Nadogradnja grafičke

poruka: 5
|
čitano: 1.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Nadogradnja grafičke

Pozdrav ekipa,

 

S obzirom da sam nedavno zamijenio 60hz monitor sa 144hz gaming monitorom odlučio sam nabaviti novu grafu kako bi taj monitor najbolje i iskoristio. Dosadašnja grafička je rx 480 8gb te planiram prijeći na gtx 1070ti ili na gtx 1080.

Stvar je u tome što imam na raspolaganju nekakvih 500-injak eura za grafičku.

 

Naime, za tu cijenu trenutno jedino mogu nabaviti (daleko) najjeftiniju Gigabyte gtx 1080 Windforce za koju su recenzije uglavnom dobre ali na više mjesta sam pročitao kako gigabyte ima dosta nekvalitetan sustav hlađenja i loše ventilatore te je bučna. Isto tako me zanima zašto je toliko jeftinija od drugih i koliku razliku u fpsu zapravo daje core clock speed koji je na dotičnoj nešto niži od ostalih.

 

S druge strane pak, svidjela mi se ASUS ROG Strix gtx 1070ti koja je provjereno dobra, tiha, ima odličan sustav hlađenja te su recenzije skoro pa 100% vrlo pozitivne.

 

Međutim razlika između te dvije grafičke na amazonu je samo nekih 300 kuna.

 

Zanima me što bi mi vi preporučili. Koju se više isplati uzeti s obzirom da planiram isključivo igrati na 1080p rezoluciji na 144 fps multiplayer uglavnom na low (pubg, cod itd.), a fps za singleplayer igre mi nije toliko bitan dok god je iznad 60fps na max postavke?
Planiram grafičku imati minimalno iduće 4 godine.

 

Specs:

 

Asrock B250 Pro4

Kolink 80 plus bronze 600W

8 Gb RAM 2400mhz (uskoro planiram uzeti dodatnih 8 Gb)

Intel i7 7700

SSD 250 Gb, HDD 1TB

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 19:54 (mostsexy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja grafičke

Imaš na njuškalu za ispod 500 eura GTX 1080.

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-msi-gtx-1080-gaming-x-8gb-kao-jamstvo-hr-30mj-oglas-26412117

Nije moj oglas, to je prvi na koji sam naletio. I 30 mjeseci garancije još.

5 godina
offline
Nadogradnja grafičke

Nije naglašeno da nikad nije korištena za mining pa nebi riskirao s tim, moguće da je prešla u tih 6 mj. više nego prosječna u te 3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja grafičke

Kako hoćeš, imaš još 30 mjeseci garancije, što je po meni stvarno dosta.

12 godina
offline
Nadogradnja grafičke

A je ti mjerilo, nije naglašeno 

Pa oni koji naglase su većinom i majnali... Imaš 30mj garancije boli te tuki, još je i bolje da ti rikne pa dobiješ novu rtx 2080

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice