NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.790.110
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

Trebalo bi bit ove godine ako ne bude ogromne nestasice cipova....a vec se prica da ce se to produzit u 2023.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

Trebalo bi bit ove godine ako ne bude ogromne nestasice cipova....a vec se prica da ce se to produzit u 2023.

 Ma kole odmah na prvi dan nesto uzeti tad su cijene jos nekako i prihvatljive xD

Samo sto ce to biti, 4k preko 120HZ sve bez dlss-a. Duplo jaca nego ova serija, uzivancija jedva cekam.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

Trebalo bi bit ove godine ako ne bude ogromne nestasice cipova....a vec se prica da ce se to produzit u 2023.

 Ma kole odmah na prvi dan nesto uzeti tad su cijene jos nekako i prihvatljive xD

Samo sto ce to biti, 4k preko 120HZ sve bez dlss-a. Duplo jaca nego ova serija, uzivancija jedva cekam.

Ja uvjek kazem...ovu grafu cu imat duze od dvije godine....ovaj tv cu sigurno imat barem 3 godine....yea right 🤣

Prihvatljiva cijena za novi top model 4xxx serije mi je do 1000eu....ako se odlucim kupit jer ni ovu rtx3080 doslovno ne koristim.

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

Trebalo bi bit ove godine ako ne bude ogromne nestasice cipova....a vec se prica da ce se to produzit u 2023.

 Ma kole odmah na prvi dan nesto uzeti tad su cijene jos nekako i prihvatljive xD

Samo sto ce to biti, 4k preko 120HZ sve bez dlss-a. Duplo jaca nego ova serija, uzivancija jedva cekam.

Ja uvjek kazem...ovu grafu cu imat duze od dvije godine....ovaj tv cu sigurno imat barem 3 godine....yea right 🤣

Prihvatljiva cijena za novi top model 4xxx serije mi je do 1000eu....ako se odlucim kupit jer ni ovu rtx3080 doslovno ne koristim.

 ma nemoze se to hahaha cim nesto novo izadje mora se probati nema druge kole.

E moj osjecaj govori da ce cijene malo narasti. Ali i to veliko ali, intel je dosa tako da moguce je svasta .

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

 7. 2022. 

2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
UltrasVinkovci kaže...
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxxserija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

 Pa to je ove godine ili? Tsmc 5NM.

 7. 2022. 

 Znaci AMD uzima krunu pa se zure malo radi marketinga. 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

R33mba#2892
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

Polako, tromo je trziste, doc ce sve na svoje, jos se malo strpiti :)

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

 Cim se na trzistu pomjesaju nove kartice i ove sta su rudarile 5-6 mj, cijene ce se korektirat. Vjerojatno za par mjeseci. Medutim tad isto krece ETH 2.0...ali srecom taj ne zahtjeva GPU mining

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

 Sta ce ti grafe, imas grafu. I to jebenu.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
LogicusMPS kaže...
R3nchi kaže...

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

 Sta ce ti grafe, imas grafu. I to jebenu.

I još bolji monitor! 

Because anything Korea does, Japan does it better.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
R3nchi kaže...

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

Polako, tromo je trziste, doc ce sve na svoje, jos se malo strpiti :)

 Realno, nema razloga još za nikakvo veselje. Trenutno se ja veselim jer mogu kupit vise kripta, a hoće li ostat ovakvo stanje, ne znam. Samo mogu reć da ima nade ako ovako nastavi!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Ekipa eth je prdnio. I to ajme.. Al grafe se i dalje nedaju.

Mater im je... klosarsku.. 

S obzirom na opčenitu globalnu situaciju, i dalje nema razloga za niske ili niže cijene.

 

https://videocardz.com/newz/gigabyte-rtx-3050-has-been-listed-for-492-eur-in-lithuania

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

NEcu pojedinacno odg vec tu ovako opcenito. Da brate imam ok monitor i oci za goli qurac tako da sam mogo uzet ladno bilo koji 75hz monitor.. Neam ja bas koristi od tih osvjezavanja..

JA to qurca ne vidim.  Grafu sam mjenjo za 3070 jer se rusila u rdr2 a to jedino igram..

Posto i ja kopam od 2mj prosle godine, i kod eipa sam htio mjenjat svoje amd za nvidiu, tada se bio jako osjetio pad cijena bar sto se amda tice, i to u samo tjedan dana.ja sam svoju 6700xt  jedva tad uspio utopit za 5k kn..

jer su i po trg bile krenule cijene dole i to gadno.. 

Sad mi qurca nije jasno ja s tri grafe 184mhs, imam dnevnu zaradu od 6 dolara.. sto e iskreno goli qurac..

Al majmuni ne spustaju cijene ni za centa,. ni trg ni oglasi..ajd lazem na mf je 3070 pojeftinila za nekih 50ak ojra.. 

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Sad mi qurca nije jasno ja s tri grafe 184mhs, imam dnevnu zaradu od 6 dolara.. sto e iskreno goli qurac..

Al majmuni ne spustaju cijene ni za centa,. ni trg ni oglasi..ajd lazem na mf je 3070 pojeftinila za nekih 50ak ojra.. 

 

 zato što je pad kripta zasad privremen, treba pasti još niže i potrajati duže da bi utjecalo na tržište grafičkih kartica

odnosno, prvo treba majnere počet hvatat panika da krene rasprodaja polovnih grafa i da to krene jebački da ih ima na svakom koraku i da se stalno ruše cijene, pa tek onda kad se trgovinama počnu nakupljat zalihe i kad vide da je nerealno da stave cijene koje su nekoliko puta više od par mjeseci polovnih grafa, e tek onda će padat i cijene u trgovinama

 

nejde to samo tako kako si neki misle, malo padne kripto, pa će drugi dan sve vratit se na staro

zasad je još hodl...hodl...HODL!!..

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ma sve to stoji.. al nama minerima su sad neisplative,a gejmerima skupe,pa ne kuzim ko ih uopce kupuje sad po tim cijenama..A ako ima ponude a nema potraznje,cijene idu dole . A vidit cemo za 7dana ..ocel bit ikakve promjene..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

NEcu pojedinacno odg vec tu ovako opcenito. Da brate imam ok monitor i oci za goli qurac tako da sam mogo uzet ladno bilo koji 75hz monitor.. Neam ja bas koristi od tih osvjezavanja..

JA to qurca ne vidim.  

 U multiplayer FPS igrama, doslovno ubiješ prije protivnika ako imaš veći RR, a isti "skill". Osjeti se jako razlika 60/144, ne može nitko reć drugačije. Uglavnom da nastavim sa razlogom zašto sam došao, BRUTALA od kartice!! Nevezano za kopanje, mogla bi bit dobra i za to, ovaj lik je malo naivan, al sama kartica sa SVIM featurima i DLSSom je nešto predivno. E sad, ako ova situacija sa kopanjem potraje bar malo, kupit ću si 3050 bez grižnje savjesti. S obzirom kak stvari stoje, kupit ću je tak i tak. Kakva kartica...



GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
cvaja997 kaže...
R3nchi kaže...

NEcu pojedinacno odg vec tu ovako opcenito. Da brate imam ok monitor i oci za goli qurac tako da sam mogo uzet ladno bilo koji 75hz monitor.. Neam ja bas koristi od tih osvjezavanja..

JA to qurca ne vidim.  

 U multiplayer FPS igrama, doslovno ubiješ prije protivnika ako imaš veći RR, a isti "skill". Osjeti se jako razlika 60/144, ne može nitko reć drugačije. Uglavnom da nastavim sa razlogom zašto sam došao, BRUTALA od kartice!! Nevezano za kopanje, mogla bi bit dobra i za to, ovaj lik je malo naivan, al sama kartica sa SVIM featurima i DLSSom je nešto predivno. E sad, ako ova situacija sa kopanjem potraje bar malo, kupit ću si 3050 bez grižnje savjesti. S obzirom kak stvari stoje, kupit ću je tak i tak. Kakva kartica...



 Nije valjda da se i u 2022. još raspravlja o razlikama 60/144 HZ?

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
LogicusMPS kaže...
cvaja997 kaže...
R3nchi kaže...

NEcu pojedinacno odg vec tu ovako opcenito. Da brate imam ok monitor i oci za goli qurac tako da sam mogo uzet ladno bilo koji 75hz monitor.. Neam ja bas koristi od tih osvjezavanja..

JA to qurca ne vidim.  

 U multiplayer FPS igrama, doslovno ubiješ prije protivnika ako imaš veći RR, a isti "skill". Osjeti se jako razlika 60/144, ne može nitko reć drugačije. Uglavnom da nastavim sa razlogom zašto sam došao, BRUTALA od kartice!! Nevezano za kopanje, mogla bi bit dobra i za to, ovaj lik je malo naivan, al sama kartica sa SVIM featurima i DLSSom je nešto predivno. E sad, ako ova situacija sa kopanjem potraje bar malo, kupit ću si 3050 bez grižnje savjesti. S obzirom kak stvari stoje, kupit ću je tak i tak. Kakva kartica...



 Nije valjda da se i u 2022. još raspravlja o razlikama 60/144 HZ?

 

Uvijek će postojati dvije vrste ljudi. Oni koji vide razliku. I oni koji misle da je ne vide.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

A jbte ocemo se jos flejmat sta ja vidim a sta ne vidim? 

Kao sto rekogh upgrejdo sam se s 60 il 75 hz ne znam kolko mi je imo moniitor osvjezavanje.

I preso na ovaj idgf . Cak ni ne znam koje mi je osvjezavanje u win namjesteno.. 

A od multija igram samo rdr2 u kojem suxam big time.. 

Samo ex ex ex gajmer u ranim 40ima i dalje ima potrebu da ima dobar pc.

Iako pol toga ne koristim..

I na poco f3 ikam 60hz osvjezavanje..

 

Tako da nemojmo se flejmat..

 

Ja ne kazem da nema razlike samo ju ja jbga ne vidim. 

 

A ovo 3050 bad at mining..Jel ju pokrenio sa lhr kopacima ??

sad odljucavaju 75% zakljucane grafe..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 10:58 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

 

 A ovo 3050 bad at mining..Jel ju pokrenio sa lhr kopacima ??

sad odljucavaju 75% zakljucane grafe..

 Kao što rekoh, lik je naivan, to ćemo vidjet kakva je kad dođe. Ako ih bude količinski, za ne tako ogromnu cijenu, bude to dobro za kopanje. Još i ne troši jako puno.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

 I preso na ovaj idgf . Cak ni ne znam koje mi je osvjezavanje u win namjesteno.. 

 

Tako da nemojmo se flejmat..

 

Ja ne kazem da nema razlike samo ju ja jbga ne vidim. 

 Molim te, ako imaš 144 Hz monitor, desni klik na radnoj površini, display settings, nađi advanced display settings i provjeri jel ti naštelano na 144Hz.

Vjeruj mi, razlika je i u najobičnijem web browsingu očita i ugodnije je oku dosta.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Jbte nije bilo namjesteno..Ne kuzim kako. 

I pazi ovo pise mi tipa 59.9 hz. 123.9 i te fore

eo stavio na 144 iako dosta mi i 120

R33mba#2892
14 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meni se jednom ne sjecam se kako vratilo na 60hz, odmah je bilo wtf, iako je 75hz monitor. Na 144hz je to dan i noc...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Problem je sto nece biti 279 Eura nego 450-500 onda je opet neisplativa

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad pogledaš RX 6500 XT i ljude koji kupuju taj GPU, pored nje je isplativa. I pored 1660 Ti.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Koliko obožavam nVidiu i ove njene grafove

Evo, za slučaj da niste znali, ali 1050 nema hardware RT i DLSS, šokantno

Say hello to my little friend
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

10 ak posto sporija od rtx2060 6gb

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice