Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

poruka: 96
|
čitano: 16.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

meni to sve izgleda ok 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
I meni, mozda malo ako dobro vidim prevelika temperatura cpu-a.

I dalje nema odgovora na najbitnije pitanje, dali si deinstalirao sve prethodne drivere, i instalirao najnovije adrenalin?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

NEma se šta puno vidjeti samo gpu na 67 stepeni koliko je VRM vruć 80 ili 90C, dok je CPU na 61 C sa naponom od 1.42 i klokom od 3.7GHz pri zauzeću CPU 84.2% , izgleda da je puno napona mislim da ti se CPU pregrijava jel to napon na auto u biosu, neznam dal može dostići max 95 stepeni C kad se automatski gasi PC.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
Damir22 kaže...
I meni, mozda malo ako dobro vidim prevelika temperatura cpu-a.

I dalje nema odgovora na najbitnije pitanje, dali si deinstalirao sve prethodne drivere, i instalirao najnovije adrenalin?

 da

11 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Gledao sam malo na netu ljudi ga guraju na 4ghz sa naponom 1.4V u kod tebe 3.7ghz i napona 1.425V vjerovatno se pregrijava CPU. Moj R5 2600 za 3.7GHz treba 1.22V napona plus više jezgri ima.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 19:37 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
mirzet1976 kaže...

Gledao sam malo na netu ljudi ga guraju na 4ghz sa naponom 1.4V u kod tebe 3.7ghz i napona 1.425V vjerovatno se pregrijava CPU. Moj R5 2600 za 3.7GHz treba 1.22V napona plus više jezgri ima.

Ma Ryzeni na stocku imaju visok max napon al to je kod laganih opterecenja kako da ne utjece negativno na zivotni vijek i temperature. Da ga opteretu prime-om pao bi debelo ispod 1.4V.

Kod mene na stocku ode na 1.5V kad boosta jezgru na 4.2ghz...

14 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

A da prvo pogledaš u windowsima pod  "Event Viewer" koju grešku je zapisao??

Umjesto što instaliravaš xyz programčića klikni desnom tipkom miša u donji desni kut ekrana (tamo gdje je nekad bio neprežaljeni START) i odaberi opciju EVENT VIEWER.

U lijevom dijelu otvorenog prozora malo poklikaj (za početak Custom Views => Administrative Events) pa vidiš što tamo piše.

 

Kad sam ja kupio novu grafu (GTX 1060 6GB) isto tako mi se u igri komp ugasi.  Nekad radi sat vremena, a nekada niti toliko. 

I fino u logu pronašao što je (napajanje naravno) i kupio 750W GOLD napajanje i sad radi kao švicarski sat.

A moj PC je star 10g. I čovjek bi rekao da staro Corsair 550W VX napajanje ne bi tebalo imati problema sa GTX1060, ali eto nije bilo tako.

Kad vrijeme učini svoje pa napajanju dođe kraj kupiš novo 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Ako se ruši tako naglo i ako je krenulo sa prelaskom na rastrošniju grafičku, garantirano je napajanje, ne moraš ni gledati dalje.  Ako ti neki frend ima neko jače ili bolji model od 500w isprobajte s njim.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

to bih ja ovako:

 

pogledati sliku i odznačiti "automatically restart"

 

ukoliko se pojavi plavi ekran zapisati poruku... ukoliko se i tada automatski restarta bez blue screena to bi ukazivalo da napajanje potpuno reseta PC

 

u svakom slučaju provjeriti logove sa Event Viewerom...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 20:10 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
1.4v je default za 2200, i s time je debelo pretjeran, podesi voltazu na 1.2-1.3, nadji koja je najmanja vrijednost a da je stabilno, i vozi.

Ovo je nevezano za problem s grafikom. Stock cpu, s disejblanim igpu na 1.4 je suludo drzati.

Moj je na 1.3 s ocanim cpu i igpu (i to posten oc), i temperatura nakon visesatnog igranja ne predje 60C, sa stock coolerom. S time da je gfx voltaza dignuta sa default 1.1 na 1.275, sa stock frekvencijama nisam vidio da mi je proc presao 50c.

S time da sam.negdje nasao podatak da 2200g throttla vec na +65C, neznam dali je istina, nisam uspio nabiti temp preko 65C ni u primeu......
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 20:17 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Ja bih isto rekao napajanje...vjerojatno ti u lolu radi jer je to nezahtjevna igra, strix kartice uopće ne pale ventilatore kad se igra lol 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
izzy007 kaže...

A da prvo pogledaš u windowsima pod  "Event Viewer" koju grešku je zapisao??

Umjesto što instaliravaš xyz programčića klikni desnom tipkom miša u donji desni kut ekrana (tamo gdje je nekad bio neprežaljeni START) i odaberi opciju EVENT VIEWER.

U lijevom dijelu otvorenog prozora malo poklikaj (za početak Custom Views => Administrative Events) pa vidiš što tamo piše.

 

Kad sam ja kupio novu grafu (GTX 1060 6GB) isto tako mi se u igri komp ugasi.  Nekad radi sat vremena, a nekada niti toliko. 

I fino u logu pronašao što je (napajanje naravno) i kupio 750W GOLD napajanje i sad radi kao švicarski sat.

A moj PC je star 10g. I čovjek bi rekao da staro Corsair 550W VX napajanje ne bi tebalo imati problema sa GTX1060, ali eto nije bilo tako.

Kad vrijeme učini svoje pa napajanju dođe kraj kupiš novo 

 

 tu ima tolko errora i warninga da ne znam kaj treba gledat u Admm... events

molim pomoć

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 21:55 (hors).
13 godina
online
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
Louis Pluto kaže...

to bih ja ovako:

 

pogledati sliku i odznačiti "automatically restart"

 

ukoliko se pojavi plavi ekran zapisati poruku... ukoliko se i tada automatski restarta bez blue screena to bi ukazivalo da napajanje potpuno reseta PC

 

u svakom slučaju provjeriti logove sa Event Viewerom...

 To mi je uključeno cijelo vrijeme. Da li treba biti uključeno ili ugašeno??

8 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Napisi koje je to tocno napajanje, sve vise vjerujem da je problem u njemu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
hors kaže...

 To mi je uključeno cijelo vrijeme. Da li treba biti uključeno ili ugašeno??

 odznačeno, kao na slici, bez kvačice...

 

želimo vidjeti plavi ekran

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
13 godina
online
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
Louis Pluto kaže...
hors kaže...

 To mi je uključeno cijelo vrijeme. Da li treba biti uključeno ili ugašeno??

 odznačeno, kao na slici, bez kvačice...

 

želimo vidjeti plavi ekran

 Ništa se nije dogodilo

8 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Samo se restarta?

 

Napajanje. Jos jednom, napisi tocno koji model napajanja i sve ce biti jasnije.....

 

Taj procesor moze povuci i preko 80w, a kartica bez problema povuce i preko 280w, znaci, dobro napajanje s dobrim +12v railom....

 

Drugo, temperature cijelog sistema su ti previsoke, evo ti ss nakon pola sata prime-a, sa 3.9Ghz.....

Diskovi na 24C.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 23:19 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
hors kaže...

 Ništa se nije dogodilo

 srušio se bez plavog ekrana?

ako je tako poprilično sam siguran da je napajanje, da nije bacio bi neku poruku na plavom ekranu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 23:19 (Louis Pluto).
14 godina
protjeran
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
Damir22 kaže...

 

Taj procesor moze povuci i preko 80w, a kartica bez problema povuce i preko 280w, znaci, dobro napajanje s dobrim +12v railom....

 

Drugo, temperature cijelog sistema su ti previsoke, evo ti ss nakon pola sata prime-a, sa 3.9Ghz.....

Diskovi na 24C.

 

Procesor sa samo cpu dijelom i na stocku ne moze povuc 80W, a graficka na stocku ovisno o tome koji je model Aorusice moze povuc 145-180W.

 

Temperature su mu daleko od previsokih tj. daleko od toga da bi one mogle biti problem...

13 godina
online
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

napajanje je chieftec ctg-500-80p

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
hors kaže...

napajanje je chieftec ctg-500-80p

 vec su ti napocetku rekli i vec ponovili 10 puta ovdje.

Napajanje ti je u racku.

Uzmi drugo.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
hors kaže...

napajanje je chieftec ctg-500-80p

 Imaš li na napajanju dva zasebna kabela sa pcie konektorima za grafičku? Ako imaš, preštekaj na drugi ili možda spoji oba istovremeno. Moguće da je napajanje podijeljeno na više railova pa da se dogodilo da je sad i procesor i grafička na jednom pa jednostavno nema dovoljno snage. 

 

Po meni taj procesor i grafička nikako ne bi smjeli bit problem za 550 vatno napajanje, bez obzira što je starije. Taj procesor ne troši više od 50 vata, a taman da GPU troši 200, to je i dalje manje od 50% kapaciteta.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 8:25 (JozoBozo121).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
hors kaže...

napajanje je chieftec ctg-500-80p

 Skini prime 95 i upali ga na dvadset minuta, ako se ne resetira nije do procesora. Skini furmark i upali ga desetak minuta, ako se ne resetira nije do grafe. Upali istovremeno prime 95 i furmark na deset minuta. ako se resetira vjerovatno je napajanje.

13 godina
online
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

koje napajanje mogu kupit za 500-600 kn , a da valja ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Ansha nisam zelio reci da mu temperature mogu biti uzrok problema, vec jednostavno da bi mogle biti nize, sto mu nikako nece skoditi.

 

Sto se tice da cpu ne moze povuci vise struje od 60 ili 80w, evo ti sve na stocku, nakon malo zahtjevnijeg cpu opterecenja....

 

Kao sto vidis, bez gpu dijela, povuce on vise i od 90w, a ovo je u skladu s "power consumptionom" koji se moze pronaci na netu za ovaj procesor.

 

Naravno, ne zelim reci da on konstantno trosi, niti da u igrama imas 100% usage, ali u nekim slucajevima zna on povuci i vise od onog sto bi covjek ocekivao.

 

Moj bet je i dalje na napajanje, iako kao i uvijek, problem moze biti u necem sasvim desetom.

 

 

Hors, pogledaj u temi napajanja, meni su savjetovali neka......

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 9:46 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
hors kaže...

koje napajanje mogu kupit za 500-600 kn , a da valja ?

 https://www.futura-it.hr/napajanje-sama-armor-750w-80-gold-modular/0151337/product/

15 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

100% su driveri.

Pri prelasku sa nvidie na ati i obrnuto obavezno obrisati sve stare drivere.

Nekoliko puta sam imao isti problem

instaliraj ddu i obriši sve od nvidie u safe modu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
Ne bi imao takve hard resetove da su driveri.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC

Ništa ga ne košta da proba.

10 minuta posla.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nakon ugradnje RX580 ruši mi se PC
batly kaže...

Ništa ga ne košta da proba.

10 minuta posla.

 ne baca mu plavi ekran iako je naznačio da ga prikazuje, to može biti samo napajanje, kod bilo koje druge greške bi bacio plavi ekran

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice