NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.824
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX Volta/Ampere
eywa33 kaže...

Glavni distributer pascala postao Tonči :)

 Tonči aka Blaise iliti Blez po vuku 

15 godina
odjavljen
offline
GTX Volta/Ampere

Rudari su zeznuli stvar, čini se. Tko je prodao, a nema rezervu, mogao bi se načekati budu li glasine istina... :/ 

Baš zato mi je nejasna informacija da je Nvidija ugasila proizvodnju Pascala. Ne može oboje bit točno: ili je proizvodnja ugašena i sve u redu s novim karticama ili je proizvodnja ok i kartice su odgođene. Kladim se da je ovo prvo.

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
GTX Volta/Ampere

Eto, čuo sam sličnu vijest od poznanika koji surađuje s jednim AIB partnerom. Da su zaista odlučili uvesti neke promjene kako bi otežali rudarenje na gaming karticama i izdali posebne modele za rudarenje i da će to odgoditi novu seriju i smanjiti dostupnost u početku, ali da ne očekuju dalje od srpnja. S time da je Ti verzija navodno planirana tek za jesen/zimu, a ne ljeto kao s Pascalom.

S obzirom da izvoru vjerujem i da se poklapa s onim na wccftechu, malo sam razočaran... 

 

 

Nope.
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...

Eto, čuo sam sličnu vijest od poznanika koji surađuje s jednim AIB partnerom. Da su zaista odlučili uvesti neke promjene kako bi otežali rudarenje na gaming karticama i izdali posebne modele za rudarenje i da će to odgoditi novu seriju i smanjiti dostupnost u početku, ali da ne očekuju dalje od srpnja. S time da je Ti verzija navodno planirana tek za jesen/zimu, a ne ljeto kao s Pascalom.

S obzirom da izvoru vjerujem i da se poklapa s onim na wccftechu, malo sam razočaran... 

 

 

 

To je grozna vest za mene. Ja cekam naslednika ASUS GTX1080Ti Poseidon.

Ova Black Silver varijanta mi tako odgovara za Black Silver Monoblock a treba mi jace od Pascal zbog 4K rezolucije.

I realno je bilo da izbace prvo kartu sa potrosnjom ispod 200W. GTX1080 je takodje ranije napravljen.

 

 

Ukoliko se desi nesto neplanirano i Pascal serija cena padne ostaje mi GTX1080Ti Poseidon i GTX1080Ti K|NGP|N Hydro Copper kao opcije.

Sa izlaskom novih kartica cena starih ce da padne. Takodje ni Founders Edition mi ne bi smetala. Samo ne ove Strix, Lightning, itd... Poseidon, K|NGP|N Hydro Copper ili Founders i EKWB blok.

Mozda ce se naci neki ASUS 1080Ti Founders na popustu.

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 16:16 (eVGA-011).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere

Ma baš je nekako bezveze ta priča. Ali uzrok je što se Nvidia ne boji AMD-a. 1080Ti je kralj i tu stoji koliko god žele. 

Nope.
11 godina
offline
Re: GTX Volta/Ampere
eVGA-011 kaže...

Sa izlaskom novih kartica cena starih ce da padne. Takodje ni Founders Edition mi ne bi smetala. Samo ne ove Strix, Lightning, itd... Poseidon, K|NGP|N Hydro Copper ili Founders i EKWB blok.

Mozda ce se naci neki ASUS 1080Ti Founders na popustu. 

 moglo bi biti iznenađenja, ako se grafe za gejmanje ne budu mogle koristiti za rudarenje, neće biti ni ludila od potražnje koja diže cijenu

no u isto vrijeme nove rudarske grafe bi trebale biti drastično jače od aktualnih grafa da bi ovima značajno pale cijene

u suprotnom će pascali biti jedine grafe s kojima možeš majnati i igrati ili majnati, pa ih kasnije prodati gejmerima - što bi značilo da će zadržati visoke cijene

 

npr., nova 2080 će biti blizu aktualne 1080ti, ali ako ne bude mogla majnati neće biti atraktivna i gejmerima i rudarima kao što je to 1080ti 

samim time cijena bi joj mogla biti značajno niža od trenutne ponude 1080

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
eVGA-011 kaže...

 

To je grozna vest za mene. Ja cekam naslednika ASUS GTX1080Ti Poseidon.

Ova Black Silver varijanta mi tako odgovara za Black Silver Monoblock a treba mi jace od Pascal zbog 4K rezolucije.

I realno je bilo da izbace prvo kartu sa potrosnjom ispod 200W. GTX1080 je takodje ranije napravljen.

 

 

Ukoliko se desi nesto neplanirano i Pascal serija cena padne ostaje mi GTX1080Ti Poseidon i GTX1080Ti K|NGP|N Hydro Copper kao opcije.

Sa izlaskom novih kartica cena starih ce da padne. Takodje ni Founders Edition mi ne bi smetala. Samo ne ove Strix, Lightning, itd... Poseidon, K|NGP|N Hydro Copper ili Founders i EKWB blok.

Mozda ce se naci neki ASUS 1080Ti Founders na popustu.

NHF, ali pričaš nebuloze. Može ti proć precijenjena kingpin ili posejdon, ali i relativno jeftina fe, ali ne može ti proć strix ili lightning?... veze ko mozga u fate.

 

i prvi novi nvidijin čip neće bit prekretnica i 4k žderač frejmova. to će bit tek 2080ti. a to je miles away.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere

Pa sasvim je jasno da želi vodu. FE idu na vodu uvijek jer najbrže dobiju blok i ispuhuju zrak van pa su idealne za SLI i u stocku. Za sve druge blok čekaš relativno dugo i manji je izbor. Kingpin i Poseidon su vodom hlađene.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...

Pa sasvim je jasno da želi vodu. FE idu na vodu uvijek jer najbrže dobiju blok i ispuhuju zrak van pa su idealne za SLI i u stocku. Za sve druge blok čekaš relativno dugo i manji je izbor. Kingpin i Poseidon su vodom hlađene.

Želi vodu, jasno je. Šta s tim sad? Strix, Aorus, TF3. EK ih ima, alphacool ih ima. Svaki malo bolji model ima blokove. Imaš ih i od barrow-a i byksky sa aliekspresa ili ebaya. Podjednako dobri. Ugl. poanta je bila da je "biranje" modela apsurdno kad gotovo svaki model ima blokova od svakog boljeg proizvođača. Uostalom govorio je o 1080ti kad je spominjao lightning. Dakle serija koja praktički EOL i svi blokovi su već odavno proizvedeni... Da se govori o nadolazećoj seriji koja će doć tko zna kad, onda je jasno da je FE najbolji izbor. Ali govorio je o pascalu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
neaktivan
offline
GTX Volta/Ampere

GTX1080Ti Poseidon mogu da nabavim za 900e.

Ali je odmah usteda 100-120e za vodeni blok. 

Drugo karta nema onako obican vodeni blok na koje smo navikli nego izgleda bas cool i slaze mi se uz Monoblock

 

Drugo ASUS GTX1080Ti Poseidon je jedna od najlepsih grafickih karti sa strane koje se ikada pojavila.

Niste svesni kako izgleda, GIGABYTE, MSI and Strix su naprosto smesne prema njoj.

 

Nisam siguran da li da koristim obicna providna creva bezbojni coolant ili norprene 13/10 mm sa Silver Quick Disconnect na grafickoj i na procesoru.

Sa Norprene i Quck Disconnect bi izgledalo MNOGO COOL, ne onako pederasto kao oni Hard Tubes. 

 

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 22:56 (eVGA-011).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
eywa33 kaže...

Želi vodu, jasno je. Šta s tim sad? Strix, Aorus, TF3. EK ih ima, alphacool ih ima. Svaki malo bolji model ima blokove....

 Uzimaš najjeftiniju. Šteta je uzeti neko bijesno zračno koje ćeš skinuti čim je izvadiš iz kutije. Nepotrebno plaćaš skupi heatsink i ventilatore.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...
eywa33 kaže...

Želi vodu, jasno je. Šta s tim sad? Strix, Aorus, TF3. EK ih ima, alphacool ih ima. Svaki malo bolji model ima blokove....

 Uzimaš najjeftiniju. Šteta je uzeti neko bijesno zračno koje ćeš skinuti čim je izvadiš iz kutije. Nepotrebno plaćaš skupi heatsink i ventilatore.

 Svojedobno kad sam uzimao 1080ti aorus, bila je jeftinija od FE modela. A blokova ima za birati: biraj hoćeš ekwb, alphacool, phanteks, barrow, bykski...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere

Aha, da, ovisi o cijeni naravno. Mislim da su FE skuplje samo na početku, kad tek stignu... Ne znam koje su cijene normalne, jer više nisu normalne. :D

Nope.
7 godina
protjeran
offline
GTX Volta/Ampere

Tonči, koliko je još foundersica 1080Ti ostalo kod tebe na lageru? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...

Aha, da, ovisi o cijeni naravno. Mislim da su FE skuplje samo na početku, kad tek stignu... Ne znam koje su cijene normalne, jer više nisu normalne. :D

Ma od samog početka su FE kartice bila li-la sa svim ostalim. Tek poneki modeli su bili osjetno skuplji; Strix je jedan od njih. Ma ako je riječ o mainstream AIB modelima tipa MSI gaming, Giga aorus, FTW i sl. modelima - neće bit nikakvih problema pronaći blok prilično rano. Sjećam se da je baš Aorus moj model imao blok ekstra brzo od EKWB. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
lav1000 kaže...

Tonči, koliko je još foundersica 1080Ti ostalo kod tebe na lageru? 

Imam dvije još u dva stroja po jedna, zašto? Neki dečko je pitao jučer za dvije na Njušci, ali nije ništa dogovoreno.

 

eywa33 kaže...

Ma od samog početka su FE kartice bila li-la sa svim ostalim. Tek poneki modeli su bili osjetno skuplji; Strix je jedan od njih. Ma ako je riječ o mainstream AIB modelima tipa MSI gaming, Giga aorus, FTW i sl. modelima - neće bit nikakvih problema pronaći blok prilično rano. Sjećam se da je baš Aorus moj model imao blok ekstra brzo od EKWB. 

 Od tih after-marketa meni su opet EVGA-ice najdraže, jer su samo dual-slot. Iako su Strix također jako tihe i dobre.

Nope.
15 godina
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...
Od tih after-marketa meni su opet EVGA-ice najdraže, jer su samo dual-slot. Iako su Strix također jako tihe i dobre.

Čini mi se da EVGA koristi i referentni PCB kao bonus, ili je to bilo samo na nekim modelima 1080/1080Ti?

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
mrsmith kaže...
Tonči kaže...
Od tih after-marketa meni su opet EVGA-ice najdraže, jer su samo dual-slot. Iako su Strix također jako tihe i dobre.

Čini mi se da EVGA koristi i referentni PCB kao bonus, ili je to bilo samo na nekim modelima 1080/1080Ti?

 PCB je referentni samo na par modela, mislim SC2, FTW modeli su custom i naravno, Kingpin.

Nope.
15 godina
offline
GTX Volta/Ampere

Hmm... sve sam htio nešto prije ljeta, sad će ispast da za bilo koji upgrade čekam jesen/zimu...

Doći će i Ice Lake možda dok se odlučim na novo... trenutno mi blesavo kupovat proc, najavljeno do ljeta/jeseni nešto na 10nm, možda sa još 2 dodatna core-a u odnosu na trenutni, a grafe trenutno cijene su ubi Bože, nema šanse, večina je 40-60% više cijene i to ako se uopće može nać, neke su već skoro i duplo.

 

Ah, dobro... u planu je i monitor novi, samo ne znam dal 1440p na 144HZ ili 4k. Razmišljo sam i ostat na 16:10 formatu, ali to je postalo toliko egzotično da se tih par dodatnih linija prikaza plaća oko 20-30% više, a ne vrijedi to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
GTX Volta/Ampere

Nova vijest: Turing je, čini se, zamjena za Pascale, a u proizvodnju ide tek u trećem kvartalu ove godine, točnije u srpnju najranije kreće proizvodnja, što znači da će biti dostupni vjerojatno najraneije tek krajem ljeta/u jesen.

Nope.
Moj PC  
2 0 hvala 4
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...

Nova vijest: Turing je, čini se, zamjena za Pascale, a u proizvodnju ide tek u trećem kvartalu ove godine, točnije u srpnju najranije kreće proizvodnja, što znači da će biti dostupni vjerojatno najraneije tek krajem ljeta/u jesen.

 nisu mogli bolji tajming, barem što se mene tiče, hvala nVidia

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX Volta/Ampere
lav1000 kaže...

 nisu mogli bolji tajming, barem što se mene tiče, hvala nVidia

 Zašto? :) Najava je, očekivano, sada za travanj, ali izdanje je ozbiljno pomaknuto ovime za dva kvartala dalje.

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX Volta/Ampere
Tonči kaže...
lav1000 kaže...

 nisu mogli bolji tajming, barem što se mene tiče, hvala nVidia

 Zašto? :) Najava je, očekivano, sada za travanj, ali izdanje je ozbiljno pomaknuto ovime za dva kvartala dalje.

 jesen je idealno doba za hvatanje novog HW-a, sad dolazi lijepo vrijeme, šetanje, kupanje... na kompu ćemo se na jesen igrati 

 

15 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nvidia na GDC-u promovira 1080Ti i spominje AI, što je vjerojatno indirektna potvrda onoga gore o tome kako gejmerske kartice neće do kraja godine.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 18:48 (Tonči).
Moj PC  
6 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Dakle nastavlja se ganjanje cijenama, ta 1080ti sad vec ide po 13 keka, jos malo pa 15 keka... lici mi na bitcoin prosle godine
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Dakle nastavlja se ganjanje cijenama, ta 1080ti sad vec ide po 13 keka, jos malo pa 15 keka... lici mi na bitcoin prosle godine

 Ma čega to i gdje 13?

Nope.
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Ma ekipa se zajebava s 'akcijom' u ekupi, na temi o odabiru grafickih
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nvidia se sve više pretvara u intel, po svemu sudeći.

 
3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Hoće to kad nemaš konkurencije.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
eywa33 kaže...

Hoće to kad nemaš konkurencije.

 Sobzirom da su forumaši godinama prizivali smrt AMD-a, te u stvari navijali za AMD samo kako bi rušio cijenu Nvidiji, ovo sad je tražili ste gledajte .

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice