NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Vi bas volite offtopic bokte!

To nije nista novo na ovom forumu,kada sam ja prije nekih 2 godine uzeo rtx3080 za 1000eu vecinom su pisali kako sam idiot sto nisam sacekao koji mjesec da padnu cijene itd 🥂

Na kraju sam dosao do ponude od 1900eu da ju prodam...polovnu...sto nisam prihvatio jer sam ju kupio da bih igrao na njoj.

 

Mogu rec da sam zadovoljan sa 3080 TUF,vjerovatno ce mi i iduca bit Asus,prosla je bila 2080 Strix takodjer izvrsna grafa ali je bila glasnija i toplija od ove 3080.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Sjecam se toga, nek ti je uspilo, i nek je posluzila za gaming.

Mislim da si je uzeo od scalpera ako ne grijesim pa su ljudi zato 3.14zdili...?

 

Mi nazalost mozemo jedino ne citati sto nam se ne svidja ili ne osvrtati se.

 

P.s. ispricavam ti se za neke moje lose komentare u proslosti.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

Sjecam se toga, nek ti je uspilo, i nek je posluzila za gaming.

Mislim da si je uzeo od scalpera ako ne grijesim pa su ljudi zato 3.14zdili...?

 

Mi nazalost mozemo jedino ne citati sto nam se ne svidja ili ne osvrtati se.

 

P.s. ispricavam ti se za neke moje lose komentare u proslosti.

 Da otkazao sam narudzbu one neke 3080 losije razine izrade za 750eu jer su bili problemi sa napajanjem ili nesto i uzeo ovu TUF od lika koji je imao par komada za 1000eu.

Nije mi zao niti najmanje,da jeste onda bih ju bio prodao za skoro duple novce kad sam imao tu priliku.

Igrao sam na njoj i jos uvjek je dovoljno dobra i za nove igre.

 

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

@mettalic molim da me nestavljas u isti kos s bolesnim jadnicima i trolovima.. Ovdje kripto pricu forsira samo jedan gremlin,nitko drugi .
Lp



Sto se tice grafe ja sam svoju 3070 asus strix ili tuf ne znam tocno ,kupio od Mariolle s foruma, i grafa je stvarno zwerr,sto se tice hlađenja i temperature . vrh!

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 18:12 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Admini, znam da je vruće, ali daj malo opalite ove offtopičare da se malo smire ....

 

Otkako sam uzeo RX 6600 XT, nisam upalio komp u kojme je RTX 3080 ... ( nekih 2 mjeseca mislim da nisam upalio ) ...

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zasto ne palis drugi komp?

Survivor - eye of the tiger
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa kaj će me još on grijati. I da, taj komp je u stanu, drugi je u kući u Kostajnici u kojoj trenutno boravim, ha ha. Imam mogućnost da se maknem iz stana po ovakim vrućinama .... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 15:49 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Pa kaj će me još on grijati. I da, taj komp je u stanu, drugi je u kući u Kostajnici u kojoj trenutno boravim, ha ha. Imam mogućnost da se maknem iz stana po ovakim vrućinama .... 

 i dodaj jos monitor na to koji zna ugrijat.

9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Taraba kaže...

Pa kaj će me još on grijati. I da, taj komp je u stanu, drugi je u kući u Kostajnici u kojoj trenutno boravim, ha ha. Imam mogućnost da se maknem iz stana po ovakim vrućinama .... 

 Daj adresu pa ćemo ga mi po... mislim... upaliti

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

MA ne triba, naci cemo najjaci komp u H.Kostajnici. nije velika, to znam ;)

 

Survivor - eye of the tiger
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
metallic kaže...

MA ne triba, naci cemo najjaci komp u H.Kostajnici. nije velika, to znam ;)

 

 Ha ha, ja sam u onoj ulici gdje je odron napravio reda ... Pa onda malo potres to posložio ... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2022 23:23 (Taraba).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Skinuo sam modifikaciju za DOOM raytrace,bome je fora vidjet tako staru igru sa tako naprednim osvijetljenjem i sjenama.

Ehh da je to moglo ovako izgledat pocetkom devedesetih :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Iako sam zavrsio DOOM Eternal na konzoli krenuo sam ga od nule i na PCu i moram rec ostao jako ugodno iznenadjen.

Vec sam prije pisao o vrhunskoj igrivosti,odlicnom artu,muzici,oruzjima itd pa cu se osvrnut samo na tehnicki dio...

 

4k,sve postavke na apsolutni max,raytrace,dlss quality i framerate 115-150fps.

Nisam ocekivao da rtx3080 to moze tako dobro vrtit,raytrace je u ovoj igri spektakl,puno metala,stakla i opcenito reflektivnih povrsina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Iako sam zavrsio DOOM Eternal na konzoli krenuo sam ga od nule i na PCu i moram rec ostao jako ugodno iznenadjen.

Vec sam prije pisao o vrhunskoj igrivosti,odlicnom artu,muzici,oruzjima itd pa cu se osvrnut samo na tehnicki dio...

 

4k,sve postavke na apsolutni max,raytrace,dlss quality i framerate 115-150fps.

Nisam ocekivao da rtx3080 to moze tako dobro vrtit,raytrace je u ovoj igri spektakl,puno metala,stakla i opcenito reflektivnih povrsina.

 

Igra je baš ekstra optimizirana. A dobro koja će grafička tako dobro vrtiti ako neće rtx3080, većina ljudi igra na gtx1650.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
AFARON kaže...
MEGATAMA kaže...

Iako sam zavrsio DOOM Eternal na konzoli krenuo sam ga od nule i na PCu i moram rec ostao jako ugodno iznenadjen.

Vec sam prije pisao o vrhunskoj igrivosti,odlicnom artu,muzici,oruzjima itd pa cu se osvrnut samo na tehnicki dio...

 

4k,sve postavke na apsolutni max,raytrace,dlss quality i framerate 115-150fps.

Nisam ocekivao da rtx3080 to moze tako dobro vrtit,raytrace je u ovoj igri spektakl,puno metala,stakla i opcenito reflektivnih povrsina.

 

Igra je baš ekstra optimizirana. A dobro koja će grafička tako dobro vrtiti ako neće rtx3080, većina ljudi igra na gtx1650.

Ovo je jedna od rijetkih igara gdje mogu rec da je moja grafa posteno iskoristena,da je vise ovakvih primjera vjerujem da bi moje konzole bile poprilicno zapostavljene barem sto se tice multiplatforma.

Nadam se da rade novi DOOM 🥂

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
* * *

To nije nista novo na ovom forumu,kada sam ja prije nekih 2 godine uzeo rtx3080 za 1000eu vecinom su pisali kako sam idiot sto nisam sacekao koji mjesec da padnu cijene itd 🥂

* * *

I ti si mislio da te ja cijelo vrijeme provociram dok me nisi bolje upoznao. Još sam ti i rekao koliko god da košta to je tvoj čef. Hoćeš kupiti grafulju od 2.000€ ili gluba pismonošu isto tako od 2.000e ili nekog rasnog konja od 20.000€ - samo naprijed imaš moj blagoslov.

I još da kuipiš top model buduće 4000 serije - mojoj sreći ne bi bilo kraja. 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da se to odnosi na US tržište, promjene će u nas biti nikakve ili malene.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
CyberDemonVZ kaže...

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Pad cijena svih proizvođača, kako GPU-a tako i CPU-a. I logično. Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Pad cijena svih proizvođača, kako GPU-a tako i CPU-a. I logično. Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

Sve ovisi koliko imaju po skladistima starog hardvera jer je to ipak sve u pitanju serija od prije dvine godine na zalasku i sad se moraju rijesavat toga prije dolaska nove generacije proizvoda.

11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

...Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

 čekaj jesen...

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Pad cijena svih proizvođača, kako GPU-a tako i CPU-a. I logično. Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

Sve ovisi koliko imaju po skladistima starog hardvera jer je to ipak sve u pitanju serija od prije dvine godine na zalasku i sad se moraju rijesavat toga prije dolaska nove generacije proizvoda.

Da malo pojasnim što sam hto reći. Nisam gamer ali nešto staro ali dobro (npr: RTX 3080 - ne mora biti Ti) za mene je fenomenalno jer - nisam gamer. Imam drugih dijelova života koje trebam da popunim... Npr: More, Rijeke, Jezerera, Roštilj.. uživanje sa djevojkom itd itd.

picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

...Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

 čekaj jesen...

Zato sam i stavio pod navodnike riječ: 'završen' ili ovako je bilo: "završen". Naravno da nije... što će Jesen donijeti.. samo svemir zna.

Ali govorim o činjenici da je Nvidija naručila dosta manje RTX 4xxx serije čipova kao i Apple vezano za novi iPhone.. a slijede ih svi u manjoj ili većoj mjeri.

Ili da pojasnim jezikom običnog puka: Ako je svako dijete u BiH si mogao prouštiti Laptop kada mu je online nastava trebala... vjerujem da je to "zapad" odavno učino + pad ili nestabilnost kripta = pad potražnje za čipovima.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Pad cijena svih proizvođača, kako GPU-a tako i CPU-a. I logično. Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

Sve ovisi koliko imaju po skladistima starog hardvera jer je to ipak sve u pitanju serija od prije dvine godine na zalasku i sad se moraju rijesavat toga prije dolaska nove generacije proizvoda.

Da malo pojasnim što sam hto reći. Nisam gamer ali nešto staro ali dobro (npr: RTX 3080 - ne mora biti Ti) za mene je fenomenalno jer - nisam gamer. Imam drugih dijelova života koje trebam da popunim... Npr: More, Rijeke, Jezerera, Roštilj.. uživanje sa djevojkom itd itd.

picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

...Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

 čekaj jesen...

Zato sam i stavio pod navodnike riječ: 'završen' ili ovako je bilo: "završen". Naravno da nije... što će Jesen donijeti.. samo svemir zna.

Ali govorim o činjenici da je Nvidija naručila dosta manje RTX 4xxx serije čipova kao i Apple vezano za novi iPhone.. a slijede ih svi u manjoj ili većoj mjeri.

Ili da pojasnim jezikom običnog puka: Ako je svako dijete u BiH si mogao prouštiti Laptop kada mu je online nastava trebala... vjerujem da je to "zapad" odavno učino + pad ili nestabilnost kripta = pad potražnje za čipovima.

Bas pogledao na ebay.de  MSI rtx 3080ti suprem X  730eu sa racunom i garancijom,nije uopce lose.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Pad cijena svih proizvođača, kako GPU-a tako i CPU-a. I logično. Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

Sve ovisi koliko imaju po skladistima starog hardvera jer je to ipak sve u pitanju serija od prije dvine godine na zalasku i sad se moraju rijesavat toga prije dolaska nove generacije proizvoda.

Da malo pojasnim što sam hto reći. Nisam gamer ali nešto staro ali dobro (npr: RTX 3080 - ne mora biti Ti) za mene je fenomenalno jer - nisam gamer. Imam drugih dijelova života koje trebam da popunim... Npr: More, Rijeke, Jezerera, Roštilj.. uživanje sa djevojkom itd itd.

picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

...Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

 čekaj jesen...

Zato sam i stavio pod navodnike riječ: 'završen' ili ovako je bilo: "završen". Naravno da nije... što će Jesen donijeti.. samo svemir zna.

Ali govorim o činjenici da je Nvidija naručila dosta manje RTX 4xxx serije čipova kao i Apple vezano za novi iPhone.. a slijede ih svi u manjoj ili većoj mjeri.

Ili da pojasnim jezikom običnog puka: Ako je svako dijete u BiH si mogao prouštiti Laptop kada mu je online nastava trebala... vjerujem da je to "zapad" odavno učino + pad ili nestabilnost kripta = pad potražnje za čipovima.

Bas pogledao na ebay.de  MSI rtx 3080ti suprem X  730eu sa racunom i garancijom,nije uopce lose.

Puno hvala ali opet da pojasnim: FPS igram na 720p rezouciji a RTS-ove igram na  QHD rezoluciji... vjerujem da za obje je 3080Ti je overkill.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
MEGATAMA kaže...
Envy kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Jayz kaže da stiže najveći pad cijena Nvidia kartica, ikad.

Pad cijena svih proizvođača, kako GPU-a tako i CPU-a. I logično. Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

Sve ovisi koliko imaju po skladistima starog hardvera jer je to ipak sve u pitanju serija od prije dvine godine na zalasku i sad se moraju rijesavat toga prije dolaska nove generacije proizvoda.

Da malo pojasnim što sam hto reći. Nisam gamer ali nešto staro ali dobro (npr: RTX 3080 - ne mora biti Ti) za mene je fenomenalno jer - nisam gamer. Imam drugih dijelova života koje trebam da popunim... Npr: More, Rijeke, Jezerera, Roštilj.. uživanje sa djevojkom itd itd.

picajzla0707 kaže...
Envy kaže...

...Covid "završen" i sada idu sasvim druga vremena. 

 čekaj jesen...

Zato sam i stavio pod navodnike riječ: 'završen' ili ovako je bilo: "završen". Naravno da nije... što će Jesen donijeti.. samo svemir zna.

Ali govorim o činjenici da je Nvidija naručila dosta manje RTX 4xxx serije čipova kao i Apple vezano za novi iPhone.. a slijede ih svi u manjoj ili većoj mjeri.

Ili da pojasnim jezikom običnog puka: Ako je svako dijete u BiH si mogao prouštiti Laptop kada mu je online nastava trebala... vjerujem da je to "zapad" odavno učino + pad ili nestabilnost kripta = pad potražnje za čipovima.

Bas pogledao na ebay.de  MSI rtx 3080ti suprem X  730eu sa racunom i garancijom,nije uopce lose.

Puno hvala ali opet da pojasnim: FPS igram na 720p rezouciji a RTS-ove igram na  QHD rezoluciji... vjerujem da za obje je 3080Ti je overkill.

Teski overkill...

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Citam danas kako je pc trziste posrnulo u zadnje dvije godine....a sta su mislili da ce ljudi trcat kupovat mid range grafe po 700-800eu....

Sad ce se to popravit ali na nacin da ce ekipa kupovat polovne od rudara,Nvidia i AMD bi mogli sa novim serijama bit u problemu...kome prodat.

Nema vise rudarenja....

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Nvidia i AMD bi mogli sa novim serijama bit u problemu...kome prodat.

 ko ih hebe, namlatili su se para, mogu sad koju godinu i s nižim profitom

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

U 2022. je Nvidia ostavrila neto dobit od skoro deset milijardi dolara, nikada više i nikad bolje. Ne da je rekordna godina, nego su toliko zaradili ukupno u prethodne tri godine. 

Tak da plivaju u novcima.

 

NVIDIA Net Income 2010-2022 | NVDA | MacroTrends

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Citam danas kako je pc trziste posrnulo u zadnje dvije godine....a sta su mislili da ce ljudi trcat kupovat mid range grafe po 700-800eu....

Sad ce se to popravit ali na nacin da ce ekipa kupovat polovne od rudara,Nvidia i AMD bi mogli sa novim serijama bit u problemu...kome prodat.

Nema vise rudarenja....

Moraš sagledati malo širu sliku.
PC tržište nije RTX 3090 + Alder Lake.... tu je doslovce miliun računara od Tableta kao All in On, preko Desktopa pa do radnih stanica.
 

picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Nvidia i AMD bi mogli sa novim serijama bit u problemu...kome prodat.

 ko ih hebe, namlatili su se para, mogu sad koju godinu i s nižim profitom

Eh tko ih "šiša" možemo reći i za bilo što što su zaradili od Covida... dakle preko proizviđača maski do gigantskih farmaceutskih kompanija.
PC se zasitilo... i zato cijene idu - dolje.Što je opet za nas Informatičare jako dobra solucija.
Tko želi novi brandirani PC sa Windowsom 11 for Workstation? Ovdje osim na ovom forujmu osim nene - nitko!

PS: Neki dan sam prodao Intela 4-te generacije i taj korisnik nema ni najmanju želju da isti taj PC nadogradi na Intela 13-te generacije. Već sada preko ljeta mu ne radi više nego što radi. A takvih je mali milion korisnika.

Na Videocardz stranici skoro pa svi smanjuju potražnju štu su nekada (čitaj: prije par mjeseci ili čak godina) naručili.

PS2: Držimo se u buduće teme ovdje tj. Ampere 30xxjer za Litografiju i nove procesore i nove GPU-ove već smo rekli da treba otvoriti novu temu, ali za sada ja nemam vremena za to.

l.p. svima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

RTS-ove igram na  QHD rezoluciji... vjerujem da za obje je 3080Ti je overkill.

 Jedino za CoH 3 imam neki predosjećaj da i 5090Ti neće biti dovoljan

Say hello to my little friend
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice