GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

Čim krenu glasnine o 2080Ti ili 1180Ti (kako ce se vec zvat) prodajem svoju 1080Ti,kolki pomak bi mogli ocekivati oko 40% ko izmedu 980ti i 1080Ti?

 bolje ulozi lovu u ostatak kompa da uskoristis karticu kak se spada.

9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

Čim krenu glasnine o 2080Ti ili 1180Ti (kako ce se vec zvat) prodajem svoju 1080Ti,kolki pomak bi mogli ocekivati oko 40% ko izmedu 980ti i 1080Ti?

S obzirom na kriptomaniju 40% jača kartica bi mogla biti i 100% skuplja od tadašnje vrijednosti iste...

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Čim krenu glasnine o 2080Ti ili 1180Ti (kako ce se vec zvat) prodajem svoju 1080Ti,kolki pomak bi mogli ocekivati oko 40% ko izmedu 980ti i 1080Ti?

S obzirom na kriptomaniju 40% jača kartica bi mogla biti i 100% skuplja od tadašnje vrijednosti iste...

 Nažalost da.

 

Ovi rudari će nam do kraja zgadit živote.

9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

...znam da je već off ali možda sam ja nešto krivo pokopčal,još shvaćam casual rudara sa gaming mašinama koji tatrane malo kopucka ... ali bubat lovu u rigove i kopat umjesto jednostavno bubnut lovu u rude?!

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...

...znam da je već off ali možda sam ja nešto krivo pokopčal,još shvaćam casual rudara sa gaming mašinama koji tatrane malo kopucka ... ali bubat lovu u rigove i kopat umjesto jednostavno bubnut lovu u rude?!

 Pa da...Mislim, imam i ja nešto kriptosa "tatlane" i ono radije bi da propadne sve i da se vrati u normalu nego da mi lokalna konobarica uz kavu poslužuje dnevni izvještaj sa burze. 

 

Pa evo i ova tema okrenula na hashrate nuštrb dobrog starog fpsa.

 

FUJ

13 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da li neko zna odgovor na moje pitanje, da li je normalno da se u toku dana, odnosno u par dana, desi da ekran na sekundu izgubi signal i odmah se vrati, bez ikakve greske znaci? Cudno mi je to jako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
infeqt0r kaže...

Provjeri da ti je video kabel do kraja sjeo u utor, najbolje ištekaj i uštekaj ponovno,

možeš probati uštekati u drugi utor na kartici ako ga imaš, a možeš probati s drugim kabelom,

onda i monitorom te drugom grafičkom karticom, negdje imaš problem jer to nije normalno nikako.

Možeš probati i reinstall drivera grafičke, instalaciju starije ili novije verzije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 21:08 (Valentin17).
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo što sam upravo našao. Ne čini se puno, 3600 kuna. Ne zna se rok dobavljivosti, al pošto je to amazon, nadam se da neće bit nešto ekstremno dugo. Pitao sam službu za korisnike, može se otkazat narudžba u svakom trenu.

 

Što mislite o grafičkoj, ima netko iskustva? Radi se o eVGA FTW GTX 1070.

 

EDIT: ili je bolja priča 100 kuna skuplja EVGA superclocked 2 koja ima neku iCX tehnologiju hlađenja? Ali je koliko sam čitao po svemu osim po hlađenju lošija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:46 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
infeqt0r kaže...

Da li neko zna odgovor na moje pitanje, da li je normalno da se u toku dana, odnosno u par dana, desi da ekran na sekundu izgubi signal i odmah se vrati, bez ikakve greske znaci? Cudno mi je to jako.

 ovakve pizdarije sam imao s dp kabelom kod prijasnjih grafa..

11 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Što mislite o grafičkoj, ima netko iskustva? Radi se o eVGA FTW GTX 1070

EDIT: ili je bolja priča 100 kuna skuplja EVGA superclocked 2 koja ima neku iCX tehnologiju hlađenja? Ali je koliko sam čitao po svemu osim po hlađenju lošija.

 ova prva ti je bolja i po hlađenju

bilo je ranije problema jer su u prvoj seriji izostavili thermal pads između hladnjaka i vrm-a, sve novije serije to imaju 

 

pogledaj samo veličinu hladnjaka na ftw - širi je i time automatski ima veću površinu za hlađenje + ima poprilično veće ventilatore

ako se ne varam ima i više heat pipesa

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
toxic kaže...
infeqt0r kaže...

Da li neko zna odgovor na moje pitanje, da li je normalno da se u toku dana, odnosno u par dana, desi da ekran na sekundu izgubi signal i odmah se vrati, bez ikakve greske znaci? Cudno mi je to jako.

 ovakve pizdarije sam imao s dp kabelom kod prijasnjih grafa..

 Ja s HDMI-om. Mislim da je defektan kabel u pitanju.

13 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hvala moram probati ostale metode, isto imam i sa HDMI-jem i sa DVI kablom kojeg sam novog kupio bas radi ovog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
daniel2809 kaže...

Što mislite o grafičkoj, ima netko iskustva? Radi se o eVGA FTW GTX 1070

EDIT: ili je bolja priča 100 kuna skuplja EVGA superclocked 2 koja ima neku iCX tehnologiju hlađenja? Ali je koliko sam čitao po svemu osim po hlađenju lošija.

 ova prva ti je bolja i po hlađenju

bilo je ranije problema jer su u prvoj seriji izostavili thermal pads između hladnjaka i vrm-a, sve novije serije to imaju 

 

pogledaj samo veličinu hladnjaka na ftw - širi je i time automatski ima veću površinu za hlađenje + ima poprilično veće ventilatore

ako se ne varam ima i više heat pipesa

 Hvala puno! Jedini dealbreaker bi samo još mogla bit potrošnja, vidim na internetu da troši 215w :S Ja sam mislio da je standard za sve gtx 1070 da su 150-180. Sve i da ju stavim na 70% i dalje troši 150w struje, što nije najisplativije. :/

 

Picajzla, kolko msi gaming 1070 povuce struje na 100%? Pise tdp isto 150w, al idu 8pin i 6pin u njega, pa jel ipak više možda?

11 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Picajzla, kolko msi gaming 1070 povuce struje na 100%? Pise tdp isto 150w, al idu 8pin i 6pin u njega, pa jel ipak više možda?

 nemam pojma, nemam s čim mjeriti

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Kaže moderator na EVGA-inom forumu da je SC2 definitivno hladniji od FTW verzije. Što se tiče snage, FTW ima dva biosa, "stock" bios na 100% vuče 185w, a oc verzija potegne do 225w (122%).

Izgleda da su im performanse veoma slične, svodi se na to da FTW ima veći power target, dva biosa, 10 (umjesto 5) power phase-a i bolji VRM.

 

Kad se sve zbroji, OC potencijal kaže da je na jednoj i drugoj lutrija jer ovisi o konkretnom primjerku, pa vjerujem da će mi bolje odgovarati SC2 verzija koja bi trebala biti hladnija (a ionako mislim ugurati dvije kartice jednu uz drugu) i manje struje troši.

Ako propuštam nešto bitno vezano uz VRM, 10 power phase-a itd molim nekoga da me usmjeri, sutra bi inače vjerojatno naručio SC2 :)

 

Inače, amazon ima nešto ponuđeno od grafičkih, ne zna se rok isporuke, al su zato cijene nešto niže. U svakom trenutku je moguće otkazati narudžbu i dobiti povrat ako vam se više neda čekati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Kaže moderator na EVGA-inom forumu da je SC2 definitivno hladniji od FTW verzije. 

 

Kad se sve zbroji, OC potencijal kaže da je na jednoj i drugoj lutrija jer ovisi o konkretnom primjerku

 moguće, pogotovo jer je ftw u startu dobrano ocana

točno, samo je pitanje koliko će sc2 biti hladnija i hoćeli uopće kad je naguraš na klokove koje ima ftw

 

ftw je uvijek bila za klasu iznad sc po komponentama i hlađenju

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Imam Evga 1070 SC i mogu reći da je hladna, Pogotovo nakon što sam sam stavio termalne padove koje su tvornički bili izostavljeni greškom.

U igrama stoji zakucana na 2000 mhz i jedino mi je proc usko grlo, za sada.

 

U benchmark testovima je išla i preko 2000, a temperatura na 70 % ventova nije prelazila 65*.Čak i ne smeta zvuk ventova, a pc mi je metar od glave.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 12:58 (goodie).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Našao sam čovjeka na redditu koji ima više komada SC2 za mining, uspio ih je clockat +150, +1000, pa sam mu poslao upit kakve su mu temperature i kako je zadovoljan. Ako odgovori, prenesem.

 

Hvala picajzla i goodie :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 13:00 (daniel2809).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
70% vent,LOL
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
volegradele kaže...
70% vent,LOL

To samo po sebi nista ne govori, inno3d ichill modeli su necujni na 70%...

12 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Potvrđujem....Čak i na više....

 

Jedino što baš i nema nekih ekstremnih pomaka u hlađenju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
volegradele kaže...
70% vent,LOL

To samo po sebi nista ne govori, inno3d ichill modeli su necujni na 70%...

 

DarthMarkus kaže...

Potvrđujem....Čak i na više....

 

Jedino što baš i nema nekih ekstremnih pomaka u hlađenju.

 Necujni su na 100% kad su na 1500rpm... ja kad sam svoju zatvorio u kuciste, nema sanse cuti bila ona na 1000 ili 1500rpm

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
volegradele kaže...
70% vent,LOL

To samo po sebi nista ne govori, inno3d ichill modeli su necujni na 70%...

 

DarthMarkus kaže...

Potvrđujem....Čak i na više....

 

Jedino što baš i nema nekih ekstremnih pomaka u hlađenju.

 Ne znam nisam se nikad susreo sa grafikom koja je necujna na 70% to ili nije istina ili se ventilatori ne vrte puno vise od npr 40%,uglavnom ja do sad nisam imao grafiku koje je imala potrebu   vise od 50%,osim priliko benchanja gdje bih je rokao na 100%

AUDIOFIL
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa i je u benchmarku, ali nije konstantnih 70 posto. Čuju se ali nije nepodnošljivo.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
goodie kaže...

Pa i je u benchmarku, ali nije konstantnih 70 posto. Čuju se ali nije nepodnošljivo.

 

 Ja sam mislio da je lozis na 70% non-stop,pa naravno da se cuje,ali eto ima i onih koje je i na 100% ne cuju,ima bit da sam ja sismis!

AUDIOFIL
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
volegradele kaže...
ansha kaže...
volegradele kaže...
70% vent,LOL

To samo po sebi nista ne govori, inno3d ichill modeli su necujni na 70%...

 

DarthMarkus kaže...

Potvrđujem....Čak i na više....

 

Jedino što baš i nema nekih ekstremnih pomaka u hlađenju.

 Ne znam nisam se nikad susreo sa grafikom koja je necujna na 70% to ili nije istina ili se ventilatori ne vrte puno vise od npr 40%,uglavnom ja do sad nisam imao grafiku koje je imala potrebu   vise od 50%,osim priliko benchanja gdje bih je rokao na 100%

 Ovisi koliko si osjetljiv. Meni je to skoro nečujno, ali su mi i temp bile govno na 1080tki. Kako vele kolege, na 1070-ki je to puno bolje.

 

IChill ima tu neko zero noise praksu koja meni osobno ide na pipu. Nit maksimlne tišine, nit maksimum hlađenja.

 

Mojih 12 lipa.

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Čim krenu glasnine o 2080Ti ili 1180Ti (kako ce se vec zvat) prodajem svoju 1080Ti,kolki pomak bi mogli ocekivati oko 40% ko izmedu 980ti i 1080Ti?

S obzirom na kriptomaniju 40% jača kartica bi mogla biti i 100% skuplja od tadašnje vrijednosti iste...

  2080ti neće još neko vrijeme u dućane. A nove 2080ke budu imale msrp i ako netko želi uzet, najbolje uzet čim stignu u dućane i ne gledat cijenu, jer će nakon što se prvi batchevi pokupuju, svaki sljedeći bude x% skuplji jer će potražnja bit i dalje brutalna. Ovo se ne znam kad dogodilo - da je takva oskudica primjeraka na consumer high end grafama koje koštaju soma eura...

ZGamer kaže...

...znam da je već off ali možda sam ja nešto krivo pokopčal,još shvaćam casual rudara sa gaming mašinama koji tatrane malo kopucka ... ali bubat lovu u rigove i kopat umjesto jednostavno bubnut lovu u rude?!

Pa gledaj, nije baš isto uložit u kripto i rudarit. Kad ulažeš u kripto, potpuno ovisiš o kretanju cijene, dok ulaganje u rudarenje ti uvijek ostavlja dio uloga (opremu) koju možeš prodat. Nikako se ne mogu usporedit. Recimo, uložit 20k kn u rudarenje, ulog možeš vratit kroz pola godine +/- mjesec dva, a ostaje ti oprema koju možeš prodat. Sigurnija opcija nego uložit 20k u neku kripto i čekat skakanje... Potencijalni profit potonjeg je brži i veći, ali i rizičnije dosta. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

Pa gledaj, nije baš isto uložit u kripto i rudarit. Kad ulažeš u kripto, potpuno ovisiš o kretanju cijene, dok ulaganje u rudarenje ti uvijek ostavlja dio uloga (opremu) koju možeš prodat. Nikako se ne mogu usporedit. Recimo, uložit 20k kn u rudarenje, ulog možeš vratit kroz pola godine +/- mjesec dva, a ostaje ti oprema koju možeš prodat. Sigurnija opcija nego uložit 20k u neku kripto i čekat skakanje... Potencijalni profit potonjeg je brži i veći, ali i rizičnije dosta. 

 ...opet idemo u off ali mislim da je baš to dvoje vrlo usko povezano--kruiptovaluta sa količinom i kretnjom aktivnosti oko iste koja joj i diže i spušta cijenu i samim time i diktira vrijeme i količinu zarade/rudarenjem...sigurno da možda nije pametno 20k uložit u virtualnu valutu ali kojim tempom se to sve izmijenjuje čekat pola godine da isplatiš uloženi hardwer mi se ne čini toliko sigurnijom opcijom kad za 20% tog uloga prevališ tu zaradu za mjesec dana...my 2 cents

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

Pa gledaj, nije baš isto uložit u kripto i rudarit. Kad ulažeš u kripto, potpuno ovisiš o kretanju cijene, dok ulaganje u rudarenje ti uvijek ostavlja dio uloga (opremu) koju možeš prodat. Nikako se ne mogu usporedit. Recimo, uložit 20k kn u rudarenje, ulog možeš vratit kroz pola godine +/- mjesec dva, a ostaje ti oprema koju možeš prodat. Sigurnija opcija nego uložit 20k u neku kripto i čekat skakanje... Potencijalni profit potonjeg je brži i veći, ali i rizičnije dosta. 

Ali moraš uzet u obzir izlazak novog HW-a i da čim nešto kupiš automatski gubiš na cijeni čim izađe iz trgovine. 

 

Vrlo složena računica IMHO. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže... 

 ...opet idemo u off ali mislim da je baš to dvoje vrlo usko povezano--kruiptovaluta sa količinom i kretnjom aktivnosti oko iste koja joj i diže i spušta cijenu i samim time i diktira vrijeme i količinu zarade/rudarenjem...sigurno da možda nije pametno 20k uložit u virtualnu valutu ali kojim tempom se to sve izmijenjuje čekat pola godine da isplatiš uloženi hardwer mi se ne čini toliko sigurnijom opcijom kad za 20% tog uloga prevališ tu zaradu za mjesec dana...my 2 cents

Čuj, rudarenjem ćeš uvijek imat nekakav profit. Zapravo dokle god ti je profit > potrošnje struje, to je zarada, a sada je zarada oko 8x veća od potrošnje, čak i sa ovim padom cijena. Ulaganjem u coinove ti ostaje samo kretanje cijena i ne može bit "sigurnija opcija". Jednostavnije je uložit odma nego slagat mašine i imat to pod kontrolom (iako nije ni to neki posao al ajd), ali rizik je veći i teško da možeš reć da je to "sigurna" opcija. Rudarenjem rudariš coinove (zarada) plus imaš opremu u koju si uložio koju opet možeš prodat. Ako k tome izrudarene coine holdaš, dolaziš na sličnu poziciju kao da si uložio u coin iz početka i onda, poput potonjeg, imaš opciju tržit dalje/mijenjat/holdat... Veća je zajebancija, al mirnija glava.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice