NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
3dfx kaže...

jos uvijek kukate zbog cijene?

 

ajmo malo pricat o necemo drugome

 

recimo, da li mislite da ce zbog odnosa performansi 1080Ti vs 2080, nVIDIA drkat po driverima u sljedecih nekoliko mjeseci, gdje bi 2080 mogle rasti performance, a 1080Ti ostat gdje i je, to jest da driveri za nju ne budu bili odradeni kako treba (legacy mode) ?

 

 

 mda, inače se driverima dobiva "strašni" boost u perfomansama, pa su ovi na legacy driverima zakinuti za ne znam što točno

evo ti testiranje drivera kroz neko druže vrijeme, 1080 performance boost kroz 8 mjeseci novih drivera je u rangu statističke pogreške

amd isto tako

7 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

ovde je ipak nova arhitektura bitno drugacija a ne samo revizija pa mislin da driveri mogu dosta poboljsat situaciju.

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Jao zašto uopće pričamo o ray tracingu!?

Nove grafe su JEBENE po pitanju rasta performansi u odnosu na 10x0 seriju. Kad bi se gledala grafa kao takva bez cijene rast performansi je tu.

 

Slažem se da ostaje činjenica da je 2080Ti entry level za 4k ko ima dovoljno novaca, ali bolju od toga nemamo.

 

Sve drugo stoji, čeka se ATIjevo potez, ko zna, za pola godine-godinu možda dobijemo ovo po pristojnim cijenama.

 

Znam samo da sam high end konfiguracije slagao za 10-11k kna, a sada mi 2070GTX ne stane u taj koncept.

 

"Ce-la-vi"

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
dabar_solta_V2 kaže...

ovde je ipak nova arhitektura bitno drugacija a ne samo revizija pa mislin da driveri mogu dosta poboljsat situaciju.

 ma ne govorim o novoj seriji, naravno da tu postoji mogućnost napretka kroz drivere, pogotovo zbog novih tehnologija

pričam o legacy modu 9xx serije ili budućem legacy modu za 1xxx seriju - eto, kroz osam mjeseci novih drivera 1080 se gotovo nije makla mjesta i čisto sumnjam da je išta drukčije i nakon navedenog testa

ništa bolja situacija nije više niti sa amd-om i nekadašnji performance boost kroz drivere, tzv. fine vine, je očito davna prošlost - što i jest dobro u jednu ruku, jer je očito da i amd konačno uspijeva izvući skoro max iz novih grafa odmah po izlasku, a ne da čekaš dvije godine da izbruse drivere i konačno upogone grafu u punoj snazi

 

dakle, što je 9xx serija izgubila bez novih drivera - vrlo vjerojatno ništa, isto kao što ništa neće izgubiti niti 1xxx serija kad je stave u legacy mod

nakon dvije i pol godine brušenja drivera, teško da se nešto više može izbrusiti i sasvim je svejedno hoće li ili ne staviti je u legacy mod

čak dapače - bar neću riskirati svako malo s novim driverima i raznoraznim bugovima

14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Jao zašto uopće pričamo o ray tracingu!?

Nove grafe su JEBENE po pitanju rasta performansi u odnosu na 10x0 seriju. Kad bi se gledala grafa kao takva bez cijene rast performansi je tu.

 

Slažem se da ostaje činjenica da je 2080Ti entry level za 4k ko ima dovoljno novaca, ali bolju od toga nemamo.

 

Sve drugo stoji, čeka se ATIjevo potez, ko zna, za pola godine-godinu možda dobijemo ovo po pristojnim cijenama.

 

Znam samo da sam high end konfiguracije slagao za 10-11k kna, a sada mi 2070GTX ne stane u taj koncept.

 

"Ce-la-vi"

 Pa ako kupiš rabljenu preko njuškala, zašto nebi stala, ja sam kupio ovu gtx 1070 s još 2 i pol godine garancije preko njuškala, s tim da sam 100% siguran da nije služila za mining. Jer čovjek mi je poslao i račun od dučana + na računu se vidi da je kupovao konfiguraciju računala, samo je prodao tu grafičku iz razloga jer vjerojatno planira nadograditi na novu verziju, vjerojatno rtx.. Znači on platio grafičku oko 3800, a ja kupio za 2300, u tu razliku ja mogu lako kupiti kojih 16gb ram memorije ,a za ostalo neki i7 + ostatak što već treba..

 

Meni je jedino glupo na novim grafičkama, što imaju po 8gb memorije, mogli su stavit po 11 svaku bez problema, možda to čuvaju za sljedeću generaciju

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 19:11 (Gremlin144).
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

 Ma kakav rast ? GTX 980 Ti je ubila jedno 70 - 80% GTX 780 Ti a GTX 980 oprala GTX 780. Imamo onda GTX 1080 Ti vs GTX 980 Ti gdje je isto uništava GTX 1080 Ti a GTX 1080 je brža jedno 30% od prethodne Ti verzije. I onda sada imamo RTX 2080 koja je ista ko GTX 1080 Ti (ne brža) i RTX 2080 Ti koja je brža 30 - 40%. O kakvom rasturanju pričaš ?? A da ne kažemo da cijene rastu. I ovo za future proof, mi koji pratimo godinama tech, znamo šta znači kad hardware izađe danas i adut mu je future proof .

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 19:56 (itomic009).
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
itomic009 kaže...

 Ma kakav rast ? GTX 980 Ti je ubila jedno 70 - 80% GTX 780 Ti a GTX 980 oprala GTX 780. Imamo onda GTX 1080 Ti vs GTX 980 gdje je isto uništava GTX 1080 Ti a GTX 1080 je brža jedno 30%. I onda sada imamo RTX 2080 koja je ista ko GTX 1080 Ti (ne brža) i RTX 2080 Ti koja je brža 30 - 40%. O kakvm rasturanju pričaš ?? A da ne kažemo da cijene rastu. I ovo za future proof, mi koji pratimo godinama tech, znamo šta znači kad hardware izađe danas i adut mu je future proof .

 Pa zar je malo 30-40%?

AUDIOFIL
14 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Umjesto da su svi sretni sta je napredak slabiji posto onda treba manje trosit love... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...

Umjesto da su svi sretni sta je napredak slabiji posto onda treba manje trosit love... 

 Tako je da .

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Normalno da je problem ako za iste novce dobijes iste performance, 1080ti i 2080, plus dobijes raytracing, za kojeg smo vec shvatili da ce u ovoj generaciji biti gimick, i dobijes DLSS od kojeg bi cini se i mglo biti neke koristi. Vjerovatno ce 2070 biti tu negdje sa performansama sa 1080, a opet po istoj cijeni. Ako netko misli da je to ok onda je lud. Cijena zadnje generacije je vec bila poskupa. Znaci mozes uzeti maticnu, proc, memoriju, kuiste, ssd, hdd, napajanje za cijenu graficke, i to ne neke bezveze komponente vec odlicne konponente, stani malo, tko je tu lud? Ovo je samo extra profit za ljude koji niti vole gaming niti ih briga za tehnologiju niti bilo sta, imaju dionice i hoce da oplode svoj novac. Hoce li iduca generacija biti bolja jer mi placamo bar 30% vise od nekakve normalne cijene? Nece, jer novac nece otici na razvoj vec na jahte i skupe aute...

 

Jedna misao mi je dosla u glavu. Sa ovim cijenama harwarea koliko ce kostati nova generacija konzola? Sve su prilike da ce izaci negdje 2020, Kao i predhodne generacije oni nece praviti svoj hardware vec ce uzeti ovo sa trzista, ako uzmemo cinjenicu da im treba bar godinu da dizajniraju, naprave prve verzije, da osiguraju dobavljace, da imaju nesto za ponuditi devsima koji ce raditi igre za te konzole. Uz svu mogucu optimizaciju tu ce morati raditi zestoke kompromise ako misle da im igre idu 60fps 4k, a 4k tv je postao standrad vec.

 

Na kraju krajeva moze im biti kada imaju ovisnike, ovisnik ce uvijek naci nacina da rijesi svoj jedini problem...

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Evil Access kaže...

Nece, jer novac nece otici na razvoj vec na jahte i skupe aute...

 

Pa dobro, al otici ce onda bar na razvoj jahti i skupih auta?

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
Evil Access kaže...

Nece, jer novac nece otici na razvoj vec na jahte i skupe aute...

 

Pa dobro, al otici ce onda bar na razvoj jahti i skupih auta?

 Jahte i skupi auti su prodavanje magle, vec je sve precjenjeno za budale.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Evil Access kaže... 

Pa dobro, al otici ce onda bar na razvoj jahti i skupih auta?

 Jahte i skupi auti su prodavanje magle, vec je sve precjenjeno za budale.

Ma normalno, to su sve budale, pravi asevi koji sve znaju i kojima je sve jasno se nalaze po forumima a ne na jahtama 

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
Evil Access kaže... 

Pa dobro, al otici ce onda bar na razvoj jahti i skupih auta?

 Jahte i skupi auti su prodavanje magle, vec je sve precjenjeno za budale.

Ma normalno, to su sve budale, pravi asevi koji sve znaju i kojima je sve jasno se nalaze po forumima a ne na jahtama 

 Na forumu sam, nisam na jahti i as sam za sve te pedere po jahtama. Imas problem s tim?

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Gle, ljudi godinama "glasaju" svojim novčanicima... i glasaju ko pijani miljarderi.

 

Kaže se "ako pitaš prosječnog čovjeka..." - NE!!!! Nemoj pitat prosječnog čovjeka, prosječni čovjek je glup ko kur*c, pitaj nekoga tko se u to razumije...

ALI! demokracija radi po tom principu, globalizacija također - prosječni ljudi su ti koji donose odluke, trendove... Šačici ljudi je lako kontrolirat svijet gdje prosječnom čovjeku mažu oči i on im potvrdi kak je to super.

 

Zato danas imamo RTX 2080 Ti za 12k kuna, novi iphone entry za 10k, skuplji za 14k...

 

I GUESS WHAT?! bit će rasprodani!

 

Ja novu generaciju gledam ko lijepi pomak. Nije neke generacije imaju veći, neke manji skok. RTX su uz skok od 30ak % dodali i nove coreove, i nove tehnologije, koje će imat smisla jednog dana, ne u ovoj generaciji -> što je i dalje pristojno, nije baš da smo po generacijama imali 50-70% kak pričate, 20-30ak % je uobičajeni skok, GTX 280 je bio pristojan na FHD, serije 4, 5, 7, 9, 10 bi sa 50-70% svaka značile da danas igramo na 8k, a mi tek ulazimo "pristojno" na 4k

 

Činjenica samo da je otprilike 60-80% skuplja nego bi trebala bit... možda i 100% u nekim slučajevima. Da je 2080Ti tu za 6k kuna, svi bi poblesavili kak je to super kartica.

 

Mislim da niste skroz objektivni u očekivanju rasta performansi, približavamo se polako i tehničkom maksimumu koji ćemo moć izvuć, 7nm je tu negdje granično i ne bu puno dalje išlo... nešto drugo će se morat desit, al otom-potom.

A o cijenama? Tu ste, nemojte kupit, bojkotirajte i to je to. Samo kolika je šansa da će "prosječni čovjek" bojkotirat? Ljudi budu radije gladni i u minusu koliko ide nego da nemaju novi iPhone za stavit na stol, novi RTX za napisad pod "moj PC"...

Moj PC  
3 1 hvala 1
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

ako je 2080 = 1080Ti

 

zanima me da li je onda 2070 = 1080 ? ako da, to i nije bas neki skok u performansama

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nakon dvije i pol godine čekanja samo 30-tak % bolje performanse od starije generacije uz puno veću cijenu je veliko razočaranje i sramota . 

Im BATMAN !!!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
cika batmen kaže...

Nakon dvije i pol godine čekanja samo 30-tak % bolje performanse od starije generacije uz puno veću cijenu je veliko razočaranje i sramota . 

Nije nego su veliki skokovi i proslih generacija bili los poslovni potez...

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Uče polako od Intela.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...

Uče polako od Intela.

 Dok ne pocnu sami svoja gov** jest kao i intel sad.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
cika batmen kaže...

Nakon dvije i pol godine čekanja samo 30-tak % bolje performanse od starije generacije uz puno veću cijenu je veliko razočaranje i sramota . 

Nije nego su veliki skokovi i proslih generacija bili los poslovni potez...

 

Ha!

 

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ova slika sve govori.

 

980 ti koja je zamjenila 780 ti donjela je 30% bolje performanse i 7% manju cijenu.

 

2080 ti je donjela 28% bolje performanse i 72% višu cijenu

 

 

Ali ovo nije stavilo ovisnike na aparate, dapače pravdaju si ovo tko zna čime

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 9:26 (XXX).
Moj PC  
16 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Jutros sam se na misi pomolio Bogu da udijeli razum celnicima Nvidije da smanje cijene bar na razinu prosle generacije jer moram kupiti novi gpu.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
cika batmen kaže...

Nakon dvije i pol godine čekanja samo 30-tak % bolje performanse od starije generacije uz puno veću cijenu je veliko razočaranje i sramota . 

Nije nego su veliki skokovi i proslih generacija bili los poslovni potez...

 Ne, nego su imali konkurenciju.

 

Ono...

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
cika batmen kaže...

Nakon dvije i pol godine čekanja samo 30-tak % bolje performanse od starije generacije uz puno veću cijenu je veliko razočaranje i sramota . 

Nije nego su veliki skokovi i proslih generacija bili los poslovni potez...

 Ne, nego su imali konkurenciju.

 

Ono...

 nisu niti prošle serije imali konkurenciju, vega je izašla poprilično kasnije od 1xxx serije

baš sam ranije izvukao iz rasprave na forumu o 1xxx seriji cijene prvih modela koji su se pojavili u našim trgovinama i msi 2080 duke model je relativno tek malo skuplji nego je to bila msi 1080 gaming, nekih 400 kuna

dakle, cijene su najprije otišle gore na prošloj seriji, pa onda mining i tad se sve pojebalo, a nevidija sad koristi priliku dok ne uleti konkurencija sljedeće godine pa te cijene diže još i na ovoj seriji

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ima na njuskalu rtx 2080 od 6300 do 6900 za msi trio x ...neka firma najbrza kupnja ali mislim da je to sve isto ko i najjeftinijr hr sta je bilo samo minja imena

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

I jel se znan kada bi rtx 2080ti trebala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
cika batmen kaže...

Nakon dvije i pol godine čekanja samo 30-tak % bolje performanse od starije generacije uz puno veću cijenu je veliko razočaranje i sramota . 

Nije nego su veliki skokovi i proslih generacija bili los poslovni potez...

 Ne, nego su imali konkurenciju.

 

Ono...

 nisu niti prošle serije imali konkurenciju, vega je izašla poprilično kasnije od 1xxx serije

baš sam ranije izvukao iz rasprave na forumu o 1xxx seriji cijene prvih modela koji su se pojavili u našim trgovinama i msi 2080 duke model je relativno tek malo skuplji nego je to bila msi 1080 gaming, nekih 400 kuna

dakle, cijene su najprije otišle gore na prošloj seriji, pa onda mining i tad se sve pojebalo, a nevidija sad koristi priliku dok ne uleti konkurencija sljedeće godine pa te cijene diže još i na ovoj seriji

 Itekako su imale...

 

Od 290, 390, Fury.

 

O prošlim generacijama da i ne pričam.

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

 Itekako su imale...

 

Od 290, 390, Fury.

 

O prošlim generacijama da i ne pričam.

 nisam govorio prošle serije u množini, mislio sam konkretno na 1xxx seriju gdje za high end nisu imali konkurenciju, ako govorimo o high end klasi

vega se pojavila poprilično kasno, zato i jesu bile visoke cijene i serendanje sa 100usd više za foundersice

10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

ocigledno niste ciljana publika ili kupci za 2080Ti ili 2080, ako su vam preskupe

 

XX80 grafe ionako nisu nikada niti bile za mass market gaming, vec za one koji hoce najbrze i ne pitaju koliko to kosta

 

gledate to iz svoga uskog gledista koristenja iskljucivo u svrhe igara, a za to vam je i 1070 overkill, kada pogledate na kojim i kakvim monitorima igrate

 

ove grafe su prejebene, za sve one koji ne zele/ne mogu kupiti Quadro ili Titane, a a osim sto obavljaju nekakv rendering se i igraju podosta

 

Rezultati u recimo Octane su vrhunski, s obzirom da je kod totalno neoptimiziran trenutno za nove grafe, a kada unutar 6 mjeseci se i azuriraju kodovi za vecinu ovakvih rendera, bit jos veca razlika u rezultatima i ove grafe ce biti kupnja desetljeca 

 

 

Ako su nekom toliko bitne rendering performanse znaci da se time vjerojatno profesionalno bavi, te ce u tom slucaju uzet više quadro kartica makar iz proslih generacija, a ne neki 2080ti... RTX su ciste gaming kartice.

"XX80 grafe ionako nisu nikada niti bile za mass market gaming, vec za one koji hoce najbrze i ne pitaju koliko to kosta" Postoji jos nekoliko pogrdnijih naziva za takve ljude. Jer onaj koji to podupire uništava tržište, xx80 i xx80ti su uvijek bile high end kartice sa high end cijenom (4-6k kn) i za to su ljudi prije par godina kukali. Bilo je suza kad su uveli Titan pa njega dodatno naplatili. I eto kroz godine je to postala normalna cijena, a sad opet pomicu granice i ljudi to brane (!?!)... Ovo nije ništa mega premium da sad mogu stavit ne znam kakvu cijenu, radi užasno, a i AMD ce to ubaciti prije ili kasnije. Trebali su sacekat jos jednu generaciju, a quadro rt kartice izdat prvo za creatore i dvelopere, a ne ovako di ce gameri imat RT kartice prije nego je vecina developera uopce razmisljala o tom. 

Ništa novo, gameworks naslovi ce forsat RT, ostali ne, a za par godina ce sve igre imat - taman tamo negdje kad 2080ti bude dobar kao stalak za šalicu kave... od 12k kn.

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice