Koji fotoaparat?

poruka: 23
|
čitano: 12.454
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat?

Pozdrav ljudi.

 

U planu mi je kupiti novi fotoaparat. Izdvojio bih nekih 4000kn, eventualno nešto više ako se isplati, pa me zanima što je u tom rangu najbolje.

Isključivo SLR.

 

Hvala na pomoći.

U životu prolazi samo vjeran pas...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?

ovi olympusi nisu loši ako si početnik, imaju dosta dobre kit objektive za malo love - malo prelaze buđet od 4000 kuna, ali mislim da se ispod toga, ispod te cijene ne isplati ići.

 

e450  e520 

 

imaš još ovako: e450 samo s jednim objektivom ili e420, stariji model s dva objektiva - moja prepruka je da gledaš ove koji idu u kombinaciji s dva objektiva (telac i širac) jer se više isplati.

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat?

ja bi ti preporučil pentax k-x sa kitom dal18-55al ali on ti je 4400 a možeš ga i iznajmiti na jedan dan da ga isprobaš pa ako ti se svidi kupiš ga a ako ti se ne sviđa ideš dalje,sve možeš pitati i sve se nalazi ovdje: http://www.scribd.com/doc/29786418/Neo-Orbis-cjenik-2010, mislim da ovakvu uslugo i mogučnosti ima samo pentaxCool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?

i ja bih mu ga preporučio, ali ipak, kod olympusa za malo manje love dobije mrvicu jači fotić s dva objektiva, a dva je ipak dva Namigiva 

 

a ovo s probom je dobra fora.

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat?

ma nije fora istina je evo prilog za tu tvrdnju:

 

tel. +385 1 2944 447
fax. +385 1 2850 941
e-mail: fotozona@fotozona.biz Pokornoga 8, 10000 Zagreb
www.fotozona.biz

 

Digitalni SLR fotoaparat Pentax K-x Limited White + smc DA 18-55 mm II
 jedan dan:100,00 kn /dva dana ili vikend:160,00 kn /tjedan dana:420,00 kn /komercijalna vrijednost:4.400,00 kn

naravno da postoji sveukupni cjenik

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?

ma lega znam da je istina, vidio sam još ranije. kod mene kad kažeš fora onda se misli da je "zanimljivo".

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat?

ali dva puta je dva puta, ipak za manje novaca, to je u reduNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 21:20 (struić).
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat?

Molim za pomoć... Canon sx 20 ili Nikon Coolpix P100 ??? ili možda neki drugi za cca. 3.000 kn...

Pozz!

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?
bibi kaže...

Molim za pomoć... Canon sx 20 ili Nikon Coolpix P100 ??? ili možda neki drugi za cca. 3.000 kn...

Pozz!

Hvala!

p100 - glasam za njega

13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat?

Ljudi!

Meni treba jedan novi fotić... jel postoje neki dobri za 1000 kn najviše?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?

Nepostoji

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?
bekstos kaže...

Nepostoji

ROFL

Pa nisam ja Harry Potter
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat?

A znate li neki najjeftiniji, a da je dobar jer se ja u to baš i ne razumijem... Neodlučan

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat?

Molim pomoć? Zanimaju me Nikoni D3100, D5000, D90.

 

Trebaju mi za sve,od slikanja obiteljskih fešta,djece na plaži, u prirodi, u zatvorenom prostoru, do finih detalja kao što su hologrami na auto laku i jahtama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2010 15:38 (koki2).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat?

tri različite klase fotiča,tri različita vremena izlaska na tržište,tri različite kvalitete,od ta tri najbolji je D90-najstariji-najviša klasa (od ta tri) i najskuplji

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?
robisierra92 kaže...
bibi kaže...

Molim za pomoć... Canon sx 20 ili Nikon Coolpix P100 ??? ili možda neki drugi za cca. 3.000 kn...

Pozz!

Hvala!

p100 - glasam za njega

 

Trebao bih pomoć u vezi ova dva aparata, neznam za koji se odluciti s obzirom da sam totalni laik...

 

malo ih uspoređujem i najbitnije mi se razlike cine u senzoru: canon ima ccd a nikon cmos ( e pa sad, koji je bolji :) )?

 

ostale stvari mi i nisu toliko bitne ( zoom 20 canon 26 nikon, dijagonala lcd-a manja kod canona, iso raspon)

 

i jos nesto, za nikon mi kaze da je slr- like a canon mi je kompaktni sta sam i sam skuzio, ali mi nije bas jasno taj slr like?!? jel on nesto kao slr ali nije slr s obzirom da se objektiv bas i ne moze mijenjat?

 

e pa volio bih ako mi netko moze pomoci i navesti zasto da kupim jedan a ne drugi!

 

zahvaljujem!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?
koki2 kaže...

Molim pomoć? Zanimaju me Nikoni D3100, D5000, D90.

 

Trebaju mi za sve,od slikanja obiteljskih fešta,djece na plaži, u prirodi, u zatvorenom prostoru, do finih detalja kao što su hologrami na auto laku i jahtama.

onda uzmi nikon D7000 ili Canon 7d i nemas problema sa nicime

14 godina
offline
RE: Koji fotoaparat?
sasa kaže...

onda uzmi nikon D7000 ili Canon 7d i nemas problema sa nicime

osim sa cijenom koja je neusporediva sa bilo koja od ova tri

13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?
struić kaže...
sasa kaže...

onda uzmi nikon D7000 ili Canon 7d i nemas problema sa nicime

osim sa cijenom koja je neusporediva sa bilo koja od ova tri

Mislim da po cijeni i kvaliteti mi se najviše isplati D90.

 

Hvala na sugestijama!

16 godina
moderator
offline
RE: Koji fotoaparat?
koki2 kaže...

Molim pomoć? Zanimaju me Nikoni D3100, D5000, D90.

 

Trebaju mi za sve,od slikanja obiteljskih fešta,djece na plaži, u prirodi, u zatvorenom prostoru, do finih detalja kao što su hologrami na auto laku i jahtama.

Za tvoje potrebe je D3100 odličan. Sve prednosti koje ima D90 (većina onih koji preporučuju D90 ni ne znaju ih nabrojati) su tebi nebitne.

Uštedićeš lovu i dobićeš odličan aparat koji ima neke prednosti nad skupljom i starijom braćom, a koje će ti biti jako korisne. Znam i slučaj gdje je lik prodao svoj polovan D90 za više love nego nov D3100, sad kaže da je prezadovoljan, a i zaradio je.

Razliku u lovi usjmeri na dobar objektiv, npr 35mm f/1.8 DX za general purpose i low light fotke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 11:25 (DrNasty).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji fotoaparat?
DrNasty kaže...
koki2 kaže...

Molim pomoć? Zanimaju me Nikoni D3100, D5000, D90.

 

Trebaju mi za sve,od slikanja obiteljskih fešta,djece na plaži, u prirodi, u zatvorenom prostoru, do finih detalja kao što su hologrami na auto laku i jahtama.

Za tvoje potrebe je D3100 odličan. Sve prednosti koje ima D90 (većina onih koji preporučuju D90 ni ne znaju ih nabrojati) su tebi nebitne.

Uštedićeš lovu i dobićeš odličan aparat koji ima neke prednosti nad skupljom i starijom braćom, a koje će ti biti jako korisne. Znam i slučaj gdje je lik prodao svoj polovan D90 za više love nego nov D3100, sad kaže da je prezadovoljan, a i zaradio je.

Razliku u lovi usjmeri na dobar objektiv, npr 35mm f/1.8 DX za general purpose i low light fotke.

Ne žuri mi se sa kupovinom, tako da prihvaćam sve sugestije i skupljam info.,  do proljeća ćemo nešto smislit. Cool

14 godina
protjeran
offline
Koji fotoaparat?

Ovako,kupujem kompaktni fotoaparat(isključivo novi) do 2500 kn,pa bi molio preporuku

ja sam za sada našao ovaj- http://www.info-box.hr/olympus-sp-800uz-crni-47047.aspx

Ima li nešto bolje ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koji fotoaparat?

bump.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice