) a snima se ljeti zbog vremena i produkcije koja dugo traje zbog mnogo specijalnih efekata. Da počnu na jesen nikako ne bi mogli ga napraviti na vrijeme. A da ne govorim kako nisu mogli ni osmišljati priču kada nisu ni znali koliko će on uopće biti dostupan za nju.

 

Čak se prequel počinje sada snimati, a Andy se pridružuje samo na par scena u rujnu/listopadu (ipak ne može u tako kratkom roku potpuno nabiti kondiciju s obzirom na liječenje i bolest).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2010 22:59 (Paolo2612).
16 godina
offline
Spartacus: Blood and Sand

Ma ajde, bitno da se serijal nastavi i nadam se malo više epizoda u 2. sezoni (ne prequelu) Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice