Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 288.531
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Santana kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Treba mu sekunda da "otključa" leću. Ili jednostavno ostavi leću otključanu dok koristi aparat.
Ovo je baš definicija First World Problema.

 Kakve danas imamo fotoaparate i kaj sve mogu pa se opet ekipa žali na razne stvari. Pogotovo rapeave o autofotokusu na najnovijim mirrorless fotoaparatima. Mislim si kak ste do sad fotografirali. Tak da me ne cudi da to nekome smeta

 kaj ti je najnoviji af? a1 z9 ili sve ispod?, autofokus im je za kurac svima ispod toga, na a7 seriji i imalo losijim svijetlosnim uvjetima se af izgubi, zadnji sto sam probao canon r5 i 500mm na f8 u malo jacim sjenama takoder, naspram dslr ravno katastrofi i ne nisu to male smetnje vec frustrirajuce da to doslovno af NE radi!

3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Treba mu sekunda da "otključa" leću. Ili jednostavno ostavi leću otključanu dok koristi aparat.
Ovo je baš definicija First World Problema.

 nepotrebno su ga zakomplicirali, taj sistem na nikonu je  doslovno uzas, em ti treba vremena, em zapinje na sve strane em nije trajan zbog flat kablova unutra koji se pigaju i pucaju pa te popravak kosta ko pola tog usranog objektiva!

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 16:28 (Boris grozni).
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Boris grozni kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Treba mu sekunda da "otključa" leću. Ili jednostavno ostavi leću otključanu dok koristi aparat.
Ovo je baš definicija First World Problema.

 nepotrebno su ga zakomplicirali, taj sistem na nikonu je  doslovno uzas, em ti treba vremena, em zapinje na sve strane em nije trajan zbog flat kablova unutra koji se pigaju i pucaju pa te popravak kosta ko pola tog usranog objektiva!

 A jbg zato se i zove kit objektiv. Kao i toner u stampacu kad ga kupis. Dovoljan da probas i to je to. Taj aparat tek sa sigmom 17-50 f2.8 vrijedi koristiti. SA ovim kit objektivom dobije sranje od slike koja doslovno izgleda kao iz mobitela od 100 EUR.... Imao sam d3200 i kad sam kupio sigmu dobio sam slike dostojne dslr-a. Kad sam probao ovaj objektiv mislio sam da je aparat neispravan... Tesko smece....

7 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

nije da sam lijen ni nista radi otkljucavanja ali bio sam u par situacija u koja dok sam okrenuo objektiv mi je prosla prilika, jer sam vecinom po prirodi. neznam kakav je nikon 50mm 1.8. a kupio sam ovaj digitalac jer je jeftin, nisam znao dali ce mi se svidjeti fotkanje, a mobitel mi je mobitel, ne koristim ga za slikanje

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Zec04 kaže...

nije da sam lijen ni nista radi otkljucavanja ali bio sam u par situacija u koja dok sam okrenuo objektiv mi je prosla prilika, jer sam vecinom po prirodi. neznam kakav je nikon 50mm 1.8. a kupio sam ovaj digitalac jer je jeftin, nisam znao dali ce mi se svidjeti fotkanje, a mobitel mi je mobitel, ne koristim ga za slikanje

 Ako hoces fiksni objektiv onda moja prepruka ide za Nikon AF-S 35mm f/1.8G DX  da se nac jeftino na oglasniku. No to si moras sam odlucit. Imas taj kit zoom pa vidi kak ti odgovara kad ga stavis na 50mm, 35mm... 

Zoom se obicno preporucuje Sigma 17-50 2,8 EX DC OS.

Nije da imas neki veliki izbor kad su gotovo svi proizvođači skocili na mirrorrless fotoaparate.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Zec04 kaže...

nije da sam lijen ni nista radi otkljucavanja ali bio sam u par situacija u koja dok sam okrenuo objektiv mi je prosla prilika, jer sam vecinom po prirodi. neznam kakav je nikon 50mm 1.8. a kupio sam ovaj digitalac jer je jeftin, nisam znao dali ce mi se svidjeti fotkanje, a mobitel mi je mobitel, ne koristim ga za slikanje

 bolje uzeti 35mm f1.8, puno ostriji kad je full otvoren naspram 50mm modela a i bolji je opcenito allround objektiv nego 50mm čisto zbog širine, iako ja ni njega nebi uzeo vec sto je kolega gore spomenuo bolje uzeti korisniju Sigmu 17-50 f2.8!

Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Boris grozni kaže...

bolje uzeti 35mm f1.8, puno ostriji kad je full otvoren naspram 50mm modela a i bolji je opcenito allround objektiv nego 50mm čisto zbog širine, iako ja ni njega nebi uzeo vec sto je kolega gore spomenuo bolje uzeti korisniju Sigmu 17-50 f2.8!

Ako misliš na ofišl Nikkor leće:

35mm DX je praktičniji za zatvorene prostore jer je 35mm baš APS-C leća

50mm FX je Full Frame, pa je efektivno 80mm leća na APS-C senoru

 

Postoji i 35mm FX leća, no dođe skoro triput više.

 

Nisam imao problema sa oštrinom na 50mm f1.8. Da, na 1.8-2 nije baš genijalna, no od 2.4 do 4 je fantastična. Inače ju držim na 2.8 za veliku većinu slučajeva, jer je tu baš najoštrija, a svejedno daje dosta svjetla i bokeh za portrete. A platio sam ju samo 1.200kn, prije 5 godina.

Probao sam i 35mm DX leću i nije ništa kvalitetnija. Naprotiv, češće je bila mutnija. Doduše, time što je šira, propušta nešto više svjetla, pa valjda to utječe na mekšu sliku na f1.8.

 

Po meni je ta 50mm FX leća bolji izbor, no sve ovisi o tome za što će se kamera koristiti. Ako je za po vani, 50mm (80mm), ako je više za po unutra, onda 35mm DX.

Bilo kako bilo, to su najjeftinije Nikon leće, te ujedino jedne od najoštrijih (ispod nekih 10-15k kn).

The planet broke before the Guard did!
15 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Boris grozni kaže...

bolje uzeti 35mm f1.8, puno ostriji kad je full otvoren naspram 50mm modela a i bolji je opcenito allround objektiv nego 50mm čisto zbog širine, iako ja ni njega nebi uzeo vec sto je kolega gore spomenuo bolje uzeti korisniju Sigmu 17-50 f2.8!

Ako misliš na ofišl Nikkor leće:

35mm DX je praktičniji za zatvorene prostore jer je 35mm baš APS-C leća

50mm FX je Full Frame, pa je efektivno 80mm leća na APS-C senoru

 

Postoji i 35mm FX leća, no dođe skoro triput više.

 

Nisam imao problema sa oštrinom na 50mm f1.8. Da, na 1.8-2 nije baš genijalna, no od 2.4 do 4 je fantastična. Inače ju držim na 2.8 za veliku većinu slučajeva, jer je tu baš najoštrija, a svejedno daje dosta svjetla i bokeh za portrete. A platio sam ju samo 1.200kn, prije 5 godina.

Probao sam i 35mm DX leću i nije ništa kvalitetnija. Naprotiv, češće je bila mutnija. Doduše, time što je šira, propušta nešto više svjetla, pa valjda to utječe na mekšu sliku na f1.8.

 

Po meni je ta 50mm FX leća bolji izbor, no sve ovisi o tome za što će se kamera koristiti. Ako je za po vani, 50mm (80mm), ako je više za po unutra, onda 35mm DX.

Bilo kako bilo, to su najjeftinije Nikon leće, te ujedino jedne od najoštrijih (ispod nekih 10-15k kn).

35mm DX objektiv će na aparatu sa APS-C senzorom davati isti FOV kao i 35mm FX objektiv na istom aparatu. (+-1% zbog različitosti u kostrukciji)

Jedino će FX objektiv biti veći, teži i skuplji jer je napravljen da pokriva veći senzor i eventualno davati nešto kvalitetniju i oštriju sliku ako je kvalitetnije napravljen, a APS-C senzor "ne vidi" vanjske rubove stakla koji su u pravilu mekši od centra.

Tako da je i 35mm DX leća efektivno 50mm sa Full Frame aparata.

Ali i dalje stoji da je 35mm praktičniji za zatvorene prostore od 50mm mada bi i on često mogao biti nedovoljan.

Ko često fotografiše sa kit 18-55mm objektivom u takvim situacijama zna koliko puta se mora ići ispod 35mm da bi se uhvatio kadar.

8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Widowmaker kaže...
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
Boris grozni kaže...

bolje uzeti 35mm f1.8, puno ostriji kad je full otvoren naspram 50mm modela a i bolji je opcenito allround objektiv nego 50mm čisto zbog širine, iako ja ni njega nebi uzeo vec sto je kolega gore spomenuo bolje uzeti korisniju Sigmu 17-50 f2.8!

Ako misliš na ofišl Nikkor leće:

35mm DX je praktičniji za zatvorene prostore jer je 35mm baš APS-C leća

50mm FX je Full Frame, pa je efektivno 80mm leća na APS-C senoru

 

Postoji i 35mm FX leća, no dođe skoro triput više.

 

Nisam imao problema sa oštrinom na 50mm f1.8. Da, na 1.8-2 nije baš genijalna, no od 2.4 do 4 je fantastična. Inače ju držim na 2.8 za veliku većinu slučajeva, jer je tu baš najoštrija, a svejedno daje dosta svjetla i bokeh za portrete. A platio sam ju samo 1.200kn, prije 5 godina.

Probao sam i 35mm DX leću i nije ništa kvalitetnija. Naprotiv, češće je bila mutnija. Doduše, time što je šira, propušta nešto više svjetla, pa valjda to utječe na mekšu sliku na f1.8.

 

Po meni je ta 50mm FX leća bolji izbor, no sve ovisi o tome za što će se kamera koristiti. Ako je za po vani, 50mm (80mm), ako je više za po unutra, onda 35mm DX.

Bilo kako bilo, to su najjeftinije Nikon leće, te ujedino jedne od najoštrijih (ispod nekih 10-15k kn).

35mm DX objektiv će na aparatu sa APS-C senzorom davati isti FOV kao i 35mm FX objektiv na istom aparatu. (+-1% zbog različitosti u kostrukciji)

Jedino će FX objektiv biti veći, teži i skuplji jer je napravljen da pokriva veći senzor i eventualno davati nešto kvalitetniju i oštriju sliku ako je kvalitetnije napravljen, a APS-C senzor "ne vidi" vanjske rubove stakla koji su u pravilu mekši od centra.

Tako da je i 35mm DX leća efektivno 50mm sa Full Frame aparata.

Ali i dalje stoji da je 35mm praktičniji za zatvorene prostore od 50mm mada bi i on često mogao biti nedovoljan.

Ko često fotografiše sa kit 18-55mm objektivom u takvim situacijama zna koliko puta se mora ići ispod 35mm da bi se uhvatio kadar.

 Tako je. Oznaka "35mm" nema veze sa velicinom senzora.

DX oznaka znaci da ga se moze koristit samo na aps-c senzoru (ili manjem) jer jednostavno ne pokriva veci senzor.
To je to.

 

Daj si zamisli da sa kit objektivom 18-55 dobijes ultrawide 18mm kao na fullframe-u. Naravno to nije slucaj, dobijes isto FOV kao i ~27mm na Fullframe-u

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Santana kaže...

 Tako je. Oznaka "35mm" nema veze sa velicinom senzora.

DX oznaka znaci da ga se moze koristit samo na aps-c senzoru (ili manjem) jer jednostavno ne pokriva veci senzor.
To je to.

 

Daj si zamisli da sa kit objektivom 18-55 dobijes ultrawide 18mm kao na fullframe-u. Naravno to nije slucaj, dobijes isto FOV kao i ~27mm na Fullframe-u

Tko je rekao da je 35mm oznaka senzora?

Sad sam fotkao sa 18-55 DX na 50mm i 50mm prime i da, razlika je cca 1%.

Očigledno sam zamijenio slučaj kad imaš istu leću na FF i DX, i kad imaš FF i DX leću na istom senzoru. Blonde moment...

The planet broke before the Guard did!
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ok kolge forumaši, treba mi nešto malo drugačije.

Tražim neki solidni light bounce i reflektor u svrhe snimanje kratkometražnog filma, te tu i tamo za fotografiju.

Light bounce mogu nabaviti za nekih 100-200kn, to mi nije toliki problem. Koliko ja znam, to je sve više manje isto i samo mi treba neki zlatni i neki srebrni.

Ovaj veliki ili ovaj manji sa 5.

 

No stvarno ne znam što da uzimam i gledam za reflektor. Ne treba imati blic, samo da malo dosvijetli bistu u portretu kad nema prirodnog svjetla, ili za moodlighting kod filma.

Ne znam gdje se to inače kupuje i kakve su cijene pa se nadam da netko ima iskustva.

Sve kod nas je preko par tisuća kuna, a meni samo treba neko maleno LED svjetlo. Canosa, Prizma, svi imaju ili neki šrot za 800-900kn, ili kvalitetu tek oko 1.500kn.

Jako poželjno da radi na baterije, AA, ugrađenu ili Sony.

Da to gledam na Amazonu?

 

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 11:35 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

misljenje o panasonic gh5? sada vec par godina star ali cini se i dalje najbolji !?

 

dali mi je mozda promaknulo nesto kaj bi bilo iste cijene a bolje?

 

gh5 je trenutno 13800kn sa leica objektivom koji je malo skuplji bundle ali mislim da je a must zato kaj zadrzava fokus kod zumiranja za razliku od 2k kn jeftinijeg 12-60 objektiva

 

kao nekakvu konkurenciju nasao sam sony a7 III ali stabilizacija je tako losa da mu dzaba i brzi fokus i veci senzor i ostrina i kaj sve ne, naravno kome je kaj bolje ovisi kako tko misli snimat. ja budem rijetko imao stativ tak da je za mene puno bolji gh5 sa dobrom stabilizacijom za snimanje iz ruke

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

imam par pitanja

 

1. dali mozda netko zna na osnovi starih primjera koja je preksa sa cijenama kada izađe nova verzija starog uredaja? gledam panasonic gh5. vec postoji gh5 II, a svaki čas bi trebao izaci gh6. gh5 je vec na opasnoj akciji od 24% i bas me zanima dal je to rasprodaja pred izlazak gh6 ili ce past jos dole kada gh6 izade?

 

2. takoder me zanima kada izade gh6 dali se proizvodnja gh5 zaustavalja i kad se rasproda po ducanima bit ce ga moguce kupit jedino koristenog sa oglasnika ili se proizvodnja nastavlja dokle god je potraznje za njega?

 

3. misljenje o kupovini koristenog gh5 te opcenito koristenih mirrorless fotica? dosta su skupi cak i polovni i strasno me strah uzimati tako skupu stvar polovnu, ali ako bi se odlucio ima li nes na kaj bi trebao obratit pozornost? npr znam da je kod dslra bitan broj klikova i da to ima svoj zivotni vijek od xy klikova, kao i da se s vremenom pojave mrtvi pixeli

 

ono sto je definitivno sigurno je da ce past cijena polovnih gh5 na njuskalu kada izade gh6 zato kaj ce ekipa prodavat zbog upgradea ali nekako je logicno da ce to sve bit itekako koristeni / razvaljeni fotici s obzirom da ce ekipa ic na upgrade. sigurno ga nece prodavat netko kome je stajao na polici da bi kupio bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 14:42 (b00).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Mozes ovdje uzet rabljeni fotoaparat https://www.mpb.com/en-eu/used-equipment/used-photo-and-video/used-mirrorless-cameras/used-panasonic-mirrorless-cameras/panasonic-lumix-dmc-gh5/

 

Procitaj si malo, mislim da ti daju garanciju 6 mjeseci. Ja sam vise puta tamo kupovao i nikad problema.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav. Okušao bi se sa fotografiranjem pa da vas pitam za mišljenje za neki dobar digitalac za početnika. Čitao sam da je najbolji Nikon D3500. Ja bih možda čak uzeo Nikon D3400 jer on ima tipku za namještanje ISO funkcije na aparatu, dok na D3500 se mora ić u izbornik. Mislim, zgodnije mi je kad je sve pri ruci nekako. Uzeo bi polovan, nekako sam više za D3400 ali ko koliko okidanja da gledam. Ako možda netko od vas prodaje isto ne bi bilo loše. Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Kada sam kupovao DSLR prije vise od dvije godine, bio sam u dilemi D3500 ili D5600 i odlucio za D5600 na kraju, zbog internet recenzija/clanaka i na preporuku jednog fotografa. Kako nemam D3500, ne mogu osobno reci jesam li imalo pogrijesio, ali sudeci po tome koliko koristim "prednosti" tog modela, mislim da nisam.

https://cameradecision.com/compare/Nikon-D3500-vs-Nikon-D5600

 

Object reference not set to an instance of an object
8 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ja bi uzeo d5300-5600 zbog ekrana. Ne moras se valjat po podu kad hoces poslikat nesto iz niskog kuta, a i rad sa stativa je ugodniji.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Možda bi to malo premašuje budžet. Našao sam u Rijeci D3400 sa mislim 2000 okidanja za 2000 kuna pa gledam možda njega uzet.

 
0 0 hvala 0
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Nikad nemoj kupovati najjeftiniju varijantu aparata. U ovom slučaju D3X00 serija. Radije uzmi D5600/D5500 ako naiđeš na njega.

 

Puno više fokus točaka, što je praktičko za tracking video.

Microphone port, za eksterni audio. Obavezna stvar, ako misliš snimati bez posebnog snimača zvuka jer onaj ugrađeni mikrofon se stvarno ne smije koristiti ni za što. Pokupi sve vibracije uređaja i leće.

Pokretan ekran. To je razlog zašto sam kupio d5600, a ne neki rabljeni Full Frame DSLR. I nisam požalio. Stvarno, taj pokretan ekran se stvarno isplatio, stalno ga vadim, okrećem, pomičem.

 

Senzori daju istu kvalitetu slike, iako je D3500 noviji.

 

"Ja bih možda čak uzeo Nikon D3400 jer on ima tipku za namještanje ISO funkcije na aparatu, dok na D3500 se mora ić u izbornik."

D5600 ima function tipku koju možeš remapirati. Ja sam ju remapirao na ISO kontrolu, da kad ga stisnem, mogu vrtiti kotač kao za blendu ili shutter i podešavati ISO po želji.

Ta funkcija nije uključena kad se aparat kupi, mora se podesiti.

Koliko vidim po fotkama, D3X00 serija to nema.

 

Obavezno kupi rabljen, nema smisla kupiti novi fotoaparat i plaćati 40% više ako ti je to samo hobi/razonoda.

The planet broke before the Guard did!
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
markic444 kaže...

Možda bi to malo premašuje budžet. Našao sam u Rijeci D3400 sa mislim 2000 okidanja za 2000 kuna pa gledam možda njega uzet.

Nemoj da te ta okidanja previse opterecuju, kad kupujes rabljeni gledaj u kakvom je stanju opcenito i tak mozes vidjet kak se vlasnik odnosio prema njemu. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Malo sam gledao recenzije i ako budem uzimao, tj. ako nađem nešto za ok cijenu polovno definitivno Nikon D5600. Vidio sam da ima "max" broj okidanja od 100.000. Dajte mi recite samo šta se dešava ako se pređe to? Dali se aparat može servisirat da tako kažem? Pitam iz znatiželje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
markic444 kaže...

Malo sam gledao recenzije i ako budem uzimao, tj. ako nađem nešto za ok cijenu polovno definitivno Nikon D5600. Vidio sam da ima "max" broj okidanja od 100.000. Dajte mi recite samo šta se dešava ako se pređe to? Dali se aparat može servisirat da tako kažem? Pitam iz znatiželje.

 Nece se bas nista dogodit. Nema tu neki max broj okidanja nego je to predpostavka Nikona kad bi se kvar mogao dogodit najranije. Nije nit isto dal okines tu i tam sliku ili okidas puno slika za redom bez stajanja gdje se zatvarac zagrijava. 

Profesionalni fotografi koji fotografiraju sport i divlje zivotinje imaju to na brizi.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Hvala na pojašnjenju. Ja bi slikao šetnju po prirodi ili uz more, ne bi sad okidao konastantno. Ali u slučaju da se nešto desi, da se popraviti ili?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
markic444 kaže...

Hvala na pojašnjenju. Ja bi slikao šetnju po prirodi ili uz more, ne bi sad okidao konastantno. Ali u slučaju da se nešto desi, da se popraviti ili?

 Moze se popraviti, al zbilja za takvo fotografiranje ne moras brinut. Ljudi se opterecuju s tim bezveze.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
markic444 kaže...

Malo sam gledao recenzije i ako budem uzimao, tj. ako nađem nešto za ok cijenu polovno definitivno Nikon D5600. Vidio sam da ima "max" broj okidanja od 100.000. Dajte mi recite samo šta se dešava ako se pređe to? Dali se aparat može servisirat da tako kažem? Pitam iz znatiželje.

 Nemoj se time opterećivati, mom kolegi je na D600 zveknio na 90 000, a ja imam 170 000 pa i dalje fercera. Nema pravila.

11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

OK je cijena, ako je sve u dobrom stanju skoro da je aparat gratis uz objektive...

Naravno nije sad neka profi oprema, ali za tu cijenu za nekog ko će koristiti za hobi ili za porodične fotografije ili neko koga zanima fotografija i hoće da uđe u to bez prevelike investicije sasvim prihvatljivo.

3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Widowmaker kaže...

OK je cijena, ako je sve u dobrom stanju skoro da je aparat gratis uz objektive...

Naravno nije sad neka profi oprema, ali za tu cijenu za nekog ko će koristiti za hobi ili za porodične fotografije ili neko koga zanima fotografija i hoće da uđe u to bez prevelike investicije sasvim prihvatljivo.

 Kupuj.

11 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
marushin kaže...

 Kupuj.

ma to je moj oglas. gledao sam da stavim nesto nizu cijenu da ode sto prije, fali mi love za novi :|

 

tesko ga je prodat za ovako male novce. nevjerovatno kako vrijednost fotica pada. doslovno vrijedi kao neka brza memorijska kartica. nigdje veze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 15:38 (b00).
13 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav ekipa, htio bi prodati  Canon 6D (ne znam koliko okidanja ima), Canon L 24-70 2.8 MK1, Canon 50mm 1.8 i flash patona 600EX-RT (kopija canona jel)

Koliko realno to sve vrijedi?

Također, 24-70 ima manju grešku, kad izoštravam iz blizine u infinity stane negdje na pola puta, i onda treba ručno pipnuti prsten i nastavi uredno izošravati dalje, i kad iz infinity izoštravam na blizinu se to ne događa, jel imate preporuku da bolje ostavim tako i tako prodam ili da popravljam zbog prodaje? Meni to osobno nikad nije smetalo ali eto...

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice