GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?

poruka: 38
|
čitano: 4.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?
Glavas_ZG kaže...
toxic kaže...

 

to je do enginea igre a ne to rr monitora.

tearing se dogada upravo zato sto monitor ne moze isporucit zeljeni broj slicica ali opet neki po svome..

nvm sretno vam bilo u neznanju.

šteta sto vise nema tocnija da vam lijepo pojasni...

niste vi vidjeli sto znaci igrati zapravo na 100 ili vise hz monitoru pa da onda vidite koja je razlika..

opet ponavljam, ne širi priču, čovjek kad nije u pravu i kad to ne može prihvatit obično počme širit priču

kakav engine, nema to veze ovdje, kontradiktoran si i ponavljaš nešto što smo već utvrdili i nije ti išlo u prilog

kakve veze ima razlika između 100fps koji su prikazani i sinkronizirani na 100hz monitoru i 100fps koji su prikazani i nesinkronizirani na 60 hz monitoru, na 60hz monitoru se tih 100 fps lomi/kida i događaju se druge različite anomalije jer ih monitor pri prikazivajnju ne može sinkronizirat obzirom da ima sposobnost maksimalnog sinkroniziranja od recimo 60hz, čini mi se da si pomješao terminologiju pa sad pokušavaš kroz naglašavanje neke svoje kvazi relevantnosti uvjerit nekog da si valjda u pravu vjeruj, nikog ne boli briga

ne razumijes...

ti 100 frejmova ne vidis na 60hz monitoru i gotovo.. sve sto ti dobijes i imas privid boljeg je zbog input laga, responsiva itd..

ne kuzim kak netko kome je google tu moze biti tako neinformiran...

 

Jel ti shvacas da da monitor koji ima maksimalno osvjezavanje slike 60 puta u sekundi ne moze tebi prikazati nesto sto se vrti 100 puta u sekundi dogadaju se preklapanje frejme preko frejma i sto se onda dogada? tearing...stuttering i ostale kako ti kaze anomalije..

Uzmi si lijepo svoj monitor odnesi kod frenda koji ima zapravo 100 hz monitor i vidi sto se dogada...

 

Jel ovo teško bilo googlat stari ? https://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing

 

kolko neuk moras biti.. u pm...

 

 

8 godina
odjavljen
offline
GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?

Kolega toksik, jesi li svjestan da sa ovim što pišeš i linkaš ne ideš sebi u prilog.

 

Dakle, točno,

sve to što se događa na monitoru (što si naveo), je upravo iz razloga jer prikazuje više slika nego mu je sposobnost sinkroniziranja.

 

također, molim bez korištenja uvredljive terminologije.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?

Imas odlicnu grafu vec za 60fps gaming.

Sljedeca investicija monitor 144hz ili 4k

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?
Glavas_ZG kaže...

Kolega toksik, jesi li svjestan da sa ovim što pišeš i linkaš ne ideš sebi u prilog.

 

Dakle, točno,

sve to što se događa na monitoru (što si naveo), je upravo iz razloga jer prikazuje više slika nego mu je sposobnost sinkroniziranja.

 

također, molim bez korištenja uvredljive terminologije.

 

 

 

Ajmo jednostavno ovaj puta.

 

1. Zašto postoje 144hz monitori?

2. Zašto postoje tehnologije poput Gsynca ili Freesynca?

 

Da 60hz monitor moze prikazati npr 144 frejmova i da ti to zapravo vidis ne bi postojali high rr monitori..

 

 

"If the PC is output 30 fps, the 60hz monitor will display 30fps.

If the PC is output 60 fps, the 60hz monitor will display 60fps.

If the PC is output 120 fps, the 60hz monitor will display 60fps, to do this the monitor skip half of the frames.

If the 60hz monitor(without freesync or gsync) is not receiving a number of fps equal to (etc, 10, 12, 15, 20, 30, 60, 120, 180, etc), then it will tearing and stuttering, even if is receiving 59 or 61 fps."

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 22:18 (toxic).
15 godina
offline
GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?

Pa ne znam baš,evo kako ja gledam na to.

R9 390 iako stara samo 2 godine još može vuči igrice i novije i realativno starije (2-3 god) na high postavkama na ovoj rezoluciji koju ja imam 2560x1080.

Probao sam Battlefield 1 i Far Cry 5,Dishonored 2 dovoljno mi je u svim oko 55 fps-a.Trenutno igram posljednje dvije.

Naravno izlazit će sve novije zahtjevnije igrice i u neko vrijeme će R9 biti slaba,kad, to je pitanje vremena.Ali onda i ne znam da li će kupovina GTX 1070 biti dobar izbor ako bi cijena pala.

Ja zaista ne znam dal i šta nVidia planira u ovoj godini da uradi i da li misli obarati cijenu GTX kartica konkretno mene zanima 1070.

KOliko vidim od izlaska GTX 1070 prošlo je 2 godine nisam tačno pratio cijenu ali kartici je neznatno pala cijena vjerovatno zbog rudara.

Izlazak RTX serije nije ništa očito uticao na pad GTX cijena.

Odnosno ako ja sad ne kupim karticu dal za par mjeseci će ona biti jeftnija znatno?

Jer meni se ne žuri,ja mogu biti miran i furati igrice od 2016 2017 godine pa eventualno i 2018 možda ne sve ali većinu sa R9 390-kom.

Što se tiče monitora ne znam kako se kreću cijene 144Hz monitora od 25 inča pa nadalje ali vjerovatno nisu ni malo jeftini pretpostavljam od 400 eur pa naviše.

Eh sad cijena strix modela lik je daje za 340 eur sa godinu dana garancije.Znam puno jeste ali takva je cijena u Bosni.I neda ni eura manje.

Ali o tome sam pisao na drugoj temi.

Mene više zanima vaše mišljenje o ovome što sam vas pitao gore.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?
Zelja kaže...

Pa ne znam baš,evo kako ja gledam na to.

R9 390 iako stara samo 2 godine još može vuči igrice i novije i realativno starije (2-3 god) na high postavkama na ovoj rezoluciji koju ja imam 2560x1080.

Probao sam Battlefield 1 i Far Cry 5,Dishonored 2 dovoljno mi je u svim oko 55 fps-a.Trenutno igram posljednje dvije.

Naravno izlazit će sve novije zahtjevnije igrice i u neko vrijeme će R9 biti slaba,kad, to je pitanje vremena.Ali onda i ne znam da li će kupovina GTX 1070 biti dobar izbor ako bi cijena pala.

Ja zaista ne znam dal i šta nVidia planira u ovoj godini da uradi i da li misli obarati cijenu GTX kartica konkretno mene zanima 1070.

KOliko vidim od izlaska GTX 1070 prošlo je 2 godine nisam tačno pratio cijenu ali kartici je neznatno pala cijena vjerovatno zbog rudara.

Izlazak RTX serije nije ništa očito uticao na pad GTX cijena.

Odnosno ako ja sad ne kupim karticu dal za par mjeseci će ona biti jeftnija znatno?

Jer meni se ne žuri,ja mogu biti miran i furati igrice od 2016 2017 godine pa eventualno i 2018 možda ne sve ali većinu sa R9 390-kom.

Što se tiče monitora ne znam kako se kreću cijene 144Hz monitora od 25 inča pa nadalje ali vjerovatno nisu ni malo jeftini pretpostavljam od 400 eur pa naviše.

Eh sad cijena strix modela lik je daje za 340 eur sa godinu dana garancije.Znam puno jeste ali takva je cijena u Bosni.I neda ni eura manje.

Ali o tome sam pisao na drugoj temi.

Mene više zanima vaše mišljenje o ovome što sam vas pitao gore.

 

 

 Kupi što prije.

 Kasnije će biti skuplje.

15 godina
offline
GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?

A zašto misliš da će biti skuplje?

Jesul 980-ke-,970-ke skuplje sada nego pre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 1070 na 60 Hz monitoru,više od 60 fps-a?

Ja sam malo pobrkao lončiće od umora kad sam spomenuo Amerikanca nije pisao framerate nego frame time-a.NJegovo mišljenje je da ipak sa GTX 1070 će se primjetiti ugodnije igranje zbog tog nekog "frame time"

A onda sam ga pitao šta mu je to i evo objašnjenja pa neka mi neko objasni ako je to istina i na šta on misli:

frame time:

Basically how long the frame is being shown before the next one is rendered. 

Lower is obviously better. 

Even if you could only get 60 frames, you could have a long frame time. So if you were to get a better card, still only getting 60 frames could feel a lot better assuming the frame time goes down. 

You wont see much of the monitor still have a high response time. But gameplay overall could feel better. 

Im sure you could find some YouTube video that can give you a visual representation that would be better conveyed.

Razumijem engleski ali i ne o čemu on priča.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice