GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
eywa33 kaže...

Pa gledaj, nije baš isto uložit u kripto i rudarit. Kad ulažeš u kripto, potpuno ovisiš o kretanju cijene, dok ulaganje u rudarenje ti uvijek ostavlja dio uloga (opremu) koju možeš prodat. Nikako se ne mogu usporedit. Recimo, uložit 20k kn u rudarenje, ulog možeš vratit kroz pola godine +/- mjesec dva, a ostaje ti oprema koju možeš prodat. Sigurnija opcija nego uložit 20k u neku kripto i čekat skakanje... Potencijalni profit potonjeg je brži i veći, ali i rizičnije dosta. 

 ...opet idemo u off ali mislim da je baš to dvoje vrlo usko povezano--kruiptovaluta sa količinom i kretnjom aktivnosti oko iste koja joj i diže i spušta cijenu i samim time i diktira vrijeme i količinu zarade/rudarenjem...sigurno da možda nije pametno 20k uložit u virtualnu valutu ali kojim tempom se to sve izmijenjuje čekat pola godine da isplatiš uloženi hardwer mi se ne čini toliko sigurnijom opcijom kad za 20% tog uloga prevališ tu zaradu za mjesec dana...my 2 cents

 Sve 5 ali evo ja sam prije 3 dana ulozio 2000kn u karticu cisto za rudarenje. U ta tri dana kartica je zaradila 9-10$ a da sam ulozio tih 2000 u neku rudu, danas bi imao 1700kn...sutra mozda 1500, a mozda se vrati na 2000, meni je malo sigurnija ova moja opcija, i da rikne sutra kripto bar pola uloga mogu vratiti instant da stavim karticu na njusku za 1000kn a ovih 2000 u rudi bi mogao zaboraviti...

Moja 3 šilinga 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
eywa33 kaže...

Pa gledaj, nije baš isto uložit u kripto i rudarit. Kad ulažeš u kripto, potpuno ovisiš o kretanju cijene, dok ulaganje u rudarenje ti uvijek ostavlja dio uloga (opremu) koju možeš prodat. Nikako se ne mogu usporedit. Recimo, uložit 20k kn u rudarenje, ulog možeš vratit kroz pola godine +/- mjesec dva, a ostaje ti oprema koju možeš prodat. Sigurnija opcija nego uložit 20k u neku kripto i čekat skakanje... Potencijalni profit potonjeg je brži i veći, ali i rizičnije dosta. 

 ...opet idemo u off ali mislim da je baš to dvoje vrlo usko povezano--kruiptovaluta sa količinom i kretnjom aktivnosti oko iste koja joj i diže i spušta cijenu i samim time i diktira vrijeme i količinu zarade/rudarenjem...sigurno da možda nije pametno 20k uložit u virtualnu valutu ali kojim tempom se to sve izmijenjuje čekat pola godine da isplatiš uloženi hardwer mi se ne čini toliko sigurnijom opcijom kad za 20% tog uloga prevališ tu zaradu za mjesec dana...my 2 cents

 nebitn je vremenski rok u toj usporedbi, bitan je rizik

isto tako kako možeš u mjesec dana zaraditi više kupnjom kriptovaluta, jednako tako možeš i izgubiti

 

problem je u tome što nitko sa sigurnošću nemere reći hoće li sve otić kvragu i kada, možda će puknut sutra, možda niti za 5 godina, a možda će sve lagano padati idućih 2 godine - gdje si u toj situaciji sa isključivom kupnjom?

majnanjem možeš isplatiti ulog za 5-6 mjeseci, ako se sve sruši, opet možeš prodati grafe - iako je i tu pitanje za koliko ako ih svi odjednom počnu prodavati

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

Ali moraš uzet u obzir izlazak novog HW-a i da čim nešto kupiš automatski gubiš na cijeni čim izađe iz trgovine. 

 

Vrlo složena računica IMHO. 

 Imaš pravo, nije jednostavna računica. Ali kad pogledaš, oni koji su početkom izlaska pascala i rx470/570 uzeli palete tih grafa... ti su izrudarili do sada bogatstvo. Valja imat dobar timing. Ja sam kontao uletit sada i uložit neku svotu ali budem sačekao nvidijinu novu seriju. Imam neki osjećaj da štimaju sve kako bi imali bolje performanse u rudarenju. Ponavljam, rudarenje je uzrok ovoj situaciji na tržištu koja je neviđena... sve high end grafe su pokupovane, prozivodnja pascala je vjerojatno srezana debelo radi pripreme i štancanja novih čipova koji će opet ić ko vruće kifle. Ja sam jedva jedvice uspio dobit hx1200i tamo u 10.mjesecu. Pratim na nabavi situaciju sa napajanjima od 1000/1200w gold/plat... jbte led nema ih. Nula bodova. Govorim, ovo je situacija bez presedana.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 Sve 5 ali evo ja sam prije 3 dana ulozio 2000kn u karticu cisto za rudarenje. U ta tri dana kartica je zaradila 9-10$ a da sam ulozio tih 2000 u neku rudu, danas bi imao 1700kn...sutra mozda 1500, a mozda se vrati na 2000, meni je malo sigurnija ova moja opcija, i da rikne sutra kripto bar pola uloga mogu vratiti instant da stavim karticu na njusku za 1000kn a ovih 2000 u rudi bi mogao zaboraviti...

Moja 3 šilinga 

 rade da si dao netkome tih 2000kn kao placu mislim da bi ti zaradio barem 5x vise... lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 21:45 (Stjepanj).
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
lav1000 kaže...

 Sve 5 ali evo ja sam prije 3 dana ulozio 2000kn u karticu cisto za rudarenje. U ta tri dana kartica je zaradila 9-10$ a da sam ulozio tih 2000 u neku rudu, danas bi imao 1700kn...sutra mozda 1500, a mozda se vrati na 2000, meni je malo sigurnija ova moja opcija, i da rikne sutra kripto bar pola uloga mogu vratiti instant da stavim karticu na njusku za 1000kn a ovih 2000 u rudi bi mogao zaboraviti...

Moja 3 šilinga 

 rade da si dao netkome tih 2000kn kao placu mislim da bi ti zaradio barem 5x vise... lp

 a je jako su produktivne djelatnosti gdje ekipa radi za 2000... više bi boca skupio u tri dana nego što ova izrudari 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

...ali budem sačekao nvidijinu novu seriju. Imam neki osjećaj da štimaju sve kako bi imali bolje performanse u rudarenju

 tako sam i ja razmišljao, no s druge strane ako mi ova 1070 do izlaska volte zaradi i pola od cijene koliko je koštala, pa još soma kuna dobijem za 1050ti koju sam zamijenio, ispada da sam za soma kuna dobio vrhunsku grafu koja će mi za gejmanje s trenutnom konfom i monitorom biti dobra još najmanje koliko traje garancija

ako se isplativost zadrži na sadašnjoj, isplatit ću je možda u potpunosti dok stigne volta

 

nema se tu što čekati - ako misliš majnati, trebalo je početi još jučer

9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...
ZGamer kaže...

 Sve 5 ali evo ja sam prije 3 dana ulozio 2000kn u karticu cisto za rudarenje. U ta tri dana kartica je zaradila 9-10$ a da sam ulozio tih 2000 u neku rudu, danas bi imao 1700kn...sutra mozda 1500, a mozda se vrati na 2000, meni je malo sigurnija ova moja opcija, i da rikne sutra kripto bar pola uloga mogu vratiti instant da stavim karticu na njusku za 1000kn a ovih 2000 u rudi bi mogao zaboraviti...

Moja 3 šilinga 

 ...sve 5 ja se  ovdje ne referiram na casual rudare  nama je ovo win-win situacija dok god pokriješ izgubljenu vrijednost kartice do izlaska nove serije...bdw da si uložio 2k na Miočića danas bi imao 4...

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

nema se tu što čekati - ako misliš majnati, trebalo je početi još jučer

 Ne brini, majnam ja sa svojom pod vodom. Ali ja kontam uložit nešto više. A zbog toga neću sad ići u to jer samo što nije izašla nova serija. Kontam da će 2080ke imat 1080ti performanse sa osjetno manjom potrošnjom, a to se isplati sačekat. No rekao sam već ko što veliš, trebalo je uletit još jučer. Sad je škakljivo, em zbog turbulencija sa cijenama, em zbog teškog price gauginga na grafama... Jbte led ja sam platio grafu soma kuna jeftinije prije 8 mjeseci, nego što sad košta...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
picajzla0707 kaže...

nema se tu što čekati - ako misliš majnati, trebalo je početi još jučer

 Ne brini, majnam ja sa svojom pod vodom. Ali ja kontam uložit nešto više. A zbog toga neću sad ići u to jer samo što nije izašla nova serija. Kontam da će 2080ke imat 1080ti performanse sa osjetno manjom potrošnjom, a to se isplati sačekat. No rekao sam već ko što veliš, trebalo je uletit još jučer. Sad je škakljivo, em zbog turbulencija sa cijenama, em zbog teškog price gauginga na grafama... Jbte led ja sam platio grafu soma kuna jeftinije prije 8 mjeseci, nego što sad košta...

 Ja cekam 2080ti, ako bude na proljece 2019 taman... uzet dvi foundersice staviti pod vuka, 4k 144hz monitor i deri misko.

Steta mi karticu od 900 eura + 200 eura hladjenja mijenjati ako ovi slabiji modeli budu slicnih performansi radi 100w manje potrosnje

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 Ja cekam 2080ti, ako bude na proljece 2019 taman... uzet dvi foundersice staviti pod vuka, 4k 144hz monitor i deri misko.

Steta mi karticu od 900 eura + 200 eura hladjenja mijenjati ako ovi slabiji modeli budu slicnih performansi radi 100w manje potrosnje

 Ma 2080ka ide u majnanje. Ovisno ako bude imala i koliko veće performanse od 1080ti... Ne znam, ne čini se da bi mogli napravit nešto previše u pogledu performansi, al potrošnja sigurno bude išla dolje. Idealno za majnu :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
lav1000 kaže...

 Ja cekam 2080ti, ako bude na proljece 2019 taman... uzet dvi foundersice staviti pod vuka, 4k 144hz monitor i deri misko.

Steta mi karticu od 900 eura + 200 eura hladjenja mijenjati ako ovi slabiji modeli budu slicnih performansi radi 100w manje potrosnje

 Ma 2080ka ide u majnanje. Ovisno ako bude imala i koliko veće performanse od 1080ti... Ne znam, ne čini se da bi mogli napravit nešto previše u pogledu performansi, al potrošnja sigurno bude išla dolje. Idealno za majnu :)

 1080ti ne diram prije Božića sigurno, a ako bude ok cijena možda zamjenim 1060 sa voltom 2080, da smanjim tlak unutar kućišta 

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

"ok cijene" mislim da još neko vrijeme nećemo gledati.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Mislim da nam ove cijene moraju postat "ok". Jer nece past, 2014. je bila ista stvar, btc. je rastao, Radeonke su bile nedobavljive i prljavo skupe. Onda je pao naglo, no nije bilo altcoinova koliko danas. Danas taman i da propadne bitcoin/ethereum ima toliko drugih valuta da ce uvijek neka biti na tronu i profitabilna. Naravno ako bitcoin padne povuci ce sa sobom i cijene ostalih coinova, no to nemora bit kraj.

Vjerujem da zbog te situacije iz 2014. Nvidia/AMD ne žele proizvoditi više kartica nego što su planirali, jer u slucaju da sve propadne te kartice ce im bit ogroman trošak - a nikog nece zanimati + nitko normalan nebi kupio novu jer bi oglasnici bili preplavljeni karticama. Ali mislim da se tako veliki pad u cijeni više nece dogoditi (cak i ako se dogodi rast ce sutra)

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 14:27 (D3lBoy).
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Misliš da se nova serija neće prodavat ako izbace previše "stare"? Nope. Sve će ići ko vruće kifle. Ove količine su planktoni, a kitova ima masu, i gadno su gladni.

 

ps. ako sve propadne, uvijek ostaje nvidijin i amdov r&d koji rezultira boljom, jačom, efikasnijom karticom... a to se traži, uvijek se tražilo. Uostalom, "ako sve propadne" nije baš izgledni "ako". Sam veliš da je coinova miljon. Nešto će uvijek bit profitbilno.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 14:38 (eywa33).
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ne mislim na novu seriju nego na vecu proizvodnju opcenito. Trenutno je potražnja tolika da proizvodu duplo više kartica prodali bi, ali šta ako sve propadne i ostanu sa toliko proizvedenih kartica koje nitko nece. To njih muci, da imaju neki dokaz da ce kriptovalute bit buducnost onda bi bilo kartica na svakom uglu.

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Ne mislim na novu seriju nego na vecu proizvodnju opcenito. Trenutno je potražnja tolika da proizvodu duplo više kartica prodali bi, ali šta ako sve propadne i ostanu sa toliko proizvedenih kartica koje nitko nece. To njih muci, da imaju neki dokaz da ce kriptovalute bit buducnost onda bi bilo kartica na svakom uglu.

 Misliš? Pa ne bih rekao da je tako jednostavno štancat toliki broj čipova, naročito onih većih komada silicija koji su danas jako traženi. Zato i jesu msrp cijene visoke - skupo ih je proizvest. Kontaj da gigant kao nvidia ima brutalno skup R&D koji iz generacije u generaciju daje ogromne skokove u performansama, a to će se uvijek tražit, i koji traže će bit spremni platit.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da zašto ne? Uložili bi oni para u proizvodnju kad im se toliko para vraca po samo jednoj 1080ti, ako ekipa kupuje Vegu 64, 1080ti i Vegu frontier za majanje koja košta ko suvo zlato, ocito majnerima nije bitna cijena vec dostupnost.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 14:46 (D3lBoy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Delboy je u pravu. Mogu oni jos stancat pa cak i duplo ak treba. A dizanje cijena ne dolazi od njih, pa cak ne nuzno ni od asusa, gige itd itd. Cijene su vecinom digli prodavaci jer je potraznja ogromna, a robe nema jer nvidia i amd stancaju ko da majning malte ne ne postoji jer su se vec jednom opekli. Zamisli da oni nastancaju hrpe i taj balon od majninga pukne. Sleperi kartica za smece jer bi i svi oglasnici bili puni rabljenih..

Imaju oni svoje ekonomiste koji su placeni da to racunaju i ocito je jos rizik prevelik..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Uvjeren sam da je ili potpuno ili velikim dijelom stala proizvodnja ove serije jer se valja bacit na voltu. Već su se bacili. Pitanje je koliko je jednostavno tsmc-u ili global foundry-u šaltat između različitih procesa... sumnjam da je

ko mijenjanje tepsije pekaru :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sale_ds kaže...
Delboy je u pravu. Mogu oni jos stancat pa cak i duplo ak treba. A dizanje cijena ne dolazi od njih, pa cak ne nuzno ni od asusa, gige itd itd. Cijene su vecinom digli prodavaci jer je potraznja ogromna, a robe nema jer nvidia i amd stancaju ko da majning malte ne ne postoji jer su se vec jednom opekli. Zamisli da oni nastancaju hrpe i taj balon od majninga pukne. Sleperi kartica za smece jer bi i svi oglasnici bili puni rabljenih..

Imaju oni svoje ekonomiste koji su placeni da to racunaju i ocito je jos rizik prevelik..

 Argument je nikakav. Šta bi bilo da su naštancali milijardu 780ti kartica? Nitko ne bi kupio pascala ili maxwella? pliz...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nije poanta o kupovini nove generacije, vec o proizvodnji trenutne. Nvidia je bila 0 za mining sve do Pascala, 290X je bio vrh po snazi majnanja i dan danas, preko 4 godine poslje se prodaju ko kifle po oglasnicima, bez obzira što postoji puno štedljiviji 480/580. Vjerujem da bi se još prodavali da ih mogu prodavati u trgovinama.

Nvidia ima Voltu spremnu vjerojatno vec duže vrijeme, ali nema smisla žuriti kad ih AMD ne sustiže, a Pascal se prodaje abnormalno.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ne, nego da su nastancali milju 780ti kartica i majning balon pukne, kome bi prodali tu milju kartica?! Jos bi cijena isla i dole zato kaj imaju pun k kartica koje nemaju kome prodat..

Di si se bas uhvatio 780ti lol
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Više je tu faktora od oglasnika... Prodaju se i 290 još? Zbog toga pati prodaja Polarisa ili vege? lol. sve i da nema mining crazea išli bi oni svejedno, ne ovako brzo. ako išli bi. 

 

pričate kao da nove generacije izlaze 30% sporije od prošle... i kakve veze ima prodaja jedne generacije molim te glavaš? ako propadnu kripto, ovi prodali tone čipova i sad ih pun oglas... kako to točno šteti proizvođaču? on je prodao, zaboli njega đon što ih je pun oglas. veća motivacija za izbaciti bolju seriju.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ne kuzis poantu.

Ajmo rec da ti proizvodis kekse i ide ti super. Tolko super da je potraznja duplo od onoga sta trenutno proizvodis i ti odlucis proizvesti duplo. I sta se desi, potraznja padne, a ti imas duplo keksa na lageru nego inace. Ko tu pusi? Ti pusis jer imas kekse koji se ne prodaju odnosno potraznja nije vise tolika.

Mogu oni to napravit samo kaj im je rizik prevelik da bi stancali toliki lager. Situacija im je previse rizicna. Da nije mislis da oni fakat nebi nastancali.. pa pogle kak se prodaje.

No oni su i s ovim zadovoljni jer im je zbog majnera ionako porasla prodaja pun k. A sad da idu zadovoljit kompletnu potraznju i proizvest hrpu cipova 2 godine starih im se bas i ne isplati..
I to nema apsolutno nikakve veze s novom serijom koja dolazi ali ako bas zelis mozemo i zo u kekse pretvorit.

Proizvodis kekse i prodaju se ko ludi, nastancas lager i proizvodes nove kekse koji su jos bolji od prvih. Koji ce se prodavat?!

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
6 0 hvala 3
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

moze razlika bolja losa izmedu 

1060 3gb i Inno3D iChiLL GeForce GTX 780 HerculeZ X3

znaci igre,potrosnja struje,hladenje,itd i naravno vrijednost

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

1060 bolji po svemu (osim možda hlađenju, ali i manje vuce struje, manje bi se grijao) + noviji

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

1060 bolji po svemu (osim možda hlađenju, ali i manje vuce struje, manje bi se grijao) + noviji

 a koja ke razlika u grafici (mislim koliko je ova slabija)

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

gtx 780 je slabija nekih 20%

 

EDIT:

 

Eto i video

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 0:28 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dodao sam jučer drugu grafičku u kompjutor, pa sad imam GTX 1070 i GTX 1060 6gb, obje Asus dual.

Sad me zanima, kako mogu odabrat koju hoću koristiti u igrama? U mineru znam podesit da jedna radi, al me zanima kako onu drugu odabrat za igru? Neke igraju imaju u postavkama odabir grafičke kao F1 2017, a s druge strane kod BF4 to uopće ne vidim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
daniel2809 kaže...

Dodao sam jučer drugu grafičku u kompjutor, pa sad imam GTX 1070 i GTX 1060 6gb, obje Asus dual.

Sad me zanima, kako mogu odabrat koju hoću koristiti u igrama? U mineru znam podesit da jedna radi, al me zanima kako onu drugu odabrat za igru? Neke igraju imaju u postavkama odabir grafičke kao F1 2017, a s druge strane kod BF4 to uopće ne vidim.

 spojiš s monitorom onu koju s kojom želiš igrati 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice