NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

lul

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia GTX 680 kaže...

lul

 Jesi blesav, vidiš da je super verzija. 

 

To ti je odma 2 keka gore.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sjecas li se koja grafa iz te serije je toliko kostala kad je bila aktualna generacija..?

 

Survivor - eye of the tiger
15 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
U ADM-a sam prije godinu dana kupio RTX 2060 Super za 3700 kn. Sjećam se da je za tu cijenu, tj. koju stoticu više, od AMD-a bilo moguće kupiti RX 5700XT, koja je i jača od moje.
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Sjecas li se koja grafa iz te serije je toliko kostala kad je bila aktualna generacija..?

 

 Pa 2060 Super je toliko kostala, ako uzmes u obzir da su 16 i 20 serija iste generacije (obje su Turing). Ali entry level ne, uvijek su bile 800-1000kn, a 3800kn su bile flagshipi ili jedna ispod flagshipa (tipa 1080).

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Izzy kaže...
U ADM-a sam prije godinu dana kupio RTX 2060 Super za 3700 kn. Sjećam se da je za tu cijenu, tj. koju stoticu više, od AMD-a bilo moguće kupiti RX 5700XT, koja je i jača od moje.

 Prije šest mjeseci sam za 100 kn više kupio rtx 3060 ti

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Za 2 godine cete se sjecat kako ste 2021 mogli kupit grafu za 10 tisuca kuna...stara dobra vremena 😁

Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia GTX 680 kaže...

lul

 NEma se tu sta vise cuditi. Sve sto ima vise od 4 GB Vram-a je trazenije od bilo kakvog plemenitog metala ili kamenja.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Za 2 godine cete se sjecat kako ste 2021 mogli kupit grafu za 10 tisuca kuna...stara dobra vremena 😁

  

 Tužno je to i žalosno. Ovo ispada početak kraja pc-i gamingu ili elitna rekreacija.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam  ubo u 11.mj 3080 Aorus Master za 9 keka 

sto je brutala od grafe e a sad ta ista kosta skoro duplo

I to je zalosno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 13:04 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jedini razlog takvim cijenama je crypto. E sad, hoce li se to smirit? Barem što se tiče isplativosti GPU mininga... Jako teško. Tako da čeka nas elitistička budućnost gaminga i konzole.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gadi mi se sve to vise!

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Gadi mi se sve to vise!

  Sve rečeno u jednoj rečenici, al kad upališ resident evil i vidiš to... hmmmm

9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ma gadi se i meni situacija, samo što sam se onda uključio u rudarenje i evo dosad taman izrudario oko 5000 kn, a grafičku platio 5200 kn u 10. mjesecu prošle godine. Dok ide ide, bolje da i uzmem neku lovu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Ma ta spika rudarenja sa 1-3 kartice mi je kao spika prestat ću pušit i štedit, tj. stavljat novce sa strane. A ono di si bio što si radio, eh... prestao pušit ili ti "i ja sam rudario". Svak čast onome tko to može.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...

Jedini razlog takvim cijenama je crypto. E sad, hoce li se to smirit? Barem što se tiče isplativosti GPU mininga... Jako teško. Tako da čeka nas elitistička budućnost gaminga i konzole.

 Na žalost kriptači su samo dio problema. Dogodila se 'savršena oluja' faktora i poremetila dobavljivost čipovlja.

 S jedne strane zbog Covida i rada od kuće (ili lockdownova općenito) imaš nekoliko puta povečanu potražnju za hardverom, s druge strane automobilska industrija potražuje sve više čipova za svoje nove modele a redovi čekanja su sve veći zbog poremečaja u opskrbnom lancu koji je opet izazvan Covidom. Osim toga to je i rudarenje da kao dodatni čimbenik i kad se sve to zbroji imaš zatvoreni krug nedostatka sirovina i prevelikih narudžbi koji će se sustizat mjesecima ako ne i godinama.

Dok se ponuda i potražnja ne ustabile cijene će divljati - as simple as that 

 

 

Lijep pozdrav ;)
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...
Dok se ponuda i potražnja ne ustabile cijene će divljati - as simple as that 

Bude rudarenje puklo, još samo malo sačekat treba. Bit će kartica ko blata po oglasima.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
rokonja kaže...

 Ma ta spika rudarenja sa 1-3 kartice mi je kao spika prestat ću pušit i štedit, tj. stavljat novce sa strane. A ono di si bio što si radio, eh... prestao pušit ili ti "i ja sam rudario". Svak čast onome tko to može.

 

pa da al su trenutno takve naknade da mi rudari od 1500-2000 kn mjesečno, a potroši manje od 150 kn struje. Ja da imam vremena kao kad sam imao dok sam bio neoženjen i bez djece onda bi puno više gejmao a puno manje rudario. Al sad je situacija da ne stignem ni sat vremena dnevno igrati, pa bolje onda kad je već tako da rudari

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa i nije baš "simple as that", jer si majnanje stavio tek kao neki dodatni faktor, a kod grafa je on glavni faktor nedostupnosti i rasta cijena.
Da se rajzen može isplativo koristiti za majnanje, onaj 5600x ne bi mogao kupiti baš nigdje, a i cijena bi mu bila bliže soma eura, a ne 2500kn. Ovako je ipak koliko-toliko dostupan, a i cijena mu je tek nešto viša zbog 50usd većeg msrp i nešto dodatno na to zbog ekskluzivnosti "najboljeg gaming procesora".
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...

Bude rudarenje puklo, još samo malo sačekat treba. Bit će kartica ko blata po oglasima.

 Ja si ovo već godinu dana mrmljam u bradu, a situacija je sve gora.

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Pa i nije baš "simple as that", jer si majnanje stavio tek kao neki dodatni faktor, a kod grafa je on glavni faktor nedostupnosti i rasta cijena.
Da se rajzen može isplativo koristiti za majnanje, onaj 5600x ne bi mogao kupiti baš nigdje, a i cijena bi mu bila bliže soma eura, a ne 2500kn. Ovako je ipak koliko-toliko dostupan, a i cijena mu je tek nešto viša zbog 50usd većeg msrp i nešto dodatno na to zbog ekskluzivnosti "najboljeg gaming procesora".

 I opet, nije mining glavni problem (nego dio problema) - pogledaj si što govore HW kanali na YT-u. Potražnja kućnih korisnika se višestruko povečala, a kompanije formiraju planove za nabavu resursa na temelju predviđene potražnje iz prethodnih razdoblja - nitko nije predvidio ovaj boom izazvan pandemijom. 

 I konzola nigdje nemaš novih za kupiti pa se na njima ne rudari 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da se rudari na konzolama bile bi preko deset keka kuna, u tome je razlika. Kod grafa je najveći problem majning, ni blizu ne bi bila tolika potražnja i tolike cijene da nije majnanja.
Također, kad krepa majnanje bit će grafa ko salate, konzola će dalje falit
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 18:09 (picajzla0707).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Valjda nece cancelat, nema vise stvarno zivaca lovit graficke okolo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

To je jeftinije nego direkt od evge, a i linusa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jeftinije je nego direkt od evga samo za razliku PDV-a izmedu hr i de, buduci da sam na mailbox narucio. Ali dosta ljudi je ovo uspjelo naruciti tak da ce vjerojatno dosta narudzbi otkazat. A i ta evga uopce nista ne salje na EU.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Pa prije tri godine kad bio prvi bull run kartica je bilo sasvim dovoljno,covid je gadno sjebao stvar..nismo ni svjesni koliko..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
volegradele kaže...
Pa prije tri godine kad bio prvi bull run kartica je bilo sasvim dovoljno,covid je gadno sjebao stvar..nismo ni svjesni koliko..

 2017. je isto bilo gadno ali samo zbog mininga, sada imamo mining + sve ostalo istovremeno i ovo bi zato moglo potrajati puno duže.

 Nadam se da je u planu izgradnja novih proizvodnih pogona na više lokacija jer trenutni kapaciteti su očito nedovoljni da pokriju sve industrije koje su procvjetale zadnjih godinu i pol.

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

 2017. je isto bilo gadno ali samo zbog mininga, sada imamo mining + sve ostalo istovremeno i ovo bi zato moglo potrajati puno duže.

 Nadam se da je u planu izgradnja novih proizvodnih pogona na više lokacija jer trenutni kapaciteti su očito nedovoljni da pokriju sve industrije koje su procvjetale zadnjih godinu i pol.

zato u meni i gori mali, mali plamičak nade da će ovaj lagani pad zadnjih tjedan dana potrajati još malo, samo da okine trigger panike da se cijela ta mining pizdarija strmopizdi doli

znam da je nerealno, ali eto, nadam se

 

u tom trenutku kapaciteti, za grafe mislim, uopće više ne bi bili problem, bilo bi ih polovnih ko u priči, a u trgovinama bi se začas normalizirali i dostupnost i cijene

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 9:57 (picajzla0707).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 11:24 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dery kaže...

Intrigantno je što uskori stižu 3070/80ti.Čemu i zašto kad ne mogu ni sa ovim sada namiriti potražnju bez obzira na cijenu. Znači li to da se nešto iza brda valja?

Zato jer je svaka generacija imala Ti ili S varijante,a "uskoro" stizu zadnjih 8 mjeseci...svaki tjedan.

Sad bi realno bilo vrijeme za refresh....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice