NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.279
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

Seronja  Kartice nikad nisu koštale 1500 DM. 400-450 da (Riva TNT 2 Ultra), ali 1500 nikad.

 

 

 

 Yup, NVIDIA is going to offer their reference cards with a factory overclock, that means that the founder edition cards are shipping with binned dies that allow for the best clocks and overclocking potential. This means that AIBs can opt to offer lower priced variants that operate at lower clocks than the founder’s edition variants and also consumer lower power.

 

Nvidia KINGPIN edition - check.

 

Osim kupaca počeli su jebavati i AiB-e.

 

Trebali bi u prodaju staviti 2080ti Sasha Grey XXX editon, pošto nam "meću" sa svih strana.

 

Dečki, mislim da bi trebali još jednom proći mantru (za svaki slučaj da se netko ne drzne) :

 

NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING

 

 

 Pa Nvidia je pohlepna, sada zele sami prodavati kartice ne zele uopce imati posla ili cim manje a u buducnosti nikako s vanjskim partnerima tako da..

Jucer sam postavio taj post, napravili su najbolju karticu out of the box i tu je prici kraj.

Nema Više Asus Nvidia već samo Nvidia...

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pouka svima koji žele da AMD propadne.

 

Eto sranja bez konkurencije. Zamislite da je AMD izašao sa Navijem u isto vrijeme !?

 

Cijene bi bile upola jeftinije. RT nitko ne bi ni spominjao osim kao gimmick.

 

Friday kaže...

Te cijene ce svakako morati pasti jer su potpuno besmislene. Ja planiram uzeti 2080ti ali ne dam vise od €1000 a i to je vec pretjerano.

 Očekuješ da će cijena pasti 300 eura od preordera ?

 

Klasa, optimist. Ja velim 100-150 max.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 8:36 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Čeka se intel da spasi stvar 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Intel se očekuje da zabije zadnji čavao u lijes HE gaminga.

 

Prvo budemo omirisali proceve. Tu će sve pokazat.

 

EDIT : Jel ono Raja tamo ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 8:38 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

rofl na cijene

 

apsurdno - cak i ameri protestiraju

 

i uzasna prezentacija - nista novoga se nije saznalo

 

glavno da je krenuo u prezentaciju sa rijecima: "every leak was wrong"

 

na kraju sve bilo tocno

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ne znam kako vama ali dok se tehnologija iza tog buzzworda "raytracing" cini fenomenalnom, izvedba trenutno ne vrijedi kurcu.

Ona prezentacija sa prozorom je mozda najbolje pokazala koliko je to lose za sada. U zivotu nisam bio u situaciji gdje je prostorija bila toliko mracna unatoc tome sto je otvoren prozor a vani je podne.

Sto se tice ideje da bi Raytracing mogao poboljsati performanse, moguce jer ce uz tu tehnologiju devovi moci maknuti mali milijun "fejk sunca" koje postavljaju po igrici da bi docarali stvarno svijetlo. No daleko smo jos od toga. Zivo me zanima sto ce Linus o svemu tome reci.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Iskreno, mislim da idu u dobrom smjeru ali ovo je tek prva iteracija čipa. Iduće kartice 30X0 serije bi trebale biti zaista impresivne kad rafiniraju postojeću tehnologiju i dizajn.

Pošto imam 1070tku, ovu seriju ionako preskačem i veselim se idućoj ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

A jeste ga navalili na jadnu Nvidiu. Pa normalno da neće prve igre odmah moći iskoristiti full potencijal tehnologije. Jučer je za mene bio revolucionaran dan u svijetu grafike i tehnologije. Nakon ne znam ni sam koliko godina se približavamo real time CGI-ju. Trebaju developeri shvatiti kako to iskoristiti. Pogledajte igre s početka PS3 i s kraja. Vidjet čete ogromnu razliku. 

Cijena nije TAKO pretjerana s obzirom na novu tehologiju i performanse. Nvidia je trenutno u monopolu i budimo sretni da cijene nisu još veće. 

Moj PC  
0 10 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

I physix je bio revoluicija.

I gameworks je bio revolucija.

I dx12 je bio revolucija.

Vuklan je bio revolucija (hype over 900).

 

 

Hoće li ovo poživjeti...eh...

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zna li netko da li sada NVLink služi i za dijeljenje memorije između kartica ?

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
pqweasdyxc kaže...

A jeste ga navalili na jadnu Nvidiu. Pa normalno da neće prve igre odmah moći iskoristiti full potencijal tehnologije. Jučer je za mene bio revolucionaran dan u svijetu grafike i tehnologije. Nakon ne znam ni sam koliko godina se približavamo real time CGI-ju. Trebaju developeri shvatiti kako to iskoristiti. Pogledajte igre s početka PS3 i s kraja. Vidjet čete ogromnu razliku. 

Cijena nije TAKO pretjerana s obzirom na novu tehologiju i performanse. Nvidia je trenutno u monopolu i budimo sretni da cijene nisu još veće. 

 Performanse cega? Real time RT vs Pascal koji ga ni nema? To su performanse od 1200+ usd ? Nece ovo bit ni 25% jaci gpu kad maknes taj RT. 

Koji ce mi sad vrag RT kad npr. igre koje igram/zelim igrat ga jos nemaju. Po tome je logicinije ostat na Pascalu pa za 6mj/god kupit ovo ako stvarno bude potrebe za tim. Isto tako ne pada mi na pamet igrat neku igru samo zato sto ima RT pa da iskoristim svoj gpu, valjda igras ono sto ti se dopada i zanima te.

Odes kupit auto, dopelju ti ga doma na kamionu ali ces kljuceve dobit za pol godine jer su jos u izradi, mozes ga gledat i divit se ali nema svoju svrhu. 

 

Da su im cijene korektnije nebi ni zucnuo, ovako uz ovu cijenu moraju ponudit nesto jeb*** da bi to imalo wow efekt.

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

 

Hardware man kaže kako će, po njegovom mišljenju, 2080Ti biti 20% brža od 1080Ti i to u NAJBOLJEM slučaju, i još je dobro naglasio to "najboljem slučaju". Kaže da očekuje 10% performance boost. Krasno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 9:30 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

I physix je bio revoluicija.

I gameworks je bio revolucija.

I dx12 je bio revolucija.

Vuklan je bio revolucija (hype over 900).

 

 

Hoće li ovo poživjeti...eh...

RT je neizbjezan, al trebat ce jos godina proci da hardware dodje na potrebnu razinu. 

 

Kad npr. listate IKEA katalog i mislite da gledate fotke, e to vam je RT....

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
pqweasdyxc kaže...

A jeste ga navalili na jadnu Nvidiu. Pa normalno da neće prve igre odmah moći iskoristiti full potencijal tehnologije. Jučer je za mene bio revolucionaran dan u svijetu grafike i tehnologije. Nakon ne znam ni sam koliko godina se približavamo real time CGI-ju. Trebaju developeri shvatiti kako to iskoristiti. Pogledajte igre s početka PS3 i s kraja. Vidjet čete ogromnu razliku. 

Cijena nije TAKO pretjerana s obzirom na novu tehologiju i performanse. Nvidia je trenutno u monopolu i budimo sretni da cijene nisu još veće. 

koju si ti to revolucionarnu tehnologiju jucer vidio?  Ray tracing? nije to nista revolucionarno, a ovo sto se nudi sa ovom generacijom je shit, jer je API based, a ne hardver based, za rezultate "true" ray tracinga koji je hardver based trebas onaj njihov GPU rig od $65000.

 

revolucija bi bila da su u stanju rjesiti dynamic range bug, koji im se provlaci vec nekoliko generacija, a ne da moras svaki puta kad radis nadogradnju drivera, ponovno ici rucno namjestati Full color range

 

isto tako bi bila revolucija da srede konacno kompresiju boja, a ne da seru sa time na racun veceg fps-a.

 

inace, super fora ovo sa foundersicama 

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Je, svi smo oduševljeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...
pqweasdyxc kaže...

A jeste ga navalili na jadnu Nvidiu. Pa normalno da neće prve igre odmah moći iskoristiti full potencijal tehnologije. Jučer je za mene bio revolucionaran dan u svijetu grafike i tehnologije. Nakon ne znam ni sam koliko godina se približavamo real time CGI-ju. Trebaju developeri shvatiti kako to iskoristiti. Pogledajte igre s početka PS3 i s kraja. Vidjet čete ogromnu razliku. 

Cijena nije TAKO pretjerana s obzirom na novu tehologiju i performanse. Nvidia je trenutno u monopolu i budimo sretni da cijene nisu još veće. 

koju si ti to revolucionarnu tehnologiju jucer vidio?  Ray tracing? nije to nista revolucionarno, a ovo sto se nudi sa ovom generacijom je shit, jer je API based, a ne hardver based, za rezultate "true" ray tracinga koji je hardver based trebas onaj njihov GPU rig od $65000.

 

revolucija bi bila da su u stanju rjesiti dynamic range bug, koji im se provlaci vec nekoliko generacija, a ne da moras svaki puta kad radis nadogradnju drivera, ponovno ici rucno namjestati Full color range

 

isto tako bi bila revolucija da srede konacno kompresiju boja, a ne da seru sa time na racun veceg fps-a.

 

inace, super fora ovo sa foundersicama 

 Kartice koje su jučer predstavljene imaju RT jezgre tako da nije samo API u pitanju.

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
It'sMe932 kaže...

 Kartice koje su jučer predstavljene imaju RT jezgre tako da nije samo API u pitanju.

nemoj rec, stvarno?

 

pa normalo da imaju, inace ne bi mogli rendati scenu RT tehnikom, to jest spajati vertekse da formiraju poligone, koristeci RT umjesto rasterizacije.

 

rekoh da je API based, a ne da nema hardver za RT

 

ne citas sto pisem

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

nemoj rec, stvarno?

 

pa normalo da imaju, inace ne bi mogli rendati scenu RT tehnikom, to jest spajati vertekse da formiraju poligone, koristeci RT umjesto rasterizacije.

 

rekoh da je API based, a ne da nema hardver za RT

 

ne citas sto pisem

Ma jeli molim te? Nikakav specijalizirani hardware nije nuzan, i cpu moze RT rendat, velika vecina ozbiljnih render engine-a od davno koristi RT...

 

A nisam siguran da ti je uopce jasan pojam API based kojim kao baratas....

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
Timo kaže...

nemoj rec, stvarno?

 

pa normalo da imaju, inace ne bi mogli rendati scenu RT tehnikom, to jest spajati vertekse da formiraju poligone, koristeci RT umjesto rasterizacije.

 

rekoh da je API based, a ne da nema hardver za RT

 

ne citas sto pisem

Ma jeli molim te? Nikakav specijalizirani hardware nije nuzan, i cpu moze RT rendat, velika vecina ozbiljnih render engine-a od davno koristi RT...

 

A nisam siguran da ti je uopce jasan pojam API based kojim kao baratas....

 a di sam napisao da treba specijalni hardver? da, offline renderi i cpu mogu, i to rade vec 50 godina.

 

ovo se odnosi na nvidia karticu, koja ima RT jezgre, pa zato rekoh normalo da ih ima, jer inace sama kartica ih ne bi mogla rendati u real-time. to jest mozda bi i mogla ali to bi bio 1fps lag fest

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 10:24 (Timo).
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...
ansha kaže...
Timo kaže...

nemoj rec, stvarno?

 

pa normalo da imaju, inace ne bi mogli rendati scenu RT tehnikom, to jest spajati vertekse da formiraju poligone, koristeci RT umjesto rasterizacije.

 

rekoh da je API based, a ne da nema hardver za RT

 

ne citas sto pisem

Ma jeli molim te? Nikakav specijalizirani hardware nije nuzan, i cpu moze RT rendat, velika vecina ozbiljnih render engine-a od davno koristi RT...

 

A nisam siguran da ti je uopce jasan pojam API based kojim kao baratas....

 a di sam napisao da treba specijalni hardver? da, offline renderi i cpu mogu, i to rade vec 50 godina.

 

ovo se odnosi na nvidia karticu, koja ima RT jezgre, pa zato rekoh normalo da ih ima, jer inace sama kartica ih ne bi mogla rendati u real-time. to jest mozda bi i mogla ali to bi bio 1fps lag fest

Gdje si napisao? Boldao sam ti, upravo to si rekao, da ne bi mogli rendat scenu RT tehnikom da nemaju specijalizirane RT jezgre.

 

A pojasni malo nebuloze o API based i hardware based, bit ce zanimljivo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 10:29 (ansha).
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ajme majko upravo vidim termin Giga Rays/s.

 

Najebali smo kad Gorštak krene radit kalkulacije s time. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

 Nvidiu za ovu generaciju treba nagraditi jednostavno tako da to nitko ne kupuje i super. Ova serija izgleda kao prijelazna i s ovim cijenama je treba preskočiti i čekati nagodinu i pomak na novi proces. Kome se igra a nema već ništa jače od GTX 1070 ili nešti od AMD-a, neka kupuje sada od minera i amen. Ovo je katastrofa i bez obzira što kao nema konkurencije, tržite ih treba nagraditi tako da ne kupuje.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
itomic009 kaže...

 Nvidiu za ovu generaciju treba nagraditi jednostavno tako da to nitko ne kupuje i super. Ova serija izgleda kao prijelazna i s ovim cijenama je treba preskočiti i čekati nagodinu i pomak na novi proces. Kome se igra a nema već ništa jače od GTX 1070 ili nešti od AMD-a, neka kupuje sada od minera i amen. Ovo je katastrofa i bez obzira što kao nema konkurencije, tržite ih treba nagraditi tako da ne kupuje.

A da je pricekat prve testove?

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Jbte, sad mi palo na pamet, kako su uopće pustili preorder aib-a i foundera bez IJEDNOG FAKING BENCHMARKA ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

Jbte, sad mi palo na pamet, kako su uopće pustili preorder aib-a i foundera bez IJEDNOG FAKING BENCHMARKA ???

Sta ne bi pustili? Ko hoce nek kupuje na slijepo...

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
Timo kaže...
ansha kaže...
Timo kaže...

nemoj rec, stvarno?

 

pa normalo da imaju, inace ne bi mogli rendati scenu RT tehnikom, to jest spajati vertekse da formiraju poligone, koristeci RT umjesto rasterizacije. 

Gdje si napisao? Boldao sam ti, upravo to si rekao, da ne bi mogli rendat scenu RT tehnikom da nemaju specijalizirane RT jezgre.

 

A pojasni malo nebuloze o API based i hardware based, bit ce zanimljivo...

graficka kartica ih do sada nije mogla rendati u real-time, to jest moze ali onda nema 60fps vec gledas na monitoru 1fps ili staticnu sliku, sada kada ima dedicirane jezgre samo za to, to radi u real-time bez degradacije slicica

 

zato je do sada RT bio koristen samo za offline rendanje, kao sto su film, tv, reklame i ovo sto si spomenuo IKEA i slicno, i svi offline renderi ga koriste, pa ti onda gledas vec gotovu "animaciju" a ne "uzivo".

 

ovo za API si u pravu, to sam se glupo izrazio, da naravno da je API based, a hradver je tu za egzekuciju API insturkcija, my bad.

 

12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

Jbte, sad mi palo na pamet, kako su uopće pustili preorder aib-a i foundera bez IJEDNOG FAKING BENCHMARKA ???

Sta ne bi pustili? Ko hoce nek kupuje na slijepo...

 Ima i toga.

 

Evo cijene Pasacala idu dolje fino.

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-MSI-GeForce-GTX-1080-Armor-8G-OC-Aktiv-PCIe-x16--Retail-_1067768.htmlGaming/Hersteller/EVGA:MSI

1080-tka armor za 469 eurića

 

Evo ostale 

 

https://www.mindfactory.de/search_result.php?select_search=0&search_query=1080

 

za 1070 tku

 

https://www.mindfactory.de/search_result.php?select_search=0&search_query=1070

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 10:57 (DarthMarkus).
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

graficka kartica ih do sada nije mogla rendati u real-time, to jest moze ali onda nema 60fps vec gledas na monitoru 1fps ili staticnu sliku, sada kada ima dedicirane jezgre samo za to, to radi u real-time bez degradacije slicica

 

zato je do sada RT bio koristen samo za offline rendanje, kao sto su film, tv, reklame i ovo sto si spomenuo IKEA i slicno, i svi offline renderi ga koriste, pa ti onda gledas vec gotovu "animaciju" a ne "uzivo".

 

ovo za API si u pravu, to sam se glupo izrazio, da naravno da je API based, a hradver je tu za egzekuciju API insturkcija, my bad.

 

Ok, iz onog se dalo zakljucit da je nemoguce a ne da je sporo bez RT jezgri.

A i nije razlika tako ogromna, bit ce par puta mozda brze od Pascala u RT rendanju, daleko od toga da jedan daje 1fps a drugi 60fps.

Vrlo bitno za adoption novih kartica ce biti koliko dobro ce prve igre implementirat RT, ako razlika bude bitna i vrlo primjetna, nece biti problema..

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
Timo kaže...

graficka kartica ih do sada nije mogla rendati u real-time, to jest moze ali onda nema 60fps vec gledas na monitoru 1fps ili staticnu sliku, sada kada ima dedicirane jezgre samo za to, to radi u real-time bez degradacije slicica

 

zato je do sada RT bio koristen samo za offline rendanje, kao sto su film, tv, reklame i ovo sto si spomenuo IKEA i slicno, i svi offline renderi ga koriste, pa ti onda gledas vec gotovu "animaciju" a ne "uzivo".

 

ovo za API si u pravu, to sam se glupo izrazio, da naravno da je API based, a hradver je tu za egzekuciju API insturkcija, my bad.

 

Ok, iz onog se dalo zakljucit da je nemoguce a ne da je sporo bez RT jezgri.

A i nije razlika tako ogromna, bit ce par puta mozda brze od Pascala u RT rendanju, daleko od toga da jedan daje 1fps a drugi 60fps.

Vrlo bitno za adoption novih kartica ce biti koliko dobro ce prve igre implementirat RT, ako razlika bude bitna i vrlo primjetna, nece biti problema..

ma dobro je generalno da se to forsira, ima se hardver, tako da ce i softver strana to popratiti, ako ne milom onda silom 

 

zeleni imaju para i trosit ce ih okolo da se to sto prije pocne koristiti u game enginima.

 

i microsoft vec radi na implementaciji u direct x, ako vec i nije gotov nisam pratio.

 

nije ovo hairworks ili phisics prica, ovo je dobro za sve, ne sad i ne odmah, ali bitno je da se razvija u tome smjeru

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice