GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.265
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da li zna neko je li ITE IT8915FN senzor ustvari zenzor na VRM ili je to samo temperatura VRM kontrolera? ITE IT8915FN je oznaka VRM kontrolera..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ima tko da prodaje 1080Ti (do nekih 4000kn) ? dosao do nekih para pa moram odmah neki upgrejd raditi :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da ne spamam temu ali eto ako netko ima zelje i volje.

uzeo bih 16:9 monitor umjesto svog predatora + 1080ti u zamjenu za slabiju

Zadovoljio bih se nesto slabijoj grafickoj kartici tipa 1080 ali ne i ispod toga jer mi treba za neke malo jace igre.

I uzeo bih si konzolu da mogu igrat neke naslove koji nisu pogodni za pc, samo pls ne ulazite u raspravu a ovdje sam naveo jer jednostavno nemam volje se vucarat po njuskalu... oglasit cu i na oglasniku..

Zanima me i Xbox One X konzola i PS4 pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

ima tko da prodaje 1080Ti (do nekih 4000kn) ? dosao do nekih para pa moram odmah neki upgrejd raditi :S

 

toxic kaže...

Da ne spamam temu ali eto ako netko ima zelje i volje.

uzeo bih 16:9 monitor umjesto svog predatora + 1080ti u zamjenu za slabiju

Zadovoljio bih se nesto slabijoj grafickoj kartici tipa 1080 ali ne i ispod toga jer mi treba za neke malo jace igre.

I uzeo bih si konzolu da mogu igrat neke naslove koji nisu pogodni za pc, samo pls ne ulazite u raspravu a ovdje sam naveo jer jednostavno nemam volje se vucarat po njuskalu... oglasit cu i na oglasniku..

Zanima me i Xbox One X konzola i PS4 pro.

 Pa zamjenite se vas dvoje  za kartice... svima dobro 

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

pokusao sam, ali nema dogovora oko nadoplate :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

pokusao sam, ali nema dogovora oko nadoplate :D

 a jbga za 4000 kn nedam svoju karticu

Da bih je dao za tu lovu tu bi se trebao uzimati paket monitor + kartica.. na kraju ce ispast da je to sto sam ja sebi zamislio obicna glupost...

 

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

pokusao sam, ali nema dogovora oko nadoplate :D

 

toxic kaže...
Fanu kaže...

pokusao sam, ali nema dogovora oko nadoplate :D

 a jbga za 4000 kn nedam svoju karticu

Da bih je dao za tu lovu tu bi se trebao uzimati paket monitor + kartica.. na kraju ce ispast da je to sto sam ja sebi zamislio obicna glupost...

 

 a jbg Fanu, ako cijeniš takvu 1080ti 4000, onda tvoja vrijedi 2500 

 

Sumnjam da Toxic traži više od 1500 doplate prije bih rekao i manje 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koliko b isla realno nadoplata za Aorus 1080 extreme 11gbps..garancija jos 22mj u futura-it

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
galinjo24 kaže...

Koliko b isla realno nadoplata za Aorus 1080 extreme 11gbps..garancija jos 22mj u futura-it

 meni je isto jel Aorus ili Evga ili Asus.

Važno garancija u HR + nereferentna

Kako sam naveo već kolegi ja cu pricekati jer mi je interes batalit i monitor nema sanse da na ovom cudu imam gtx 1080 koja jedva dise na toj rezi pri 100hz-a

Cilj mi je dakle i jedno i drugo a ako ne nadem nista pisu kuci propalo je tako da ako vam je hitno ja Vam nisam opcija.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ma ja cisto radi znatizelje pitami ova mi je mocna za sto je koristim...

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

koji su OK boost core clockovi na 1080Ti ?

 

ova moja ne prelazi 1880MHz sa +100MHz OCom na coreu - ovo mi je malo s obzirom da mi je 1080 isla do 2000MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

koji su OK boost core clockovi na 1080Ti ?

 

ova moja ne prelazi 1880MHz sa +100MHz OCom na coreu - ovo mi je malo s obzirom da mi je 1080 isla do 2000MHz

 1900+ bi ta palit gamerock trebala boostati i bez OC-a. Jedino ako ti to nisu brojke iz furmarka ili neceg sto opako lupa u PL...

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ok sad sam probao superposition (1080p extreme)

 

6185 bodova

 

core je na 1962MHz

memorija na 12000MHz

 

GPU temp 77C (fan 60%) - izgleda da cu se morati igrati sa fan curveom da mi ne prelazi 70C

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

koju termalnu pastu uzeti za GPU ?

 

temp se penje do 77C sto mi je previse (bez OCa, boosta se do 1880~MHz), pa bih probao pastu promjeniti i dobiti bar 5C nize temp (ako je tvornicki lose postavljena)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

koju termalnu pastu uzeti za GPU ?

 

temp se penje do 77C sto mi je previse (bez OCa, boosta se do 1880~MHz), pa bih probao pastu promjeniti i dobiti bar 5C nize temp (ako je tvornicki lose postavljena)

 Ja sam na svoju Strix GTX 1080Ti stavio MX-4

LOL: Crobrother
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Zar se ne gubi garancija ako se graficka rastavlja ? Ili sam ja nesto pobrkao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hahhaajaads kaže...

Zar se ne gubi garancija ako se graficka rastavlja ? Ili sam ja nesto pobrkao 

 

Naravno da se gubi.

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hahhaajaads kaže...

Zar se ne gubi garancija ako se graficka rastavlja ? Ili sam ja nesto pobrkao 

 Gubi se, iako moja nema otkako sam kupio. 

LOL: Crobrother
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hahhaajaads kaže...

Zar se ne gubi garancija ako se graficka rastavlja ? Ili sam ja nesto pobrkao 

 

smijes maknuti cooler

 

Najbrži kaže...
Fanu kaže...

koju termalnu pastu uzeti za GPU ?

 

temp se penje do 77C sto mi je previse (bez OCa, boosta se do 1880~MHz), pa bih probao pastu promjeniti i dobiti bar 5C nize temp (ako je tvornicki lose postavljena)

 Ja sam na svoju Strix GTX 1080Ti stavio MX-4

 

jesi primjetio sta nize temperature?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 7:50 (Fanu).
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

 Ja sam na svoju Strix GTX 1080Ti stavio MX-4

 

jesi primjetio sta nize temperature?

 Ne bih znao jer u League of Legends mi nikad ne prelazi ˘C, a AAA naslove ne igram već skoro dvije godine. Buraz je igrao Destiny 2 i Battlefield 1, al' nemam pojma koje su temp. Nisam doma već dosta vremena.

LOL: Crobrother
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hahhaajaads kaže...

Zar se ne gubi garancija ako se graficka rastavlja ? Ili sam ja nesto pobrkao 

 Naravno da se ne gubi ako se ne skida nožem ili sjekirom...neke tvrtke ljepe naljepnice preko šarafa da se vidi kad je skidan cooler u slučaju nestručnog rukovanja i reklamacije.

IIII
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ZGamer kaže...
hahhaajaads kaže...

Zar se ne gubi garancija ako se graficka rastavlja ? Ili sam ja nesto pobrkao 

 Naravno da se ne gubi ako se ne skida nožem ili sjekirom...neke tvrtke ljepe naljepnice preko šarafa da se vidi kad je skidan cooler u slučaju nestručnog rukovanja i reklamacije.

 

je da, evo ova palit 1080ti gamerock ima mali sticker (crveni prekrizeni krug) na jednom od sarafa koji je potreban za skidanje coolera

 

ali mislim da moraju dokazati da je kvar nastao nestrucnim rukovanjem a ne samo da te odjebu na temelju toga sto si pokidao naljepnicu i skinuo cooler..

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

 

ali mislim da moraju dokazati da je kvar nastao nestrucnim rukovanjem a ne samo da te odjebu na temelju toga sto si pokidao naljepnicu i skinuo cooler..

I te kako ce te samo odjebat, pa ih ti onda tuzi.. Racunaj da gubis garanciju skidanjem, tako sam ja... 

14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Fanu kaže...

 

ali mislim da moraju dokazati da je kvar nastao nestrucnim rukovanjem a ne samo da te odjebu na temelju toga sto si pokidao naljepnicu i skinuo cooler..

I te kako ce te samo odjebat, pa ih ti onda tuzi.. Racunaj da gubis garanciju skidanjem, tako sam ja... 

 Na sreću postoje firme koje ne stavljaju te retardirane naljepnice.  Ako mogu birati, uvijek uzimam od njih.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

koju termalnu pastu uzeti za GPU ?

Ako znaš što radiš, imaš mirnu ruku stavi si tekući metal, od toga nema boljega. KLIK.

Odmah jedna napomena za svakoga tko odluči ovo staviti, najbolje je staviti pastu na

nešto sastrane (stara kreditna kartica ili sl.) i onda onim štapićem za uši koji se dobije

uz pastu lagano uzimati tekući metal i nanositi na čip jer ta "pasta" voli kod

prve aplikacije iz tube jako naglo izletjeti iz tube i u prevelikoj količini, onda se razlike

posvuda oko čipa i po kartici pa imaš sranje.

Važno je nanositi to u čim manjoj količini, čak i da se negdje vide dijelovi čipa lagano, nema veze,

s ovako nečime je moguće spustiti temp. i do 20 stupnjeva pogotovo na toplijim čipovima.

Od ostalih bih preporučio Arctic Cooling MX-4, CM Master gel maker, Noctuu H1 ili Thermal Grizzly Krionaut.

ps. UziShopu samo treba poslati mail i bez problema mogu nabaviti tekući metal sa linka iznad.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...
Fanu kaže...

koju termalnu pastu uzeti za GPU ?

Ako znaš što radiš, imaš mirnu ruku stavi si tekući metal, od toga nema boljega. KLIK.

Odmah jedna napomena za svakoga tko odluči ovo staviti, najbolje je staviti pastu na

nešto sastrane (stara kreditna kartica ili sl.) i onda onim štapićem za uši koji se dobije

uz pastu lagano uzimati tekući metal i nanositi na čip jer ta "pasta" voli kod

prve aplikacije iz tube jako naglo izletjeti iz tube i u prevelikoj količini, onda se razlike

posvuda oko čipa i po kartici pa imaš sranje.

Važno je nanositi to u čim manjoj količini, čak i da se negdje vide dijelovi čipa lagano, nema veze,

s ovako nečime je moguće spustiti temp. i do 20 stupnjeva pogotovo na toplijim čipovima.

Od ostalih bih preporučio Arctic Cooling MX-4, CM Master gel maker, Noctuu H1 ili Thermal Grizzly Krionaut.

ps. UziShopu samo treba poslati mail i bez problema mogu nabaviti tekući metal sa linka iznad.

 

stavio sam arctic mx4 - temperature su pale mozda 2C lol

 

tekuci metal ne zelim stavljati jer se mora biti dosta oprezan s njim (paziti da ne dodje na PCB i u kontakt sa metalnim dijelovima jer moze izazvati kratki spoj) + mora se mjenjati redovito (za razliku od termalne paste koju stavis i miran si bar 4g)

 

ugl na jednom od sarafa je bio sticker sa crvenim prekrizenim krugom (valjd im je to znak da je graficka rastavljana)

u SADu i EU su ti stickeri zabranjeni i njihovo skidanje ne znaci gubitak garancije - naravno ocekujem da ce me servis pokusati odjebati ali nema sanse da u slucaju kvara odustanem

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

Opet kažem, tko zna što radi, neće imati problema.

Ovo da se mora stalno mijenjati nije istina, može trajati duže nego pasta.

ps. ostavi pastu 4 godine kako ti kažeš pa budeš vidio kakva bude bila.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pitanje oko temperatura.

 

Imam Palitovu GTX 1060 s 3GB VRAMa, npr. u Superposition benchmarku mi grije i do 74C, i (stock) clock padne od 1860-1890, na 1809... Što me malo nervira.

 

Stara je 10 mjeseci. Jel možda vrijeme da promijenim pastu, il su to još OK temp ? Stavio bi MX-2, tu mi je u ladici.

Još me brinu i thermalni padovi na MosFETima: ako ću sve to rastavljat, dal trebam i njih mijenjat usput il.. ? Pretp. da ne, though.

 

Tnx :) 

 

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Apocalypso722 kaže...

Pitanje oko temperatura.

 

Imam Palitovu GTX 1060 s 3GB VRAMa, npr. u Superposition benchmarku mi grije i do 74C, i (stock) clock padne od 1860-1890, na 1809... Što me malo nervira.

 

Stara je 10 mjeseci. Jel možda vrijeme da promijenim pastu, il su to još OK temp ? Stavio bi MX-2, tu mi je u ladici.

Još me brinu i thermalni padovi na MosFETima: ako ću sve to rastavljat, dal trebam i njih mijenjat usput il.. ? Pretp. da ne, though.

 

Tnx :) 

 

 

 Da to bi trebalo sa vodenim blokom od EKWB-a hladit. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 19:33 (mislioc).
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

za sve koji kazu da nije uopce problem kupovati graficke od minera:

 

uzeo 1080Ti preko oglasnika

graficka izgledala ok (nista neuobicajeno na njoj nisam primjetio)

pitam lika jel minao s njom: "malo sam nesto probao"

 

dodjem doma, jedan od ventilatora se cuje kao da zapinje od kabel (zvuk se cuje ispod 50% okretaja, iznad nista) - samo je pitanje vremena kad ce komplet crknuti

 

na kraju se ispostavilo da je otisao lezaj od ventilatora - zamjenski na aliexpressu dodje skoro 300kn (nigdje drugdje na netu ga ne nalazim)

 

bilo kakav OC ne dolazi u obzir jer se igre odmah ruse (vjerojatno je lik OCao memoriju koliko ide)

 

lik mi se ne javlja vise, sad se ja moram jebavati sa reklamacijama

 

toliko o minerima

 

mislim da cu naruciti taj ventilator i sam ga zamjeniti jer mi se ne da sa msan imati posla (osim ako ljudi stvarno nemaju pozitivna iskustva sa njihovim servisom?), uostalom jedan od sarafa je imao sticker kojeg sam maknuo prilikom rastavljanja grafe (jer sam bio uvjeren po zvuku da je trebalo samo maknuti kabel)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 11:43 (Fanu).
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice