NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pusili bi i AMDu da imamo šta.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 17:02 (D3lBoy).
Moj PC  
17 0 hvala 3
10 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Pusili bi i AMDu da imamo šta.

 

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Hypocrisy at its finest.

 

*sigh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

 A koja je razlika između nekoga tko puši Nvidiji i "nekih" koji puše AMD-u ?


Kad je AMD nabio cijene sa Fury 4gb karticama i poslije Vegi, tu se nisi bunio ? Dx 12Vulkan Async sranja koja nisu zaživila, a bila su novi mesija na forumu ?

 

Netočno, pogledaj msrp koji je amd stavio ze vege 56 i 64. Nisu oni krivi za dizanje cijena na tržištu koje se samo regulira, dok s druge strane nvidija samo diže msrp iz generacije u generaciju a vjerni fanboyi samo daju para koliko treba.

 

Ima lijepih primjera igara koje su ukomponirale vulcan i async, ali naravno treba biti malo sposobniji developer, a ne samo primati mito od nvidije.

 

A i da ne govorim o nvidijinim anti-consumer taktikama poput GPP-a, jer zašto uz dizanje cijena ne još i pokušat zajebat kupce i AIB partnere na još malo načina?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 17:20 (Jakovp).
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Jakovp kaže...

 Netočno, krivi su ljudi koji "puše kurac" nvidiji, tj iz generacije u generaciju kupuju njihove preskupe kartice i ne pitaju za cijenu. Svaka nova generacija sve skuplja i skuplja...

 netočno, kriv si je amd sam - da imaju konkurentnu karticu itekako bi je prodavali

 

i netočno da je generacija iz generacije sve skuplja - gtx 970 je izašla sa 50usd manjom cijenom od prethodne gtx 770, a kad je izašla - u jednom danu su radeonke 290/290x u trgovinama padale cijenom za soma kuna

sigurno su "pušači amd-u" bili sretni kad su kupili 290x za 4.000 kuna, a sljedeći dan im cijena pala na 3.000 - jel se itko pitao zašto i kako je amd muzao sve kupce tih grafa prije izlaska konkurencije

 

u seriji 1xxx nevidija jest napravila svinjariju sa 100usd premiuma za "utemeljene" grafe, ali msrp za aib 1xxx seriju (gtx1070 - 379usd/1080 - 549usd) je bio niži nego gtx 7xx serija (gtx770 - 399usd/780 - 649usd), a onda je stigao majning i sve je ošlo u materinu

ili ćemo utjecaj majninga ignorirati kod zelenih i pripisivati te cijene pohlepi ngreedije, a za amd opravdavati basnoslovne cijene polarisa i vege zadnjih godinu dana

 

treba shvatiti jednu stvar - i nevidija i amd su američke tvrtke koje su jedna drugoj konkurenti i međusobno se bore na istom tržištu - čisti kapitalizam

da, nevidija često igra prljavo, kao uostalom i tisuće drugih tvrtki u svim mogućim granama gospodarstva, no najveći krivac za vlastiti neuspjeh je amd sam - da su imali kvalitetan proizvod kakav su pokazali protiv intela, itekako bi ih ljudi kupovali

 

je, vega bi bila dobra da nevidija nije imala nešto bolje, toliko bolje da je amd tu grafu morao spuštati u niži cjenovni rang, gdje više nisu imali mjesta za poštenu zaradu - a najave su bile najjače grafe na tržištu, što znači da su planirali njezinu prodaju u rangu cijene 1080ti

pa čak i u tom nižem rangu (vs 1080) su je morali napucati do maksimuma da iole stignu 1080, pa je otpala i ranija najava o velikom oc potencijalu

ono iz nižeg randa s rebrandiranjem 4xx serije u 5xx s pomakom od 5% da ne spominjemo, to je bila tek poštena pušiona 

dakle fail za failom - i sad im je netko drugi kriv?

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Btw: Nvidia je ženski rod i ne pusim je vec je lizem i to zestoko a iz nje sve vlazi i iskri, temperature se dizu dok je prasim.

EOD

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

 Ono cega je mene strah da ce se mozda dogodit da ce eventualno ta top kartica moci to pokretat "pristojno" dok ce najniza RTX 2070 mozda skroz ispastat. Do sad sam pikirao uvijek na xx70 kartice, ali ako top of the line ima problem pokretat igre sa tim settingom ukljucenim sto ce onda graficka koja je duplo jeftinija? Morat cemo settinge spustat na medium lol.

10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa po onom videu gdje 2080ti gura Ray Tracing u Tomb Raideru na 1080p sa dropovima u 30 fpsa, bolje preskocit 2070 i 2080 (a bogami i 2080ti) - ako kupujes novu karticu zbog Ray Tracinga.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ma mene zanima vise sirova snaga, ali za to cu se morat strpit. Svjedno, smjesno mi je kako ce se sad ovo forsirat, a niko nece pokretat. Mislim, lijepo izgleda, ali morat cemo se strpit da ovo zazivi kako spada.

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Cijene su malo paprene, ali to su osnove ekonomije, stavi cijenu s kojom ces najvise zaraditi, oni su izracunali da su ovo te cijene i to je to. Onaj tko je namjerio kupiti comp ili raditi upgrade, poput mene, ce je kupiti svejedno.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Ja sam danas nakon malo refleksije i raznih reviewova i prognozi ipak odlucio kupiti top model - od prosle generacije, 1080Ti (rabljenu). Uz prodaju 1070 koje imam, upgrade ce me ispod 1000kn. Mislim da je sada best bang for the buck pobrati 1080Ti dok ih jos ima i zaobici 20 seriju u sirokom luku. I nadati se da ce navi biti konkurentan 30 seriji. Osim ako bas moras imati RT u tih par igara.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Karlovsky120 kaže...
upgrade ce me ispod 1000kn

Daj pojasni ovo malo, po kojoj cijeni prodaješ 1070 i po kojoj kupuješ 1080 Ti?

Jer to moraju biti je... prodaja i kupnja ako je trošak 1000 kn samo jer realno tvoja 

1070 ne vrijedi više od 2500 kn (već ima modela od po 2000 kn na oglasima), 

a isto tako onaj tko da 1080 Ti ispod 4500 kn nije normalan još pogotovo ako se pogleda

kakvo sranje su napravili sa novom serijom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 20:32 (Valentin17).
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Valentin17 kaže...
Karlovsky120 kaže...
upgrade ce me ispod 1000kn

Daj pojasni ovo malo, po kojoj cijeni prodaješ 1070 i po kojoj kupuješ 1080 Ti?

 još nisi čuo Valentine da 1070 padaju na 36kn/kom a 1080/1080ti na 100-150eura 

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
lav1000 kaže...

 još nisi čuo Valentine da 1070 padaju na 36kn/kom a 1080/1080ti na 100-150eura 

A daj nemoj me sada još i ti je...., dosta mi je na poslu bilo danas. 

11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nvidia uvalila solidan klip u pozadinu, jedva čekam vidjet tko će sa foruma prvi nasjest na ove fore i naručit rtxicu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
_mark0_69 kaže...

Nvidia uvalila solidan klip u pozadinu, jedva čekam vidjet tko će sa foruma prvi nasjest na ove fore i naručit rtxicu.

Pravo je vrijeme za uzeti nekoga Ryzena. 

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Valentin17 kaže...
_mark0_69 kaže...

Nvidia uvalila solidan klip u pozadinu, jedva čekam vidjet tko će sa foruma prvi nasjest na ove fore i naručit rtxicu.

Pravo je vrijeme za uzeti nekoga Ryzena. 

sad će svi cpu gaming benchmarci biti sa RT ON, ryzen3 stock=8700k na 5.4ghz, ryzen armada priprema doček za Jensena, vol na ražnju će se vrtiti 

11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Ni prvi ni zadnji pokušaj uvaljivanja muda pod bubrege, ako to sve bude crno kako zasad izgleda. Dakle ako bude tako, jednostavno treba preskočiti ovu seriju, iskoristiti pad cijena 1xxx serije i čekati sljedeću seriju.
Srećom ovaj turing neće trajati dvije i pol godine kao pascal i brzo će stići nova serija na 7nm, skupa s konkurencijom iz amd-a i intela, pa je i to razlog za pauziranje.
Ako smo mogli progutati kojekakva rebrandiranja s par posto napretka, možemo i ovo, samo treba biti pametniji od poslovične plavuše i oduprijet se šoping groznici. :)))
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Ni prvi ni zadnji pokušaj uvaljivanja muda pod bubrege, ako to sve bude crno kako zasad izgleda. Dakle ako bude tako, jednostavno treba preskočiti ovu seriju, iskoristiti pad cijena 1xxx serije i čekati sljedeću seriju.
Srećom ovaj turing neće trajati dvije i pol godine kao pascal i brzo će stići nova serija na 7nm, skupa s konkurencijom iz amd-a i intela, pa je i to razlog za pauziranje.
Ako smo mogli progutati kojekakva rebrandiranja s par posto napretka, možemo i ovo, samo treba biti pametniji od poslovične plavuše i oduprijet se šoping groznici. :)))

 Moze netko strucan objasniti da li je uopce moguce dosegnuti 7nm u iducih 5 godina ?!

Ja prije mislim da ce malo pomalo cijedit i skidat po 1-2nm i povecavati chip narednih nekoliko serija.

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
jezdovec kaže...

 Moze netko strucan objasniti da li je uopce moguce dosegnuti 7nm u iducih 5 godina ?!

Ja prije mislim da ce malo pomalo cijedit i skidat po 1-2nm i povecavati chip narednih nekoliko serija.

 

 

 Nema ovdje takvog stručnjaka, ali na 7nm, ako se ne varam bi vrlo brzo mogao i sam AMD spustiti svoje ryzene, tako da...

Odnosno TSMC je već tu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Od minera 1080ti Asus Strix za 3700kn, a svoju 1070 MSI Gaming X bi vjerojatno mogao progurati za 2700-2800kn.

Edit: @valentin17; Sugavi quote ne radi na mobilnom
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 1:35 (Karlovsky120).
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-performance-preview-4k-100-fps/


Ovo dosta mijenja situaciju...ako je istina...Velim, tu cijenu mogu opravdat jedino hebacke perfomanse.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
https://www.techradar.com/au/reviews/nvidia-geforce-rtx-2080-ti

Prva prava 4k kartica...Tkdj vazno je napomeniti da devovi nisu imali NV rt tehnologiju dostupnu do prije dva tjedna. Mislim, ne zelim glumit djavoljeg odvjetnika, al ajmo pricekat prve bencheve pa onda donijet sud. Sry for dp.
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ono sto mene najvise smeta oko ovih novih kartica je to Nvidia nije iznjela pune podatke o samoj kartici i jos su uz to novinarima i reviewerima podijelili raznorazne NDA-eve zbog kojih ovi jos ne mogu nista reci a i pitanje je hoce li im dozvoliti prije nego kartice pocnu stizati ljudima. Dodaj tome da se prije dvije godine o 10xx seriji znali skoro sve i prije same najave te da su sa najavom iznjeli sve moguce podatke pitaj boga sto ce ovo na kraju ispasti.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

A hebote takvo najavljivanje kartice, ništa se ne zna, ko da se ništa nije ni dogodilo. Prava "najava" kartica je tek za mjesec dana kad nam rivjueri mogu dat bencheve, sve u svemu totalno bezveze i beskoristan Nvidijin event. 

13 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Baš me zanima hoće li ova viralna DON'T PREORDER!! histerija dati kakvih rezultata, iz iskustva mislim da će kartice biti razgrabljene . nVidia te jednostavno majstorski uvjeri da su sjene baš to šta trebaš, i da vrijede 1200-1500 eura.

 

S druge strane, trenutno je što se gaming-a tiče zapravo pravo vrijeme za uzeti 1070 naviše sa garancijama od minera, koje idu već od 2000kn što ne da je bargain, nego ono, smiješna cijena za takvu karticu.

 

Nemalo 1080Ti sam isto po 4000kn okruglo vidio, šta je isto dobar deal. Platiti 80-120% više za ono što je zasad poznato ili na razini špekulacije 10-15% bolje performanse  i nije neki deal, objektivno.

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...
https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-2080-ti-performance-preview-4k-100-fps/


Ovo dosta mijenja situaciju...ako je istina...Velim, tu cijenu mogu opravdat jedino hebacke perfomanse.

 

ne mjenja nista

cijeli clanak se bazira na techradar "reviewu" - tj techradar se igrao na istim racunalima na toj nvidia prezentaciji kao i ostali i onda su od toga napravili hands on review

na toj prezentaciji je tomb raider imao jedva 60fps u full hdu sa ray tracingom

 

"In addition to the 4K gaming performance, it is also stated that some games (which they obviously can’t name explicitly) were able to run well over 100 FPS at 4K and using Ultra settings."

 

kul, pod "some games" moze biti overwatch i fortnite..

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Dovoljno je min 60 fpsa na 4k i to je vec nesto...Skeptican sam jako cisto radi broja cuda corea.

 

Nadaj se najboljem, ocekuj najgore.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Karlovsky120 kaže...
Od minera 1080ti Asus Strix za 3700kn, a svoju 1070 MSI Gaming X bi vjerojatno mogao progurati za 2700-2800kn.

Edit: @valentin17; Sugavi quote ne radi na mobilnom

 Da je Ti verzija da, za obicnu 1070 nema sanse te pare dobit. Pa ima ih na casekingu/mindfactoryu i jos par shopova za ispod 400 eur potpuno nove. Realna cijena im je 2000-2200 kn kroz tjedan ili dva.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice