GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.728
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Čitao sam "u prolazu" i nisam ubrao sarkazam ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

u subotu sam postao vlasnik 1060 3gb a do sada sam imao 960 2gb.

ima razlike ali moram priznati da sam vise ocekivao.

btw na kojim driverima,postavkama igrate b1?

dali ste dizali sta taktove na grafi ili procesoru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lange kaže...

u subotu sam postao vlasnik 1060 3gb a do sada sam imao 960 2gb.

ima razlike ali moram priznati da sam vise ocekivao.

btw na kojim driverima,postavkama igrate b1?

dali ste dizali sta taktove na grafi ili procesoru?

 Imam 1070, ali da ipak odgovorim.

Uvijek na posljednjim driverima. Nikad problema, bar ne s BF1.

Igram na DX11, imam probleme s DX12.

Bez blura, sve na Ultra. Resolution scaling na 100%.

 

A koliko sam vidio na netu 1060 u multiplayeru uvijek drži preko 75fpsa, pa do 100.

Ultra, 1080p.

 

Koliko si do sad imao fps-a, i koliko si očekivao? Ili ti imaš manje od ovih 75-100?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Naravno da nije ono sto je ocekivao kad se u bf vec u startu izgubi cca 30% perfomansi ak nemas vise od 4 jezgre, da ima i7 ili novi i5 dobio bi toliko samo zbog procesora i jos je u pitanju gtx s 3gb. Imao sam taj cpu i iste ili slicne grafe pa znam iz prve ruke a i tu smo mjerili.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 11:50 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lange kaže...

u subotu sam postao vlasnik 1060 3gb a do sada sam imao 960 2gb.

ima razlike ali moram priznati da sam vise ocekivao.

btw na kojim driverima,postavkama igrate b1?

dali ste dizali sta taktove na grafi ili procesoru?

 

Kao što je i Cyber rekao, svakako bi trebao imati 70-80 fps-a i na najvišim postavkama. Battlefront II Beta, na istom engineu, mi nije padala ispod 68 u najkritičnijim situacijama.

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lange kaže...

u subotu sam postao vlasnik 1060 3gb a do sada sam imao 960 2gb.

ima razlike ali moram priznati da sam vise ocekivao.

btw na kojim driverima,postavkama igrate b1?

dali ste dizali sta taktove na grafi ili procesoru?

 preporuka svim igracima mp-a smanjite post procesing na medium poduplat ce Vam se fps a nije bas neka drastina razlika ako bas morate high je skoro pa identican ultri.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...
lange kaže...

u subotu sam postao vlasnik 1060 3gb a do sada sam imao 960 2gb.

ima razlike ali moram priznati da sam vise ocekivao.

btw na kojim driverima,postavkama igrate b1?

dali ste dizali sta taktove na grafi ili procesoru?

 

Kao što je i Cyber rekao, svakako bi trebao imati 70-80 fps-a i na najvišim postavkama. Battlefront II Beta, na istom engineu, mi nije padala ispod 68 u najkritičnijim situacijama.

 Ja na medim i nesto na high imam lock od 120fps-a s 1060 ali od 6gb.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

Naravno da nije ono sto je ocekivao kad se u bf vec u startu izgubi cca 30% perfomansi ak nemas vise od 4 jezgre, da ima i7 ili novi i5 dobio bi toliko samo zbog procesora i jos je u pitanju gtx s 3gb. Imao sam taj cpu i iste ili slicne grafe pa znam iz prve ruke a i tu smo mjerili.lp

 evoj imam komp (samo sam izvadio orginal grafu i ubacio 1060):

https://support.hp.com/us-en/product/omen-by-hp-870-100-desktop-pc-series/12079703/document/c05291578/

13 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 Dodaj još i 8GB rama. GTX 1060 je manje više duplo jača grafa od GTX 960 tako da razlika mora bit osjetna. Sad, ovisi šta i kako si prije igrao. Tipa, ako si prije bilo na low ili medium možda imaš sada nešto veći fps ali na ultra.

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Počeo sam neki dan hobistički rudarit sa svojom gtx 1070, pa vrtim ideje da možda uzmem još jednu karticu i ubacim u kućište ako nađem uopće negdje.

 

Ako su u pitanju dvije nvidie, mogu za svaku imat posebnu verziju drivera?

Laički mi izgleda malo mjesta između slotova. Hoće li se moć kvalitetno hladiti ako imam dvije grafičke s ventilatorima ili da tražim drugu blower verziju? Ili da mijenjam i ovu koju imam i kupim obje blower?

Kamo se spaja kabel od monitora u slučaju dvije grafičke? Totalno sporedno, al me zanima baš 

Postoje li neke prednosti u vidu performansi spajanja u sli u odnosu na to da svaka radi za sebe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Počeo sam neki dan hobistički rudarit sa svojom gtx 1070, pa vrtim ideje da možda uzmem još jednu karticu i ubacim u kućište ako nađem uopće negdje.

 

Ako su u pitanju dvije nvidie, mogu za svaku imat posebnu verziju drivera?

Sta ce ti to? Mislim da ne moze..

Laički mi izgleda malo mjesta između slotova. Hoće li se moć kvalitetno hladiti ako imam dvije grafičke s ventilatorima ili da tražim drugu blower verziju? Ili da mijenjam i ovu koju imam i kupim obje blower?

Nece se moc dobro hladit ali ako ces ih propisno underpowerat i uz malko vecu buku nece bit problema.

Kamo se spaja kabel od monitora u slučaju dvije grafičke? Totalno sporedno, al me zanima baš 

Spojis u bilo koju..

Postoje li neke prednosti u vidu performansi spajanja u sli u odnosu na to da svaka radi za sebe?

Ne, SLI je za igre..

 

6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Prodaje tko GTX 1070 (s jamstvom RH/EU)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Paolo Maldini kaže...

Prodaje tko GTX 1070 (s jamstvom RH/EU)?

Ako si spreman dat 4+ kkn onda nesto i ima...

7 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

eno danas vidio lik na njušku stavio da prodaje one gigabyte mini itx 1070 po 3200

vidim sada isti lik ima oglas da prodaje rig sa 5x tih kartica za 25k kn.... vjerovatno primio 1000 poziva, pa vidio da se može opernatiti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hvala ansha! Znaci da ce bit u redu ako sad uzmem jedan blower model ili trebam mijenjat i postojecu?

 

A sto se tice drivera, gledao sam da za gtx 970 treba imat stare drivere da rudari punim snagom, a kako nema nista za kupit sam proucio i za te stare modele kolko su efikasni :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 13:38 (daniel2809).
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Paolo Maldini kaže...

Prodaje tko GTX 1070 (s jamstvom RH/EU)?

Ako si spreman dat 4+ kkn onda nesto i ima...

 Bogati  Nije za mene, već frenda. 0 bodova po toj cijeni.

13 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Preskupe su grafe trenutno, ja sam svoju 1070ti 550€ platio samo zbog toga sto sam hitno trebao novu grafu (GTX 780 crkla izgleda). 

Inace ne bih toliko dao nema sanse. Mislim da ce na proljece cijene ici dole sa novom serijom, mada AMD dere sad sa rudarenjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
infeqt0r kaže...

Preskupe su grafe trenutno, ja sam svoju 1070ti 550€ platio samo zbog toga sto sam hitno trebao novu grafu (GTX 780 crkla izgleda). 

Inace ne bih toliko dao nema sanse. Mislim da ce na proljece cijene ici dole sa novom serijom, mada AMD dere sad sa rudarenjem.

 Jos si dobro i prosao, trenutno ih nigdje nema, a ako se i nadu onda su 900+ EUR :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Minneyar kaže...
infeqt0r kaže...

Preskupe su grafe trenutno, ja sam svoju 1070ti 550€ platio samo zbog toga sto sam hitno trebao novu grafu (GTX 780 crkla izgleda). 

Inace ne bih toliko dao nema sanse. Mislim da ce na proljece cijene ici dole sa novom serijom, mada AMD dere sad sa rudarenjem.

 Jos si dobro i prosao, trenutno ih nigdje nema, a ako se i nadu onda su 900+ EUR :D

 

Bas brutalno, jos kontam da sam dao previse love jer sam novu uzeo u Mediamarktu. Sad kad vidim cijene.....bas jebenica.

7 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Baš gledam, nema 1060 3Gb ispod 2k kn, strava........ evo ako netko hoće povoljno 1080Ti 9k solo ili 10k s vodenim neka mi se javi 

da i ja nešto upiknem preko noći na mining ludilu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa u PM koliko je % poskupilo u odnosu na launch cijene?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Paolo Maldini kaže...

Pa u PM koliko je % poskupilo u odnosu na launch cijene?

 da previše kao i ddr4

 

gledam svoje plocice nema ispod 1000kn po 8gb

 

a ja kupio za oko 800kn po plocici

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 14:33 (toxic).
6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jebeni mineri su krivi za grafičke, šta je s cijenom RAMa- zbog smartphonea?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo gledam bas na alzi, jedino sto imaju je 1060 6 GB za 500 eura... Trenutno je takva nestasica i potraznja da su kartice doslovno duplo do trostruko od preporucene cijene... A ja sam mislio da je krajem 2017. bila najgora moguca situacija..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

pa po koliko se trenutno prodaju GTX 1070 rabljene? 

 

ja sam prije tri dana 16 gb ddr4 rama platio 1848,00kn, skoro sam se smrznuo kad su mi rekli cijenu u dućanu, ovo je postalo nenormalno.

 

eto možda razmišljam svoju dat u prodaju stara je pola godine ,garancija,račun.

koliko mogu dobiti?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZeNGe_CRO-mt kaže...

pa po koliko se trenutno prodaju GTX 1070 rabljene? 

 

ja sam prije tri dana 16 gb ddr4 rama platio 1848,00kn, skoro sam se smrznuo kad su mi rekli cijenu u dućanu, ovo je postalo nenormalno.

 

eto možda razmišljam svoju dat u prodaju stara je pola godine ,garancija,račun.

koliko mogu dobiti?

 Koliko vidim 3800++. Ja sam isto razmisljao prodat sada za nekih minimalno 4k (imam jos 34 mj garancije) pa pricekat Voltu... Ali posto nemam backup graficku ne znam kak bih prezivio do 3., 4. mjeseca :P

7 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

4k kn za 1070 vjerovatno bi otišlo kroz sat-dva...a možda i prije

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Minneyar kaže...

Evo gledam bas na alzi, jedino sto imaju je 1060 6 GB za 500 eura... Trenutno je takva nestasica i potraznja da su kartice doslovno duplo do trostruko od preporucene cijene... A ja sam mislio da je krajem 2017. bila najgora moguca situacija..

 Ja sam svoju grafu uzeo u 17.10 i ovako je bila cijena. Ako su kriptovalute digle cijenu grafama onda bi trebalo nešto poduzeti po tom pitanju.

http://take.ms/DNG2u

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011/ TS3: xcell.teamspeak.me IGN:Xcell / Xcellzor / XcellDaHousecat
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ja sam stavio svoju za 3500, nitko nije zvao tj. dana, onda prošlog petka i subote me zvalo 7-8 ljudi... Pogledam cijene novih - maknem oglas. Da, dobro je vrijeme za prodat GPU, al' koji kupit onda? 3k kn za 1060? Neka fala...

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 16:07 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

4k kn za 1070 vjerovatno bi otišlo kroz sat-dva...a možda i prije

 hebote, ja sam svoju uzeo za 3.900 kuna iz trgovine prije 10 dana

i to msi gaming model, koji je i inače nešto skuplji od prosjeka

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice