Zašto (ne)slušate cajke? zaključana tema

poruka: 438
|
čitano: 61.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Upravo sam maloprije priča s Infernom o cajkama, i zanima me mišljenje zašto večina ljudi mrzi cajke, o opet ih masa sluša.

Ima jedna tema prastara od cajkama (link), pa sam otvoriu ovu jer je ona lockana.

Molio bih moderatore da lockaju samo ako dođe do svađe.

Možete vidit u temi Slušaona, radi koje pisme od Inferna ja otvaram ovu temu, čisto me zanima mišljenje

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 19:13 (Cerina15).
15 godina
offline
Zašto mrzite cajke?

pozivam Matu a.k.a Ludak na Motoru da on kaže zašto voli/mrzi cajke

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
odjavljen
offline
Zašto mrzite cajke?

Jer svaka cajka ima istu pouku: Uzmi pušku pa je ubij nedaj drugom da je ljubi.

Operation Flashpoint
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

neznam..ja ih ne mrzim tako jako..ali ih ne slusam

neki žešči ustaše ih mrze bas jako..

zna se i zasto

aa..po meni je to srot od glazbe..neznam zasto al jednostavno..nije mi to too..

pogotovo decko sa balkana..ukradena glazba iz stereo love..nezna se jel uopce legalno uzeta..al mi ide na zivce..

 

nothing is true, everything is permitted
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Pa to je dobra pisma :)

Nemoraju biti sve bas katastrofa

Samo ja sam okorjeli roker xD

To je stvar ukusa a o tome se neprica

 

I'm not afraid to take a stand Everybody come take my hand We'll walk this road together, through the storm Whatever weather, cold or warm Just let you know that, you're not alone
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Ne mrzim, slusam tu i tamo.....................

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?

jednostavno je, jer nema nikakve logike u njihovim tekstovima pjesama, sjećam se prijatelja, slušao je neku Tri kile bananeSmijeh     Plače mi se....  

the PeRo
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Jednostavnije je ignorirati nesto sto ne volis, nego posvecivati paznju tome, pa makar u negativnom kontekstu, kao vecina na forumu.

U dnevnoj bazi ne slusam cajke, ali izlazim na takva mjesta. Razloge necu navesti, jer je to vec postao klisej.

 

Peace

 

 

EDIT: Kad sam pijan, nije mi bitao smisao tesktova, niti umjetnicki doseg te pjesme. Bitno da ima ritma.

There is no spoon.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 19:19 (VirtUoso).
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Evo meni osobno jedina cajka koju mogu slusat

:) kao sta pise u slusaoni

I'm not afraid to take a stand Everybody come take my hand We'll walk this road together, through the storm Whatever weather, cold or warm Just let you know that, you're not alone
15 godina
offline
Zašto mrzite cajke?

Najvise komada tamo ima, i najbolja je atmosfera, ali pozadina toga svega su uvijek neka sranja..

 

edit: ovaj moj post se tice disko klubova

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 19:21 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Nit ih mrzim nit ih slušam, a ne slušam ih zato što ta vrsta glazbe(ono što mladi smatraju cajkama) nema veze sa glazbom nit umiječem pijevanja.Sve sami antitalenti i onda kad mi još pomiješaju cajke sa tehno.UFFFFF

I'll be back
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
Cerina15 kaže...

Upravo sam maloprije priča s Infernom o cajkama, i zanima me mišljenje zašto večina ljudi mrzi cajke, o opet ih masa sluša.

Ima jedna tema prastara od cajkama (link), pa sam otvoriu ovu jer je ona lockana.

Molio bih moderatore da lockaju samo ako dođe do svađe.

Možete vidit u temi Slušaona, radi koje pisme od Inferna ja otvaram ovu temu, čisto me zanima mišljenje

Meni se osobno ne sviđa ritam,riječi, uglavnom ništa :D. Poruka pjesme su: "Uživajte u drogama, uživajte u alkoholu i pušenju cmizdrite".Te taj ritam mene podsjeća na neke koji su nas pokušavali osvajati tjekom tisučljeća ali na sreću nisu uspjeli. (jbg znam da sam zahebana osoba, ali jako volim svoje podrijetlo i svoju rasu).I kako je balašević rekao, riječi se samo ponavljaju,jednu rečenicu deru i deru..

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 19:32 (netko,netkovic).
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

I jos nesto, treba napraviti paralelu izmedju turbo-folka(cajki) i narodne glazbe. Tu mnogi grijese.

 

Cajke su dosle sa albumom Mile Kitica. Poslije 90ih. Ne znam tocno koji album.

 

EDIT: Ne, nema govora o drogama. Grijesis, jer ne znas o cem pricas.

There is no spoon.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 19:33 (VirtUoso).
16 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Ne volim cajke, a još manje stereotipne jarane koji ih slušaju, međutim volim čuti poneki bosanski sevdah. Šteta što mnogi ne shvaćaju razliku.

Μολὼν λαβέ!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
Cerina15 kaže...

Upravo sam maloprije priča s Infernom  o cajkama, i zanima me mišljenje zašto večina ljudi mrzi cajke, o opet ih masa sluša.

Ima jedna tema prastara od cajkama (link), pa sam otvoriu ovu jer je ona lockana.

Molio bih moderatore da lockaju samo ako dođe do svađe.

Možete vidit u temi Slušaona, radi koje pisme od Inferna ja otvaram ovu temu, čisto me zanima mišljenje

  Vecina LJUDI ne podnosi cajke...

 

Ona masa koja ih sluša nisu ljudi nego nedohebani klinci i adolescenti koji nemaju pojma sto je umjetnost...

 

 

Ja ne mrzim nikoga, ali ne podnosim cajke, pošto to nema NIKAKVE ali ama baš nikakve umjetničke ili kulturne vrijednost (kako god okreneš) plus mi se gade sentimenti i text. Ma sve...

 

Za razliku recimo od odredjene narodne glazbe (Halid Muslimović, Bešlić, Boro Kvaka, Safet Isović) koja zapravo ima neke vrijednosti i koja je ponekad uzitak za slušanje...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 19:44 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
VirtUoso kaže...

I jos nesto, treba napraviti paralelu izmedju turbo-folka(cajki) i narodne glazbe. Tu mnogi grijese.

 

Cajke su dosle sa albumom Mile Kitica. Poslije 90ih. Ne znam tocno koji album.

 

EDIT: Ne, nema govora o drogama. Grijesis, jer ne znas o cem pricas.

Ispričavam se. Btw. Cajke i narodnjake sam slušao prije, tako da mi niko ne može reći da ne znam o čemu pričam

15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

To ja pricam. Mi o cajkama, narodnjacima, a on spominje Isovica.

 

 

There is no spoon.
14 godina
offline
Zašto mrzite cajke?

Zato jer to ne spada pod glazbu.

15 godina
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
EnlightenedPhoenix kaže...
Cerina15 kaže...

Upravo sam maloprije priča s Infernom  o cajkama, i zanima me mišljenje zašto večina ljudi mrzi cajke, o opet ih masa sluša.

Ima jedna tema prastara od cajkama (link), pa sam otvoriu ovu jer je ona lockana.

Molio bih moderatore da lockaju samo ako dođe do svađe.

Možete vidit u temi Slušaona, radi koje pisme od Inferna ja otvaram ovu temu, čisto me zanima mišljenje

  Vecina LJUDI ne podnosim cajke...

 

Ona masa koja ih sluša nisu ljudi nego nedohebani klinci i adolescenti koji nemaju pojma sto je umjetnost...

 

 

Ja ne mrzim nikoga, ali ne podnosim cajke, pošto to nema NIKAKVE ali ama baš nikakve umjetničke ili kulturne vrijednost (kako god okreneš) plus mi se gade sentimenti i text. Ma sve...

 

Za razliku recimo od odredjene narodne glazbe (Halid Muslimović, Bešlić, Boro Kvaka, Safet Isović) koja zapravo ima neke vrijednosti i koja je ponekad uzitak za slušanje...

  potpisujem, i napominjem da se narodna glazba nemoze usporedivati sa ovim sto se danas sluša

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Vidim da ce ova tema biti ubrzo zakljucana, jer se neki ne mogu distancirati od vrijedjanja.

 

Ne, cajke ne slusaju samo nadojebani klinci i kreteni.

There is no spoon.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
VirtUoso kaže...

To ja pricam. Mi o cajkama, narodnjacima, a on spominje Isovica.

 

 

  oprosti molim te, ali kao poznavatelja te vrste glazbe, Isovic je narodna glazba... (ne cajke)... ali puno ljudi mješa njih u cajke... zato spominjem...

 

I zamolio sam te da ne komentiraš moje tekstove way back... (od teme s EuroVizijskom pjesmom) molim te poštuj moj zahtjev... ni ja tvoje ne komentiram...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
protjeran
offline
Zašto mrzite cajke?

Ja sam cajke slusao dok sam izlazio tu u diskoteku samo iz 1 razloga...Samo to je pustalo...

Nakon zatvaranja kao da sam dozivio prosvjetljenje...

Od onda su mi se zgadile cajke a rock i metal mi postala omiljena muzika koju planiram slusati dok ne krepucnem Cool

Erik
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
EnlightenedPhoenix kaže...
VirtUoso kaže...

To ja pricam. Mi o cajkama, narodnjacima, a on spominje Isovica.

 

 

  oprosti molim te, ali kao poznavatelja te vrste glazbe, Isovic je narodna glazba... (ne cajke)... ali puno ljudi mješa njih u cajke... zato spominjem...

 

I zamolio sam te da ne komentiraš moje tekstove way back... (od teme s EuroVizijskom pjesmom) molim te poštuj moj zahtjev... ni ja tvoje ne komentiram...

Zasto da ne komentiram? Pa ne napadam ja tebe covjece, niti mislim ista lose. Samo kazem da grijesis.

 

Safet nije narodnjak. EOD.

There is no spoon.
14 godina
offline
Zašto mrzite cajke?

cajke ne slusam, ali ih znam svirati

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

EnlinghtenedPhoeix, evo za tebe :)

 

14 godina
protjeran
offline
Zašto mrzite cajke?

Ah komedija :D

Nerazumijem   te ljude, slušam cajke slušam rock, slušam POP... Slušaj što voliš, i šuti, kada vidim nekoga kako prolazi ulicom i pušta cajke, stvarno ispada glup. Ne zato jer sluša cajke nego zato što svima u neku ruku nameče glazbu, no to je sada nepotrebno...

Nadam se da svi dovoljno inteligentni da sami odabirete vrstu glazbe, te da ne ovisite o nikome, te da slušaš i šutiš... Ukusi su kao guzica svatko je ima... Nemora značit da moraš iznosit i nametati tu guzicu. Boli te briga što neko mrzi, ako svi mrze slušaj. Hvala bogu pa ta odluka neće ovisiti o tvome životu. Glazba je nešto što te uveseljava, to veselje ti nitko nemože spriječit... Evo naprimjer ja nemam određenu vrstu koju volim, ne ja neslušam sve žanrove nego ja slušam ono što volim... Ono što ti se sviđa to slušaj, ono što drugi slušaju te ne zanima...

Udri brigu na veselje
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
mind_challenge kaže...

  potpisujem, i napominjem da se narodna glazba nemoze usporedivati sa ovim sto se danas sluša

  Cajke != narodna glazba

 

Cajke = Turbo Folk i sva ostala smeća...

 

narodna glazba je nesto posve drugo... To je glazba temeljena na izričaju jedne nacije (u nas su to tamburaši i klape i ostali, dok je u bosni to slicno ovima sto sam nabrojao, plus sargijasi i slicno... normalno ovo je za laike)...

 

Ja iskreno obožavam narodnoga poslusati...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?

ja nikad nemjesam politiku s pjesmama, ako mi se pjesma svidja ja cu je slusat pa makar ona bila i rock :D

15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Safet Isovic je prvenstveno pjevac sevdalinke. On nije izvodjac narodne glazbe(Halid, Toma...). Vidis da grijesis.

Ja nisam cuo za ni jednu pjesmu od Safeta, a da ima bliske odnose sa narodnjacima.

There is no spoon.
16 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Cajke su meni jednake kao i pop. Ni jedno ni drugo nema nikakvu poruku ili umjetničku vrijednost.

Shvaćam ljude koji ih slušaju zato da bi imali gdje izać van. Ne volim licemjere koji slušaju house pa misle da su puno pametniji od ovih koji slušaju cajke, kad je to dosta slično osim vokala u cajkama.

 

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice