AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
Sporija nego 5500xt/22CU  bravo AMD treba znati prodati muda pod bubrege.

Ne sumnjam da će se ovaj trash od kartice prodavati.

Pa to je zapravo Mobile model naguran na Desktop, i uz to je propisno okrljašten na samo PCIE 4X pa eto imaš kaj imaš.

 

Zakaj nema VCN video encoding/decoding, ili za RDNA2 osnovu AV1 decoding nikak mi nije jasno.

 

Dalje se nema kaj napisat, da nije okrljašten RX 6500XT/16CU u gejmingu bio bi brži od starog žutanjka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

Jedini problem je cijena, ali to je danas ionak problem na bilo kojem GPU modelu.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 12:18 (rambox).
14 godina
offline
AMD Navi

Ovo me podsjetilo na GeForce4 MX 420 koja je isto bila 64 bitna i ugurna pod gforce 4 seriju kao gamerska kartica, naravno sporija od Geforce 3 serije. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
superJozo kaže...
Sporija nego 5500xt/22CU  bravo AMD treba znati prodati muda pod bubrege.

Ne sumnjam da će se ovaj trash od kartice prodavati.

Pa to je zapravo Mobile model/otpadak naguran na Desktop, i uz to je propisno okrljašten na samo PCIE 4X pa eto imaš kaj imaš.

 

Zakaj nema VCN video encoding/decoding, ili za RDNA2 osnovu AV1 decoding nikak mi nije jasno.

 

Dalje se nema kaj napisat, da nije okrljašten RX 6500XT/16CU u gejmingu bio bi brži od starog žutanjka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

Jedini problem je cijena, ali to je danas ionak problem na bilo kojem GPU modelu.

 

Kad zelis da te nesto spasi pa sanjas, al te probudi uzas, to je ova grafa za tu cijenu u 2022 godini. :p

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 19:13 (metallic).
13 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
tadic kaže...

 

I 100W je puno previse za tu razinu performansi....

 A tek cijena,64 bit sabirnica, 2 porta za Display...

Strašno kakvo su smeće izbacili.

 

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
X-Wind kaže...

Smeće od kartice, popljuvali su ju oba Stevea uzduž i poprijeko...

 

 

 Sporija nego 5500xt  bravo AMD treba znati prodati muda pod bubrege.

Ne sumnjam da će se ovaj trash od kartice prodavati.

 Meni je najšokantnije koliko zaostaje za RX 6600, jer ako gledamo po nazivu kartice ide prvo bez XT pa onda XT, pa onda veći broj bez XT. Tako da bi po nazivu kartice trebala biti odmah ispod RX 6600.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Tako je to Kad se nekadašnji underdog jadnici razbahate i postanu veča govna nego je intel ikad bio.

Anša- ide to preko 300€ majke im ga gurnem.

 Svi su oni isti, Nvidia Intel i AMD ista kaša.

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Ali bas tim redosljedom? ;)

Survivor - eye of the tiger
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Bilal kaže...
superJozo kaže...
X-Wind kaže...

Smeće od kartice, popljuvali su ju oba Stevea uzduž i poprijeko...

 

 

 Sporija nego 5500xt  bravo AMD treba znati prodati muda pod bubrege.

Ne sumnjam da će se ovaj trash od kartice prodavati.

 Meni je najšokantnije koliko zaostaje za RX 6600, jer ako gledamo po nazivu kartice ide prvo bez XT pa onda XT, pa onda veći broj bez XT. Tako da bi po nazivu kartice trebala biti odmah ispod RX 6600.

Lol, kakva 6600, pa 5500XT je brza od 6500XT, da ne pricamo da je i prastara rx 570 brza na pcie3.0 sucelju...

14 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...

Ali bas tim redosljedom? ;)

 Stavi redosljed po želji, može i abecednim redom. 

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Zapravo je AMD ovim postao najgori, jer nikad se nije dogodilo da bi naslijednik bio sporiji, skupljii osakaceniji od prethodnika kao sta je slucaj sa 6500xt i 5500xt...

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

AMD je navikao biti najgori ucenik u razredu, kampanjac genijalac!

 

ali sad se moraju ozbiljno potruditi da nam se svide...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
AMD Navi

Znamo da je RX 6500XT Mobile model, pa eto sad znamo i zakaj je ograničen na samo PCIE Gen4 x4 i nema hardverski video encoding.

 

https://videocardz.com/newz/amd-employee-confirms-navi-24s-primary-use-is-in-laptops-with-rembrandt-apus

 

"Moving on to video encoding and decoding capabilities. AMD also launched Navi 24 GPUs under its workstation cards: PRO W6400, W6500M, and W6300M. All these cards will lack H264/265/AV1 encoding. The reason why is simple, this GPU was primarily to be used in laptops alongside AMD Rembrandt APU (Ryzen 6000). This processor features both PCIe Gen4 as well has encoding support (it even supports AV1 decoding)."

 

Dakle najte kriviti Mobile GPU, nije on ništa kriv kaj su ga eto nagurali na Desktop.

 

Zakaj je naguran na Desktop, pa eto zato kaj se može nagurat izvedivo je fučkaj ga sad.Opet isto, da u maloprodaji košta 150eura(a realno je 300+eura) nitko ne bi imal previše prigovora dakle jeftino pa ok.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 13:22 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

da u maloprodaji košta 150eura(a realno je 300+eura) nitko ne bi imal previše prigovora dakle jeftino pa ok.

 dajte najte gospon štef, pa i 100 eura bi u normalnoj situaciji bilo previše za ovakvo smeće, jer bi mogao nabaviti bolju opciju rx 570 za 50 eura

 

ovo je, kako inače naš stevo kaže za nevidiju - shameless money grab, odnosno baba su se povampirila do krajnjih granica

jbga, treba derat dok se može

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

da u maloprodaji košta 150eura(a realno je 300+eura) nitko ne bi imal previše prigovora dakle jeftino pa ok.

 dajte najte gospon štef, pa i 100 eura bi u normalnoj situaciji bilo previše za ovakvo smeće, jer bi mogao nabaviti bolju opciju rx 570 za 50 eura

 

ovo je, kako inače naš stevo kaže za nevidiju - shameless money grab, odnosno baba su se povampirila do krajnjih granica

jbga, treba derat dok se može

 

Može za mene 5 tih RX570-ica po 50 eura? Ako budu OK, imam i neke frendove koji bi uzeli

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
dajte najte gospon štef, pa i 100 eura bi u normalnoj situaciji bilo previše za ovakvo smeće, jer bi mogao nabaviti bolju opciju rx 570 za 50 eura

 

ovo je, kako inače naš stevo kaže za nevidiju - shameless money grab, odnosno baba su se povampirila do krajnjih granica

jbga, treba derat dok se može

Samo ti sanjaj stara vremena, ili dobro pogledaj kolko sad koštaju novi RX 550 ili GT 1030.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=rx+550+2GB

 

https://www.protis.hr/products/details/biostar-amd-radeon-rx550-4gb-gddr5128bit-pcie-30-dvihdmidp/180924

 

https://www.nabava.net/search.php?q=gT+1030&cod=&cdo=

 

Polaris RX 550 i GT 1030, u normalnim vremenima nisu bili skuplji od 500-600kn ili 2GB verzije.

 

- RX 550(UVD 6.3), čudan svat ima H264 Decoding ali nema Encoding, ali ipak ima H265 Decoding i Encoding dakle ubrzava H265 video export

 

- GT 1030, samo VP9 Jubitu/H264/H265 Decoding, ili ukratko nema Nevidija NVENC

 

 

 

Spavaš zimski san, nađi mi tu budalu koja če ti u današnjoj situaciji prodat RX 570 za samo 50eura.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=AMD+RX+570&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=RX+570&ssPageName=GSTL

 

Trenutna situacija, ili sve se danas kupuje daj šta daš.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1484142375295664132

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 13:43 (rambox).
10 godina
offline
AMD Navi

https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-PowerColor-Radeon-RX-6500XT-Fighter-DDR6--Retail-_1441053.html

 

Evo ih po cijeni od 380 eura.Ajde da je bar 250 do 300 eura pa bi se isplatilo jer su tu negdje u rangu rx 580 4gb koje se prodaju polovne za 250 eura.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Acex kaže...

https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-PowerColor-Radeon-RX-6500XT-Fighter-DDR6--Retail-_1441053.html

 

Evo ih po cijeni od 380 eura.Ajde da je bar 250 do 300 eura pa bi se isplatilo jer su tu negdje u rangu rx 580 4gb koje se prodaju polovne za 250 eura.

 

 

 Cijena je nebitna kad nemaš prodajne statistike, dakle kolko gejmera je kupilo grafulju. A pošto jedino Mindfactory ima prodajnu statistiku, eto odma vidiš da su od jučer prodali "samo 160 komada".

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 13:53 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
Acex kaže...

https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-PowerColor-Radeon-RX-6500XT-Fighter-DDR6--Retail-_1441053.html

 

Evo ih po cijeni od 380 eura.Ajde da je bar 250 do 300 eura pa bi se isplatilo jer su tu negdje u rangu rx 580 4gb koje se prodaju polovne za 250 eura.

 

 

 Cijena je nebitna kad nemaš prodajne statistike, dakle kolko gejmera je kupilo grafulju. A pošto jedino Mindfactory ima prodajnu statistiku, eto odma vidiš da su od jučer prodali "samo 160 komada".

 Pa prodavat ce se sigurno i po toj cijeni jer nemas sta pametnije novo kupit u tom rangu,gtx 1650 je 60 eura manja cijena za 20 % manje performansi.

Rx 580 je polovna 300 eura,pa bolje dat jos 80 eura i imat novu karticu sa 2 godine garancije.

14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Za 10-ak dana srecom jedna normalnija kompanija izbacuje rtx 3050 koji je normalna graficka kartica, a samo 50$ skuplja... 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Za 10-ak dana srecom jedna normalnija kompanija izbacuje rtx 3050 koji je normalna graficka kartica, a samo 50$ skuplja... 

 

Ako bi birao najgoru firmu između trija nvidia intel i amd, to bi sigurno bila nvidia...Intel i AMD su imali i dobrih i loših trenutaka,

a ovi su smeće od prvog dana do danas

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
ansha kaže...

Za 10-ak dana srecom jedna normalnija kompanija izbacuje rtx 3050 koji je normalna graficka kartica, a samo 50$ skuplja... 

 

Ako bi birao najgoru firmu između trija nvidia intel i amd, to bi sigurno bila nvidia...Intel i AMD su imali i dobrih i loših trenutaka,

a ovi su smeće od prvog dana do danas

Ko sto rekoh, nvidiji se jos nije dogodilo ovo sta je AMD sada napravio sa 6500... A i gledamo sta se trenutno dogadja, njihov release u vidu 3050 je daleko normalniji od AMD-ovog...

3 godine
offline
AMD Navi

Za cijenu tog smeća kupiš XBOX Series S i pičiš 1080p idućih 6 godina

Moj PC  
17 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Za 10-ak dana srecom jedna normalnija kompanija izbacuje rtx 3050 koji je normalna graficka kartica, a samo 50$ skuplja... 

 Bit će oko 500 eura, možda i više. To je prizvod za gamere, možda će bit dobra i minerima. Uglavnom, 500 eura je dosta, ali će performanse bit napredak, fenomenalni napredak. Ono 6500 XT smeće je uff...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
3 godine
online
AMD Navi

64 bita? yebote pa moja Riva Tnt je bila 128bitna tamo krajem 90"

Moj PC  
4 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Jebote koliki propalitet moras biti da u 2022 izbacis karticu za 900p gaming.

Prosle godine AMD izbacuje rx6000 seriju, seru kako imaju 16GB jer je 8 premalo. Kojeg vraga ova kartica postoji. Ocito da narod nije dovoljno opljackan, a jadna dica ce kupovati.

I to izbacuju ovo smece pred release-om Refresh navija na 18Gbps memoriju i vjv 6nm. A izlazi i apu sa navi grafickom, skoro isto CU-a, do 2.5ghz takt i daleko brzom ddr5 Ram memorijom nego ove sramote na 64 bitnoj sabirnici.

I to ce kostati brat bratu 500 eura. Bome skup sport za samo sliku na ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 16:31 (UltrasVinkovci).
Moj PC  
6 0 hvala 1
6 godina
offline
AMD Navi

"The funny story about XBOX series S is about chip and die size. Both use RDNA2, but the Xbox has a wider memory bus, has 10GB of VRAM instead of 4GB, the GPU itself has more WGPs, has 8 Zen 2 cores, a 512GB SSD, a Controller, a WiFi + Bluetooth combo."
Onih 160 koji su kupili "gnojni iscjedak 6500" u Mindfactory, nemaju "mind". Rambić, daj mi to pojasni, ili budeš rekel da "Mikrošuft" gubi ogromne "nofce" na konzoli?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 19:56 (cvaja997).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Bilal kaže...
superJozo kaže...
X-Wind kaže...

Smeće od kartice, popljuvali su ju oba Stevea uzduž i poprijeko...

 

 

 Sporija nego 5500xt  bravo AMD treba znati prodati muda pod bubrege.

Ne sumnjam da će se ovaj trash od kartice prodavati.

 Meni je najšokantnije koliko zaostaje za RX 6600, jer ako gledamo po nazivu kartice ide prvo bez XT pa onda XT, pa onda veći broj bez XT. Tako da bi po nazivu kartice trebala biti odmah ispod RX 6600.

Lol, kakva 6600, pa 5500XT je brza od 6500XT, da ne pricamo da je i prastara rx 570 brza na pcie3.0 sucelju...

 Govorim po nazivu kartice, da bi tu trebala pripadati. Samo kažem da je naziv neadekvatan. Ali naravno, ovo bi više zaslužilo naziv 6300, ili tako nešto. A i puno manje para bi trebala koštati...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...

A izlazi i apu sa navi grafickom, skoro isto CU-a, do 2.5ghz takt i daleko brzom ddr5 Ram memorijom nego ove sramote na 64 bitnoj sabirnici.

 

 E tu si fulao, nikakav sistemski ram se ne moze mjeriti sa grafickim, pa cak ni kad je ovako los, opet je propusnost cca. duplo veca...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

"The funny story about XBOX series S is about chip and die size. Both use RDNA2, but the Xbox has a wider memory bus, has 10GB of VRAM instead of 4GB, the GPU itself has more WGPs, has 8 Zen 2 cores, a 512GB SSD, a Controller, a WiFi + Bluetooth combo."
Onih 160 koji su kupili "gnojni iscjedak 6500" u Mindfactory, nemaju "mind". Rambić, daj mi to pojasni, ili budeš rekel da "Mikrošuft" gubi ogromne "nofce" na konzoli?

O čemu ti to trabunjaš, a od kad to tvorci Konzola ne gube/ili zarađuju samo cente na prodaji konzolaškog hardvera.Vezano za dolnji link, dakle kad su cijene grafa još bile kolko tolko ok, kaj se više isplatilo kupit RX 5500/158mm2 ili ipak X Box S.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=3&jumpto=6194298&sort=asc&view=flat

 

I ti spavaš zimski san, pa največa lova vrti se oko prodaje igrica i pretplate za konzole.To je poznato od kad je umro drug Tito, uostalom i vrapci na grani znaju da je konzolaški hardver danas jedini hardver koji se prodaje ispod realne tržišne cijene=zarada je nula bodova.AMD zaradi na prodaji svake konzole, a Sony i Mikrošuft dalje vrte ogromnu lovu na podebljanom.

 

Odi nazad na spavanje, R5 5600X košta 2400kn vs X Box S slična cijena.Dobro se zna tko gubi na prodaji hardvera, a tko itekako dobro zaradi fučkaj ga sad.

 

Sve se danas prodaje, pa gle čuda ljudi čak kupuju i nove preskupe GT 1030 ili RX 550.

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
AMD Navi

S tim da R5 5600X radi vrlo dobro i sa RX 6900 XT. "Upaljeni prist" 6500 je posast "babe Su". 24K lanac joj je bio malo, kamencuga se lijepo sija, stoga ajmo oderat do kraja. Steta waffere trosit na ovo. Toliko je losa kartica. CPU nije primjer tvog ulozeno/dobiveno, ali je dobar. Ovo nazadovanje performansi je "bljuv". Intel je napravio bolji procesor od svog flagshipa i7 7700k i danas je to i3 12100. Ogroman napredak! AMD je lansirao prist za 200 dolara (oko 3500 kuna u ducanima) koji je losiji nego RX 480. Pohlepno, najgori potez u consumer silicijskoj povijesti. Intel je mala beba za babu Su. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
2 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice