NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 587.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

 Sobzirom da su forumaši godinama prizivali smrt AMD-a, te u stvari navijali za AMD samo kako bi rušio cijenu Nvidiji, ovo sad je tražili ste gledajte .

Ovo što veliš je pomalo besmisleno. Prizivali su smrt amd-a ali su ustvari navijali za nj SAMO kako bi rušio cijenu zelenima?!? Pa nego zašto bi trebao navijat za slabiju firmu koja jedina ima potencijal biti konurent monopolnoj nvidiji, ako ne zato da se cijene dovedu u red? Možda bi trebali pravit transparente "amd volimo te" i lijepit na kuću, auto? 

 

Svakom tržištu je potrebna konkurencija. Tko ima osjećaje prema firmama izlazi iz kategorije "običnog konzumenta" i upada u neku emotivno čudnu skupinu. Takvi me ne zanimaju i vjerujem da ih nema na ovom forumu toliko da izvodiš generalizaciju kao gore.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
eywa33 kaže...
XXX kaže...

 Sobzirom da su forumaši godinama prizivali smrt AMD-a, te u stvari navijali za AMD samo kako bi rušio cijenu Nvidiji, ovo sad je tražili ste gledajte .

Ovo što veliš je pomalo besmisleno. Prizivali su smrt amd-a ali su ustvari navijali za nj SAMO kako bi rušio cijenu zelenima?!? Pa nego zašto bi trebao navijat za slabiju firmu koja jedina ima potencijal biti konurent monopolnoj nvidiji, ako ne zato da se cijene dovedu u red? Možda bi trebali pravit transparente "amd volimo te" i lijepit na kuću, auto? 

 

Svakom tržištu je potrebna konkurencija. Tko ima osjećaje prema firmama izlazi iz kategorije "običnog konzumenta" i upada u neku emotivno čudnu skupinu. Takvi me ne zanimaju i vjerujem da ih nema na ovom forumu toliko da izvodiš generalizaciju kao gore.

 

 

Shvati to kako želiš, mislim da sam bio jasan. Meni kao nepopravljivom trolu skroz drago, nvidijašima valjda nebu problem financirati voljenu firmu  Rat je završio.

 

 

 

 

 

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Na kraju će Intel morat spašavat tržište grafičkih karitca ---

 
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Shvati to kako želiš, mislim da sam bio jasan. Meni kao nepopravljivom trolu skroz drago, nvidijašima valjda nebu problem financirati voljenu firmu  Rat je završio.

 

 Nemam šta shvaćat kako želim, već kako si napisao. U zadnje vrime svi nešto pričaju o razumijevanju po željama. Pa nismo na podforumu "poezija".

 

Ako trolaš... možeš bolje.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nista novo, ljudi su ovce jako podlozne tudem utjecaju, ovi koji trose 15-20+ k za komp ionako ne brinu jel im novi gpu dode 5,7,10 soma kuna. Takoder velika je i neinformiranost ljudi, ja i dalje znam strasno puno ljudi koji ne zele amd (niti cpu) jer i dalje briju da imaju nikakvu podrsku sto se tice drivera i da se stalno nesto crasha, da se jako cesto kvari i tako to pa bolje pljunut soma vise, kao trajat ce duze jer ipak je nvidia, pa cak i intel. Cini se da cemo se stvarno svi prebacit na konzole.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ni prvi ni zadnji put da je NV u prednosti, a isto vrijedi za AMD. Stvari se mijenjaju. Trenutno, AMD drži sve konzole, Apple Macove, diktira razvoj softvera, a time i igara. Trenutno nemaju najbržu karticu, a to je marketing, a marketing je važan, ali važno je i da su Nvidijini čipovi napucani na 800mm2 i da Nvidia razvoj gura u AI/ML/DL, a ne igre i 3D, dok AMD najviše inovacija radi za igre i 3D industriju. Najvažniji Nvidijini proizvodi zadnjih godina su CX-1/2, DGX, Volta na SXM2, TCs, NVLink, NVGrid. Ništa od toga nije relevantno za igre.

Dvije najveće inovacije i dva najbolja pokreta važna za igre su AMD-ovi Mantle (Vulkan) i GPUOpen pokret. Vidjet ćemo što će biti. Raja je sad u Intelu, a Raja radi s grafikom. Očekujemo Intel kroz kraće vrijeme. AMD je u praksi manje šupak firma od Nvidije i s Ryzenom i s Vegama, od tehnologija koje koriste do načina na koji tretiraju kupce. Nisu najbrži u ovom trenutku, ali su itekako konkurentni u srednjem i nižem segmentu tržišta.

Nope.
Moj PC  
11 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
toninho kaže...

Nista novo, ljudi su ovce jako podlozne tudem utjecaju, ovi koji trose 15-20+ k za komp ionako ne brinu jel im novi gpu dode 5,7,10 soma kuna. Takoder velika je i neinformiranost ljudi, ja i dalje znam strasno puno ljudi koji ne zele amd (niti cpu) jer i dalje briju da imaju nikakvu podrsku sto se tice drivera i da se stalno nesto crasha, da se jako cesto kvari i tako to pa bolje pljunut soma vise, kao trajat ce duze jer ipak je nvidia, pa cak i intel. Cini se da cemo se stvarno svi prebacit na konzole.

 Ono što je meni fascinantno da možeš danas uzet faking laptop sa 1060 i i5/i7 procom u tom cijenovnom rasponu.

6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Vijesti iz San Josea kažu da se nove grafe neće zvati 20xx već 11xx 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
3dfx kaže...

Vijesti iz San Josea kažu da se nove grafe neće zvati 20xx već 11xx 

 

 Što je i logično. Nadam se i točno.

Nope.
6 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...
3dfx kaže...

Vijesti iz San Josea kažu da se nove grafe neće zvati 20xx već 11xx 

 

 Što je i logično. Nadam se i točno.

 tako kazu ovi iz nvidije na GDC-u, jedino nisu jos sigurni da li ce biti 1185 1175, ili ce ostaviti 1180 1170

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
3dfx kaže...
Tonči kaže...
3dfx kaže...

Vijesti iz San Josea kažu da se nove grafe neće zvati 20xx već 11xx 

 

 Što je i logično. Nadam se i točno.

 tako kazu ovi iz nvidije na GDC-u, jedino nisu jos sigurni da li ce biti 1185 1175, ili ce ostaviti 1180 1170

 tak svejedno kako će se zvati

14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...
Tonči kaže...
3dfx kaže...

Vijesti iz San Josea kažu da se nove grafe neće zvati 20xx već 11xx 

 

 Što je i logično. Nadam se i točno.

 tako kazu ovi iz nvidije na GDC-u, jedino nisu jos sigurni da li ce biti 1185 1175, ili ce ostaviti 1180 1170

 tak svejedno kako će se zvati

 Ima,kako će jutuberi recenzenti izgovarati.tventiseventi ili elevenseventifajv.

Sjedi 1
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zašto kod nas na BOL nema nikakvih najava o novoj generaciji kartica? Jesam ja šenuo ili je ova GTX1xxx generacija neobično dugo na tržištu?
https://www.pcgamesn.com/nvidia/nvidia-volta-gpu-specifications
Dali je tome krivo rudarenje, ili dogovor konkurencije, štoli? Isplati li se u ovo vrijeme uopće kupovati jaču karticu za gaming ili čekati sa postojećom?
edit; sorry, sad sam pročitao odgovore na većinu pitanja. Dok sam našao temu...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 18:36 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

zavrsio jensenov keynote

 

nista od najave nove gtx11xx/2xxx serije grafickih

 

samo AI, auti, ray tracing..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...

zavrsio jensenov keynote

 

nista od najave nove gtx11xx/2xxx serije grafickih

 

samo AI, auti, ray tracing..

 Ima stranicu ranije...

Tonči kaže...

Nvidia na GDC-u promovira 1080Ti i spominje AI, što je vjerojatno indirektna potvrda onoga gore o tome kako gejmerske kartice neće do kraja godine.

 

Nope.
6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ma fak em, spominju startni msrp od 900 usd, znači u EU još vise, za 1170 ili kak će se već zvati

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 22:45 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
3dfx kaže...

Ma fak em, spominju startni msrp od 900 usd, znači u EU još vise, za 1170 ili kak će se već zvati

 

 Ne znam odakle taj info; imaš nešto pouzdano? Moje informacije su od AIB partnera...

Inače, po Engleskoj se pojavilo nešto kartica na tržištu, na par sati... naravno, Pascala.

Nope.
6 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...
3dfx kaže...

Ma fak em, spominju startni msrp od 900 usd, znači u EU još vise, za 1170 ili kak će se već zvati

 

 Ne znam odakle taj info; imaš nešto pouzdano? Moje informacije su od AIB partnera...

Inače, po Engleskoj se pojavilo nešto kartica na tržištu, na par sati... naravno, Pascala.

novinarsko tracanje sa konferencije, nemam nista pouzdano, za sada 

11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

https://www.gamersnexus.net/industry/3271-gddr6-slated-for-next-gen-nvidia-gpus-3-month-mass-production

 

GDDR6 Slated for Next-Gen nVidia GPUs, Mass Production in 3 Months

 

 

At GTC 2018, we learned that SK Hynix’s GDDR6 memory is bound for mass production in 3 months, and will be featured on several upcoming nVidia products. Some of these include autonomous vehicle components, but we also learned that we should expect GDDR6 on most, if not all, of nVidia’s upcoming gaming architecture cards.

Given a mass production timeline of June-July for GDDR6 from SK Hynix, assuming Hynix is a launch-day memory provider, we can expect next-generation GPUs to become available after this timeframe. There still needs to be enough time to mount the memory to the boards, after all. We don’t have a hard date for when the next-generation GPU lineup will ship, but from this information, we can assume it’s at least 3 months away -- possibly more.

 

 

 

eh, nacekati cemo se

 

kad je zadnji put nvidiji trebalo >2g da lansira novu generaciju grafickih?

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...

kad je zadnji put nvidiji trebalo >2g da lansira novu generaciju grafickih?

 nit ih tiska konkurencija, nit se smanjuje potražnja za aktualnim grafama...

a bilo je dvogodišnjeg furanja iste arhitekture i prije, samo što bi pribjegavali rebrandiranju uz spuštanje cijena za jednu klasu, sad ne moraju niti to

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pričate o tome kao da je to nešto loše - Svrbe vas novci u džepu vidim

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Fali im performansi na izvrsnim PC ekskluzivama

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
mrsmith kaže...

Pričate o tome kao da je to nešto loše - Svrbe vas novci u džepu vidim

 

sto brze izadje nova generacija grafickih, to ce trenutna generacija masovno pojeftiniti pa ce se cijene napokon vratiti u normalu

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Fali im performansi na izvrsnim PC ekskluzivama

 Da, u odličnoj ekskluzivi samo za PC koja se zove Majning svima fali još performansi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 9:11 (Glavas_ZG).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...

eh, nacekati cemo se

 

kad je zadnji put nvidiji trebalo >2g da lansira novu generaciju grafickih?

 Cijeli niz generacija je u dvogodišnjem ciklusu. Pascal je izdan prije dvije godine, Maxwell dvije prije njega, itd. A ne moraš ni čekati, Titan V je vani i kartice koje izađu kao 1180 neće biti brže, nego sporije od njega. Po testovima s novim driverima, Titan V je brži 20-40% od Titana Xp, ovisno o naslovu (modernije igre su s većom razlikom). Košta $3000, ali po svemu sudeći, to nije baš ni tako visoko u odnosu na 1180 ili 1185, kako god se zvale.

XXX kaže...

Fali im performansi na izvrsnim PC ekskluzivama

 Ima dosta igara koje su prekrasne u 4K i 5K, koje su jako zabavne na 120 i 144 Hz, a trebali bi sad i 4K 144Hz monitori...

Nope.
12 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Fanu kaže...
mrsmith kaže...

Pričate o tome kao da je to nešto loše - Svrbe vas novci u džepu vidim

 

sto brze izadje nova generacija grafickih, to ce trenutna generacija masovno pojeftiniti pa ce se cijene napokon vratiti u normalu

 Vraga ce se vratiti u normalu, vidis da ni cijene starih GTX 9xx jos nisu u normali :) Cim je tolka potraznja i cijena trenutne generacije, automatski ce vecina ljudi koja kupuje za osobne potrebe/ gaming traziti povoljnije opcije tj starije generacije, pa ce radi potraznje za starijim generacijama skociti i njihova cijena... Zatvoreni krug :(

15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Minneyar kaže...

Vraga ce se vratiti u normalu, vidis da ni cijene starih GTX 9xx jos nisu u normali :) Cim je tolka potraznja i cijena trenutne generacije, automatski ce vecina ljudi koja kupuje za osobne potrebe/ gaming traziti povoljnije opcije tj starije generacije, pa ce radi potraznje za starijim generacijama skociti i njihova cijena... Zatvoreni krug :(

Doomed forever oh noes

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Minneyar kaže...
Fanu kaže...

 

sto brze izadje nova generacija grafickih, to ce trenutna generacija masovno pojeftiniti pa ce se cijene napokon vratiti u normalu

 Vraga ce se vratiti u normalu, vidis da ni cijene starih GTX 9xx jos nisu u normali :) Cim je tolka potraznja i cijena trenutne generacije, automatski ce vecina ljudi koja kupuje za osobne potrebe/ gaming traziti povoljnije opcije tj starije generacije, pa ce radi potraznje za starijim generacijama skociti i njihova cijena... Zatvoreni krug :(

 

a sta ti mislis kolika je potraznja za high end grafickama u hrvatskoj od strane ljudi koja ih kupuje za osobne potrebe (ne ukljucujuci mining) ?

 

ako su mineri pokupovali na tisuce grafickih i sad ce ih se masovno rijesavati (jer je ethereum oso u k - eno vec je njuskalo puno 1070/1080/1080ti dok ih uopce nije bilo ni u ducanima ni u oglasnicima do prije mjesec dana) nema sanse da ih se sve pokupuje

 

cijene ce padati dok se sve na polovnom trzistu ne proda - a s obzirom na kolicinu grafickih u rukama minera, to ce potrajati..

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...
Fanu kaže...

eh, nacekati cemo se

 

kad je zadnji put nvidiji trebalo >2g da lansira novu generaciju grafickih?

 Cijeli niz generacija je u dvogodišnjem ciklusu. Pascal je izdan prije dvije godine, Maxwell dvije prije njega, itd. A ne moraš ni čekati, Titan V je vani i kartice koje izađu kao 1180 neće biti brže, nego sporije od njega. Po testovima s novim driverima, Titan V je brži 20-40% od Titana Xp, ovisno o naslovu (modernije igre su s većom razlikom). Košta $3000, ali po svemu sudeći, to nije baš ni tako visoko u odnosu na 1180 ili 1185, kako god se zvale.

XXX kaže...

Fali im performansi na izvrsnim PC ekskluzivama

 Ima dosta igara koje su prekrasne u 4K i 5K, koje su jako zabavne na 120 i 144 Hz, a trebali bi sad i 4K 144Hz monitori...

 Navedi jednu osim Diabla a da je doista zanimljiva

6 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Glavas_ZG kaže...

 Navedi jednu osim Diabla a da je doista zanimljiva

 heroes of the storm, dota2, destiny 2, world of warcraft, warframe, unreal, paragon, fortnite, witcher 3, dirt: showdown, tomb raider, mass effect: andromeda, doom, house of the dying sun, and the list goes on

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice