Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.706.333
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jedno pitanje sto mi je ovo i zasto se dogadja, kad imam reflektirajući svjetlost bilo po danu ili mraku radi se o mobitelu s7 edge znaci isto se dogodi i kod snimanja video zapisa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
dreadmoore kaže...

Jedno pitanje sto mi je ovo i zasto se dogadja, kad imam reflektirajući svjetlost bilo po danu ili mraku radi se o mobitelu s7 edge znaci isto se dogodi i kod snimanja video zapisa.

 Lens flare..

13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Svega pomalo 🤗 savijeti, keitike, pohvale, sve dobro doslo 🤜🤛

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 13:59 (joza7).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Svega pomalo?

Bez zamjere, ali ja ovdje vidim četiri fotografije od kojih nijedna ne privlači posebnu pozornost.

15 godina
online
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ovih dana sam najviše u objektivu imao leptire pa evo da podijelim nekoliko fotki.

 
11 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Zadnje dane malo aktivnosti
Moj PC  
13 0 hvala 1
6 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ljeto je završilo, al evo moje dvi slike nastale na nepoznatoj lokaciji između Omiša i Makarske 

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Svega
Moj PC  
9 0 hvala 1
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dok sam bio na moru imao sam sve moguce uvjete za dobar astro, no ko za vraga bio je puni mjesec pa na kraju nist od toga :/
Ovo je bila utješna fotografija
Moj PC  
2 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Hvala! Da, sve u Zagorju. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
b00 kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Bok svima! Novi sam na ovom forumu i vidim da tu keljite puno super fotki pa rekoh ajd da i ja ubacim nešto za komentirat, kritizirat... :)

ovi krajolici predobro izgledaju, to sve slikano u zagorju ili di?

 Hvala! Da, sve u Zagorju. 

4 godine
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo još malo od mene :)

Fotić je Nikon D7200, a objektivi od svega po malo, od širca do telca :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 20:51 (Zagorski Tarzan).
 
11 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Par fotkica nisam dugo:

 
 
 
 
 
 
 

 

 
14 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Da ne bude mrtvilo :D
Moj PC  
13 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo od mene još par komada. :)

 
6 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jos nesto staro-novih:

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
  

Tko zeli moze me i zapratiti na fejsu:

https://www.facebook.com/VrbatPhotography/

na Instaču takoder pod istim imenom no tamo nisam toliko aktivan jer ne stignem.zz

 

 
7 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

4 godine
protjeran
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Zagorski Tarzan kaže...

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

 Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam, sve je napravljeno na apsc-u D5300, uglavnom tu su objektivi od sigme 17-50f2.8, 18-35 f1.8, 85mm f1.4, 135mm f1.4, nikon 70-200 f4&f2.8, 18-140 f5.6, nikon 70-300f5,6,(ovisno o objektivu neki imaju vece povecanje neki manje na pamet neznam tocne brojke)

Uglavnom apsc tijelo ti omogucuje ogromne cropove s iznimno detaljnim fotkama pa dobis "fake macro" :)

Ako te bas neka tocno zanima mogu ti poslati originale!

zz

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 20:21 (IvanBrekalo).
4 godine
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Fala! Poigrat ću se malo kad uhvatim vremena ovih dana. Isprobavao sam nešto malo sa Nikkorom 35mm f1,8 sa namontiranim macro cijevima, ok je rezultat. 

Nedavno sam sa Aliexpressa nabavio macro rail za fino fokusiranje pa ću probat radit focus stacking u Photoshopu. Imam i reverse prsten za 35-icu, samo me 

smeta kaj nema ručnu blendu pa je zatvorena do kraja kad ga naopačke namontiram na fotić. Ok, da se to zaglavit, nije problem. Dobio sam nedugo full manualnu Canonovu 50-ku f1,8 pa sam i za njega naručio reverse prsten, čekam da dođe. Na tome čudu iz 1981. se blenda može ručno štelat. I da, crop fotić imam, Nikon D7200. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
IvanBrekalo kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

 Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam,...

 Ima ih. Nekoliko za Canon:

https://www.amazon.com/Canon-100mm-Macro-Digital-Cameras/dp/B002NEGTSI/

https://www.amazon.com/Tamron-AF-90mm-2-8-SP/dp/B00021EEA4/

https://www.amazon.com/Sigma-150mm-Macro-Canon-Digital/dp/B004M18N1G/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
protjeran
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Zagorski Tarzan kaže...

Fala! Poigrat ću se malo kad uhvatim vremena ovih dana. Isprobavao sam nešto malo sa Nikkorom 35mm f1,8 sa namontiranim macro cijevima, ok je rezultat. 

Nedavno sam sa Aliexpressa nabavio macro rail za fino fokusiranje pa ću probat radit focus stacking u Photoshopu. Imam i reverse prsten za 35-icu, samo me 

smeta kaj nema ručnu blendu pa je zatvorena do kraja kad ga naopačke namontiram na fotić. Ok, da se to zaglavit, nije problem. Dobio sam nedugo full manualnu Canonovu 50-ku f1,8 pa sam i za njega naručio reverse prsten, čekam da dođe. Na tome čudu iz 1981. se blenda može ručno štelat. I da, crop fotić imam, Nikon D7200. 

 joj ja sam ti to probao meni je to yebena katastrofa, prekomplicirano!

12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Rodić kaže...

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

 Na Nikonu sam pa mi Canonova stakla ne znače ništa. Ali ni nebi još kupovao objektiv za macro, nisam tolko baš zagriznut. Probat ću se za početak malo poigrat sa macro cijevima, okretanjem objektiva... Poznavajući sebe, to mi je neka prolazna faza. Ak kupim macro staklo, napravit ću 10 fotki, pospremit ga u torbu i izvadit ga opet za godinu dana. Za to ne dam 5 000+ kuna, radije za te novce kupim rasvjetu, to mi više treba. 🙂

8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Zagorski Tarzan kaže...
Rodić kaže...

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

 Na Nikonu sam pa mi Canonova stakla ne znače ništa. Ali ni nebi još kupovao objektiv za macro, nisam tolko baš zagriznut. Probat ću se za početak malo poigrat sa macro cijevima, okretanjem objektiva... Poznavajući sebe, to mi je neka prolazna faza. Ak kupim macro staklo, napravit ću 10 fotki, pospremit ga u torbu i izvadit ga opet za godinu dana. Za to ne dam 5 000+ kuna, radije za te novce kupim rasvjetu, to mi više treba. 🙂

 Kupis tamron 90mm za 1500kn rabljeni (slobodno mozes stariju verziju jer su opticki jednaki kao i novi samo je kuciste drugo) i imas vrhunski macro i portretni objektiv.
Nije macro objektiv samo za macro

4 godine
protjeran
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
IvanBrekalo kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

 Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam,...

 Ima ih. Nekoliko za Canon:

https://www.amazon.com/Canon-100mm-Macro-Digital-Cameras/dp/B002NEGTSI/

https://www.amazon.com/Tamron-AF-90mm-2-8-SP/dp/B00021EEA4/

https://www.amazon.com/Sigma-150mm-Macro-Canon-Digital/dp/B004M18N1G/

 mislio sam na svoje gore nabrojane, u suprotnom bi ispao debilhvala Cyber

12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Aaa, mislio da sam veliš da ne postoje specijalizirani objektivi za macro pa mi bilo čudno. Al ipak , ne znam tko koliko zna o nekoj temi, pa napišem. Kud puklo da puklo :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Sreća pa je fotić stalno u autu :D
Moj PC  
14 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Bok svima! Evo jedne za koju bi htio čiti prijedloge kak ju popraviti? Po meni je prednji desni prozor ispao prekuren, razmišljam da u kuću drugi put stavim samo par sviječa umjesto da palim žarulju. 

Fotkano je sa na 17mm (na cropu), širac (11mm) mi je ostao doma, a trebal sam ga uzet čisto da izbjegnem startrails (vidi se malo kad se zumira). Fotka je iz jedne ekspozicije, nije rađen stacking. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Zagorski Tarzan kaže...

Bok svima! Evo jedne za koju bi htio čiti prijedloge kak ju popraviti? Po meni je prednji desni prozor ispao prekuren, razmišljam da u kuću drugi put stavim samo par sviječa umjesto da palim žarulju. 

Fotkano je sa na 17mm (na cropu), širac (11mm) mi je ostao doma, a trebal sam ga uzet čisto da izbjegnem startrails (vidi se malo kad se zumira). Fotka je iz jedne ekspozicije, nije rađen stacking. 

 EXIF? Prozore malo spusti expoziciju sa brushem u LR ili što već koristiš. I svakako dić sjene da stablo nije crno pošto je blizu tebe

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 21:17 (ARazer).
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Nekoliko...

Moj PC  
16 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice