Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.746
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
Jesi pogledao video ? 


Kombinacija X-T1 + 10-24mm F4 ima vise detalja nego Nikon D800E + 16-35 F4 iako na DXO pise da taj objektiv daje 19 P-Mpix , a to je vise nego sto je u teoriji moguce na Fuji X-T1 posto ima samo 16mpix 

Tak da mi te brojke ne štimaju baš...

Meni ne štima to što lik kod obje kombinacije koristi ekvivalentnu žarišnu duljinu, a neekvivalentnu blendu. Također tu ostaje pitanje fokusa. Tu ostaje i pitanje skaliranja slike i izoštravanja - biser je smanjio Nikonovu sliku (i time ubio detalje u njoj), umjesto da je uvećao Fujievu!

 

Puno je tu faktora i ja ne bih skakao pred rudo. Nek lik iz videa prvo nauči što znači ekvivalentnost pa nek koristi ekvivalentnu blendu, nek se osigura da je fokusirao objektiv na istu točku, nek slike ne downscalea nego upscalea i neka ih izoštri tako da obje izgledaju jednako oštre. I nek to proba s nekoliko objektiva da ne bi ispalo da nešto ne štima s njegovim konkretnim primjerkom. Iz ovog njegovog bućkuriša se ne može donijeti valjan zaključak.

 

I dobro da je stavio napomenu "It's worth repeating that this isn't supposed to be a scientific test."  Nou šit! 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 17:07 (mbaksa).
8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Santana kaže...
Jesi pogledao video ? 


Kombinacija X-T1 + 10-24mm F4 ima vise detalja nego Nikon D800E + 16-35 F4 iako na DXO pise da taj objektiv daje 19 P-Mpix , a to je vise nego sto je u teoriji moguce na Fuji X-T1 posto ima samo 16mpix 

Tak da mi te brojke ne štimaju baš...

Meni ne štima to što lik kod obje kombinacije koristi ekvivalentnu žarišnu duljinu, a neekvivalentnu blendu. Također tu ostaje pitanje fokusa. Tu ostaje i pitanje skaliranja slike i izoštravanja - biser je smanjio Nikonovu sliku (i time ubio detalje u njoj), umjesto da je uvećao Fujievu!

 

Puno je tu faktora i ja ne bih skakao pred rudo. Nek lik iz videa prvo nauči što znači ekvivalentnost pa nek koristi ekvivalentnu blendu, nek se osigura da je fokusirao objektiv na istu točku, nek slike ne downscalea nego upscalea i neka ih izoštri tako da obje izgledaju jednako oštre. I nek to proba s nekoliko objektiva da ne bi ispalo da nešto ne štima s njegovim konkretnim primjerkom. Iz ovog njegovog bućkuriša se ne može donijeti valjan zaključak.

 

I dobro da je stavio napomenu "It's worth repeating that this isn't supposed to be a scientific test." 

 

 

Joj daj molim te ovo je 16mm F8 , da je fokusirao 2m ispred sebe sve bi bilo u fokusu, a fokusirao je jos dalje.Jasno se vidi kaj je u fokusu i gdje Fuji ima vise detalja. 

Pa naravno da je smanjio Nikon sliku. Tko pak gleda 36mpix slike u punoj rezoluciji ? Ne znam gdje si to vidio. Na webu i na printu su sve slike downsample i bez obzira na to Nikon bi trebao pokazat vise detalja.
Real World test i to je to

Covjek je pokazao slike dok Dxo pokazuje brojke. Meni slike vise znace.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
Joj daj molim te ovo je 16mm F8 , da je fokusirao 2m ispred sebe sve bi bilo u fokusu, a fokusirao je jos dalje.Jasno se vidi kaj je u fokusu i gdje Fuji ima vise detalja.

Ali nije fokusirao 2m ispred sebe, ne? Na Nikonovoj slici najmutnije (ono s najmanje detalja) mu je ovo što je najbliže kameri, što će reći da je na Nikonu fokusirao dalje i/ili da je zbog pliće dubinske oštrine to počelo padati izvan fokusa.

 

Santana kaže...
Pa naravno da je smanjio Nikon sliku. Tko pak gleda 36mpix slike u punoj rezoluciji ? Ne znam gdje si to vidio.

Pa jel on hoće pokazati razliku u detaljima, odnosno koliko detalja koja kombinacija može uhvatiti?! Onda je kardinalna greška smanjivati veću sliku jer smanjivanjem uništavaš detalje koje je možebitno fotoaparati više rezolucije snimio!

 

Slike se smanjuju ako želiš usporediti količinu šuma, a uvećavaju ako želiš usporediti detalje. Ako radiš drugačije, radiškrivo.

 

Također, ako slike smanjuješ, trebao bi i malo izoštriti sliku, pogotovo ako ne smanjuješ na polovicu ili četvrtinu, jer će samo smanjivanje nešto zamutiti detalje.

 

Santana kaže...
Na webu i na printu su sve slike downsample i bez obzira na to Nikon bi trebao pokazat vise detalja.

Čak i kad bismo prihvatili to (a onda zapravo ne testiramo koliko stvarno detalja može uhvatiti koja kombinacija objektiva i fotoaparata, a ti si taj video priložio upravo u tu svrhu!), to ne znači da downscaleanu sliku ne treba izoštriti, da ne treba snimati s istom ekvivalentnom blendom ili da fokus smije biti različit.

 

Santana kaže...
Real World test i to je to


Covjek je pokazao slike dok Dxo pokazuje brojke. Meni slike vise znace.

Čovjek je isto tako mogao Fujiju otvoriti blendu pa da onda zbog toga ima pliću dubinsku oštrinu nego kombinacija s Niknom, mogao ga je fokusirati na veću udaljenost pa da onda ovo blizu kameri ispadne iz optimalnog polja fokusa, mogao je i smanjiti izoštravanje i clarity. Pa bi onda taj "real world test" pokazao posve drugačiju sliku. 

8 godina
online
Canon EOS 6D Mark II

Pa dobro nek ti onda bude, no svejedno uopce nemas nikakav dokaz da je informacija na DXO tocna.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Nemaš ni ti da nije točna. Primjer koji si dao ima previše metodoloških pogrešaka da bi isto mogao pobiti.

 

Ja samo mogu reći da u slučaju moja ona dva Sigmina objektiva njihova mjerenja (i možebitno proračunavanja) odokativno odgovaraju mojim dojmovima. I stvarno nemam razloga sumnjati da su njihovi P-Mpixevi lažirani. Zbog čega bi to to išli radit?!

8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...

Nemaš ni ti da nije točna. Primjer koji si dao ima previše metodoloških pogrešaka da bi isto mogao pobiti.

 

Ja samo mogu reći da u slučaju moja ona dva Sigmina objektiva njihova mjerenja (i možebitno proračunavanja) odokativno odgovaraju mojim dojmovima. I stvarno nemam razloga sumnjati da su njihovi P-Mpixevi lažirani. Zbog čega bi to to išli radit?!

 Ma je da... ono u kutu uz ulicu je bilo u fokusu na oba objektiva 100%, jedino bi reko da ona lampa nije

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 17:41 (Santana).
16 godina
moderator
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Ma da... Mogao je lijepo okinuti dvije ili više fotki, sa različitim fokusom, pa da se onda fokus isključi kao ključni faktor. Naravno, s istom ekvivalentnom blendom.

 

Lik je inače sam rekao da je onaj natpis na kranu oštriji na Nikonu. Ako uzmemo u obzir da je Nikon imao pliću dubinsku oštrinu i da je natpis na toj slici (natpis koji je unutar slike jako udaljen od kamere) oštriji na Nikonu, već ti to sugerira da bi ovo u prednjem planu moglo biti mutno upravo zbog pliće dubinske oštrine i udaljenije točke fokusa. Ali ne, nedajbože da tako nešto uzmemo kao faktor, kad smo odlučili dokazati da Fujijeva kombinacija oštrija, ne?  Kolega, ovo što radite je čisti confirmation bias - odbacujete posve valjane kontraargumente samo zato jer vam se ne pašu u zamišljenu (a nedokazanu/neprovjerenu) tezu.

8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...

Ma da... Mogao je lijepo okinuti dvije ili više fotki, sa različitim fokusom, pa da se onda fokus isključi kao ključni faktor. Naravno, s istom ekvivalentnom blendom.

 

Lik je inače sam rekao da je onaj natpis na kranu oštriji na Nikonu. Ako uzmemo u obzir da je Nikon imao pliću dubinsku oštrinu i da je natpis na toj slici (natpis koji je unutar slike jako udaljen od kamere) oštriji na Nikonu, već ti to sugerira da bi ovo u prednjem planu moglo biti mutno upravo zbog pliće dubinske oštrine i udaljenije točke fokusa. Ali ne, nedajbože da tako nešto uzmemo kao faktor, kad smo odlučili dokazati da Fujijeva kombinacija oštrija, ne?  Kolega, ovo što radite je čisti confirmation bias - odbacujete posve valjane kontraargumente samo zato jer vam se ne pašu u zamišljenu (a nedokazanu/neprovjerenu) tezu.

Ako je DOF simulator tocan kod 16mm F8 polje fokusa ce ti bit od ~2m do ∞ , ako fokusiras manje vise bilo gdje dalje od 2.5m 
Pogledaj recimo onu kantu za smece u kutu koja je ocito u fokusu(i sigurno je barem 10m dalje od senzora) i ocito je ostrija na Fujiu. Stvar je u tome da Nikon objektiv nije tolko ostar na rubu dok u sredini je, a kod takvih objektiva meni je to bitno dok recimo kod portretnih nije.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 18:03 (Santana).
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Bara kaže...
Znaš ti kako Canon rješava probleme?


Prvo ih negira, drugo opet ih negira... I onda pošalju privatno pismo korisniku, naravno ako je član CPS-a, da donese aparat u servis. To naprave jedno 2-3 puta. Kvar nije otklonjen. Onda zbog SAD-a i prijetnje sa class action suit sve napokon dođe u javnost. I onda opet drži ne daj. Ovo je stvaran primjer i tijek popravaka. Nije izmišljen, a radilo se o perjanici Canon ponude.

Neka ti vjeruje na riječ onaj tko želi.

Ja znam kako Canon rješava probleme i za to neću koristiti dvostruke kriterije.
Dijagnostika, naručivanje dijelova koje nisu imali u servisu i popravak unutar 5 radnih dana.
Uvijek možeš izvući nekakvo tijelo s greškom, možeš naći i primjer class action suit za Canona al budi svjestan da to možeš napraviti isto za bilo koji brend, pa i za Nikon.(hint----google----class action suit Nikon....Sony.....nastavi niz meni svejedno, odaberi što ti paše)

 

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Ako testne metodologije nema ili nije poznata tada rezultate možemo prihvatiti samo kao mišljenje iz pozicije autoriteta DXO marka. Ništa više od toga.

Tako da...slažem se, ne znači da nisu rezultati točni nego da nisu provjerljivi i ponovljivi....

Imate vi tamo ljude koji pišu na temi znanost i tehnologija, eto pitaj mišljenje za lab. mjerenja kojemu nikom na svijetu nije poznata metodologija, nitko na svijetu nije uspio replicirati rezultate, nitko pojma nema kako bi dobivene rezultate mogao provjeriti......free energy?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 21:59 (ITelektronika).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Bara kaže...
Znaš ti kako Canon rješava probleme?


Prvo ih negira, drugo opet ih negira... I onda pošalju privatno pismo korisniku, naravno ako je član CPS-a, da donese aparat u servis. To naprave jedno 2-3 puta. Kvar nije otklonjen. Onda zbog SAD-a i prijetnje sa class action suit sve napokon dođe u javnost. I onda opet drži ne daj. Ovo je stvaran primjer i tijek popravaka. Nije izmišljen, a radilo se o perjanici Canon ponude.

Neka ti vjeruje na riječ onaj tko želi.

Ja znam kako Canon rješava probleme i za to neću koristiti dvostruke kriterije. Dijagnostika, naručivanje dijelova koje nisu imali u servisu i popravak unutar 5 radnih dana.
Uvijek možeš izvući nekakvo tijelo s greškom, možeš naći i primjer class action suit za Canona al budi svjestan da to možeš napraviti isto za bilo koji brend, pa i za Nikon.(hint----google----class action suit Nikon....Sony.....nastavi niz meni svejedno, odaberi što ti paše)

 

Gleaj ovo, datum 1. studenog 2007.:
Canon EOS-1D Mark III AF: Canon Europe issues statement

 

I onda ovaj datum kaže ožujak 2009.:

http://cpn.canon-europe.com/content/news/canon_to_solve_af_accuracy.do

 

Znači godinu i po kasnije oni i dalje nisu riješili AF probleme na tada njihovim top modelima. 

Nije da nisu probali riješiti problem ranije.

U to vrijeme za nas Hrvate problem je bio malo veći. Canon servis tada ultra aljkav i nesposoban. Moralo se ići pravac Ljubljana, a tada još nismo bili EU što je stvaralo dodatne probleme.

A ti i dalje pizdi i živi u svijetu bajki u kojem je Canon poznat po brzom i efikasnom otlanjanju problema.

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Bara kaže...

 Gleaj ovo, datum 1. studenog 2007.:
Canon EOS-1D Mark III AF: Canon Europe issues statement

 

I onda ovaj datum kaže ožujak 2009.:

http://cpn.canon-europe.com/content/news/canon_to_solve_af_accuracy.do

 

Znači godinu i po kasnije oni i dalje nisu riješili AF probleme na tada njihovim top modelima.

 Sve 5, vjerovatno očekuješ da ću ja to opravdavati. Ne pada mi napamet, čak ću se uključiti i pljucnuti na Canon radi takvih stvari. Takve stvari je uvijek dobro naglasiti javno da se ne ponavljaju, po mogućnosti na kanalim oglašavanja samog Canon-a.

Ali ako radimo već usporedbu Canon-Nikon ne možemo se praviti blesavi kada je Nikon istu ali identičnu stvar napravio. 3 godine vuku problem s d750 i tri puta povlače proizvod. Prije toga D600. Oba tijela koja su igrom slučaja ili ne proizvedena van Japana kako bi smanjili troškove. Možeš, ali svima je jasno o čemu je tu riječ.

Meni osobno ta prepucavanja Canon-Nikon djeluju kao čiji je tata jači, i stvarno mi nema smisla dalje o tome. Smatram da oba brenda drže do korisnika i nude adekvatnu podršku....ne savršenu i bez packi ali adekvatnu.....puno bolju od većinu alternative.

A ti i dalje pizdi i živi u svijetu bajki u kojem je Canon poznat po brzom i efikasnom otlanjanju problema.

 

Neka svako prosudi za sebe, dali činjenica da je popravak mog aparata trajao 5 dana i problem otklonjen na temelju priložeog dokumenta koja može biti osporena s nečijim osobnim uvjerenjem ili nečim što je i ako je bilo prije 10g. Meni svejedno.

 

mbaksa kaže...

Nemaš ni ti da nije točna. Primjer koji si dao ima previše metodoloških pogrešaka da bi isto mogao pobiti.

 

Ja samo mogu reći da u slučaju moja ona dva Sigmina objektiva njihova mjerenja (i možebitno proračunavanja) odokativno odgovaraju mojim dojmovima. I stvarno nemam razloga sumnjati da su njihovi P-Mpixevi lažirani. Zbog čega bi to to išli radit?!

 Mogu tvrditi da postoji zubić vila i od tebe tražiti dokaz da ne postoji....Za tvoju tvrdnju teret dokaza je na tebi ne obratno.

Kada su u pitanju stranice i reviewi za koje ljudi cijene mišljenje i njima se povode moraš biti svjestan da takvi utječu i na prodaju proizvoda. Velik novac leži iza svega i u redu je biti kritičan i skeptičan prema svemu što nije provjeljivo.

Za performanse objektiva postoji mjerljiva vrijednost koja je za razliku od P-mpx;

Using a MTF chart is the preferred method for studying lens optical performance as they use theoretical equations to plot a performance graph and don't rely on subjective opinion(link).

Mislim da bi u tom smjeru trebao ići.....Mislim da nebi trebalo biti problema oko toga jer logično mi je da manji pixel ili veća gustoća su zahtjevniji za objektive. Ali isto tako "gubitci" bi trebali biti slični na 5dsr i 7dmk2 jer je gustoća pixela poprilično slična, radije nego utjecaj veličine senzora. Praktično će veći senzor iste gustoće pixela biti u prednosti radi jasno veće rezolucije ali postotak gubitka bi trebao biti isti.....bar ja tako mislim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 16:00 (ITelektronika).
8 godina
online
Canon EOS 6D Mark II

Evo jos jedna stvar kod DXO-a 

Testirali su D850 i prvi je FX koji je dosao da broja 100
https://www.dxomark.com/nikon-d850-sensor-review-first-dslr-hit-100-points/

Sve super osim kaj je ISO score 2660 kaj je nize od  A7R2 koji je dobio 3434 bodova

Sad gledam DPreview studio scenu i ja uopce ne vidim da je D850 ista losiji od A7R2 kod visokog ISO-a, a razlika bi trebala bit 25%
Evo i Tony je to primjetio
https://twitter.com/tonynorthrup/status/916367423103819776

Cudna mi je i razlika između Sony A7S i A7SII   3700 vs 2990

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Evo jos jedna stvar kod DXO-a 

Testirali su D850 i prvi je FX koji je dosao da broja 100
https://www.dxomark.com/nikon-d850-sensor-review-first-dslr-hit-100-points/

Sve super osim kaj je ISO score 2660 kaj je nize od  A7R2 koji je dobio 3434 bodova

Sad gledam DPreview studio scenu i ja uopce ne vidim da je D850 ista losiji od A7R2 kod visokog ISO-a, a razlika bi trebala bit 25%
Evo i Tony je to primjetio
https://twitter.com/tonynorthrup/status/916367423103819776

Cudna mi je i razlika između Sony A7S i A7SII   3700 vs 2990

  crna se preljeva u ljubicastu(i to se jako vidi) pogotovo na krajevima(d850), gore desno zenska uopce nema madez na obrazu sto mi je fascinantno! inace sve cetiri slike su prakticki identicne ako mene pitas, neznam dali je ista bolje jedno od drugoga u 5% kamoli 25%

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2017 21:22 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Evo jos jedna stvar kod DXO-a 

Testirali su D850 i prvi je FX koji je dosao da broja 100
https://www.dxomark.com/nikon-d850-sensor-review-first-dslr-hit-100-points/

Sve super osim kaj je ISO score 2660 kaj je nize od  A7R2 koji je dobio 3434 bodova

Sad gledam DPreview studio scenu i ja uopce ne vidim da je D850 ista losiji od A7R2 kod visokog ISO-a, a razlika bi trebala bit 25%
Evo i Tony je to primjetio
https://twitter.com/tonynorthrup/status/916367423103819776

Cudna mi je i razlika između Sony A7S i A7SII   3700 vs 2990

Ma DxO koristi vlastiti konverter koji nitko drugi ne koristi. Uz to mu je po meni loša kategorzacija, loše stvari se uzimaju u izbor. Po mom sudu za Low Light ISO bi to trebali biti SNR 18% i DR kombinacija.

 

Photons to Photos ima tako preračunate rezultate od DxO. No Photons to Photos ima i svoje vlastite rezultate koji su vjerujem uz pomoć Adobe Camera RAW-a. I naravno da je za Low Light ISO Nikon D5 najbolji ikad. 

 

Stjepanj kaže...
Santana kaže...

Evo jos jedna stvar kod DXO-a 

Testirali su D850 i prvi je FX koji je dosao da broja 100
https://www.dxomark.com/nikon-d850-sensor-review-first-dslr-hit-100-points/

Sve super osim kaj je ISO score 2660 kaj je nize od  A7R2 koji je dobio 3434 bodova

Sad gledam DPreview studio scenu i ja uopce ne vidim da je D850 ista losiji od A7R2 kod visokog ISO-a, a razlika bi trebala bit 25%
Evo i Tony je to primjetio
https://twitter.com/tonynorthrup/status/916367423103819776

Cudna mi je i razlika između Sony A7S i A7SII   3700 vs 2990

  crna se preljeva u ljubicastu(i to se jako vidi) pogotovo na krajevima(d850), gore desno zenska uopce nema madez na obrazu sto mi je fascinantno! inace sve cetiri slike su prakticki identicne ako mene pitas, neznam dali je ista bolje jedno od drugoga u 5% kamoli 25%

 

Mislim da je najbolje gledati rezultate/primjere pod umjetnom rasvjetom. Ipak se tada prije svega i koristi jako visoki ISO, a ne pod studijskom rasvjetom ili sunčevim svjetlom.

 

Tu koliko vidim D850 ne pati od magenta tona u sjenama kakav inače krasi Sony senzore pa između ostalog i D810. To je i najznačajniji napredak.

Isto tako bih rekao da je u sjenama D850 dosta čišći od D810. Ovako u srednjim tonovima baš i ne.

8 godina
online
Canon EOS 6D Mark II

Opet Canon na djelu...

Najava novog PowerShot G1 X Mark III premium kompakta  https://www.dpreview.com/news/6883343466/canon-powershot-g1-x-mark-iii-puts-dslr-power-in-compact-body

 

 
 

 

Ima sve pogodnosti da bude ozbiljan hibridni fotoaprat koji je jako lagan i malen, a ima velik APS-C senzor
Vec duze ciljam na Panasonic LX100 kao drugi fotoaprat koji bi mogao nosit bilo gdje, no odlucio sam pricekat LX200 (ak se ikad pojavi) tak da me ovo zbilja zainteresiralo... dok nisam vidio kako su video hendikepirali. 

 

Iako su dali DPAF, video je naravno onaj stari uzasni 1080p 30Mbit. Evo Dpreview usporedba 1080p videa Fuji X-T2 vs Canon 80D  

 Uz to nema nikakav utor za mikrofon, tak da ne vidim zasto bi itko ovo koristio za video

A cijena je naravno prava 1300$ 

Ono koji drek.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 10:05 (Santana).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Opet Canon na djelu...

Ono koji drek.

 Daj si malo truda i pogledaj video Canon predstavnika(sudeći prema nazivu) o Canon politici videa u DSLR.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 19:30 (ITelektronika).
8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Santana kaže...

Opet Canon na djelu...

Ono koji drek.

 Daj si malo truda i pogledaj video Canon predstavnika(sudeći prema nazivu) o Canon politici videa u DSLR.

 Mah... bas je frustrirajuce. 

Valjda ce bit dobar kao fotoaprat za putovanja i slicno posto je i zasticen od vremenskih neprilika. To im je odlican potez i to mi bas fali kod Fuji X100 serije. No nekak mi je to previse dat za fotoaparat gdje video jednostavno treba ignorirat.

Ah vise srece sa LX200 il vec kak ce se zvat.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Santana protiv Santane.... Daviš čovječe. Postaješ naporan. Tema je EOS 6D Mark II

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Santana protiv Santane.... Daviš čovječe. Postaješ naporan. Tema je EOS 6D Mark II

 Tema odavno nije 6D nego tema o svemu i svacemu.Ti si prico o 80D 6D, a mi ostali od Nikon D750, D850,X-T2, videu opcenito,DXOmark opcenito... i sad je odjednom prica o ovom Canonu problem ?
Nitko te ne tjera da citas. 
Ak imas problem prijavi moderatoru, a ne tu izigravat šerifa.

 

Komentare o Canonu ne moras shvacat osobno.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 22:51 (Santana).
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 6D Mark II

Je APS-C al blenda na tele F5.6. WTF?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II

Da, ajmo rec Canon M5 sa ugrađenim kit objektivom

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Santana protiv Santane.... Daviš čovječe. Postaješ naporan. Tema je EOS 6D Mark II

 Tema odavno nije 6D nego tema o svemu i svacemu.Ti si prico o 80D 6D, a mi ostali od Nikon D750, D850,X-T2, videu opcenito,DXOmark opcenito... i sad je odjednom prica o ovom Canonu problem ?
Nitko te ne tjera da citas. 
Ak imas problem prijavi moderatoru, a ne tu izigravat šerifa.

 

Komentare o Canonu ne moras shvacat osobno.

Santana  http://www.bug.hr/vijesti/dva-velika-proizvodna-rekorda-canona/162704.aspx

 

 

8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Santana protiv Santane.... Daviš čovječe. Postaješ naporan. Tema je EOS 6D Mark II

 Tema odavno nije 6D nego tema o svemu i svacemu.Ti si prico o 80D 6D, a mi ostali od Nikon D750, D850,X-T2, videu opcenito,DXOmark opcenito... i sad je odjednom prica o ovom Canonu problem ?
Nitko te ne tjera da citas. 
Ak imas problem prijavi moderatoru, a ne tu izigravat šerifa.

 

Komentare o Canonu ne moras shvacat osobno.

Santana  http://www.bug.hr/vijesti/dva-velika-proizvodna-rekorda-canona/162704.aspx

 

 

 I kaj s tim ? Pa kaj mislis da meni nije jasna povijest i uspjesi Canona kao i njegova pozicija na trzistu. No ne vidim kakve to ima veze sa razocaravajucim videom i senzorima od firme koja je bila glavna u tome na trzistu do prije par godina.

 

Sjetimo se ovoga npr. https://petapixel.com/2010/04/09/house-season-finale-filmed-entirely-with-canon-5d-mark-ii/

Indie filmasi su masovno Canone koristili dok danas takvih je jako malo i tu ulogu su preuzeli Sony i Panasonic.

 

 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Santana protiv Santane.... Daviš čovječe. Postaješ naporan. Tema je EOS 6D Mark II

 Tema odavno nije 6D nego tema o svemu i svacemu.Ti si prico o 80D 6D, a mi ostali od Nikon D750, D850,X-T2, videu opcenito,DXOmark opcenito... i sad je odjednom prica o ovom Canonu problem ?
Nitko te ne tjera da citas. 
Ak imas problem prijavi moderatoru, a ne tu izigravat šerifa.

 

Komentare o Canonu ne moras shvacat osobno.

Santana  http://www.bug.hr/vijesti/dva-velika-proizvodna-rekorda-canona/162704.aspx

 

 

 I kaj s tim ? Pa kaj mislis da meni nije jasna povijest i uspjesi Canona kao i njegova pozicija na trzistu. No ne vidim kakve to ima veze sa razocaravajucim videom i senzorima od firme koja je bila glavna u tome na trzistu do prije par godina.

 

Sjetimo se ovoga npr. https://petapixel.com/2010/04/09/house-season-finale-filmed-entirely-with-canon-5d-mark-ii/

Indie filmasi su masovno Canone koristili dok danas takvih je jako malo i tu ulogu su preuzeli Sony i Panasonic.

 

 

 

Ja bih primjetio da je Canonu marketing i dalje najjači dio firme. Kao baš slučajno su taj objektiv i taj fotoaparat.

Moram reći i kako su kroz zadnjih več dosta godina velik posao odradili za video. Kao snima se ova serija, ona serija, pa film neki, itd. A ono kada se gleda kvaliteta snimka ono gola ku***** u usporedbi sa određenom konkurencijom.

A da se vratim na onaj APS-C gore. ja bi prije uzeo i 1" RX100 Mk V. Toliko o tome. Bar bih imao dobar video, pogotovo slow-motion.

8 godina
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
Bara kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Santana protiv Santane.... Daviš čovječe. Postaješ naporan. Tema je EOS 6D Mark II

 Tema odavno nije 6D nego tema o svemu i svacemu.Ti si prico o 80D 6D, a mi ostali od Nikon D750, D850,X-T2, videu opcenito,DXOmark opcenito... i sad je odjednom prica o ovom Canonu problem ?
Nitko te ne tjera da citas. 
Ak imas problem prijavi moderatoru, a ne tu izigravat šerifa.

 

Komentare o Canonu ne moras shvacat osobno.

Santana  http://www.bug.hr/vijesti/dva-velika-proizvodna-rekorda-canona/162704.aspx

 

 

 I kaj s tim ? Pa kaj mislis da meni nije jasna povijest i uspjesi Canona kao i njegova pozicija na trzistu. No ne vidim kakve to ima veze sa razocaravajucim videom i senzorima od firme koja je bila glavna u tome na trzistu do prije par godina.

 

Sjetimo se ovoga npr. https://petapixel.com/2010/04/09/house-season-finale-filmed-entirely-with-canon-5d-mark-ii/

Indie filmasi su masovno Canone koristili dok danas takvih je jako malo i tu ulogu su preuzeli Sony i Panasonic.

 

 

 

Ja bih primjetio da je Canonu marketing i dalje najjači dio firme. Kao baš slučajno su taj objektiv i taj fotoaparat.

Moram reći i kako su kroz zadnjih več dosta godina velik posao odradili za video. Kao snima se ova serija, ona serija, pa film neki, itd. A ono kada se gleda kvaliteta snimka ono gola ku***** u usporedbi sa određenom konkurencijom.

A da se vratim na onaj APS-C gore. ja bi prije uzeo i 1" RX100 Mk V. Toliko o tome. Bar bih imao dobar video, pogotovo slow-motion.

 Podsjeca na ona "shot on iphone" sranja ? :D

Ma sony mi je cudan... dok mi se Panasonic LX100 svidio, sad bi vec lagano bilo vrijeme za novi model tak da cu njega pricetak.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Nebi bilo loše da se tema proširi na tipa noviteti u foto industriji ili sl, Nikon planira uskoro FF mirroless, Canon nešto kasnije više tijela također.....biti će tu materijala za mišljenja i raspravu...

 

@Santana pogledao sam usporedbu između 80d i x-t2, 80d uvjerljivo bolji za moj ukus. Na onoj ženskici desno lice izgleda ko pomidor(rajčica kako vi kažete) na x-t2.....

Što se kodeka tiče, kako to zapravo funkcionira.....30Mbit je sranje? Nije li onda 100Mbit na 4k još veće sranje od tih 30Mbit na FHD? Zašto onda 4:4:2 i 500Mbita Mjpeg je opet sranje?

 

Ja video koristim za dokumentirat meni bitne stvari, prvi korak djeteta, prve riječi, prvu utakmicu......i zapravo me boli ona stvar što mi aparat ima štajaznam 90Mbit video opciju ja koristim upravo taj 30Mbita kodek jer mi zauzima malo mjesta a zadovoljan sam rezultatom. Šta će mi kodek za koji mi treba 64g da bi snimio utakmicu klinaca koju ionako neću obrađivati i izvesti na kraju u fajl velik 5G?

Meni je bitnije da mi se aparat ne pregrije i ugasi, da mi je WB ispravan, da mi je ekspozicija pogođena i da mi par kapi kiše ne sjebe aparat od prenapuhanih specifikacija i mogućnosti od kojih pola ne rade kako treba.

 

Ja razumijem entuziasta, al treba razumijeti kada je riječ o aparatima za profesionalnu upotrebu da jednostavno vrijede neka druga pravila, neki drugi kriteriji. Ja se iskreno nadam da Canon neće odustati svoje politike u tom segmentu proizvoda popuštajući zahtjevima potrošačkog mentaliteta. Istina nije moja bitka, neću nikada biti tu profesionalac, no isti obrazac vidim i u profesionalnom alatu u domeni mog profesioalnog rada, prezirem taj pristup.

Tu prenosim svoja razmišljanja i u ovaj segment i iz toga proizlazi moj stav koji se nimalo iznenađujuče u potpunosti podudara s ljudima koji fotoaparate, video kamere koriste kao alat u svom poslu, svaki dan cijeli dan......

 

U praksi, najbolje navesti

, koji je otišao na Canon štand i trolao o njegovom mobitelu koji snima 4k a Canon cinema line kamera to ne može. U istom videu gdje mu je pola videa van fokusa, ili 
ista stvar da ne govorimo o ekspoziciji.

Ono što phoenix2003 želi reći(vjerujem) je da nisu kriteriji jedne osobe mjerilo "sranja" i da izvlačenje jednog kriterija koji eto nekom ne paše ne čini neki proizvod "sranjem". Na taj način, evo po izboru, bilo koji uređaj možemo deklarirati sranjem i to ne u doljnjem segmentu, već i u vrhu ponude, za čas x-t2, 5d4,d5,1dx "postaje sranje" jer niti jedno tijelo, niti jedan sistem nije bez mana. Samo što to neki rade ciljano samo za jedan brend što postaje poprilično očito i zamorno.

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Canon EOS 6D Mark II

Srecom pa na Fuji-u mogu prebacit na neki drugi film sim, ak mi ovaj ne pase. To je subjektivno manje vise dok je kolicina detalja cinjenica jer se moze izbrojat.
Canon izgleda zapravo kao 720p video umjetno dignut na 1080p. Uz to na X-T2 i 1080p je 100Mbit.
Znas kaj je jos gora stvar kod tih 30Mbit-a ? To kaj je na starijim modelima bitrate bio 50Mbit i to na starim rebelima.


Ima i Fuji problema naravno kao i svi drugi, no mozes si pomoc nekak i zaobic ih dok ovak losu video kvalitetu ne mozes nikak. 

 

Ne kuzim zakaj drugima uvaljujes svoje osobne kriterije ? Pa moze tebi bit i 240p video odlican... to je tvoja stvar.


Mjpeg je sranje jer je to potpuno neucinkovit codec iz 1990. godine  "In multimedia, Motion JPEG (M-JPEG or MJPEG) is a video compression format in which each video frame or interlaced field of a digital video sequence is compressed separately as a JPEG image."  Gore od ovog ne moze. Codec uopce se ne obazire na frame prije nego zasebno pokusava kompresirat svaki frame. Zato je potrebno 500 il vec kolko Mbit-a da to izgleda donekle i naravno uloga mu je da hendikepira fotoaparat i puni kartice ko lud :D ;)

Taj Codec je jedan or razloga zakaj 5Dmk4 video je loš u uvjetima slabog osvjetljenja, losiji cak i od mirrolessa sa puno manjim M43 senzorom.



Ne kuzim zakaj sad tu navodis neki VLOG nekog youtubera i trazis greske ? Za koga ? Zbog cega ? Kaj mislis da je imao Canon to mu se nebi moglo dogodit ?

Kaj se te njihove teze o pregrijavanju nek si pogledaju panasonic. 4k video na malim fotoaparatima gdje mozes snimat bez vremenskog ogranicenja. Dok ti baterija ne crkne ili kartica ne napuni. GH5 se ne pregrijava koji snima 4k u 60fps-a, a njima bi se DSLR pregrijo, ak vjerujes u to onda si stvarno naivan.



Ja nisam reko da je fotoaparat sranje radi videa, ja sam reko da je video sranje na tom fotoaparatu i da zato nije za mene, ak je tebi takav video oke onda dobro, no vjeruj mi da vecina misli suprotno. 

Evo cak se i veliki Canon fan Dustin Abbot slaze 

 @ 15:00

 

 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 10:07 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
Ne kuzim zakaj drugima uvaljujes svoje osobne kriterije ? Pa moze tebi bit i 240p video odlican... to je tvoja stvar.

 

Imati kriterije i argumentirati nije isto što i subjektivno kategorizirati epitetima proizvod koji ne zadovoljava te kriterije? Smijem li uopće imati kriterije koji se razlikuju od tvojih?

Ako je cilj kontruktivan post tada radije napisati za koga je 30Mbit kodek, za koga 100Mbit, za koga 5gbit.....prednosti i nedostatke radije nego "ono koji drek".....

 

Što se tiče tih kodeka, ista priča.....Ti znaš zašto je Canon odabrao Mjpeg, znaš zašto 4:4:2 ? Pa napiši kada navodiš nedostatke. Uvijek ima i prednosti.

 

Al ako je onda 30Mbit sranje i  nešto što treba izbjegavati onda je i 100Mbit 4k sranje što treba izbjegavati. 4k file je gotovo 4x veći, da bi imao ekvivalent onog što tebe zadovoljava onda 4k nebi bio sranje samo ako bi kodek bio 400Mbit. Ne može biti malo sranje ako je u Canonu a ako je u Fuji-u onda je to ok.

Mjpeg je sranje jer je to potpuno neucinkovit codec iz 1990. godine... Codec uopce se ne obazire na frame prije nego zasebno pokusava kompresirat svaki frame

Kodek je iz 99 i neučinkovit nije argument to C/P je mišljenje jutjubera, a jesi li razmišljao da video nećemo koristiti za nešto što se ne miče u kadru? Šta ako je predhodni kadar potpuno drugačiji i svaki idući?

Izvoli;

 

The answer to codec choice is: It depends highly on the source and the destination. For human consumption the data rates do not have to be very high. The MS-SSIM is above 0.9 even for 30 Mbit/s on all tested clips.

For post-processing the H.264 bit rate should be a lot higher: For a high visual fidelity even 500 Mbit/s might be necessary, which is incidentally the same bit rate as the MJPEG master material.

All in all, it is clear that the bit rate is way too high for customer delivery, which is good, because most material will be post-processed first and it seems that there is plenty of room for that.

It seems that Canon’s decision wasn’t so crazy after all.(link)

 

 

Druga stvar je pouzdanost

Sony je stavio upravo pouzdanost na kompromis. Ne treba puno tražiti da bi se našlo dovoljno podataka o pregrijavanju Sony aparata u 4k i FHD snimanju..

Canon je na profesionalnom tijelu poput 5d4 odlučio da će veličinu podataka staviti kao kompromis radije nego pouzdanost jer u konačnici za nekog tko mora računati na alat koji koristi ne može si dopustiti fičr set na teret pouzdanosti i ne obavljenog posla.

I to je vrlo dobar argument.......Jasno ne za sve skupine, ne za jutjubere i vlogere, entuziaste. 5d4 ionako nije aparat namijenjen za tu skupinu korisnika.

Mi se možemo složiti da je Canon mogao ubaciti 100Mbita kodek u Powershoot, pa nek bude kao što je napavio s 80d. Ali za 5d4 postoje argumenti i to poprilno dobri za to što su napravili.

Da su stavili kodek od 100Mbita i izbacili tijelo koje nije pouzdano a napravljeno za profesionalnu namjenu tada bi napravili ono što ja prezirem, udovoljili potrošačkom mentalitetu i srozali ugled u pouzdanost i robusnost svoje linije proizvoda. Radi koga? Radi jutubera, vlogera?

 

Kada to gledam iz svoje perspektive, ma da mi bilo koji alat nije pouzdan, da ne mogu računati na njega i da gubim vrijeme radi impresivne liste specifikacija letio istog momenta proizvođaču direktno u dupe.

S druge strane, za hoby baš me briga.....ionako se igram....

To dvoje treba razlikovati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 8:45 (ITelektronika).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice