AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.637.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

dakle, što bi sa ovo trebalo značiti? jesi li izračunao koliko tisuća grafičkih kartica stane u kontejner i koliko košta shipping po svakoj od njih ili si samo odlučio to bubnuti, pa eto što bude?

 

 

A što to tebe brine, kad ti to ne vjeruješ?

11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

 

A što to tebe brine, kad ti to ne vjeruješ?

 da me brine, ne bih se upuštao u raspravu

ali očito je da to linkaš zbog mojeg posta o shippingu i cijenama kontejnera, pa pitam što je pjesnik htio reći da znam nastaviti raspravu

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 dobro jel ti možeš normalno komunicirati?

 

ako odgovaraš meni, onda komuniciraj s menom, nemoj nekom drugom odgovarat kak sam ja fenboj i nemoj postat postove koji naizgled nisu upućeni nikom, ako sam ja taj koji spominje cijenu kontejnera

dalje, što je pjesnik htio reći s ovim što si linkao? - to bi isto tako bilo poželjno u normalnoj forumskoj raspravi reći, umjesto da samo bubneš link 

 

ali dobro, vezano uz to što si linkao

The price to ship a container from China to the United States will cost you approximately $1500 American Dollars (USD) for a 20ft container to the West Coast of America, and $3,500 Dollars for a 20” container to the East Coast of the United States, and up to $4,000 for a 40HC container to the West Coast, and $4500 to the East Coast. These rates examples are for local charges in China + export docs in China + Ocean Freight from China to a port in the USA.

dakle, što bi sa ovo trebalo značiti? jesi li izračunao koliko tisuća grafičkih kartica stane u kontejner i koliko košta shipping po svakoj od njih ili si samo odlučio to bubnuti, pa eto što bude?

 

 M nisu cijene Problem, nevjerujem ni da su poskupili.

Problem je sto nema vise toliko letova putnickim avionima. Tamo su trpali grafulje doslovno za badave.

Je blokiranje sueakog Kanala je stvorilo jedno vrijeme problema, ali Problem lezi u drogoj vodi ili prici.

Kuha se oko kina-taiwan-tsmc. Evergrande nosi sve sasobom cudi me uopce kako se odrzava wall street jos.

Problema nema, samo pohlepe i jebanje malog covika.

Ali nema veze bitno je da ameri imaju dva predsjednika.

 

Ima i logike, hoce deda Su da proda i zadnji komad Silicium prije Black Swan event-a. Jesi ti vidio na sto to lici? Pa to nemos stapom dirat kamo hebat.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 16:04 (UltrasVinkovci).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

A za 3500kn se uzme gtx 1660 Super, normqlna kartica a ne govno...

16 godina
offline
AMD Navi

Nije mi baš jasno, zakaj AMD ne ističe VP9 video decoding u GPU tehnikalijama ili klik na Specification.Pa to je defoltni Jubitu video format, a eto AMD VCN hardver(svi Ryzen APU modeli) ionako ima podršku za podebljano.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Video_Decoder#Format_support

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_Core_Next

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6500-xt

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6600

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6800

 

U toj silnoj zbrci oko RX 6500XT, bez potvrde ili boljih dokaza ja sam mislil da čak i nema podrške za VP9.To bi fakat bilo bedasto, ali eto ipak ima podršku za podebljano."Netko se sjetil provjerit detalje, pa je eto pokazal video decoding podršku za RX 6500XT."

 

https://twitter.com/9550pro/status/1484582186003021826

 

Ukratko isti jarac kao i recimo GT 1030(nema NVENC), za video playback multimediju(osim AV1) nema tu nikakvih problema.

 

Eto kak to izgleda kod mene, čitaba VCN hardverske podrške+tu je prisutan i H264 i H265 video encoding.Dole ljevo u DXVA Checker tabu, tam treba kliknut pa stavit kvačicu na "hide unknown decoder device".Nakon toga dobije se čista lista, dakle ovako kao kod mene desna fotka ili samo detalji za točnu video podršku.

 

https://www.free-codecs.com/download/dxva_checker.htm

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 23:58 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Ajde super.
Kad vec plate toliku paru za to gofno, barem da ljudi mogu gledati klipove na jubitu kako spada.
:coffee:
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Littlemanbeingerased kaže...
Ajde super.
Kad vec plate toliku paru za to gofno, barem da ljudi mogu gledati klipove na jubitu kako spada.
:coffee:

Ljudi kupuju najeftinije, eto prošli tjedan RX 6500XT ispao je najprodavaniji GPU model na Mindfactory.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1485218895527133185

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-PowerColor-Radeon-RX-6500XT-Fighter-DDR6--Retail-_1441053.html

 

Najeftinije kako kod koga, ili kod Amera u specifičnoj Mikrocenter kupovini grafu dobiš za 240$+5%prodajnog poreza.

 

https://www.microcenter.com/search/search_results.aspx?N=&cat=&Ntt=Radeon+RX+6500XT&searchButton=search

 

Linus dječiji vrtič, Budget gejming PC za 1000$ as ti gospe dosta rasipane love.

 

- kučište od 100$

 

- AM4 matična od 170$, kao da za 100$ nema finih B550 matičnih ploča

 

 

Kak se god izvaže, uloženo-dobiveno najbolje je čekat bolja vremena pa Budget gejmat samo na R5 5600G.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
* * *

 

- kučište od 100$

 

* * *

Kakve ima veze kakvo je kućite. Imao sam na stolu matičnu ploču. Bitno ti je samo da je uzemljiš sa jednim od kabla koji spaja one rupice za šarafat matičnu na kućište sa nekom žicom spojenu na lim od napojne.

How low you can go? 

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Za 10-ak dana srecom jedna normalnija kompanija izbacuje rtx 3050 koji je normalna graficka kartica, a samo 50$ skuplja... 

 

"Newegg’s listing makes the Peruvian one seem reasonable, as it showed an MSI RTX 3050 Gaming X GPU on sale for $700."

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
ansha kaže...

Za 10-ak dana srecom jedna normalnija kompanija izbacuje rtx 3050 koji je normalna graficka kartica, a samo 50$ skuplja... 

 

"Newegg’s listing makes the Peruvian one seem reasonable, as it showed an MSI RTX 3050 Gaming X GPU on sale for $700."

 

A cuj, 50$ je skuplja po MSRP-u. Ovih 700$ nece biti jer je to skuplje od dostupnih a brzih kartica..

Trenutno se graficke ne kupuju, uzme se procesor s integriranom grafikom za non-gaming PC potrebe i konzola... Dat vise od cijene Series X-a za grafu koja je sporija od njegove je suludo...

 

EDIT: 700$ nije Newegg-ova cijena nego nekog aftermarket seller-a, bleferska cijena kakvih uvijek bude... Ono u Peru-u je ~450$, zrnce vise nego 6500 XT kod nas, znaci u odnosu na nju - povoljno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 15:03 (ansha).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

 

A cuj, 50$ je skuplja po MSRP-u. Ovih 700$ nece biti jer je to skuplje od dostupnih a brzih kartica..

Trenutno se graficke ne kupuju, uzme se procesor s integriranom grafikom za non-gaming PC potrebe i konzola... Dat vise od cijene Series X-a za grafu koja je sporija od njegove je suludo...

 

EDIT: 700$ nije Newegg-ova cijena nego nekog aftermarket seller-a, bleferska cijena kakvih uvijek bude... Ono u Peru-u je ~450$, zrnce vise nego 6500 XT kod nas, znaci u odnosu na nju - povoljno.

 

Evo je i u EU:

https://today.in-24.com/technology/904124.html

 

 

492 Eura

11 godina
offline
AMD Navi

Ne znam je li netko komentirao, ali u UK su cijene oko 1800-1900 kn (Scan; Overclockers), a jučer je ovaj Asus bio 16xx kn pa su danas podigli. Koliko znam, Caseking ima istog vlasnika kao Overclockers pa možda stvarno dobiju uskoro Sapphire za 210 €. Ugl., očito cijena može ispod 2k kuna pa savjetujem da se ne kupuje preko toga pa trgovine možda spuste cijenu u dogledno vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
kiwi_91 kaže...

Ne znam je li netko komentirao, ali u UK su cijene oko 1800-1900 kn (Scan; Overclockers), a jučer je ovaj Asus bio 16xx kn pa su danas podigli. Koliko znam, Caseking ima istog vlasnika kao Overclockers pa možda stvarno dobiju uskoro Sapphire za 210 €. Ugl., očito cijena može ispod 2k kuna pa savjetujem da se ne kupuje preko toga pa trgovine možda spuste cijenu u dogledno vrijeme.

 

A i to samo onaj ko ima ploču sa pcie 4.0

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
ansha kaže...

 

A cuj, 50$ je skuplja po MSRP-u. Ovih 700$ nece biti jer je to skuplje od dostupnih a brzih kartica..

Trenutno se graficke ne kupuju, uzme se procesor s integriranom grafikom za non-gaming PC potrebe i konzola... Dat vise od cijene Series X-a za grafu koja je sporija od njegove je suludo...

 

EDIT: 700$ nije Newegg-ova cijena nego nekog aftermarket seller-a, bleferska cijena kakvih uvijek bude... Ono u Peru-u je ~450$, zrnce vise nego 6500 XT kod nas, znaci u odnosu na nju - povoljno.

 

Evo je i u EU:

https://today.in-24.com/technology/904124.html

 

 

492 Eura

To su sve nebitne cijene, kad krene prodaja i zalihe se napune, onda cemo vidjet sta je trenutno realno..

 

Na toj istoj stranici gdje je 3050 492E su 6500XT po 445 i 474E. Znaci 3050 je prava prilika  

16 godina
offline
Re: AMD Navi
kiwi_91 kaže...

Ne znam je li netko komentirao, ali u UK su cijene oko 1800-1900 kn (Scan; Overclockers), a jučer je ovaj Asus bio 16xx kn pa su danas podigli. Koliko znam, Caseking ima istog vlasnika kao Overclockers pa možda stvarno dobiju uskoro Sapphire za 210 €. Ugl., očito cijena može ispod 2k kuna pa savjetujem da se ne kupuje preko toga pa trgovine možda spuste cijenu u dogledno vrijeme.

 Ako Rusi ne napadnu Ukrajinu, a da vjerojatno ubuduče moš očekivat i niže cijene.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Navi
nese rusi Sigurno napast ukrajinu. Al da ce cia izvest false flag attack i isprovocirat sukob,u to se mos kladit..
R33mba#2892
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ljudi pozdrav... molim za mišljenje, da li je 6k kn dobra cijena za Asroc RX 6700XT challenger? Ili bi možda predložili neki bolji model ?

 

Hvala!

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Jel grafa nova s garom? Jesi procitao sto o modelu?

 

Meni se cini uredna cijena, ali sto je dobra cijena danas uopce..?

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 7:45 (metallic).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Je je, u dućanu kupujem... 

 

Ma mene više interesira taj model, ako netko zna više... nisam uspio pronaći nešto pretjerano puno oko tog modela pa zato.

 

Kod nas nema ispod 7.5k te grafe, pa je to valjda "dobra" cijena...

 

Bene docet, qui bene distinguit.
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
molnyi kaže...

Je je, u dućanu kupujem... 

 

Ma mene više interesira taj model, ako netko zna više... nisam uspio pronaći nešto pretjerano puno oko tog modela pa zato.

 

Kod nas nema ispod 7.5k te grafe, pa je to valjda "dobra" cijena...

 

 Koji tocno model? imas dva, sa dva i tri venta. Svakako je to enty lvl model od asrocka, mozda bi ovu sa dva izbjegao... nekak je bas mrsava, ali nevuce ta 6700xt Bog zna sto, tako da je i nebitno, to nece biti problem. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 10:50 (UltrasVinkovci).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...
molnyi kaže...

Je je, u dućanu kupujem... 

 

Ma mene više interesira taj model, ako netko zna više... nisam uspio pronaći nešto pretjerano puno oko tog modela pa zato.

 

Kod nas nema ispod 7.5k te grafe, pa je to valjda "dobra" cijena...

 

 Koji tocno model? imas dva, sa dva i tri venta. Svakako je to enty lvl model od asrocka, mozda bi ovu sa dva izbjegao... nekak je bas mrsava, ali nevuce ta 6700xt Bog zna sto, tako da je i nebitno, to nece biti problem. 

 Ova je sa dva, ovaj : https://www.notebooksbilliger.de/asrock+radeon+rx+6700xt+challenger+d+12g+grafikkarte+753179?nbbct=4004_idealo

 

Druga opcija je : https://www.notebooksbilliger.de/xfx+speedster+qick+319+radeon+rx+6700+xt+black+grafikkarte+716268?nbbct=4004_idealo

 

 

 

 

Bene docet, qui bene distinguit.
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

E ova od XFX-a je vec mid range...ugl necec ni sa jednom fulati sto se topline tice, nit ces na ovoj XFX izvuci nesto vise MHz-a, eventualno jos malo hladnije i samim time jos mirnija GPU. Sad je eto odluciti jeli 30 eura to vrijedno.

Svakako izgleda radi i perf hladnjenja mislim da je, vidis da na ovoj vire toplovodne cijevi ka da je 2013-ta.

 

Ali svakako ti za info, AMD planira sada Q2 refresh istih kartica- 10-15% bolje, pa ak ti et nije bedara. Ja sam svoju toxic vratio buduci da siba hot spot na 95, a reklamirano je nesto drugo pa su mi vratili iznos. Jbga, malo brza memorija koju cujem da sibaju i na 20GBps-a(6500xt). Sad ako i stave to na 6NM jos onda bi ova kupnja sada bila iskreno fejl...moje misljenje,  a za ove grafe gore, 30 eura nije nesto, a dobijes malo kvalitetniji hladnjak i izgleda nice.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

Svakako mi 30€ ne igra ulogu, i išao bi onda na XFX ....hvala ti na informacijama !


Ako je moja 1060 gurala do sad, bude se strpila još mjesec dva do tog refresha a onda ide na bubanj.


Tnx još jednom!

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 13:04 (molnyi).
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
molnyi kaže...

Svakako mi 30€ ne igra ulogu, i išao bi onda na XFX ....hvala ti na informacijama !


Ako je moja 1060 gurala do sad, bude se strpila još mjesec dva do tog refresha a onda ide na bubanj.


Tnx još jednom!

 Pa do maloprije se i 1060 prodavala ka vruca kifla, sasvim solidna 1080p kartica.

Kazem, znas kako je jbga, sada kupis a ono za 2-3 miseca cujes evo dolazi nesto 15 mozda i 20% bolje a kosta isto. Znaci imao bi automatski 6800 malo iznad nje karticu.

A ovo ti je i provjerena informacija, samo je pitanje hoce li na 6NM node. Buduci da cijeli laptop line up ide na 6 nm refresh+ ova 6500xt+ da i Bog i vrag trazi AMD-ov 7 NM epyc, AMD ce si malo opustiti dusu sa 6NM... intel dolazi isto ovo lito na scenu, 99% sam siguran da ce AMD ovo nagurati na 6NM jer za razliku od nvidie mogu to i i imaju prostora za napredak iste arhikteture. Ova 6700xt fercera i do 2.8 bez beda ako si ulovio malo bolji cip, na 6NM ce uz istu potrosnju letjeti na 3GHz+nova memorija= 15-20% bolji GPU, doslovno kao manji generacijski skok a ista arhiktetura. Vec je AMD to radio sa 7NM zen-om sto nebi i sa navi-jem kad mogu i vjv ce im se dati radi intela, ne nvidie.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 0:51 (UltrasVinkovci).
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Gdje si došao do te informacije za neki GPU refresh AMD-a nisam to nigdje vidio. 

11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Postoje neki rumori, googlao sam pa sam vidio... No u zadnjem postu su naveli release date "mid 2022"... 

 

Znam da nije tema, ali kakva bi po Vama trebala biti situacija sa Intel GPU-om? Hoće netko biti hrabar to kupit na ovom forumu?

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

Gdje si došao do te informacije za neki GPU refresh AMD-a nisam to nigdje vidio. 

 Onaj decko od kanala moores law is dead je stvarno vrlo korektan i govori provjerene informacije samo.

Ali je vec litos pocele price na twitteru o 18Gbps memoriji.

Imas i sada jednu 6900xt liquid na 18Gbps , koja je otprilike 10% brza od normalne 16Gbps 6900xt. 

19-20Gbps-a je vec Gddr6x brzina...

Pitanje je samo hoce na 6NM, sve upucuje na to da hoce. Ako ostane na 7NM max mogu do 15% biti brzi od ove serije, malo je i napredovao taj proces opet i nakon godinu ipo. Ali ako bude na 6NM mislim da ce moci skinuti i 3090 sa gaming trona... Sto mislis da nvidia bezveze barem na papiru sprema 3090TI, tih par posto sto nosi gaming tron i sto se moze reci pred kamerom kraljevimo smo je neprocjenjivo za njih.

7Nm napreduje, imas vec pomalo 5900x b2 stepping koji ide na sve jezgre 5Ghz sa vodenim i memorija do 4000 bez beda...

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/amd-radeon-rx-6900-xt-lc.b9071

 

https://en.overclocking.com/new-ryzen-with-b2-stepping-in-circulation/

 

 

molnyi kaže...

Postoje neki rumori, googlao sam pa sam vidio... No u zadnjem postu su naveli release date "mid 2022"... 

 

Znam da nije tema, ali kakva bi po Vama trebala biti situacija sa Intel GPU-om? Hoće netko biti hrabar to kupit na ovom forumu?

 Ja bi volio jednu, bit ce sigurno na pocetku driver kasa ali to je Intel i Hvala Bogu da treci ulazi radi cijene i dobavljivosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 12:10 (UltrasVinkovci).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
UltrasVinkovci kaže...
itomic009 kaže...

 

 sto se moze reci pred kamerom kraljevimo smo je neprocjenjivo za njih.

 

 

 

 Oooo da, oni kad su sada pustili 3080 sa 12GB Vrama, nisu dali "content creatorima" da se kartica predstavi jer bi dobili, u najmanju ruku, razočaravajuće recenzije. Nvidia pati na  broj 1, makar bilo u testu.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...
UltrasVinkovci kaže...
itomic009 kaže...

 

 sto se moze reci pred kamerom kraljevimo smo je neprocjenjivo za njih.

 

 

 

 Oooo da, oni kad su sada pustili 3080 sa 12GB Vrama, nisu dali "content creatorima" da se kartica predstavi jer bi dobili, u najmanju ruku, razočaravajuće recenzije. Nvidia pati na  broj 1, makar bilo u testu.

 Ma njih treba ostaviti da se tuku, ka curice nvidia-amd.

Eno intela na vidiku vec, presao je horizont dolazi. Pricalo se o perf, 3070, pa 3070TI kad je dosla. Sad imas inzinjerske primjerke koji lete na 2.2 Ghz-a. To ce u full release-u biti 3080 perf ali ljudi ce se smijati da im to sad kazes. Srali su i po malim-velikim jezgrama i eto, zna Intel sto radi on je ipak deda tu.

I zato se sad AMD zuri refresh pred ionako godinu kada ce najaviti navi3...zato ce 99% biti na 6NM jer svi se boje intel-a. Intel ovo pravi u kuci, on ce imati do kraja godine grafickih more sto se srednjeg, nizeg i entry high segmenta tice. Jeftiniji, manje trosi(nvidia) i bolji DLSS.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 12:22 (UltrasVinkovci).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice