Stargate Universe

poruka: 266
|
čitano: 56.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Eto, dočekali smo i taj dan (jučer, 02.10.2009.) da pogledamo premijeru nove priče iz Stargate svemira.

 

Mogli bismo reći da ekipa opet "mlati mrtvog konja" jer je vani stvarno hiperprodukcija solidnih TV serija, ali ako fanovi pogledaju što je sve proizvela Star Trek fanšiza, ovima se također oprašta.

 

Nije loše, sve je tu kao i do sad, kako kvalitetni efekti, gluma i priča, tako i svi oni klišei - dva znanstvenika pametnjakovića koji se kritiziraju i dopunjuju, par solidnih ženskica, vojničine koje se žrtvuju za civile i ne kuže znanost, zvjezdana vrata kao temelj priče (otkrivanje 9. chevrona je malo ipak ofucano), zaplet, gubitak resursa, traženje rješenja... Jedino mi u uvodu serijala nedostaju negativci i zanima me kakvi će biti. Goa'uld, Replicators i Wraith su odlično odradili svoje zastrašivanje i zloću, a koji zločesti dečki će sada prijetiti ekipi i, konačno, Zemlji, vidjet ćemo.

 

Priča ide ne samo jedan chevron dalje, ne samo koju galaksiju dalje, već milijarde svjetlosnih godina dalje, ali ljubitelji Stargatea otkrijte sami ostalo.

 

Stargate Universe on SyFy

 

Stargate Universe žene

 

Stargate Universe Wikipedia

 

Stargate Universe IMDB

 

Stargate Universe HRT najava

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2009 21:57 (Faerdhur).
16 godina
offline
Stargate Universe

Jedva sam dočekao! Samo se bojim da su iscrpili sve teme pa da će se ponavljati. Valjda će ipak biti originalni.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
Stargate Universe

SPOILER (samo da napomenem)

 

Obožavam Stargate, bio mi je i dobar Voyager, a ovo je kombinacija toga. Praktički Voyager u "stargate svemiru". Šakica ljudi na velikom brodu i nemogućnost povratka na zemlju, ajde dobro bar mogu komunicirati sa zemljom (preko kamenčića). Glumačka postava je standardno dobra (SyFy chanell većinom reciklira svoje glumce, pa je većina njih poznata iz nekih drugih njihovih serija)... Za sad mi se sviđa, nadam se da bude OK.

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
15 godina
offline
RE: Stargate Universe

Pošto sam veliki fan Stargate-a imam i velika očekivanja!SG-1 je za mene remek djelo,dok je Atlantis imao dobru ideju ali su sve zenuli zadnje dvije sezone...Nadam se da će zadržati koncept cijelog serijala i u ovoj novoj seriji.

15 godina
online
Stargate Universe

Je, meni je pilot bio dobar, ajmo dalje!

 

Ko voli SG, volit će i SG:U!

15 godina
offline
Stargate Universe

Glavni lik je iz 28 weeks later...

 

Šta ako se pretvori u krvoločnog zombija kao tamo? Smijeh

 

 

Zezam se, zanemarite post

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2009 12:47 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

 

Svejedno, i dalje me zanimaju glavni negativci na ovom putovanju Destinya. Ne da mi se sada, pa vas lijepo molim malo prekopajte pouzdan info o tome.

 

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

 

Odgledah, i vidim kako su prodali to SyFyu: "Kao BSG, samo sa Stargateom!"

 

Ne kažem da će bit loše, jer uzor je krajnje dobar i ima Roberta Carlylea, al da je teži ripoff, jest...

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

HRT to namjerava otkupit ili...? Iznenađen

Najbolje su vinske mušice...
15 godina
offline
RE: Stargate Universe
r420r kaže...

HRT to namjerava otkupit ili...? Iznenađen

OFC NE!

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2009 13:53 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

k vragu... vec sam se ponadao... :(

 

zasto su onda napisali: "Dok čekate početak emitiranja, pogledajte trailer."?!

Najbolje su vinske mušice...
16 godina
offline
RE: Stargate Universe
r420r kaže...

HRT to namjerava otkupit ili...? Iznenađen

Nema šanse. Nisu otkupili ni SG-1 ni Atlantis.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
Igor kaže...
r420r kaže...

HRT to namjerava otkupit ili...? Iznenađen

Nema šanse. Nisu otkupili ni SG-1 ni Atlantis.

 

Možda misle ako se izgubimo u prostranstvima SG Universe, što dalje od naše galaksije, da ćemo zaboraviti na njihove grijehe iz prošlosti Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
r420r kaže...

HRT to namjerava otkupit ili...? Iznenađen

Bilo bi glupo da otkupi samo SGU ,ako ce vec otkupljivati neka otkup sve ,počevši od SG-1 ,da sad otkupe koliko bi ljudi uopce shvatili šta je Stargate?tko su drevni? i ostatak početnih činjenica koje bi netko trebao znati prije gledanja SGU.

 

Inače sam veliki fan Stargate i pogledao sam svih 312  epizoda i sve filmove i starno mi je to najbolja serija koju sam ikad gledao i volio bih da SGU doživi minimalno 10 sezona.Što se tiče SGU još nemam mišljenje pošto je sam početak i puno je stvari nedorečeno ,što se tiče prve dvije epizode jako puno podsječa na Star Trek Voyager.

 

Uostalom kaka god da bude ja ce je gledati pošto je to ipak Stargate.

15 godina
online
Stargate Universe

Hmm, za negativce još ništa nisam načuo...

 

S obzirom da je keipa tko zna u kojoj galaksiji mogu izmisliti nešto novo.

 

Koncept mi se sviđa, mogu "popravljati" i otkrivati vozilo na kojem se nalaze, a da ne govorimo o planetama i "kulturama" koje mogu sresti.

 

Izgleda da neće biti nekog "glavnog neprijatelja", ali tko zna...

 

Evo nekih naputaka:

http://www.stargate-sg1-solutions.com/wiki/Stargate_Universe:_Season_One

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
TomoR kaže...

Hmm, za negativce još ništa nisam načuo...

 

Izgleda da neće biti nekog "glavnog neprijatelja", ali tko zna...

 

Pa, s obzirom da koncept podsjeća na Star Trek, osobito Voyager, pretpostavljam da bi trebali ipak biti neki glavni negativci - sjeti se Borga i vrste 8472. Borg su proganjali ljude gdje god u tom kvadrantu, bez obzira na sve ostale vrste. Vjerojatno i ovdje uvedu jedne glavne čovjekomrsce.

16 godina
offline
Stargate Universe

Obozavam SF-fantasy tematiku pa naravno i SG svijet.

Pogledao sam prve 2 SGU-a i nije lose uopce iako sam misljenja da ce rijetko koja vise biti dobra kao SG1, aaaa Jack O'Neilje zakon ! :)

madafaka
16 godina
offline
Stargate Universe

odgledah i ja pilot i nekako mi nije legao...(mozda zato sto sam bio preumoran)

sg-1 i atlantis su mi odlicni - dvaput odgledah! ali, kad se sjetim - ni atlantis mi na prvu nije legao zbog previse nepoznanica i dok se likovi i negativci nisu razradili

u svakom slucaju nastavit cu pratiti!

 

jack o'neil rula!!!

 

FOR THE HORDE!!!
16 godina
offline
RE: Stargate Universe
RonoN kaže...

odgledah i ja pilot i nekako mi nije legao...(mozda zato sto sam bio preumoran)

sg-1 i atlantis su mi odlicni - dvaput odgledah! ali, kad se sjetim - ni atlantis mi na prvu nije legao zbog previse nepoznanica i dok se likovi i negativci nisu razradili

u svakom slucaju nastavit cu pratiti!

 

jack o'neil rula!!!

 

I meni SGA nije onako dobro lega odmah na pocetku kao SG1 ali na kraju mi nista gori nije od SG1.

Sad su mi te dvije serije za ravnanje prema ostalim ovog zanra :)

Ma i da ne valja SGU nastavit cu ga gledat jer volim ovaj zanr.

 

Bas sam opet pogledao Firefly u iscekivanju SGU :)

madafaka
16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Koliko je meni legla ta serija može se zaključiti po avataruSmijeh. Upravo skidam pilot epizodu pa javim dojmove o SGU

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

Eo danas je došla i treca epizoda. Sve više i više me uvlaci u pricu. Ljudi ja sam samo zadovoljan sto imamo SF seriju visoke produkcije. Smijeh A SG1 i Atlantis sam više puta pogledo sve. Ma bit ce i ovo dobro. Baš me zanima ko ce im neprijatelji bit. Samo mi je malo ovaj "voyager koncept" poznat al neka ga Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
mislav_01 kaže...

Eo danas je došla i treca epizoda. Sve više i više me uvlaci u pricu. Ljudi ja sam samo zadovoljan sto imamo SF seriju visoke produkcije. Smijeh A SG1 i Atlantis sam više puta pogledo sve. Ma bit ce i ovo dobro. Baš me zanima ko ce im neprijatelji bit. Samo mi je malo ovaj "voyager koncept" poznat al neka ga Smijeh

Koliko vidim po torrentima izašla je i 4. epizoda (Darkness). Jedva čekam da mi download završi pa da napokon pogledam. Predugo sam ovo čekao.

 

Znam da je malo offtopic ali zna li itko kada izlazi film s ekipom iz Stargate Atlantisa?

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

Oho i cetvrta...Najs nisam sad duze vrijeme nis gledo od nedostatka vremena fino fino :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
Faerdhur kaže...

pretpostavljam da bi trebali ipak biti neki glavni negativci

 

*SPOILER*

 

He he, da se nadovežem sam na sebe - na kraju treće epizode se vidi kako se neki manji brod kao parazit nalazi zakačen na Destiny, te kako se odvaja, ostavljajući nas da se pitamo "WTF?!" Namigiva Bit će, bit će negativaca... Samo sad još gnjave dok prorade sve funkcije Destinya.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

Eh i da, totalno mi je bezveze da oni ancient comunication stones rade preko toliko miliuna svijetlosnih godina...Malo bezveze

16 godina
offline
RE: Stargate Universe

Zasad sam malo razocaran kako se prica odvija....

Trenutno niti blizu SG1/A ali jos je rano suditi, gledat cu do kraja pa makar bila razocaranje :)

Ipak je ovo fransiza SG-a pa su ocekivanja s moje strane veca nego sta prica zasad nudi.

madafaka
15 godina
online
RE: Stargate Universe
mislav_01 kaže...

Eh i da, totalno mi je bezveze da oni ancient comunication stones rade preko toliko miliuna svijetlosnih godina...Malo bezveze

A čuj ako si dobro pratio SG-1 ne bi te trebalo čuditi - stvar je napravljena da radi ma koliko god bila velika udaljenost...

 

Sviđa mi se ta fora što brod zapravo ide po svojem nekom planu, a svoje "stanare" zapravo samo trpi i pusti da prežive. Kako tko, naravno. Samo ne bih smjelo previše poginuti, ipak ih je relativno malo na brodu (što ne znači da neće pokupiti nekog).

 

BTW, ako ste igrali Elite, mislim da znam što će Destiny napraviti s obzirom na kraj 4-e epizode. Neću spoilat!

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2009 10:53 (TomoR).
16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Pogledao sam prve 4 epizode i sve su mi bile zanimljive. Teško je donijeti neki sud o seriji dok se ne pogleda barem jedna čitava sezona, tako da ću samo komentirati neke stvari.

1. Eli ima iPhone. Znam da baterija na iPhoneu traje 1 dan, a već u 4. epizodi mobitel i dalje radi bez problema. God damnSmijeh

2. Iako je serija dobra fali joj jedan sitni detalj koji je SG-1 i Atlantis činio tako zanimljivim i neobičnim - HUMOR. Ovdje je sve nekako tmurno i depresivno. Jedino Eli tu i tamo izvali štogod smiješno.

 

Sama serija inače ima dosta potencijala. Ljudi zaglavljeni na svemirskome brodu u galaksiji koja je bilijunima i bilijunima svjetlosnih godina daleko od zemlje. Mogu se napisati nevjerovatno dobre epizode a to najviše ovisi koliko su maštoviti pisci jer su mogućnosti doslovno neograničene. Koncept mi se jako sviđa i nadam se da ga neće upropastiti. Humora će vjerovatno biti više nakon što se situacija na brodu malo stabilizira.

 

I još mi nitko nije odgovorio... Zna li itko kada će izaći film s ekipom iz Atlantisa i hoće li ga uopće biti?

 

EDIT: I evo jedan intervju s Wrightom i Cooperom o novoj seriji -> http://www.canada.com/Stargate+Universe+expands+show+takes+Jane+into+space/1931754/story.html

Uglavnom serija će sada više biti "character based" i ciljati će i na mainstream publiku a ne samo na ljubitelje SF-a. Također će se potruditi da serija izgleda malo "realnije" tj. neće više biti izvanzemaljaca koji pričaju engleskim jezikom. Također su naglasili da izvanzemaljci neće biti ljudi s maskama i šminkom nego nešto potpuno drukčije.

Uglavnom sve to lijepo zvuči, samo se nadam da će se zadržati onaj avanturistički štih koji je bio glavno obilježje Stargate franšize i da neće pretvoriti seriju u dramu.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2009 23:27 (scorpion667).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
TomoR kaže...
mislav_01 kaže...

Eh i da, totalno mi je bezveze da oni ancient comunication stones rade preko toliko miliuna svijetlosnih godina...Malo bezveze

A čuj ako si dobro pratio SG-1 ne bi te trebalo čuditi - stvar je napravljena da radi ma koliko god bila velika udaljenost...

Pa briga me kako je napravljena, i dovoljno sam dobro pratio. Ovo se cini prejednostavno i stavljeno tu zato sto odgovara scenariju kao easy way komuniciranja...Jednostavno mi je bezveze. Ne cudi me uopce, nego mi je bezveze malo. Odma u startu mogu komunicirat preko tih kamenja, bilo bi bolje da su to malo laganije uvukli u pricu. Ovako postoji mogucnost jasnih naredbi i provjere istih sa command centrom na Zemlji

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 1:51 (mislav_01).
15 godina
online
RE: Stargate Universe
scorpion667 kaže...

Pogledao sam prve 4 epizode i sve su mi bile zanimljive. Teško je donijeti neki sud o seriji dok se ne pogleda barem jedna čitava sezona, tako da ću samo komentirati neke stvari.

1. Eli ima iPhone. Znam da baterija na iPhoneu traje 1 dan, a već u 4. epizodi mobitel i dalje radi bez problema. God damnSmijeh

U istoj epizodi (4-oj) su naišli na "energetsku" ploču koju su napravili kompatibilnom sa zemaljskim uređajima, pa tako pune baterije različitih uređaja. Nisi dobro gledao?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2009 13:36 (TomoR).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice