NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

Pa ako iskljucim onda mi nece raditi free sync...

 Isključi ga i meni je stvarao probleme

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

Pa ako iskljucim onda mi nece raditi free sync...

Koliko vidim tvoj monitor ne podržava službeno g-sync pa sam ti zato rekao da isključiš i vidiš da li ti se događa ista stvar.

 

Isto probaj uključiti v-sync u Nvidia control panelu s g-syncom uključenim, u igrama ga isključi (vsync).

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 6:27 (iMik).
3 godine
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo jutros opet, i ukljucim i gsync i vsync i trzaka, i onda iskljucim i vsync i gsync i radi normalno, pa hebemu oni tu tehnologiju predstavljaju da radi sa bilo kojim freesync monitorom, mislim da je to cak i u bugu pisalo, ostalo mi je to u sjecanju pa nisam ni obracao paznju na to kada sam kupovao monitor, sranje

 

uglavnom, hvala na savjetima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ne radi sa bilo kojim monitorom, mora pisati G-SYNC Compatible na monitoru. Ima monitora koji to nemaju i rade, ali dok ne probaš nije zagarantirano.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

pa hebemu oni tu tehnologiju predstavljaju da radi sa bilo kojim freesync monitorom, mislim da je to cak i u bugu pisalo...

 ne reklamiraju gsync da radi sa svakim monitorom, nego samo s onima koje su isprobali i certificirali

popis je podugačak, ali sigurno ima i monitora koji nisu certificirani i koji mogu i ne moraju radit ok - link

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovisno o driverima...na zadnjima mi ne radi freesync, na prošlima je radilo. Na ovim zadnjima preskaču se frejmovi, neupotrebljivo. Isključio freesync i koristim vsync u igrama. 0 problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Kakva su iskustva sa ovom:

gigabyte-geforce-rtx-3070-aorus-master ?

Buka, grijanje....?  i koji je ovo vrag sa 2g. gare a za nešto pljucneš 10k kuna!

Hvala.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:22 (sokre).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Moja AMD rx je ok, uz minimalan coil whine (baš mora biti full tiho da se čuje). Coil whine mi se dodatno smanjio kada sam spoji sa dva pcie kabla iz napajanja. A garancije mi je 4 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 17:19 (rokonja).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Igor1000 kaže...

Ljudi moze pomoc, imam RTX 3060 Ti, pojavljuje mi se u igrama screen tearing, onak zatrzava slika ali FPS je konstantan, probao sam FPS lockati pa unlockati pa Vsync ukljucim pa iskljucim i ne pomaze nista, napravim restart kompa i onda radi normalno nekoliko sati ili jedan dan pa opet pocne, ne pomaze mijenjanje drivera, pomaze samo restart, negdje sam procitao da je mozda napajanje, a glupo mi kupiti bezveze, jel zna netko mozda kako to rijesiti ? Monitor je FreeSync spojen Display port kabelom

 

hvala

 Poštovani kolega,

 

Imao sam sličnu problematiku, te sam iskopčao G-sync i krkam samo sa V-syncom.

 

Nije ni to idealno, ali meni najbolja solucija.

 

lp,

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Bio upravo drop na NBB znaci nemozes uhvatiti RTX 3080 nema sanse koliko se stranica rusi. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nije ti monitor vjerojatno na Gsync listi, ne podržava nvidia baš svaki freesync monitor. Ja isto imam koji nije na listi i 90% radi kako treba. Nekad se zblesira pa počne trzat, dosta je onda samo ugasiti monitor i bude opet dobro. Bolje ikakva podrška nego nikakava.

5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ako nije podrzana adaptivna sinhronizacija/sihronizacija (ne znam kak se pise) monitora , kod nvidia grafickih, bolja opsija je Fast sync nego Vsync, ako vam je fps uvijek iznad osvjezavanja ekrana

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
CroVandal kaže...

Bio upravo drop na NBB znaci nemozes uhvatiti RTX 3080 nema sanse koliko se stranica rusi. 

 

meni krepala 3080 nakon 3mj. koristenja.. sad cekam oce li bit nova grafa ili povrat sredstava. s obzirom na trenutno stanje vjerojatno povrat sredstava sta je onda pusiona jer bi za istu karticu cak i da je uhvatim na lageru morao doplatiti 3 - 4 tisuce kuna 

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A moguće da će ti ju i popraviti, s obzirom da zadnjih godina većina naših uvoznika šalje grafičke na popravak. S obzirom na situaciju, to bi ti bila i najbolja opcija.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa ako ducan gdje si ju uzeo ima 3080,morao bi dobit 3080 novu bez doplate ili su se stvari promjenile?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, ako imaju identičan model. Ako nemaju onda ti ga nisu dužni dati, a s obzirom na cijene, vjerojatno mu neće dati drugi model.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ako nisi miner dobijes grafu, ako jesi, dobijes kosaricu.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

i tak bi i trebalo biti

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sve si mislim da cu si kupiti neki Bot malo sam gledao moze se iznajmiti ili kupiti ako budem mogao kupiti za 300€ Bot nek skalpam 1 grafu meni dosta a Bot mogu dalje prodat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja jedva čekam RTX 3050. Nadam se da bude po normalnoj cijeni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Zašto bi bila po normalnoja kad će otići po višoj. Trgovina ne funkcionira tako

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
pqweasdyxc kaže...

Ja jedva čekam RTX 3050. Nadam se da bude po normalnoj cijeni.

Nekima stvarno nista ne moze ubiti nadu, blago ti se..

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neznalica90 kaže...
CroVandal kaže...

Bio upravo drop na NBB znaci nemozes uhvatiti RTX 3080 nema sanse koliko se stranica rusi. 

 

meni krepala 3080 nakon 3mj. koristenja.. * * *

Kako ti je to uspjelo? Ja osobno ne znam nikome kome je RTX crkla. Mislim, moje iskreno saučešće. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
pqweasdyxc kaže...

Ja jedva čekam RTX 3050. Nadam se da bude po normalnoj cijeni.

Nekima stvarno nista ne moze ubiti nadu, blago ti se..

 Post je bio kombinacija jada i sarkazma. Već sam skoro godinu dana bez grafičke. Svi znamo da će biti 3000+ kn. Osim ako se ne desi nešto u vezi rudarenja, ali teško. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
pqweasdyxc kaže...
 Već sam skoro godinu dana bez grafičke.

 Pokvarila se?

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...
pqweasdyxc kaže...
 Već sam skoro godinu dana bez grafičke.

 Pokvarila se?

 Imao sam gtx 970 koja je počela davati znakove smrti pa sam ju uvalio nekom rudaru na početku tog rudarskog vala. Nisam očekivao da će tako dugo biti ludilo, a nema naznake kraju. Imam Xone, ali muka je gledati nove 720p igre s TAA. Switch mi je jedino što igram (i jako sam zadovoljan s njim), ali mi fali third party. Igra mi se Far Cry 6, dolazi God of war na pc i sl. Teško je hehe. Možda piknem rx 580 od 4gb na njuški. One nemaju toliko napuhane cijene.

5 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Odlucio sam se na jedan jednostavan mod graficke kartice, odstranjivanjem tvornickog poklopca sa ventilatorima, i instalacijom drugih, boljih i tisih.

 

Prosli tjedan mi je stiglo Dan Case A4-SFX 7.2L SFF kuciste, i nakon sto sam sve vrlo brzo i jednostavno poslozio, nisam bio zadovoljan bukom gpu ventilatora, a ni frekvencijom samog grafickog procesora, zbog skucenosti kucista i temperatura unutra, graficka je radila na 80 stupnjeva, ali su ventilatori bili jako bucni, a za posljedicu je sve zajedno imalo dosta los "boost" od samo 1650Mhz. Nije pomogao niti undervolt graficke.

 

Igram na 4k, pa je graficka pod full opterecenjem.

 

Palitova 3060Ti ima dvostruke ventilatore, i to dosta prosjecne, pa su i performanse doticnih takoder prosjecne.

Inace u Silent Base 802 kucistu, nije bilo nikakvih problema sa ultra tisinom i frekvencijama, koje su bilo konstantno oko 1950MHz i 78 stupnjeva, uz ultra tihi rad.

 

Najbitnija mi je tisina, zato sam se odlucio na skidanje tih ventova i stavljanje dvostrukih Noctua NF-A12x15 na graficku i dvostrukih NF-A9x14 u podnozje kucista.

 

Nakon postavljanja i vezanja ventova, i par spiganih limova radijatora , podesio sa postotke vrtnje ventova u BIOS-u, powerlimit u afterburneru i nasao najoptimalnije postavke.

 

Grafa raditi tiho i hladno za tako malo kuciste, a boost je takoder odlican od 1850MHz do 1950Mhz max, zavisno od igre, dok u 3D marku je oko 1830Mhz, a temperature idu od 68 do 75 stupnjeva, takoder zavisno od igre, dok su u 3D marko nesto vise temperature.

 

Mogu preporuciti ovaj mod, svima koji imaju lose tvornice ventove, s time da provjerite da li gubite jamstvo skidanjem ventova .

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 20:34 (Mitohondri).
Moj PC  
15 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

Najbitnija mi je tisina...

 fantastično izgleda konfa, a prioritet također lajkam kao poznata i priznata picajzla na buku 

osobno sam se zaustavio na be quiet hladnjaku i case ventovima silent wings3, te tvornički vrlo tihoj msi gaming 1070

ali ovo je svakako level ili nekoliko njih iznad po trudu 

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

Odlucio sam se na jedan jednostavan mod graficke kartice, odstranjivanjem tvornickog poklopca sa ventilatorima, i instalacijom drugih, boljih i tisih.

 

Prosli tjedan mi je stiglo Dan Case A4-SFX 7.2L SFF kuciste, i nakon sto sam sve vrlo brzo i jednostavno poslozio, nisam bio zadovoljan bukom gpu ventilatora, a ni frekvencijom samog grafickog procesora, zbog skucenosti kucista i temperatura unutra, graficka je radila na 80 stupnjeva, ali su ventilatori bili jako bucni, a za posljedicu je sve zajedno imalo dosta los "boost" od samo 1650Mhz. Nije pomogao niti undervolt graficke.

 

Igram na 4k, pa je graficka pod full opterecenjem.

 

Palitova 3060Ti ima dvostruke ventilatore, i to dosta prosjecne, pa su i performanse doticnih takoder prosjecne.

Inace u Silent Base 802 kucistu, nije bilo nikakvih problema sa ultra tisinom i frekvencijama, koje su bilo konstantno oko 1950MHz i 78 stupnjeva, uz ultra tihi rad.

 

Najbitnija mi je tisina, zato sam se odlucio na skidanje tih ventova i stavljanje dvostrukih Noctua NF-A12x15 na graficku i dvostrukih NF-A9x14 u podnozje kucista.

 

Nakon postavljanja i vezanja ventova, i par spiganih limova radijatora , podesio sa postotke vrtnje ventova u BIOS-u, powerlimit u afterburneru i nasao najoptimalnije postavke.

 

Grafa raditi tiho i hladno za tako malo kuciste, a boost je takoder odlican od 1850MHz do 1950Mhz max, zavisno od igre, dok u 3D marku je oko 1830Mhz, a temperature idu od 68 do 75 stupnjeva, takoder zavisno od igre, dok su u 3D marko nesto vise temperature.

 

Mogu preporuciti ovaj mod, svima koji imaju lose tvornice ventove, s time da provjerite da li gubite jamstvo skidanjem ventova .

 To sam i ja napravio na rx580 (sa istim ventilatorima)

Temperature su isle dolje za 15 stupnjeva, a buka je drasticno smanjena. Na graficke bas stavljaju smeca od ventilatora

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...

 To sam i ja napravio na rx580 (sa istim ventilatorima)

Temperature su isle dolje za 15 stupnjeva, a buka je drasticno smanjena. Na graficke bas stavljaju smeca od ventilatora

 a i to ovisi od proizvodaca i modela pojedine kartice iz serije.

 

imao sam Gainward 10 i 20 generaciju, i ventovi su bili tip top, takoder i powercolor devil verzije radeona, isto tihe i hladne, cak i u itx kucistima, koristio sam ih u silverstone Sugo 13

 

za ovako malo kuciste, prikladnije su grafe sa 3 venta, mislim da bi onda bilo to sasvim ok, mozda ne ovako dobro kao 2x 120mm, ali skoro pa blizu

www.youtube.com/TerabitTV
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice