AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chaselol kaže...

Stvarno nisam mislio da su pravili 8GB modele sa memorijom ispod 2000mhz 


Cudno mi, ako je samsung memorija stavi to na 2000, mozda cak i vise bez problema, kod mene je isto asus model ali 4gb i stock radi na 1750Mhz ali je samsung memorija i to ide bez problema gore

 Moja je Micron

12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

AMD po starome,kao i uvjek,napravi problem prilikom svakoga updatea!

Radeonka mi se nadogradila na 19.1.1 verziju i odmah problemi!

 

Po starome,pod notifications mi stoji da trebam izvrsiti upadate na 19.1 1 jer imam staru verziju 19.1 .1.Prije sam to rijesio,jednostavno iskljucivanjem notificationsa,sada vise ni to ne pomaze!

No,malo ozbiljniji problem imam:

Radeon software mi više nije kao startup i pravi mi probleme prilikom gledanja Kodi ili igranja igara,jer driver ne radi.

Nema ga pod startup programe,nestao!

Probao sam ga "forsati" stavljanjem AMD settings shortcuda u startup folder,ali time samo aktiviram onaj AMD settings window prilikom paljenja,nema drivera u system trayu pored sata!

 

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Instaliraj najnoviji. 19.2.1 je već dugo dostupan i ok je stabilan.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nedavno mi su se instalirali 19.2.3 driveri i odmah problemi!

Komp mi se bez ikakvoga upozorenja resetira,nakon reseta dobijam poruku 

Default Radeon Wattman settings have been restored due to an unexpected system failure.

To mi se desi obavezno jednom dnevno dok je komp jos uvjek "hladan",unutar pocetnih 20 tak minuta.

Dalje radi bez problema!

 

Problem je indeticni kao i na ovome linku,uglavnom bravo AMD,ne bi vi bili vi da svakim updateom nesto ne userete

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 14:51 (Milka30).
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nije pomoglo,driveri su 19.3.1,temperatura nije....

Ne vjeruj ženi koja laže!
11 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Restarta ti se zbog prevelike temperature procesora. Vidiš da je besposlen na 64°C.

Trebaš dobro očistiti hladnjak na procu i promijeniti termalnu pastu.

Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile 74 kaže...

Restarta ti se zbog prevelike temperature procesora. Vidiš da je besposlen na 64°C.

Trebaš dobro očistiti hladnjak na procu i promijeniti termalnu pastu.

Ispuhao prije dva tjedna komplet komp,a i nije slikano u idleu nego sam cekao da prođe noć u Ark-u.

Uostalom,nije mu to baš temperatura za poluditi,to ti je u tih Athlona normalna stvar uvjek se on tako grije.

Kvaka je u tome sto je te simptome dobio kada je instalirao nove drivere grafe,uvjek mi se nesta obatali instaliranjem novih drivera na toj mojoj grafi,sto me polako zivcira!

Još nisam probao AMD-ovim cistacem pobrisati sve drivere grafe,pa instalirati one starije-to cu posljepodne obaviti!

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Milka30 kaže...
Mile 74 kaže...

 

Ispuhao prije dva tjedna komplet komp,a i nije slikano u idleu nego sam cekao da prođe noć u Ark-u.

Uostalom,nije mu to baš temperatura za poluditi,to ti je u tih Athlona normalna stvar uvjek se on tako grije.

Kvaka je u tome sto je te simptome dobio kada je instalirao nove drivere grafe,uvjek mi se nesta obatali instaliranjem novih drivera na toj mojoj grafi,sto me polako zivcira!

Još nisam probao AMD-ovim cistacem pobrisati sve drivere grafe,pa instalirati one starije-to cu posljepodne obaviti!

Meni se resetiraju postavke wattmana same od sebe i dobijem grešku kao i on i to već par verzija drivera.

Kada pokušam izmjeniti nešto u radeon settingsu, nekad se kompletno smrzne i moram ga end taskati i ponovo pokrenuti, te ponovo postaviti postavke wattmana.

Ostale postavke mi ne dira i ostaju kako su bile podešene. To ne razumijem.

Računalo u igrama radi normalno, nema crashanja, temperature normalne, ali jednostavno radeon driveri (wattman) ne rade dobro.

Grafa je Sapphire RX 580 8GB.

Kolega sa Vegom 56 se žali na iste probleme sa radeon settingsima i smrzavanjem istog.

Probao zadnjih par verzija i uvijek isto. Negdje valjda ostanu postavke od radeon settingsa što DDU ne obriše nakon update-a.

Jedino nisam probao sa AMD cleanup utility, ali koliko sam čitao on briše sve i svašta i bude problema više nego koristi.

Battlefield 4 nick : BenjiCRO, Dirt Rally nick : BenjiCRO
11 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Poznato je da se MSI Afterburner ponekad kolje s Wattmanom, pa ga probajte isključiti.

Ako Antivirus ima Game Mod onda ga koristite u igrama da isključi pozadinske procese.

Probajte u Wattmanu povećati do kraja Power Limit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile 74 kaže...

Restarta ti se zbog prevelike temperature procesora. Vidiš da je besposlen na 64°C.

Trebaš dobro očistiti hladnjak na procu i promijeniti termalnu pastu.

Ma vidi ti vraga,nakon AMD cleanup-a i instalacije 19.3.1 temperatura CPU-a je poprilicno pala,iako sam komp opteretio indeticnim pozadinskim programima kao i prije...

Kakve veze GPU driveri imaju sa CPU-om?

evo već sat vremena nema više restarta i sve glatko šiba!

benji kaže...

Jedino nisam probao sa AMD cleanup utility, ali koliko sam čitao on briše sve i svašta i bude problema više nego koristi.

Meni je AMD cleanup pomogao više puta i nikada nisam imao problema sa tim programom.

Ako se ne varam,sada se ciscenje provodi iz safe moda(sve je automatski),sto prije nije bio slucaj?

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2019 17:24 (Milka30).
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kako napraviti save amd postavki??? Svaki put kad se bootujem u windows bude mi overscan slike, i svaki put je moram u settingsima popravljati bez da je one zapamte. Dešava se kod najnovijih drivera, stari su radili perfektno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Da se podsjetimo, AMD 7XXX serija je bila takmac nvidijinoj 6xxx seriji, AMD 2XX VS nvidia 7xx serija, dok je AMD 3XX serija VS nvidia 9xx serija.

 

Dobro se sjećam da sam bio u dilemi kupiti  skuplju i jaču GTX 760 ili jeftiniju i slabiju R9 280X. GTX 760 je pretežno bio jači skoro u svakom naslovu, no kupljena je R9 280X. 

 

AMD finewine u akciji:

 

RESIDENT EVIL - DX11 1080p

GTX760 -  37/21/25fps    VS   R9 280X - 73/62/53

 

Prema testu u novijoj igri, čak i R5 260X je jača što je tada bila nezamislivo i u rangu naučne fantastike. 

Kroz poboljšanje drivera, R9 280X  postaje duplo jača od GTX 760, ali to nije sve,  jača je i od GTX 770 (40/36/32), GXT 780 (57/52/42) pa čak i od GTX 780Ti (69/62/52).  Od GTX 780Ti  je jača i prethodna serija 7970.  R9 290 4GB šiša GTX 970 itd. 

 

Zaključak: AMD je poboljšao drivere, GPU su im uvijek bile bolje po sistemu uloženo/dobiveno i daju više za uloženi novac te su dugotrajnije, te omogućavaju duže korištenje uz bolje performanse. Dok je vidljivo da je nvidia stare kartice odavno otpisala, nemaju nikakvih poboljšanje kroz drivere i mnogo brže zastarjevaju. 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
7 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
boxer kaže...

Da se podsjetimo, AMD 7XXX serija je bila takmac nvidijinoj 6xxx seriji, AMD 2XX VS nvidia 7xx serija, dok je AMD 3XX serija VS nvidia 9xx serija.

 

Dobro se sjećam da sam bio u dilemi kupiti  skuplju i jaču GTX 760 ili jeftiniju i slabiju R9 280X. GTX 760 je pretežno bio jači skoro u svakom naslovu, no kupljena je R9 280X. 

 

AMD finewine u akciji:

 

RESIDENT EVIL - DX11 1080p

GTX760 -  37/21/25fps    VS   R9 280X - 73/62/53

 

Prema testu u novijoj igri, čak i R5 260X je jača što je tada bila nezamislivo i u rangu naučne fantastike. 

Kroz poboljšanje drivera, R9 280X  postaje duplo jača od GTX 760, ali to nije sve,  jača je i od GTX 770 (40/36/32), GXT 780 (57/52/42) pa čak i od GTX 780Ti (69/62/52).  Od GTX 780Ti  je jača i prethodna serija 7970.  R9 290 4GB šiša GTX 970 itd. 

 

Zaključak: AMD je poboljšao drivere, GPU su im uvijek bile bolje po sistemu uloženo/dobiveno i daju više za uloženi novac te su dugotrajnije, te omogućavaju duže korištenje uz bolje performanse. Dok je vidljivo da je nvidia stare kartice odavno otpisala, nemaju nikakvih poboljšanje kroz drivere i mnogo brže zastarjevaju. 

 

 

 Koliko sam gledao u nekim videima, RX 570 je ista kao i GTX 980, a u nekim naslovima cak i bolja...

15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Naravno da su zakljčci općeniti, ne obuhvaćaju sve scenarije sa drugim igrama, no ako se uzme u obzir da su bili "iste" snage a sada je R9 280X mnogo jača lagano možemo zaključiti da kartice nisu bile iskorištene čim imaju potencijala da sasvim fino pogone i nove naslove sa zadovoljavajućim performansama. No opet u jednadžbu treba ubaciti i otpimiziranost igre i sl. 

 

Tu treba pljunuti malo i na AMD i njihove prethodne drivere jer se vidi da u početku nisu iskorištavali puni potencijal GPU-a čime su sami sebi skakali u stomak, a sada sa novim driverima iskorištavaju.  

 

Kako god u ovom konkretnom primjeru, da ste tada kupili GTX 760 morali bi je svakako mjenjati jer je postala vrlo slaba, dok R9 280X još ima "snage", ovisno od igre do igre. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo npr. situacije i odnosa snaga. Engine, otpimiziranost i ostale mumbo jumbo fore dovode do situacije da je R9 290 GB izjednačena  sa GTX 980 ili  jača od GTX 1060 6GB, GTX 970.

 

Crossfire sasvim dobro skalira, dok se nvidijin SLI pogubio i nedaje rezultate. 

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav, uzeo sam danas polovnu RX 570 Gigabyte 4GB karticu znajuci da je koristena za mining (ali ima jos garancije)
Ugl jednu stvar sto nisam znao a to je da je bios flashan da bi imala bolje rezultate u miningu.. e sad nakon par sati mucenja uspio sam je osposobit da radi sa originalnim driverima.

E sad mene zanima dali netko ima iskustva vracanja originalnog biosa i koliko je to rizicno ako nije dobar bios? 

Verzija biosa je F20  i negdje sam procitao da mora bit F21-29 da bi bio kompaktibilan znaci nemoze se na F20 stavit F30. Pa evo zanima me ako netko zna i moze pomoc. Hvala

PSN: Chov1ch
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Rizicno, nije nimalo, ukoliko imas jos neku graficku pri ruci, ili apu.

Ako si fleshao pogresan bios, ili graficka daje artefakte,cudno se ponasa i sl, samo prebaci display na ispravnu graficku, i fleshaj neku drugu verziju biosa.

No,ukoliko ti je to jedina kartica, onda moze biti malo nezgodno.

Naravno, uvijek postoji mogucnost da nesto stvarno krene naopako, nikad neznas.....

Gledaj da nadjes provjerenu verziju, sa stock frekvencijama i nebi trebalo biti problema
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 5:23 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

https://www.techpowerup.com/vgabios/

 

Tu pronađeš bios za svoju karticu očitaj samo u gpu-z koji je točno model i koja je memorija i flashaj slobodno bios sa atiflash

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dejo74 kaže...

https://www.techpowerup.com/vgabios/

 

Tu pronađeš bios za svoju karticu očitaj samo u gpu-z koji je točno model i koja je memorija i flashaj slobodno bios sa atiflash

 Nasao sam ove koji se totalno slazu sa mojim specs.. samo sto pise da je unverified bios https://www.techpowerup.com/vgabios/193071/193071

PSN: Chov1ch
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Osobno nebih stavljao neprovjerene verzije....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Je moze netko naci dobar bios? Evo gpu-z info

 

Btw.. Probao sam gta 4 sad i frame rate je ocajan.. znaci vrti se oko 45fpsa i pada do 10fps?? dali je moguce da je to sve zbog biosa ili je nes drugo u igri?

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 11:49 (Encyanix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Damir22 kaže...

 Ni jedan nije F2X moj je trenutno F20

PSN: Chov1ch
6 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dejo74 kaže...

To su ti normalne vrijednosti od rx570 bios ti u redu izgleda tebe nešto drugo zeza ploča ili napajanje pogledaj ako je komp iz potpisa fx 6xxx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Cek, gdje vidis trenutnu verziju biosa?

 

Ali da, po ovome sto gpuz pokazuje, to bi trebale biti normalne vrijednosti svega za ovu karticu.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Damir22 kaže...

Cek, gdje vidis trenutnu verziju biosa?

 

Ali da, po ovome sto gpuz pokazuje, to bi trebale biti normalne vrijednosti svega za ovu karticu.....

 nisam rekao verziju biosa nego vrijednosti ;)

8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ispravljam sam sebe, nije u redu, zato te i zeza...

 

Gigabyte nije radio ove kartice sa samsung memorijom, znaci ovo sto ti pise pod memory "samsung", nije tocno, ta kartica ima hynx memoriju.

 

Dakle, f11 bios bi trebao raditi bez greske, skinut sa gigabyte stranica, ili ovaj zadnji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Neznam kako moze sve bit stock kad nisam drivere nikako mogao instalirat, tek su ju driveri prihvatili kad sam koristio taj patcher sto koriste mineri da im driveri prepoznaju graficku modanog biosa.

Fx6350 je cpu. Ali ja sam imao HD 7950 prije ove i sve je radilo 2x bolje.. Csgo je vrtio 140fps ako me pamcenje dobro sluzi a sad vrti izmedju 60 i 80fpsa a gta 4 na 60fps+ bez problema. 

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 12:29 (Encyanix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice