AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Prouci malo prije nego sto pocnes napadati.

 

Ne, Trixx boost ne radi niakkav upscaling, to je samo marketinski tako prezentirano kako bi se neuki upecali. Njegova zadaca je doslovce ta da u jednom kliku napravi nizu custom rezoluciju kako bi kartica mogla izrenderati vise FPS-a i onda na to doda Radeon Sharpening. Evo jedan u moru linkova koji to pojasnjava 

 

Za Trixx znam da je radio na svim Polaris karticama, a citao sam da su ga neki pokrenuli i na Navi karticama koje nisu Sapphire, moze biti da se to promijenilo. Kako god bilo to je ionako nebitno, jer sve sto radi Trixx boost se moze i rucno napraviti, slozis custom rezoluciju u driverima i upalis Sharpening. Trixx boost je zapravo samo jednostavno sucelje za odraditi tu radnju i nista vise.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

Prouci malo prije nego sto pocnes napadati.

 

Ne, Trixx boost ne radi niakkav upscaling, to je samo marketinski tako prezentirano kako bi se neuki upecali. Njegova zadaca je doslovce ta da u jednom kliku napravi nizu custom rezoluciju kako bi kartica mogla izrenderati vise FPS-a i onda na to doda Radeon Sharpening. Evo jedan u moru linkova koji to pojasnjava 

 

Za Trixx znam da je radio na svim Polaris karticama, a citao sam da su ga neki pokrenuli i na Navi karticama koje nisu Sapphire, moze biti da se to promijenilo. Kako god bilo to je ionako nebitno, jer sve sto radi Trixx boost se moze i rucno napraviti, slozis custom rezoluciju u driverima i upalis Sharpening. Trixx boost je zapravo samo jednostavno sucelje za odraditi tu radnju i nista vise.

 

 

 Sto je? Ja VAM kazem kako je a vi ooet po svome purem malih yutubercica.

Hos jednom kao da malom Marku u prvom osnovne objasnjavam slovo A: imam 6800 od sapphire i od powercolora, kada mi je red dragon na prvom slotu tj primarna kartica onda trix boost kao da nepostoji nema vise ni Ikone na desktopu.

Kada je sapphire primarna onda radi sve.

Zatim sljedimo dalje tj nadam se da me mozete popratiti: probao sam metro, tomb rider, the riftbreaker, cp2077. Tomb rider, cp2077 i the riftbreaker nepromjene razlucivost ukljucivanajem trixxa a metro da. Znaci molim VAS da mi sada objasnite kako moze biti niza razlucivost kada je broj piksela ostao isti,tj vidi se kao corava baba na fps brojacu da nije 1224p vec 1440p. A metro smanji rezoluciju ocito je. 

Molim VAS da prestanete mene citirati jel sa ovakvim VASIM tipom nemogu niti mi se da. 

Nemate pojma kako funkcionira taj trixx a bome ni ja ,a vi ste ga bas nabubali sto je je. Vidi se da je neki IP iza toga od sapphire jel ima IGARA GDJE SE NEPROMJENI RAZLUCIVOST A DOBIJES 20-30 FREJMOVA VISE!!!!

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 Sto je? Ja VAM kazem kako je a vi ooet po svome purem malih yutubercica.

Hos jednom kao da malom Marku u prvom osnovne objasnjavam slovo A: imam 6800 od sapphire i od powercolora, kada mi je red dragon na prvom slotu tj primarna kartica onda trix boost kao da nepostoji nema vise ni Ikone na desktopu.

Kada je sapphire primarna onda radi sve.

Zatim sljedimo dalje tj nadam se da me mozete popratiti: probao sam metro, tomb rider, the riftbreaker, cp2077. Tomb rider, cp2077 i the riftbreaker nepromjene razlucivost ukljucivanajem trixxa a metro da. Znaci molim VAS da mi sada objasnite kako moze biti niza razlucivost kada je broj piksela ostao isti,tj vidi se kao corava baba na fps brojacu da nije 1224p vec 1440p. A metro smanji rezoluciju ocito je. 

Molim VAS da prestanete mene citirati jel sa ovakvim VASIM tipom nemogu niti mi se da. 

Nemate pojma kako funkcionira taj trixx a bome ni ja ,a vi ste ga bas nabubali sto je je. Vidi se da je neki IP iza toga od sapphire jel ima IGARA GDJE SE NEPROMJENI RAZLUCIVOST A DOBIJES 20-30 FREJMOVA VISE!!!!

 

 

Gle, napisao sam da moze biti da Trixx vise ne radi sa karticama koje nisu Sapphire, ali sam ti isto objasnio da je to totalno nebitno posto sve sto on radi mozes rucno napraviti.

 

Ako ove igre ne promjene rezoluciju onda jednostavno znaci da Trixx Boost ne odradi svoj posao u tim igrama i da je veca glupost nego sto sam mislio. I ne, ovo boldano nije tocno i ne mogu vjerovati kako netko moze izjaviti takvu glupost. Znaci ti tvrdis da se nije promijenila rezolucija kako bi se kartici olaksao posao tj kako bi mogla renderati vise frejmova, dogodila se neka magija i jednostavno je fps porastao, pa brate mili jel ti citas kakve gluposti pises...

 

Dogodilo se to da Trixx ima jedan jedini zadatak i to je sloziti custom rezoluciju i onda cak i to u nekim slucajevima ne napravi kako spada, uopce nema smisla dalje pricati o tako jednom nebitnom featureu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 22:42 (H0wYesN0).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Sto je? Ja VAM kazem kako je a vi ooet po svome purem malih yutubercica.

Hos jednom kao da malom Marku u prvom osnovne objasnjavam slovo A: imam 6800 od sapphire i od powercolora, kada mi je red dragon na prvom slotu tj primarna kartica onda trix boost kao da nepostoji nema vise ni Ikone na desktopu.

Kada je sapphire primarna onda radi sve.

Zatim sljedimo dalje tj nadam se da me mozete popratiti: probao sam metro, tomb rider, the riftbreaker, cp2077. Tomb rider, cp2077 i the riftbreaker nepromjene razlucivost ukljucivanajem trixxa a metro da. Znaci molim VAS da mi sada objasnite kako moze biti niza razlucivost kada je broj piksela ostao isti,tj vidi se kao corava baba na fps brojacu da nije 1224p vec 1440p. A metro smanji rezoluciju ocito je. 

Molim VAS da prestanete mene citirati jel sa ovakvim VASIM tipom nemogu niti mi se da. 

Nemate pojma kako funkcionira taj trixx a bome ni ja ,a vi ste ga bas nabubali sto je je. Vidi se da je neki IP iza toga od sapphire jel ima IGARA GDJE SE NEPROMJENI RAZLUCIVOST A DOBIJES 20-30 FREJMOVA VISE!!!!

 

 

Gle, napisao sam da moze biti da Trixx vise ne radi sa karticama koje nisu Sapphire, ali sam ti isto objasnio da je to totalno nebitno posto sve sto on radi mozes rucno napraviti.

 

Ako ove igre ne promjene rezoluciju onda jednostavno znaci da Trixx Boost ne odradi svoj posao u tim igrama i da je veca glupost nego sto sam mislio. I ne, ovo boldano nije tocno i ne mogu vjerovati kako netko moze izjaviti takvu glupost. Znaci ti tvrdis da se nije promijenila rezolucija kako bi se kartici olaksao posao tj kako bi mogla renderati vise frejmova, dogodila se neka magija i jednostavno je fps porastao, pa brate mili jel ti citas kakve gluposti pises...

 

Dogodilo se to da Trixx ima jedan jedini zadatak i to je sloziti custom rezoluciju i onda cak i to u nekim slucajevima ne napravi kako spada, uopce nema smisla dalje pricati o tako jednom nebitnom featureu.

 Prvo, ispricavam se na nugodnom nacinu komunikacije, klinci mi skacu po glavi trenutno, a ni vi mi neolaksavate.

Vi ste stvarno neuki covjek , ali eto objasnjavam vam po 100 put da trixx boost nije ono za sto ga VI smatrate. Kladim se da imam mogucnost razgovora sa nekim sapphire inzinjerom da bi to i potvrdio. Pa ni u dlss nemjenja razlucivost buduci da AI jezgre konstruiraju pixele koje fale. Shvacate li vi to meni ili, dlss renda recimo 1440p i popuni pixele i izgleda kao 4k. Ista stvar je i sa trixx, u igrama gjde ima fidelityCAS igre rade na istom principu kao dlss, sto ispada da je sapphire sa kombinacijom cas-a i neke svoje inovacije dosao do toga i prije nvidie. U naslovima gdje nema CAS-a vidljivo je iz aviona da se rezolucija promjeni. Shvacate sada, FSR ce raditi kao trix, tj nabrijana inacica fidelity cas-a, graficka ce rendati materijal na 1440p i prikazati ti 4k kvalitetu .

Nemorate vi meni nista boldati, nemojte se praviti smijesni i kupite si AMD karticu i probajte to sto vam pokusavam objasniti i onda se mozemo vamo vratiti polemizirati, a do tada vise NE!

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 23:00 (Ivan Majstorovic).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Mozes ti imati jos 72 teorije kako Trixx boost funkcionira, ali i dalje je to samo masta.

 

Za njega se TOCNO zna kako radi, obradilo ga je ne znam koliko kanala i na kraju se tome nije pridodala nikakva paznja zato sto on radi upravo ono sto sam gore vec tri puta napisao.

 

Cak i na Sapphirovoj stranici su napisali kako radi.

 

https://www.sapphiretech.com/en/software

 

TriXX Boost enables gamers to run games at a higher FPS by reducing the rendering resolution and up scaling the final output image by integrating Radeon Image Sharpening.

 

Napravili se pametni pa to nazvali "up scaling", a u drugom dijelu recenice tocno objasnjavaju da up scaling odrade pomocu Sharpeninga koji nije nikakva up scaling metoda nego obicni filtercic. To je sve skupa toliko prosto da stvarno ne shvacam cemu toliko zivciranja i rasprave oko neceg tako nebitnog. 

 

DLSS i Trixx Boost su dva razlicitava svijeta, sto po nacinu na kojem rade, a sto po kvaliteti slike koja se na kraju dobije.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

Mozes ti imati jos 72 teorije kako Trixx boost funkcionira, ali i dalje je to samo masta.

 

Za njega se TOCNO zna kako radi, obradilo ga je ne znam koliko kanala i na kraju se tome nije pridodala nikakva paznja zato sto on radi upravo ono sto sam gore vec tri puta napisao.

 

Cak i na Sapphirovoj stranici su napisali kako radi.

 

https://www.sapphiretech.com/en/software

 

TriXX Boost enables gamers to run games at a higher FPS by reducing the rendering resolution and up scaling the final output image by integrating Radeon Image Sharpening.

 

Napravili se pametni pa to nazvali "up scaling", a u drugom dijelu recenice tocno objasnjavaju da up scaling odrade pomocu Sharpeninga koji nije nikakva up scaling metoda nego obicni filtercic. To je sve skupa toliko prosto da stvarno ne shvacam cemu toliko zivciranja i rasprave oko neceg tako nebitnog. 

 

DLSS i Trixx Boost su dva razlicitava svijeta, sto po nacinu na kojem rade, a sto po kvaliteti slike koja se na kraju dobije.

 A naivni ste VI kao mali macic prije nego ih se utapa u lavor. DLSS je TAA a FSR je fidelity CAS, ima ljudi koji znaju sto je sto, a VI smijete vjerovati u sto god zelite.

Na kraju koristim sada 3060TI, ali kapa do poda AMD-u 6700xt i 6800 su grafetine, i nemojte misliti da je AMD sada sala, sa xilinxom imaju vjv najbolji softwersku i silicijsku kompaniju u svijetu, ali ni to neznate jel neznate tko je xilinx.

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Drago mi je da smo rijesili nedoumice vezane za Sapphire Boost i da smo dokazali koliko je nebitan.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

Drago mi je da smo rijesili nedoumice vezane za Sapphire Boost i da smo dokazali koliko je nebitan.

 Kao sto sam rekao, fanboynizam je bolest i takve kao VAS kojima je neka firma toliko mila, trebate se zapitati imali li smisla vas zivot uopce. Uopce nacin pisanja, redoslijed i uporaba rijeci u tim kontekstima je kao ova poruka jednostavno za povratiti. Mislim ipak, da ste izudarani totalno drugim kompleksima u zivotu i vjv vam nije dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 23:34 (Ivan Majstorovic).
16 godina
offline
AMD Navi

Za početak AMD FSR bit če lansiran ili podržan na sedam igrica.Od ranije znamo FSR lansiranje je 22.6, a uskoro još dvanaest igrica dobiva podršku za FSR.

 

https://videocardz.com/newz/amd-fidelityfx-super-resolution-coming-to-7-games-at-launch

 

Hm, šira lista buduče FSR podrške je malo poduža.

 

 

Čovo ili liker šuška da je FSR vrlo dobar, ili prve dvije najbolje FSR postavke Ultra i Quality kaj drugo.Performance mode je loš, ali to je i sasvim očekivano.

 

https://twitter.com/Broly_X1/status/1405793832445218817

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=237&jumpto=6368968&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Eto prema očekivanjima, FSR vrlo dobro gura na 4K ali i 1440p i najbolje performanse ima na opcijama Ultra i Quality.

 

Zaključak, AMD FSR 1.0 čak je i malo bolji od raniji okvirnih očekivanja.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 17:45 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Pogledao gamernexus recenziju tehnologije,kaze Steve da je za pocetak ok ali svakako nije dlss 2.1 niti sam ja to ocekivao.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Baš gledam HUB i ne vjerujem. Kak je moguće dobit ovo bez dedicated HWa? Samo sa SW? Čak niti nije loše za početak...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Po ovoj recenziji samo ultra quality mode je donekle prihvatljiv....bas sam se veselio SRu na Ps5 i XsX ali ako je ovako bolje ne.

I prije se pricalo da ce ovo bit enormno lakse implementirat nego DLSS pa ce puno vise igara imat SR u kracem vremenskom periodu ali je zapravo suprotno jer se DLSS podrsku dodaje kroz drivere a SR se mora "ugradit" rucno u engine  u svaku pojedinacnu igru....ako sam dobro skuzio.

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fidelityfx-super-resolution-preview,1.html

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Po ovoj recenziji samo ultra quality mode je donekle prihvatljiv....bas sam se veselio SRu na Ps5 i XsX ali ako je ovako bolje ne.

I prije se pricalo da ce ovo bit enormno lakse implementirat nego DLSS pa ce puno vise igara imat SR u kracem vremenskom periodu ali je zapravo suprotno jer se DLSS podrsku dodaje kroz drivere a SR se mora "ugradit" rucno u engine  u svaku pojedinacnu igru....ako sam dobro skuzio.

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fidelityfx-super-resolution-preview,1.html

 Dlss je isto kao ovo samo kompliciranije. Nije da dlss se implementira kroz drivere, vec treba i rad developera stime da uvijek netko od nvidie to nadgleda a fsr mogu kako zele.

A ovo sto VAM se nesvidja mogu samo reci da imate onda veliki Prag zelja i potreba.

FSR na ultra doslovno nevidis golem okom razliku, a kada ih i trazis nije bas da se nemoze prihvatiti. Stime da AMD nema ni traga AI hW-u ovo je odlican rezultat. Dlss 1.0 je bio katastrofalan los, FSR je solidan.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...
MEGATAMA kaže...

Po ovoj recenziji samo ultra quality mode je donekle prihvatljiv....bas sam se veselio SRu na Ps5 i XsX ali ako je ovako bolje ne.

I prije se pricalo da ce ovo bit enormno lakse implementirat nego DLSS pa ce puno vise igara imat SR u kracem vremenskom periodu ali je zapravo suprotno jer se DLSS podrsku dodaje kroz drivere a SR se mora "ugradit" rucno u engine  u svaku pojedinacnu igru....ako sam dobro skuzio.

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fidelityfx-super-resolution-preview,1.html

 Dlss je isto kao ovo samo kompliciranije. Nije da dlss se implementira kroz drivere, vec treba i rad developera stime da uvijek netko od nvidie to nadgleda a fsr mogu kako zele.

A ovo sto VAM se nesvidja mogu samo reci da imate onda veliki Prag zelja i potreba.

FSR na ultra doslovno nevidis golem okom razliku, a kada ih i trazis nije bas da se nemoze prihvatiti. Stime da AMD nema ni traga AI hW-u ovo je odlican rezultat. Dlss 1.0 je bio katastrofalan los, FSR je solidan.

Nisam probao,komentiram recenzije.

Nema potrebe za fantaziranjem i lupetanjem.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
MEGATAMA kaže...

Po ovoj recenziji samo ultra quality mode je donekle prihvatljiv....bas sam se veselio SRu na Ps5 i XsX ali ako je ovako bolje ne.

I prije se pricalo da ce ovo bit enormno lakse implementirat nego DLSS pa ce puno vise igara imat SR u kracem vremenskom periodu ali je zapravo suprotno jer se DLSS podrsku dodaje kroz drivere a SR se mora "ugradit" rucno u engine  u svaku pojedinacnu igru....ako sam dobro skuzio.

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fidelityfx-super-resolution-preview,1.html

 Dlss je isto kao ovo samo kompliciranije. Nije da dlss se implementira kroz drivere, vec treba i rad developera stime da uvijek netko od nvidie to nadgleda a fsr mogu kako zele.

A ovo sto VAM se nesvidja mogu samo reci da imate onda veliki Prag zelja i potreba.

FSR na ultra doslovno nevidis golem okom razliku, a kada ih i trazis nije bas da se nemoze prihvatiti. Stime da AMD nema ni traga AI hW-u ovo je odlican rezultat. Dlss 1.0 je bio katastrofalan los, FSR je solidan.

Nisam probao,komentiram recenzije.

Nema potrebe za fantaziranjem i lupetanjem.

 Kakvo lupetanje?? Evo proba sam the rifbreaker i anno, na ultra kvaliteti nema nikakve razlike doslovno.  Ostale opcije su lose, pogotovo na 1440p. Eto, to VAM je kolega objektivno misljenje, dlss 2.1 je strasna tehnologija, ali i kao freesync, FSR je standard i imat ce vise podrske od dlss-a i to je najbitnije buduci da mogu igraci sireg kruga grafickih ovo koristiti i cak apu-i. AMD napravio daleko bolji posao od nvidie AKO uspiju nadolazecim zakrpama srediti kvalitetu na ostalim ocijama osim ultra. Ovako je samo ipak poluproizvod je valja na ultra i koliko vidim samo na AMD grafickama dok nvidia i ekipa neodluce nesto napraviti u tom pitanju. Suradnja kolega, samo sto se nju nemoze dobiti AMD-Nvidia-intel je veliko drustveno pitanje i problem koliko vidim, sto je zalosno nista nikome od nas u djep, samo iz djepa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 22:03 (Ivan Majstorovic).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

* * *

 

Zaključak, AMD FSR 1.0 čak je i malo bolji od raniji okvirnih očekivanja.* * *

 

* * *

Zaključak, nije g*vno nego se pas pos*ao! 

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

 Kakvo lupetanje?? Evo proba sam the rifbreaker i anno, na ultra kvaliteti nema nikakve razlike doslovno.  Ostale opcije su lose, pogotovo na 1440p. Eto, to VAM je kolega objektivno misljenje, dlss 2.1 je strasna tehnologija, ali i kao freesync, FSR je standard i imat ce vise podrske od dlss-a i to je najbitnije buduci da mogu igraci sireg kruga grafickih ovo koristiti i cak apu-i. AMD napravio daleko bolji posao od nvidie AKOuspiju nadolazecim zakrpama srediti kvalitetu na ostalim ocijama osim ultra. Ovako je samo ipak poluproizvod je valja na ultra i koliko vidim samo na AMD grafickama dok nvidia i ekipa neodluce nesto napraviti u tom pitanju. Suradnja kolega, samo sto se nju nemoze dobiti AMD-Nvidia-intel je veliko drustveno pitanje i problem koliko vidim, sto je zalosno nista nikome od nas u djep, samo iz djepa.

Zapravo i je lupetanje.

 

Na apu-e o kojima si toliko pricao mozes zaboraviti jer na 1080p za sto se i koriste nekakvi apu-i u osobnim racunalima je FSR neupotrebljiv. Na 1440p prakticki imas jednu dobru opciju, a FSR posao jedino dobro odraduje na 4k koja je daleko najmanje zastupljena rezolucija.

To bi znacilo da FSR debelo gubi na dvije daleko najzastupljenije rezolucije, veliki minus u samom startu.

 

Kvalitetu jako tesko da ce "srediti zakrpama" zbog same tehnologije na kojoj FSR radi. Dok DLSS "stvara" piksele tamo gdje ih nema i popunjuje sliku FSR se moze koristiti samo onime sto ima, iz tog razloga i je tako los sto se rezolucija vise smanjuje.

 

I na kraju dolazimo do zadnjeg i najveceg problema, a to je zastupljenost u popularnim naslovima. Na launchu je FSR zazivio u redom nebitnim igrama (cak se Gamers Nexus nasalio kako su povecali populaciju Terminatora za 20% nakon sto su upalili igru), a najavljeno je tek nekoliko dobrih naslova u buducnosti.

 

Zbog svega navedenog iz aviona se vidi da je FSR daleko od nekakvog standarda i da ce jos trebati godine da to zazivi kako spada. DLSS i FSR su opcije koje bi trebale prevagnuti kod kupnje kartice podjednakih performansi, a FSR trenutno eventualno moze prevsgnuti pri kupnji fanovima meganaslova Godfall.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...
Na apu-e o kojima si toliko pricao mozes zaboraviti jer na 1080p za sto se i koriste nekakvi apu-i u osobnim racunalima je FSR neupotrebljiv.

 Očito nikad nisi imao low-spec računalo kad se ovako nešta usudiš napisat.

 

Govorim kao netko ko je dotu spušto i na 360p, dao bi gujice za bilokakav oblik FSR-a.

Say hello to my little friend
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Hvala ljepo, al da moram igrat na toj rezoluciji nebi ni igrao. Prosli su dani PS1

11 godina
offline
AMD Navi

Evo i malo pozitive i da slazem se da FSR ima smisla tek na ultra quality i 4k ali konzolaske igre i onako pucaju sve na 4k i televizori su 4k tako da bi ovo moglo bit ok na konzolama.

 

https://wccftech.com/amd-fidelityfx-super-resolution-can-be-implemented-in-a-day-or-two-devs-say/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
H0wYesN0 kaže...

 

I na kraju dolazimo do zadnjeg i najveceg problema, a to je zastupljenost u popularnim naslovima. Na launchu je FSR zazivio u redom nebitnim igrama (cak se Gamers Nexus nasalio kako su povecali populaciju Terminatora za 20% nakon sto su upalili igru), a najavljeno je tek nekoliko dobrih naslova u buducnosti.

 Polako...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Krunoo7 kaže...

Govorim kao netko ko je dotu spušto i na 360p, dao bi gujice za bilokakav oblik FSR-a.

U tome i je poanta, FSR radi na bilo kojem Ryzen APU procesoru dakle iGPU grafa.Realno ja to uopče nisam očekival, da če eto svi Ryzen APU modeli imat podršku za FSR.

 

Kad hočeš više FPS-a, bilo kakav FSR je puno bolje nego ništa.FSR je sasvim ok na 1080p rezoluciji, za iGPU gejming u ludnici/nestašici grafa daj šta daš i nema frke.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Fsr su svi recenzenti nazvali doslovno neupotrebljivim na 1080p, samo je tebi 'sasvim ok'
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 15:25 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Evo i malo pozitive i da slazem se da FSR ima smisla tek na ultra quality i 4k ali konzolaske igre i onako pucaju sve na 4k i televizori su 4k tako da bi ovo moglo bit ok na konzolama.

 

https://wccftech.com/amd-fidelityfx-super-resolution-can-be-implemented-in-a-day-or-two-devs-say/

 samo uzmi u obzir da konzole vec imaju checkerboarding koji radi dobro,a u nekim naslovima cak i odlicno. God of war izgleda kao native 4k i sigurno bolje nego sto bi izgledo sa ovim fsr, tak da ne vjerujem da ce to svi na konzolama koristit, barem ne dok izgleda ovak kak izgleda.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Aktualne konzole ionako nemaju podršku, naglasak je na grafama, konzole tkozna kad

https://www.anandtech.com/show/16723/amd-formally-unveils-fidelityfx-super-resolution-open-source-game-upscaling
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Fsr su svi recenzenti nazvali doslovno neupotrebljivim na 1080p, samo je tebi 'sasvim ok'

 Zapravo je sasvim ok, "isto kao recimo 95% ljudi boli đon za PCIE 4.0 bez kojeg se u moderno doba navodno ne može niti na zahod".

 

Jesi ti kad gejmal u 1080p na 4K monitoru,ja jesam jer imam takav zaslon pardon TV kao monitor.Zeleno ne izgleda "baš dobro", ali koga briga ako je veliki zaslon odmakneš se i eto gejmaj dalje i ne osuđuj sliku.

 

Sused kuča do mene, on gura Xbox Seris S i večinom gejma u 1080p a TV je 75.Boli njega đon kaj 1080p gejming nije baš čist na 75 zaslonu.

 

Večini ljudi je bitnije što veči gejming zaslon, i niko se previše ne opterečuje sa 1080p ovako ili onako ovisno gdje se gleda.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 17:10 (rambox).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
boxer kaže...

 Polako...

 Upravo o tome i govorim. Najavljene su tek dvije dobre igre koje ce podrzavati FSR (i to ce znaciti nesto samo onoj manjini koja igra na 4k), a ostali naslovi sve skupa nemaju 100 aktivnih korisnika.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Za početak, to je nešto više od 0 koja je bila do prošlog tjedna. Meni će u Apexu, ako dođe, sa RX 580 na 1440p pomoć da imam blizu 75Hz lock. Lock. I´ll take that.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
Fsr su svi recenzenti nazvali doslovno neupotrebljivim na 1080p, samo je tebi 'sasvim ok'

 Zapravo je sasvim ok, "isto kao recimo 95% ljudi boli đon za PCIE 4.0 bez kojeg se u moderno doba navodno ne može niti na zahod".

 

Jesi ti kad gejmal u 1080p na 4K monitoru,ja jesam jer imam takav zaslon pardon TV kao monitor.Zeleno ne izgleda "baš dobro", ali koga briga ako je veliki zaslon odmakneš se i eto gejmaj dalje i ne osuđuj sliku.

 

Sused kuča do mene, on gura Xbox Seris S i večinom gejma u 1080p a TV je 75.Boli njega đon kaj 1080p gejming nije baš čist na 75 zaslonu.

 

Večini ljudi je bitnije što veči gejming zaslon, i niko se previše ne opterečuje sa 1080p ovako ili onako ovisno gdje se gleda.

 Ovdje govorimo o dizanju manjih rezolucija na 1080p tipa 720p->1080p eventualno 1080p->1440p, to je smece. Nije ni DLSS nes super za to al dosta bolje, ko gejma na 4k monitoru sigurno ima i graficku koja to moze potjerat. I neznam kakve logike ima usporedba PCIe 4.0 sa ovim, daj mi pojasni malo?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice