GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.348.858
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma slazem se da je isplativije sada prodati, cisto ovako nevezano diskutiram za performanse.

 

Stvar je sto ce se na aftermarket modele, prema leakovima, cekati negdje do 8.-9 pa je to mali problem ako sada proda... Iako mozda nije ni to lose, malo po ljeti na zrak ici i tako to. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 15:25 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Ma slazem se da je isplativije sada prodati, cisto ovako nevezano diskutiram za performanse.

a još nekako da je u situaciji poput moje - moja 1070 ima više od dvije i pol godine garancije, a ne na isteku gare kao njegova

njegov monitor je 2560 x 1440 sa 144hz, idealno za što jače kartice - ja definitivno ostajem na 1080p 60hz idućih par godina

ima i dosta jači procesor i za tu rezu može bolje iskoristiti jaču grafu, za razliku od mojeg non k i5 s kojim ionako nemam što gledati jače grafe

 

...itd. itd. itd.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Moj problem je druge prirode, uzmem freesync monitor jer su puno jeftiniji od g-sync monitora i sad sam u situaciji da su AMD kartice zbog majninga i sugavog HBM-a puno skuplje. Cak mi je palo na pamet da idem na neki g-sync monitor i cekam ovu 1160, al bi me cijena opet ispala tu negdje kao i neka Vega pa nema smisla... Mislim da cu jos malo procekati i nadat se da Vega kolko tolko padne cijenom, a racunica ce opet biti katastrofa...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Moj problem je druge prirode, uzmem freesync monitor jer su puno jeftiniji od g-sync monitora i sad sam u situaciji da su AMD kartice zbog majninga i sugavog HBM-a puno skuplje. Cak mi je palo na pamet da idem na neki g-sync monitor i cekam ovu 1160, al bi me cijena opet ispala tu negdje kao i neka Vega pa nema smisla... Mislim da cu jos malo procekati i nadat se da Vega kolko tolko padne cijenom, a racunica ce opet biti katastrofa...

 e, a dok dočekaš te jeftinije vege, one će biti pri kraju garancije, slabije od neke nove grafe u srednjoj klasi, manje efikasne... itd.

 

ne znam, ako imaš dobru grafu sad i dobar procesor, suzdrži se od šoping manije još godinu-dvije

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ma sve je tu jedino kartica fali, a ne da mi se cekat vise...

No dobro, da ne idemo dalje u off.
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

I ja bi se suzdrzao jer je fakat mi nepotrebno na 1080 jace od 1060 ali jbg..htio bi jace..mozda bolje da pricekam 1160 pa da onda frknem svoju..lol..1600 ryzen bi ju mogao gurat

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mariolla79 kaže...

I ja bi se suzdrzao jer je fakat mi nepotrebno na 1080 jace od 1060 ali jbg..htio bi jace..mozda bolje da pricekam 1160 pa da onda frknem svoju..lol..1600 ryzen bi ju mogao gurat

 ti još nisi riješio zamjenu?

btw., meni je žena zabranila mijenjanje za slabiju - kaže jebeš soma i pol kuna 

omililo joj se maksat sve postavke na njenim mmo-ima 

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma nisam..imao sam ponudu..tj jos uvijek imam moja i 850 kn za 1070 wf2 rev 2.0 bez backplatea stara 6 mj ili 1080 armor moja plus 1550

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ima li tko problema sa visokim clockovima u idleu? Nedavno sam to primjetio, nakon mjenjanja drivera se stabiliziralo, no sad opet.

GPU nije OCan, nit ima kakve programe osim afterburnera upaljene, afterburner nije problem jer isti problem nastavlja i sa ugasenim AB. Usage je 0% tako da nema nikakvih pozadinskih radnji, nit su upaljene/ugasene neke power saver opcije, sve stock.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Ima li tko problema sa visokim clockovima u idleu? Nedavno sam to primjetio, nakon mjenjanja drivera se stabiliziralo, no sad opet.

GPU nije OCan, nit ima kakve programe osim afterburnera upaljene, afterburner nije problem jer isti problem nastavlja i sa ugasenim AB. Usage je 0% tako da nema nikakvih pozadinskih radnji, nit su upaljene/ugasene neke power saver opcije, sve stock.

 ne, kod mene u idle uredno stoji 139/405mhz, driveri 391.01

 

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Reinstallo sam drivere i meni je 139/405, ali onda ce opet random jedan dan krenut gore.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Kod mene idle uvijek

 

139/101,3

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

kod mene je ista situacija a idle

memorija je vjerojatno tako jer je +400 na memoriji ??

bo

 

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pošto nisam ništa uspio riješiti, pitam opet!

Dakle, 
u pitanju je GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 3G - ne želi mjenjati boje. Ponekad ih samo vrti u krug a ponekad svijetli samo jedna boja cijelo vrijeme.
Updejtao sam sve živo moguće. 
Verzija drivera: 398.11
Verzija biosa: 86.6.3c.0.7d
Na matičnoj je također sve updejtano.

Probao sam preko više programa: EXTREME ENEGINE, AORUS ENEGINE i OC GURU II 

također sam negdje proćitao da ako u GeForce Experienceu isključim in-game overlay da bi radilo...probao sam i dalje ne radi


Molim Vas pomoć

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Pošto nisam ništa uspio riješiti, pitam opet!

Dakle, 
u pitanju je GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 3G - ne želi mjenjati boje. Ponekad ih samo vrti u krug a ponekad svijetli samo jedna boja cijelo vrijeme.
Updejtao sam sve živo moguće. 
Verzija drivera: 398.11
Verzija biosa: 86.6.3c.0.7d
Na matičnoj je također sve updejtano.

Probao sam preko više programa: EXTREME ENEGINE, AORUS ENEGINE i OC GURU II 

također sam negdje proćitao da ako u GeForce Experienceu isključim in-game overlay da bi radilo...probao sam i dalje ne radi


Molim Vas pomoć

Game breaking 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

?

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma pusti butthurrt trola.

 

Tesko je preporuciti nesto pametno kad si manje vise sve isprobao... Jesi uninstalirao drivere sa DDU? Jedino da ih pokusas tako uninstalirati i maknuti sve zive aplikacije koje si nabrojao, nakon toga ponovno drivere instaliraj pa onda ponovno ovu Aorus aplikaciju sto su ljudi rekli da bi trebala raditi.

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Pošto nisam ništa uspio riješiti, pitam opet!

Dakle, 
u pitanju je GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 3G - ne želi mjenjati boje. Ponekad ih samo vrti u krug a ponekad svijetli samo jedna boja cijelo vrijeme.
Updejtao sam sve živo moguće. 
Verzija drivera: 398.11
Verzija biosa: 86.6.3c.0.7d
Na matičnoj je također sve updejtano.

Probao sam preko više programa: EXTREME ENEGINE, AORUS ENEGINE i OC GURU II 

također sam negdje proćitao da ako u GeForce Experienceu isključim in-game overlay da bi radilo...probao sam i dalje ne radi


Molim Vas pomoć

 mislim da ti je problem u gigabyte sw-u, meni takoder cudno radi.. trebam potraziti da li postoji starija verzija.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Instaliraj Aorus engine 1.24....i Radit ce.. Iz nekog razloga nova verzija neradi...
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

probao sam...ne radi

 

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jesi maknuo software sa ddu, ako nisi moguće da su ostali neki fileovi od stare instalacije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Upravo jesam ali i dalje ne radi..


UPDATE:
probao sam po 2. put na novo staviti drivere i potpuno izrbisao sve od prethodnih programa i zatim stavio verziju Aorus engine 1.24 i na pocetku nije radilo i kasnije za nekih 5 min je počeo mod koji sam ja zadnje stavio i od tada mjenjam i sve radi bez problema
Zahvaljujem svima koju su se potrudili i pomogli 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 18:09 (Iamdanny).
8 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ja mislio da ti grafa ne radi, a tebe hebe jel ti mijenja plavo u crveno? Grafa neće da radi bez duginih boja? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 21:00 (Taraba).
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Taraba kaže...

Ja mislio da ti grafa ne radi, a tebe hebe jel ti mijenja plavo u crveno? Grafa neće da radi bez duginih boja? 

To je dio grafe, mozda je taj model uzeo izmedju ostalog i zbog toga, ili mislis da je ok da je proizvod poluispravan?

8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
mislis da je ok da je proizvod poluispravan?

 Zbog tog nije poluispravan, al ako ti kažeš da je, onda je. Grafa je full ispravna ako i ne mjenja ili sama mjenja random boje.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Taraba kaže...
ansha kaže...
mislis da je ok da je proizvod poluispravan?

 Zbog tog nije poluispravan, al ako ti kažeš da je, onda je. Grafa je full ispravna ako i ne mjenja ili sama mjenja random boje.

Dabogda ti tako rekli kad ti crkne radio u  novom autu, jer, kakve veze radio ima s autom? Auto je ispravno...

6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vidi ovih turbofolkera šta su se uzbudili  Ali da, gledano bez emocija i gađenja, grafa nije ispravna, reklamiraj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 10:39 (Paolo Maldini).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pozdrav ekipa,

 

nakon 10 godina vjernosti ATI/AMD-u odlucio sam konacno preci na stranu zelenog tima jer su crveni postali sramota. Rjesavam se R9 380 i nakon ljeta planiram preci na GTX 1070 (kada cijene malo padnu nakon najave novih GTX-ica). Jedino mi je zao sto se moram odreci Freesynca (monitor na 75 Hz) koji za mene ispunjava dvije funkcije: 1. eliminira screen tearing i 2. sinkronizira frameove (pa se sve u rasponu od 40 do 75 fps-a doima kao da je na uvijek stabilnih 60 fps-a). Zanima me kako vi s GTX-icama rjesavate problem screen tearinga? Da li lockate fps preko nvidia inspectora ili riva tunera? Da li vise koristite vsync ili fast sync ili nijedno? Ja planiram koristiti GTX 1070 na 1080p (znam da je overkill ali je future-proof). Zelim imati smooth gameplay bez stutteringa i screen tearinga na high/ultra. Koliko sam skuzio, kada imas Nvidijinu graficku ideal je da uvijek imas +60 fpsa. Sve ispod toga je tako-tako osim ako nemas gsync monitor koji kosta +3K.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fastsync i v-sync daju najveci input lag, zato fino sa riva tunerom namjestis na 73 lock (uvijek treba 1-2 fpsa ispod da ne bi preletilo preko) i vozi. U vecini igara ces na 1080p imati lock na 73 fps.

Sto se tice cekanja nacekat ces se jer nova generacija aftermarket kartica koje ce ljudi kupovati pa prodavati stare ce doci najvjerovatnije tek 9.-10. mjesec...
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Fast Sync zapravo daje veoma malo inputa laga kada ga usporediš s klasičnim Vsyncom, najmanji od svih vrsta Vsynca, ali nema framerate cap tako da grafička može nepotrebno raditi na 100% u nekim slučajevima.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 23:19 (NiramX).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice