NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
volegradele kaže...
Pa moj protest je da uzimam 1070ti,1080,1080ti.
Rudari nek kupuju RT seriju,eto bar neke koristi od rudara!

Pa nije dobro da itko to kupuje, kako ne kuzis. Tako to ide rista, ako prolazi, onda su cijene ispravne.

 

 

 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

hm, baš sam bacio oko na cijene 1xxx serije kad su konačno stigle kod nas prije više od dvije godine

kolega paranoid je stavio, mislim prve cijene nereferentnih, i msi 1080 gaming x je koštala skoro 7.000 6.700 kuna (na dnu ove stranice u temi pascal club)

danas na nabavi - msi rtx 2080 duke - 7.099 kuna - link i slika dolje, da ne bi opet bilo promjena cijena pa da me netko prca kako to nije bilo

 

dakle, razlika nije baš toliko velika (sad sam skužio da cijena 1080 nije bila skoro 7000 nego skoro 6700, pa je razlika ipak dosta veća) i treba se strpjeti da se cijene malo smire

a možda se i varam, nemam baš vremena puno tražiti po starim postovima

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 13:37 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Nisam vidio ništa inpresivno na 4K, dobar dio igara tjera na prosječnih 60 ili niže što znači da ima pada id 40 fpsa ili niže. Dalje reklamira se kao RT grafa koja RT tjera u 50-60 fpsa ali na full HD rezi.

 

Po meni ovo je sobzirom na cijenu teški promašaj od grafe i nove tehnologije.

 Baš sam to htio napisat. 2080ti i dalje nema 4k 60fpsa u dosta naslova. 

 

To me je možda i najviše razočaralo. 

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...
XXX kaže...

Nisam vidio ništa inpresivno na 4K, dobar dio igara tjera na prosječnih 60 ili niže što znači da ima pada id 40 fpsa ili niže. Dalje reklamira se kao RT grafa koja RT tjera u 50-60 fpsa ali na full HD rezi.

 

Po meni ovo je sobzirom na cijenu teški promašaj od grafe i nove tehnologije.

 Baš sam to htio napisat. 2080ti i dalje nema 4k 60fpsa u dosta naslova. 

 

To me je možda i najviše razočaralo. 

 RTX se trenutno moze zanemariti, jedino dobro u cijeloj proci je sto se pocelo sa time, ali ovo definitivno nisu kartice na kojima ce ta tehnologija zazivjeti kako spada.

 

Sto se 4K tice evo test od 35 igara klik, ja sam nabrojao 4 gdje je avrg FPS ispod 60, a i tih par bi se dalo srediti da se vrte na 60 (posto nisu daleko) ustimavanjem detalja.

 

Ako zanemarimo cijenu za koju se svi slazemo da je pretjerana skok u performansama je jednak onome kakav je bio sa Maxwella na Pascala tj oko 30%, znaci da se sve igre sa popisa vrte na 4k skok je trebao biti jos veci...

14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Možda oni namjerno nabili cijenu, da rasprodaju stare zalihe, kad se njih riješe sigurno spuštaju cijenu. Sve je to taktika, Tko hoće odma neka plati masno. Pametno, za to vrijeme imaju vremena naštancat tih grafa pun k i kad spuste cijenu to bude se prodavalo ko blesavo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Dok je Bog hodao po zemlji imao si skok po 30%, karikiram, uz zadražavnje cijena prošle generacije. Znači nisi skok od 30% plaćao 30% više na novoj genraciji. Tom logikom možemo plaćati 100000 kn kartice za X godina

 

Veče performsne uz istu cijenu ili čak manju od prošle generacije su motiv da kreneš u kupovinu

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
war3_tft kaže...

Ako zanemarimo cijenu za koju se svi slazemo da je pretjerana skok u performansama je jednak onome kakav je bio sa Maxwella na Pascala tj oko 30%, znaci da se sve igre sa popisa vrte na 4k skok je trebao biti jos veci...

 odgovor i za cijenu i za manje perfomanse od očekivanog se djelomično kriju u ovom dolje

4,352 CUDA cores, 544 Tensor cores, and 68 RT cores

 

kažem djelomično, jer dobar dio sigurno nosi i nedostatak konkurencije radi koje mogu eksperimentirat i dizat cijene, inače bi igrali na sigurno još neko vrijeme i tensor + rt cores pretvorili u dodatne cuda cores, koje su vjerojatno jeftinije i značajnije bi dodale na ovim rezultatima koje sad vidimo

dakle, imao bi više klasičnih jezgri, bolje perfomanse u sadašnjim naslovima i nižu cijenu, ovako imamo ovo što imamo - tehnologiju upitne vrijednosti u ovom trenutku, na grafama koje će vrlo vjerojatno brzo zamijeniti 7nm nasljednicima već sljedeće godine

10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Uništeno je tržište, a ne da kukamo jer nemamo para.
Kakav je to konzumeristicki pogled na stvari? Sve može koštat kolko god, to me jako podsjeca na one sto imaju iphone X i samo vise na mesenđeru.

AMD ce svakako dignut cijene, i recimo da AMD krajem godine izda karticu jacine cca 1080ti, oni ce ju uredno naplatit oko 6-7k. Još kad Pascal nestane sa tržišta imat cemo pravi shit show.
AMD je također sklon dizanju cijena, sjetimo se 2013. kad su nanjušili minere, ili ovo sa izlaskom Vege i njenim abnormalnim cijenama. Nema šanse da ovo podržim, eventualno polovno ili na nekom brutalnom popustu.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

...Nema šanse da ovo podržim, eventualno polovno ili na nekom brutalnom popustu.

 fino sjedneš, zapališ kubu i gledaš kako se razvija situacija

ta 1070 ti je sasvim dovoljna za tvoj monitor, ne vidim potrebe za zamjenu još najmanje godinu dana - a tada će izaći neka gtx 3070 ili nešto od amd-a na 7nm, što će biti popriličan upgrejd za ovu tvoju

ako se cijene ne spuste, pričekaš još godinu dana i uzmeš gtx 4060 za manje novčeka i do tada s vidljivom koristi od rt pizdarije, ako to uopće zaživi

 

ne kužim čemu uopće uzrujavanje, pa nije da nas netko pištoljem sili mijenjat grafe u ovakvoj situaciji

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
D3lBoy kaže...

...Nema šanse da ovo podržim, eventualno polovno ili na nekom brutalnom popustu.

 fino sjedneš, zapališ kubu i gledaš kako se razvija situacija

ta 1070 ti je sasvim dovoljna za tvoj monitor, ne vidim potrebe za zamjenu još najmanje godinu dana - a tada će izaći neka gtx 3070 ili nešto od amd-a na 7nm, što će biti popriličan upgrejd za ovu tvoju

ako se cijene ne spuste, pričekaš još godinu dana i uzmeš gtx 4060 za manje novčeka i do tada s vidljivom koristi od rt pizdarije, ako to uopće zaživi

 

ne kužim čemu uopće uzrujavanje, pa nije da nas netko pištoljem sili mijenjat grafe u ovakvoj situaciji

Imaš ljudi koji kupuju svaku drugu generaciju, recimo sad bi s GTX 980 prešli na RTX 2080, i onda skuže da su već godinu i pol mogli imati grafu te jačine po manjoj cijeni, takvi se valjda lupaju po glavi sad...Mislim da tko god sad ili u bližoj budućnosti kupuje grafu treba čim prije to napraviti, kupiti neku haj end (1070 i naviše) s njuškala dok ih još ima. O ovim slabijim karticama tipa 2060 nema još ni riječi, prema onim svim leakovima performanse neće bit bajne, a cijene opet nenormalne. Stvarno će možda bit sranja jednom kad se sav Pascal rasproda.

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

Imaš ljudi koji kupuju svaku drugu generaciju, recimo sad bi s GTX 980 prešli na RTX 2080, i onda skuže da su već godinu i pol mogli imati grafu te jačine po manjoj cijeni, takvi se valjda lupaju po glavi sad...

 kao što sam i naveo gore - razlika između msi 1080 gaming x (6.700kn) kad su izlazile i msi 2080 duke (7.100kn) na izlasku je 400 kuna, što nije baš tako strašno na ukupnu cijenu

a tko je imalo razmišljao o situaciji i izostanku konkurencije mogao je bar naslutiti kako će se odvijati stvari, pa sad nek se lupa po glavi  

ili još bolje - neka uzme polovnu 1080/1080ti za trenutno vrlo dobre cijene, u svakom slučaju nema razloga za lupanje po glavi - jednostavno ignoriraš nevidiju i kupuješ po svojoj mjeri

13 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...

ili još bolje - neka uzme polovnu 1080/1080ti za trenutno vrlo dobre cijene, u svakom slučaju nema razloga za lupanje po glavi - jednostavno ignoriraš nevidiju i kupuješ po svojoj mjeri

 E to je to, svi se toga trebamo držati i nek se hebu.

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Imaš ljudi koji kupuju svaku drugu generaciju, recimo sad bi s GTX 980 prešli na RTX 2080, i onda skuže da su već godinu i pol mogli imati grafu te jačine po manjoj cijeni, takvi se valjda lupaju po glavi sad...

 kao što sam i naveo gore - razlika između msi 1080 gaming x (6.700kn) kad su izlazile i msi 2080 duke (7.100kn) na izlasku je 400 kuna, što nije baš tako strašno na ukupnu cijenu

a tko je imalo razmišljao o situaciji i izostanku konkurencije mogao je bar naslutiti kako će se odvijati stvari, pa sad nek se lupa po glavi  

ili još bolje - neka uzme polovnu 1080/1080ti za trenutno vrlo dobre cijene, u svakom slučaju nema razloga za lupanje po glavi - jednostavno ignoriraš nevidiju i kupuješ po svojoj mjeri

Kod nas su cijene i onako napucane do krajnjih granica pa možda mi i ne osjetimo takav porast, istina. Ali zašto dati toliko više para kad imaš 1080Ti koja nudi doslovno identične performanse, a može se upiknuti na njuškalu za skoro duplo manju cijenu.

 

Rekao sam da je sad nabolje kupiti high end Pascal, ali onda opet za ove koji preskaču generaciju se može reći da su bezveze čekali godinu i pol ili koliko već.

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

...ali onda opet za ove koji preskaču generaciju se može reći da su bezveze čekali godinu i pol ili koliko već.

 pa jebo ga ti, tko je čekao godinu i pol dana, mogao se informirati po kojoj su cijeni izlazili pascali i po tome se ravnati, a tih 400 kuna i nije tako velika razlika

ako je pak netko mislio uzeti novu generaciju s nižom cijenom od pascala na izlasku, taj baš i nije normalan - ajde de da je konkurencija tu i da se nevidija šiba s amd-om, ali ovako se samo budala mogla nadati nižim cijenama od prošle generacije

 

doduše i sam sam bio među tim budalama pri prvim procjenama, no ja ionako nisam računao na novu grafu još barem godinu do dvije

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

...ali onda opet za ove koji preskaču generaciju se može reći da su bezveze čekali godinu i pol ili koliko već.

 pa jebo ga ti, tko je čekao godinu i pol dana, mogao se informirati po kojoj su cijeni izlazili pascali i po tome se ravnati, a tih 400 kuna i nije tako velika razlika

ako je pak netko mislio uzeti novu generaciju s nižom cijenom od pascala na izlasku, taj baš i nije normalan - ajde de da je konkurencija tu i da se nevidija šiba s amd-om, ali ovako se samo budala mogla nadati nižim cijenama od prošle generacije

 

doduše i sam sam bio među tim budalama pri prvim procjenama, no ja ionako nisam računao na novu grafu još barem godinu do dvije

Baš me sad zanima kaj je sa onim AMD-ovim "GTX 1080 like performance for 250$", dugo se nije čulo ništa oko toga, najavljeno kao za 2019. Ima li nade za malo zdrave konkurencije na ovom tržištu?

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Novi ajfon xmas kosta vise od ovog cudovista, sramotno.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nvidia i Apple idu s ovim serijama ruku pod ruku . Šta reć nego cirkus. To je baš cirkus da oni tolike pare kupe a ljudi ko u transu kupuju.

10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Mislim da sad treba uzet polovnu 1080ti tko planira jak upgrade. Jako me zanimaju ray tracing performanse na 2070, bit ce dosta cinematic iskustvo

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 21:18 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Koliko vidim DLSS je navrijedniji/najbolji pomak u novoj arhitekturi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Mislim da sad treba uzet polovnu 1080ti tko planira jak upgrade. Jako me zanimaju ray tracing performanse na 2070, bit ce dosta cinematic iskustvo

 Nju mislim uzet, Strix 2070.

15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
LogicusMPS kaže...
D3lBoy kaže...

Mislim da sad treba uzet polovnu 1080ti tko planira jak upgrade. Jako me zanimaju ray tracing performanse na 2070, bit ce dosta cinematic iskustvo

 Nju mislim uzet, Strix 2070.

 Pod "cinematic" misli na 24fps movie standard

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

ocigledno niste ciljana publika ili kupci za 2080Ti ili 2080, ako su vam preskupe

 

XX80 grafe ionako nisu nikada niti bile za mass market gaming, vec za one koji hoce najbrze i ne pitaju koliko to kosta

 

gledate to iz svoga uskog gledista koristenja iskljucivo u svrhe igara, a za to vam je i 1070 overkill, kada pogledate na kojim i kakvim monitorima igrate

 

ove grafe su prejebene, za sve one koji ne zele/ne mogu kupiti Quadro ili Titane, a a osim sto obavljaju nekakv rendering se i igraju podosta

 

Rezultati u recimo Octane su vrhunski, s obzirom da je kod totalno neoptimiziran trenutno za nove grafe, a kada unutar 6 mjeseci se i azuriraju kodovi za vecinu ovakvih rendera, bit jos veca razlika u rezultatima i ove grafe ce biti kupnja desetljeca 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 12:24 (Timo).
Moj PC  
5 4 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

ocigledno niste ciljana publika ili kupci za 2080Ti ili 2080, ako su vam preskupe

 

XX80 grafe ionako nisu nikada niti bile za mass market gaming, vec za one koji hoce najbrze i ne pitaju koliko to kosta

 

gledate to iz svoga uskog gledista koristenja iskljucivo u svrhe igara, a za to vam je i 1070 overkill, kada pogledate na kojim i kakvim monitorima igrate

 

ove grafe su prejebene, za sve one koji ne zele/ne mogu kupiti Quadro ili Titane, a a osim sto obavljaju nekakv rendering se i igraju podosta

 

Rezultati u recimo Octane su vrhunski, s obzirom da je kod totalno neoptimiziran trenutno za nove grafe, a kada unutar 6 mjeseci se i azuriraju kodovi za vecinu ovakvih rendera, bit jos veca razlika u rezultatima i ove grafe ce biti kupnja desetljeca 

 

 

 

 

 

 Očigledno si u pravu, neisplative za nas obične igrače, idemo dalje.

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

ocigledno niste ciljana publika ili kupci za 2080Ti ili 2080, ako su vam preskupe

 

XX80 grafe ionako nisu nikada niti bile za mass market gaming, vec za one koji hoce najbrze i ne pitaju koliko to kosta

 

gledate to iz svoga uskog gledista koristenja iskljucivo u svrhe igara, a za to vam je i 1070 overkill, kada pogledate na kojim i kakvim monitorima igrate

 

ove grafe su prejebene, za sve one koji ne zele/ne mogu kupiti Quadro ili Titane, a a osim sto obavljaju nekakv rendering se i igraju podosta

 

Rezultati u recimo Octane su vrhunski, s obzirom da je kod totalno neoptimiziran trenutno za nove grafe, a kada unutar 6 mjeseci se i azuriraju kodovi za vecinu ovakvih rendera, bit jos veca razlika u rezultatima i ove grafe ce biti kupnja desetljeca 

 

 

 "Iskljucivo za svrhe igara" 

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

A sto s ekipom koja pretezno surfa?!?! xD

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

jos uvijek kukate zbog cijene?

 

ajmo malo pricat o necemo drugome

 

recimo, da li mislite da ce zbog odnosa performansi 1080Ti vs 2080, nVIDIA drkat po driverima u sljedecih nekoliko mjeseci, gdje bi 2080 mogle rasti performance, a 1080Ti ostat gdje i je, to jest da driveri za nju ne budu bili odradeni kako treba (legacy mode) ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Vec su se dovoljno zamjerili ljudima sa cijenama, ako jos naprave to sa driverima moglo bi im se to obit o glavu il ce se dogoditi slicna stvar kao sa nvidia gpp programom da im to bas i nece proci kak su zamislili.
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
3dfx kaže...

jos uvijek kukate zbog cijene?

 

ajmo malo pricat o necemo drugome

 

recimo, da li mislite da ce zbog odnosa performansi 1080Ti vs 2080, nVIDIA drkat po driverima u sljedecih nekoliko mjeseci, gdje bi 2080 mogle rasti performance, a 1080Ti ostat gdje i je, to jest da driveri za nju ne budu bili odradeni kako treba (legacy mode) ?

 

 

 Ne vidim razloga zasto s novim driverima nove kartice ne bi radile brze, na kraju krajeva tko jebe sirotinju, oni ce kukati zbog cijena, normalna ekipa ce ionako vec kupiti nove kartice.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Mislim da neće, iako još ima 1080Ti na tržištu, neće ih biti dugo, rasprodat će se pošto su isplativije od 2080. Trenutno Nvidija je sama sebi konukrencija po top pitanju, ali kad se Pascal rasproda neće više biti. Tko zna možda i spuste cijenu Turingu kada se Pascal rasproda, no nevjerujem baš u to, jedino ako će prodaja Turinga ići loše (a nadam se da će ići loše).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Backdraft kaže...
LogicusMPS kaže...
D3lBoy kaže...

Mislim da sad treba uzet polovnu 1080ti tko planira jak upgrade. Jako me zanimaju ray tracing performanse na 2070, bit ce dosta cinematic iskustvo

 Nju mislim uzet, Strix 2070.

 Pod "cinematic" misli na 24fps movie standard

 Znam šta misli, i nek misli šta oće, mene ray tracing ne zanima, ni grafika, samo FPS

Kakva će bit slika, nije me briga, ako mi je do grafike, upalim neki video igre, nafrljim postavke na max i gledam

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 14:38 (LogicusMPS).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice