GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

jesam, sve drugo je instalirano
koristio sam driverpack solution
u pitanju je ryzen 5 1600...

 Driverpack solution ponekad zna instalirat stariju verziju programa i onda kada hoćeš napraviti update jednostavno ne da. Pa je potrebno deinstalirati drivere te ručno ih skinuti ili pustiti windowse da to odrade.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

gigabyte gtx 1060 g1 gaming 3gb
sklopio sam konfu i ne želi mi instalirati drivere.
skinuo sam s njihove stranice i baca mi gresku da ti driveri nisu za taj OS
koristim win 10 pro x64
i za taj sam skinuo 
probao sam i preko geforce experience ali mi tamo baca da se instalacija ne može nastaviti..
što dalje? probam win promjeniti?

Pusti da se Windows update-a do kraja, tj. mislim da moraš barem verziju 1511 (nemoj me držat za riječ). I ja sam imao isti problem, kad se su ažurirali Winsi sve je išlo bez problema.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Promster kaže...

Pusti da se Windows update-a do kraja, tj. mislim da moraš barem verziju 1511 (nemoj me držat za riječ). I ja sam imao isti problem, kad se su ažurirali Winsi sve je išlo bez problema.

 

Pascal arhitektura je podržana tek od 1607.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 20:05 (NiramX).
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...
Promster kaže...

Pusti da se Windows update-a do kraja, tj. mislim da moraš barem verziju 1511 (nemoj me držat za riječ). I ja sam imao isti problem, kad se su ažurirali Winsi sve je išlo bez problema.

 

Pascal arhitektura je podržana tek od 1607.

Rekao sam da me ne držite za riječ

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

od kako sam pokusavao to rijesiti s driverima, par puta mi se zamrznuo os

I morao sam restart napraviti...

To bi bilo do windwsa ili hardvera?

Jer vec 15 min update stoji i ne želi početi skidati.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da vas pitam jel ovo puno uvijanja karte tj pada zadnji kraj i jel se može pogoršat a na ploci je pojacan pcie s metalom

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
augi80 kaže...

Da vas pitam jel ovo puno uvijanja karte tj pada zadnji kraj i jel se može pogoršat a na ploci je pojacan pcie s metalom

 Kod tebe je bas previse. Ali da se rijesiti uz pomoc malih trikova tipa ovog na klipu:

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stavio sam vertikalni nosac od ovog lima poviše napajanja do ispod pinova di ide napajanje na grafu sad je ravna... a da sam ostavio nako jel bi se grafa ili ploca iskrivile

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dosadan si vise sa tim pitanjem, vec su ti ljudi sve odg... nece nista biti to je tako normlano, ako te toliko jeb... onda stavi onaj limic i to je to

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
augi80 kaže...

Da vas pitam jel ovo puno uvijanja karte tj pada zadnji kraj i jel se može pogoršat a na ploci je pojacan pcie s metalom

 najbolje riješenje ti je o kojem sam i ja razmisljao da imas kuciste gdje mozes grafu staviti vertikalno.

Ovo nije skupo : http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002942

 

jedino što moraš sam kupiti je taj extender kabel. Dakle x16 riser cable

 

vidim da imaš cm kuciste a oni imaju nesto ovak : http://eu.coolermaster.com/en/case/case-accessories/vertical-graphics-card-holder-kit/

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 13:49 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vertical mount nije bas neka sreca radi drasticno losijih temperatura.

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Vertical mount nije bas neka sreca radi drasticno losijih temperatura.

Mislim da generaliziraš.

Ovisi od izvedbi gpu-a tj gdje ispuhuje zrak u kojem smjeru itd...

 

Također koje su to drastično veće temperature?

 

 Evo ovaj video lik veli Ne..

 

 

onda dolazim do toga da baš i nema neke razlike a kad sam vidio da mu naprijed upuhuje samo 1 vent skoro sam zaplakao..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 14:02 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Znam da sam gledao par videa i bile su razlike 5-10 stupnjeva, budem potrazio. Uglavnom nitko ne preporucuje vertical mount tj svi odgovaraju od te opcije.

 

Razlog je sto su kod vertikalno postavljene kartice njeni ventilatori kod gotovo svih kucistia jako blizu bocne stranice i tu se stvara restrikcija kod usisa zraka. Kuciste na kojem je to dobro rijeseno i gdje je vertical mount dobro implementiran je novi Lian Li 011 Dynamic kod kojeg se kartica moze montirati na pristojnoj udaljenosti od bocne stranice kao sto se vidi na 0:44 

.

 

Na njemu su temp cak i nesto bolje kod vertical mounta klik.

16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ova GB 1080ti OC se grije dobrano na 4k, temp.dolazi blizu 78-79c, (70% fan speed) s tim da sam moral stranicu od kućišta maknut, pošto cijelo kućište zagrije, mada i u sobi je dost toplo, oko 25c..

 

Stvarno su trebali stavit bolji cooler na tu grafu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zvonac kaže...

Ova GB 1080ti OC se grije dobrano na 4k, temp.dolazi blizu 78-79c, (70% fan speed) s tim da sam moral stranicu od kućišta maknut, pošto cijelo kućište zagrije, mada i u sobi je dost toplo, oko 25c..

 

Stvarno su trebali stavit bolji cooler na tu grafu...

Sad ulozis 400-500€ i sve fino stavis pod vodu pa imas tisinu i 45°C umjesto 79°C i buku... Skup sport..

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zvonac kaže...

Stvarno su trebali stavit bolji cooler na tu grafu...

Koliko novaca toliko muzike, mogao si tražiti EVGA FTW iCX, Gigabyte Aorus, ASUS STRIX model, a ne osnovni model,

sl. hladnjak ima moja GTX 1070 G1 Gaming i mislim da je taj hladnjak taman za tu karticu.

ps. možda imaš i loše sređen protok zraka kroz kućište pa imaš problema sa temp. jer ako sada imaš te temp., 

gdje bude to došlo po ljeti tek.

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...

Koliko novaca toliko muzike, mogao si tražiti EVGA FTW iCX, Gigabyte Aorus, ASUS STRIX model, a ne osnovni model,

sl. hladnjak ima moja GTX 1070 G1 Gaming i mislim da je taj hladnjak taman za tu karticu.

ps. možda imaš i loše sređen protok zraka kroz kućište pa imaš problema sa temp. jer ako sada imaš te temp., 

gdje bude to došlo po ljeti tek.

 Ima da, samo kaj su i skuplje te grafe, ajd na FHD gejmanje je još ok temp. al dok se stavi na 4k, onda raste temp.. Mada je s tom grafom grijeh igrat na FHD

Imam 180mm SS vent dolje, na procu imam 1x140 i 1x120 vent (Noctua NH-D14) i gore na stropu Noctua vent 120mm..

 

Pa i sad su praktički ljetne temperature, a i u sobi mi je dost toplo..

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zvonac kaže...
Valentin17 kaže...

Koliko novaca toliko muzike, mogao si tražiti EVGA FTW iCX, Gigabyte Aorus, ASUS STRIX model, a ne osnovni model,

sl. hladnjak ima moja GTX 1070 G1 Gaming i mislim da je taj hladnjak taman za tu karticu.

ps. možda imaš i loše sređen protok zraka kroz kućište pa imaš problema sa temp. jer ako sada imaš te temp., 

gdje bude to došlo po ljeti tek.

 Ima da, samo kaj su i skuplje te grafe, ajd na FHD gejmanje je još ok temp. al dok se stavi na 4k, onda raste temp.. Mada je s tom grafom grijeh igrat na FHD

Imam 180mm SS vent dolje, na procu imam 1x140 i 1x120 vent (Noctua NH-D14) i gore na stropu Noctua vent 120mm..

 

Pa i sad su praktički ljetne temperature, a i u sobi mi je dost toplo..

 Lijepo smo ti rekli da uzmeš triX od MSI, ali nisi slušao... a rekli smo ti s razlogom kad si pitao, ima nas koji nekog kurca znamo o takvim grafikama 

sad se lijepo kuhajte ti i kartica 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 22:57 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zvonac kaže...
Valentin17 kaže...

Koliko novaca toliko muzike, mogao si tražiti EVGA FTW iCX, Gigabyte Aorus, ASUS STRIX model, a ne osnovni model,

sl. hladnjak ima moja GTX 1070 G1 Gaming i mislim da je taj hladnjak taman za tu karticu.

ps. možda imaš i loše sređen protok zraka kroz kućište pa imaš problema sa temp. jer ako sada imaš te temp., 

gdje bude to došlo po ljeti tek.

 Ima da, samo kaj su i skuplje te grafe, ajd na FHD gejmanje je još ok temp. al dok se stavi na 4k, onda raste temp.. Mada je s tom grafom grijeh igrat na FHD

Imam 180mm SS vent dolje, na procu imam 1x140 i 1x120 vent (Noctua NH-D14) i gore na stropu Noctua vent 120mm..

 

Pa i sad su praktički ljetne temperature, a i u sobi mi je dost toplo..

 pa ako ti temp raste na 4k a na fullhd-u su manje onda si vjerojatno u teskom BN, koji cpu uopce imas.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

 pa ako ti temp raste na 4k a na fullhd-u su manje onda si vjerojatno u teskom BN, koji cpu uopce imas.lp

Uvijek su na 1080p manje temperature. Gpu usage ti moze biti 99% u oba slucaja al gpu vuce vise struje i vise se grije... Testirao u superpositionu, iako je uvijek gpu bio na 99%, na 4k je grafa povremeno tukla u power limit (u prosjeku oko 30-40W vise je vukla) i bila par stupnjeva toplija...

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
zvonac kaže...
Valentin17 kaže...

Koliko novaca toliko muzike, mogao si tražiti EVGA FTW iCX, Gigabyte Aorus, ASUS STRIX model, a ne osnovni model,

sl. hladnjak ima moja GTX 1070 G1 Gaming i mislim da je taj hladnjak taman za tu karticu.

ps. možda imaš i loše sređen protok zraka kroz kućište pa imaš problema sa temp. jer ako sada imaš te temp., 

gdje bude to došlo po ljeti tek.

 Ima da, samo kaj su i skuplje te grafe, ajd na FHD gejmanje je još ok temp. al dok se stavi na 4k, onda raste temp.. Mada je s tom grafom grijeh igrat na FHD

Imam 180mm SS vent dolje, na procu imam 1x140 i 1x120 vent (Noctua NH-D14) i gore na stropu Noctua vent 120mm..

 

Pa i sad su praktički ljetne temperature, a i u sobi mi je dost toplo..

 pa ako ti temp raste na 4k a na fullhd-u su manje onda si vjerojatno u teskom BN, koji cpu uopce imas.lp

Nije BN, i5 8600k, po potrebi ga stavim na 4.8. Definitivno pod 4k gpuu raste temp, a potonji je prakticki zakucan na 99%, dok je na FHD to manje primjetnije, a i manji je gpu usage, pa je i temp.gpua malo manja.

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ne mogu mjenjati osvjetljenje grafe, u pitanju je GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 3G. Probao sam s XTREME ENGINE i AORUS GRAPHICS ENGINE ali ni ni s jednim ne funkcionira. S ovim drugim, Aorus, mogu jedino ventove kontrolirati al RGB ne funkcionira. Neko rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zvonac kaže...

Ova GB 1080ti OC se grije dobrano na 4k, temp.dolazi blizu 78-79c, (70% fan speed) s tim da sam moral stranicu od kućišta maknut, pošto cijelo kućište zagrije, mada i u sobi je dost toplo, oko 25c..

 

Stvarno su trebali stavit bolji cooler na tu grafu...

Bolje prozraci kuciste, pomoci ce pogotovo ljeti da ne otvaras i nakupljas tonu prasine.
Stavis tipa 4 intake 2 out i to je to.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zvonac kaže..

 Meni se cini da mozda kuciste nije neko ili ne pase organizacija protoka zraka. Btw koji case imas?!

 

Nekad je jednostavnija i bolja opcija zamjena kucista boljim, jer ni ventovi od par stotina kn ne rijese stvar uvijek.

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma kakvo kuciste, to je preslab cooler i nista nece pomoc, pa drzao je otvorenu bocnu stranicu sta znaci da je grafa vukla svjez zrak i opet su temperature relativno lose...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 pa ako ti temp raste na 4k a na fullhd-u su manje onda si vjerojatno u teskom BN, koji cpu uopce imas.lp

Uvijek su na 1080p manje temperature. Gpu usage ti moze biti 99% u oba slucaja al gpu vuce vise struje i vise se grije... Testirao u superpositionu, iako je uvijek gpu bio na 99%, na 4k je grafa povremeno tukla u power limit (u prosjeku oko 30-40W vise je vukla) i bila par stupnjeva toplija...

 ma koje vece zagrijavanje na 4k daj molim te, i da ima nekim cudom razlike tu ce ti razliku pojesti 2x manji cpu usage koji se onda i manje grije, evo bas gledao u FC5 fullhd vs 4k, 74°c, 31% fan, gpu 99% nakon 10min, dakle 100% identican rezultat! U tamo nekom benchmarku bi mozda i navukao koji stupanj.

evo ti jos jedan dokaz:

180w+- 4k i 2k...velim BN sto je i priznao.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 20:05 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pozdrav svima. Imam Gigabyte GTX 970 G1 Gaming, a kolega mi nudi Aorus GTX 1060 6GB. Dobijem li jos nesto ako predjem na GTX1060 osim 2GB VRAMa više? Moja GTX 970 je clockana na 1500MHz, clockao bi i GTX1060 naravno. Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Almin94 kaže...

Pozdrav svima. Imam Gigabyte GTX 970 G1 Gaming, a kolega mi nudi Aorus GTX 1060 6GB. Dobijem li jos nesto ako predjem na GTX1060 osim 2GB VRAMa više? Moja GTX 970 je clockana na 1500MHz, clockao bi i GTX1060 naravno. Hvala 

1060 je jača grafa, rang 980-ke i novija je, vjerojatno ima i garanciju... u svakom slučaju jedan za jedan je super ponuda za tebe

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Ne mogu mjenjati osvjetljenje grafe, u pitanju je GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 3G. Probao sam s XTREME ENGINE i AORUS GRAPHICS ENGINE ali ni ni s jednim ne funkcionira. S ovim drugim, Aorus, mogu jedino ventove kontrolirati al RGB ne funkcionira. Neko rješenje?

 provjeri da li imas najnoviju verziju programa i zaobidi extreme engine ustvari obrisi ga jer ne radi nikako aorus bi trebao raditi najnovija verzija je 1.33 ako se ne varam kod mene radi ako neide javi smislit cemo nesto

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ja imam gigabyte aorus z370 ploču pa gigabyte extreme 1060 niti ne vidi za led opcije dok ram corsair vidi.

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice