GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stavit cu sutra link sa blurbustersa, stranice specijalizirane za takve stvari, i na grafovima se jasno vidi da je fast sync poslje v-synca najgori po pitanju input laga.
15 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Znaci uz GTX 1070 @1080p idealna kombinacija za singleplayer igre bez screen tearinga i stutteringa bi mi bilo Fast Sync + FPS cap @ 73 FPS (monitor na 75 Hz) ili Fast Sync + FPS cap @ 58 FPS (monitor na 60 Hz). E sad, jedino me zanima da li Fast Sync radi kada imam manje FPS-a od refresh rate monitora. Npr. imam avg. 50 FPS-a, a monitor je na 60 Hz. Da li i onda radi fast sync?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nikakav fast sync, pruci si ovaj jako dobar clanak

https://www.blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/8/

U kratko v-sync i fast sync jedino daju ok input lag kad je fps koji dobivas barem 3 puta veci od rr monitora. Uz to ako ti fps dropa ispod rr monitora sa fast syncom ti se jos dodatno javlja stutter...
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Iako neki od vas tvrde da je grafa ispravna iako ne mogu kontrolirati RGB, ne bih se složio s tim, jer je to jedan od razloga zašto sam uzeo baš taj model, i pošto sam ga platio, očekujem da radi.
Naime, nakon nekoliko dana savršenog rada, RGB osvjetljenje je jednostano prestalo uopće raditi...
Nakon što pokrenem komp, osvjetljenje je onakvo kakvo sam ga prethodno postavio u Aorus Enegineu, ali kad se nakon par sekundi pokrene isti taj program, osvjetljenje se jednostavno ugasi i više ne reagira..
više nisam pametan što raditi, da li je problem do HW ili SW, nemam pojma, da li ju reklamirati ili ima neko riješenje...

I ako ima neko "pametan" koji misli reći da ne vidi problem ovdje jer "grafa radi", molim ga unaprijed da lagano ... u poskocima 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 19:34 (Iamdanny).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Iako neki od vas tvrde da je grafa ispravna iako ne mogu kontrolirati RGB, ne bih se složio s tim, jer je to jedan od razloga zašto sam uzeo baš taj model, i pošto sam ga platio, očekujem da radi.
Naime, nakon nekoliko dana savršenog rada, RGB osvjetljenje je jednostano prestalo uopće raditi...
Nakon što pokrenem komp, osvjetljenje je onakvo kakvo sam ga prethodno postavio u Aorus Enegineu, ali kad se nakon par sekundi pokrene isti taj program, osvjetljenje se jednostavno ugasi i više ne reagira..
više nisam pametan što raditi, da li je problem do HW ili SW, nemam pojma, da li ju reklamirati ili ima neko riješenje...

I ako ima neko "pametan" koji misli reći da ne vidi problem ovdje jer "grafa radi", molim ga unaprijed da lagano ... u poskocima 

 posto sam ne mozes naci problem/rjesenje, nosi grafu na servis pa ces vidjeti sta ce ti oni reci

 

mozda je nesto totalno jednostavno sto u uvome trenutku ti ne pada ma pamet/ne vidis, bilo kako bilo reklamiraj pa vidi sta kazu

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Iako neki od vas tvrde da je grafa ispravna iako ne mogu kontrolirati RGB, ne bih se složio s tim, jer je to jedan od razloga zašto sam uzeo baš taj model, i pošto sam ga platio, očekujem da radi.
Naime, nakon nekoliko dana savršenog rada, RGB osvjetljenje je jednostano prestalo uopće raditi...
Nakon što pokrenem komp, osvjetljenje je onakvo kakvo sam ga prethodno postavio u Aorus Enegineu, ali kad se nakon par sekundi pokrene isti taj program, osvjetljenje se jednostavno ugasi i više ne reagira..
više nisam pametan što raditi, da li je problem do HW ili SW, nemam pojma, da li ju reklamirati ili ima neko riješenje...

I ako ima neko "pametan" koji misli reći da ne vidi problem ovdje jer "grafa radi", molim ga unaprijed da lagano ... u poskocima 

 Zašto ti je toliko bitno kako grafička svijetli ?

 

(Btw, grafička je neispravana ako to ne radi.)

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Glavas_ZG kaže... 

 Zašto ti je toliko bitno kako grafička svijetli ?

 

(Btw, grafička je neispravana ako to ne radi.)

Pravo pitanje je zasto je tebi bitno zasto je mjemu bitno. Ljepo mu je kad svijetli i voli to - jel ti to zadovoljavajuci odgovor?

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže... 

 Zašto ti je toliko bitno kako grafička svijetli ?

 

(Btw, grafička je neispravana ako to ne radi.)

Pravo pitanje je zasto je tebi bitno zasto je mjemu bitno. Ljepo mu je kad svijetli i voli to - jel ti to zadovoljavajuci odgovor?

 Meni je bitno jer sam znatiželjan, pogotovo kad si banalni porivi u pitanju

 

 Ako je tvoj odgovor u njegovo ime točan, onda je zadovoljavajući, _hvala_.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Glavas_ZG kaže...

 Meni je bitno jer sam znatiželjan, pogotovo kad si banalni porivi u pitanju

 

 Ako je tvoj odgovor u njegovo ime točan, onda je zadovoljavajući, _hvala_.

A ti si policija za banalne porive? A sta je uopce lupanje para u hardware za igranje igara nego banalni poriv?

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Glavas_ZG kaže...
ansha kaže...
Glavas_ZG kaže... 

 Zašto ti je toliko bitno kako grafička svijetli ?

 

(Btw, grafička je neispravana ako to ne radi.)

Pravo pitanje je zasto je tebi bitno zasto je mjemu bitno. Ljepo mu je kad svijetli i voli to - jel ti to zadovoljavajuci odgovor?

 Meni je bitno jer sam znatiželjan, pogotovo kad si banalni porivi u pitanju

 

 Ako je tvoj odgovor u njegovo ime točan, onda je zadovoljavajući, _hvala_.

 Evo ja ću ti odgovoriti, ono šta je nekome nebitno, drugima je bitno, netko voli gay boje u kućištu, netko prozor na njemu, a netko samo da je tiho. Netko želi svega po malo, uglavnom o ukusima se ne raspravlja, barem ne na razini osude. 

Festina lente
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nisam pratio detalje priče no vjerojatno imaš (ostatke) par programa koji pokušavaju kontrolirat rgb na grafi nakon što se digne windows i eto ti problema. Pobriši smeće te postavi profil kakav želiš (u jednom programu).

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
_mark0_69 kaže...

Nisam pratio detalje priče no vjerojatno imaš (ostatke) par programa koji pokušavaju kontrolirat rgb na grafi nakon što se digne windows i eto ti problema. Pobriši smeće te postavi profil kakav želiš (u jednom programu).

 pa da, najsigurnija opcija bi bila karticu testirati kod nekog tko nema puno tih RGB čuda, ili najbolje ništa, jer ako njemu lampice kad upali komp zasvijetle, 99.9% je da je sve ispravno, a kasnije kad se digne win i loadaju sva čuda moguće da ima raznoraznih konflikta koji sprečavaju regulaciju RGB na kartici

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 pa da, najsigurnija opcija bi bila karticu testirati kod nekog tko nema puno tih RGB čuda, ili najbolje ništa, jer ako njemu lampice kad upali komp zasvijetle, 99.9% je da je sve ispravno, a kasnije kad se digne win i loadaju sva čuda moguće da ima raznoraznih konflikta koji sprečavaju regulaciju RGB na kartici

 treba samo nabaviti pravu aparaturu 

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Malo iznad u postovima možete vidjeti da sam obrisao sve prethodne programe i drivere i sve živo moguće i onda je radilo...puna dva dana...i sad nekad radi, nekad ne...
Na kompu nema ni jedan drugi program za nikakvo mjenjanje bilo kakvih boja za bilo koji dio hw-a

Bitno mi je da svjetli kako ja želim jer sam dodatno platio kako bi imao tu mogućnosti. Zašto sam želio da ima tu mogućnost je moja stvar, tj. stvar okusa i za to se ne moram nikom opravdavati. 
Ne znam dal je pametno reklamirati i kako da to uopće riješim jer kao što rekoh, nakon što upalim komp, nekad radi normalno, nekad sama mjenja boje, a nekad uopće ne svjetli pa da ovi na servisu ne misle da umišljam pa da mi ne lupe još da moram platiti sat dijagnostike....

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Malo iznad u postovima možete vidjeti da sam obrisao sve prethodne programe i drivere i sve živo moguće i onda je radilo...puna dva dana...i sad nekad radi, nekad ne...
Na kompu nema ni jedan drugi program za nikakvo mjenjanje bilo kakvih boja za bilo koji dio hw-a

Bitno mi je da svjetli kako ja želim jer sam dodatno platio kako bi imao tu mogućnosti. Zašto sam želio da ima tu mogućnost je moja stvar, tj. stvar okusa i za to se ne moram nikom opravdavati. 
Ne znam dal je pametno reklamirati i kako da to uopće riješim jer kao što rekoh, nakon što upalim komp, nekad radi normalno, nekad sama mjenja boje, a nekad uopće ne svjetli pa da ovi na servisu ne misle da umišljam pa da mi ne lupe još da moram platiti sat dijagnostike....

 Po mom skromnom mišljenju ako neki dio ne radi kako treba onda je neispravan pa makar to bilo i meni potpuno nebitno osvjetljenje. Ja bi to reklamirao ali prije toga bi nazvao servis i raspitao se kakva je prakso oko takvih stvari. 

Đaba ti je ovdje raspravljat o tome kad je osvjetljenje večini nebitno pa se po tome i ravnaju. 

To mi ispada kao da si kupio auto a svjetla mu ne rade i što bi napravio nego tražio da se to popravi.

Platio si grafu koja svjetli ka Božićna jelka i ako ona ne svjetli znači da nevalja = pravac u servis.

 

Probaj ju prije u drugom kompu jer možda je problem u nečem drugom a ne u njoj. Ili imstaliraj nanovo Winse ili ju probaj u drugom kompu.

MISCREATED
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
nicky.sl kaže...
Iamdanny kaže...

Malo iznad u postovima možete vidjeti da sam obrisao sve prethodne programe i drivere i sve živo moguće i onda je radilo...puna dva dana...i sad nekad radi, nekad ne...

 Po mom skromnom mišljenju ako neki dio ne radi kako treba onda je neispravan pa makar to bilo i meni potpuno nebitno osvjetljenje. Ja bi to reklamirao ali prije toga bi nazvao servis i raspitao se kakva je prakso oko takvih stvari. 

 točno tako, svatko ima neke svoje gušte i to treba poštivati, a grafu reklamirati jer ne radi kako spada

nekom je zero fan mod nebitan, ali da ne radi i da sam prisiljen ručno namještati ventove bez mogućnosti zaustavljanja na idle, istog bi trena pakirao grafu za reklamaciju 

14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Malo iznad u postovima možete vidjeti da sam obrisao sve prethodne programe i drivere i sve živo moguće i onda je radilo...puna dva dana...i sad nekad radi, nekad ne...
Na kompu nema ni jedan drugi program za nikakvo mjenjanje bilo kakvih boja za bilo koji dio hw-a

Bitno mi je da svjetli kako ja želim jer sam dodatno platio kako bi imao tu mogućnosti. Zašto sam želio da ima tu mogućnost je moja stvar, tj. stvar okusa i za to se ne moram nikom opravdavati. 
Ne znam dal je pametno reklamirati i kako da to uopće riješim jer kao što rekoh, nakon što upalim komp, nekad radi normalno, nekad sama mjenja boje, a nekad uopće ne svjetli pa da ovi na servisu ne misle da umišljam pa da mi ne lupe još da moram platiti sat dijagnostike....

 

Provjeri da li je konektor od RGB rasvjete sjeo do kraja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Poozdrav!

 

Zanima me vaše mišljenje o Gtx 1060 6gb MSI OC! Doticnu graficku mogu dobit za nekih 1700kn, novu, a moje pitanje je da li da cekam nove serije Gforce grafika pa da ovima jos vise padne cijena (ako ima opce padne), ili da uzmem ovu? Upario bi je sa Ryzenom 2600, Asus B350M-A maticnom za 1080p gaming.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Novu generaciju nema smisla čekat, a kretanje cijena je teško predvidjet, ovo izgleda kao jako dobra cijena ako je stvarno nova kartica...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nema poseban konektor za RGB...

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Iamdanny kaže...

Nema poseban konektor za RGB...

 Dok se ti odlučiš hoćeš li reklamirat ili ne isteći će joj garancija

MISCREATED
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
599 eura za rabljenu Zotac mini 1080Ti je ok i valja ta mini graficka?
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NEW_MAN kaže...
599 eura za rabljenu Zotac mini 1080Ti je ok i valja ta mini graficka?

 ja bi radije dao 700 eura za neku poštenu izvedbu, te zotac mini imaju jako visoke temp, throttlaju onda na niske klokove...

14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

600E? Prije 2 godine su bile jeftinije, al super ponuda inace 

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

600E? Prije 2 godine su bile jeftinije, al super ponuda inace 

 

Jel ima netko iskustva da je naručival od tamo, kak to ide s dostavom i to baš me privlaci zeleni tabor opet 

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dad0r kaže...
ansha kaže...

600E? Prije 2 godine su bile jeftinije, al super ponuda inace 

 

Jel ima netko iskustva da je naručival od tamo, kak to ide s dostavom i to baš me privlaci zeleni tabor opet 

 prodam ti ja svoju Gigabyte 1080 Aorus - ovaj model : https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1080AORUS-8GD-rev-10-11#kf

nemam je niti godinu dana, rudarenjem se nisam bavio.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sta bi? Odustajes od PC gaminga ili ides na nesto slabije?
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...
Sta bi? Odustajes od PC gaminga ili ides na nesto slabije?

 preferiram zamjenu za gtx 1060 6gb, mislim zadrat iducih 1 godinu. Vjerovatno ce zadovoljit 3440x1440 rezu do 100 hz pri smanjenim detaljima i kod nekih novijih naslova.

ionako ne igram trenutno zahtjevne igre na pc-u a ostatak love ulazem u zvucnike za ht ili ulazem u nest za po kuci.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
toxic kaže...
war3_tft kaže...
Sta bi? Odustajes od PC gaminga ili ides na nesto slabije?

 preferiram zamjenu za gtx 1060 6gb, mislim zadrat iducih 1 godinu. Vjerovatno ce zadovoljit 3440x1440 rezu do 100 hz pri smanjenim detaljima i kod nekih novijih naslova.

ionako ne igram trenutno zahtjevne igre na pc-u a ostatak love ulazem u zvucnike za ht ili ulazem u nest za po kuci.

 

 e ja bi volio toxicov monitor uloviti.... da malo vidim kako izgleda gaming u boji 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice