NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.809
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ljudi kao da su zaboravili kad se rudarilo prije par godina dok su bile aktualne hd & r serije od amd-a, osobno sam tada imao 30-tak grafickih od toga je vecina koristena za rudarenje i vecina od njih je bilo u katastrofalnom stanju, da i one s kojima se samo gejmalo vise manje su bile uredne, no i cijela ta serija Radeonki je bila u banani pa uzeti i to u kalkulaciju..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Isto tako su te iste kartice poznate po ekstremnim temperaturama, a temperature ubijaju VRM i memoriju naj cesce (uz shit napajanja), pogotovo VRM koji ide i preko 110c i chip od 90ak c, uzmeš u obzir da rudari dan noc; ništa čudno.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Evo leaka za release date...Koliko je točan - bume vidili. Ovaj tip ima doslovno 50:50 točne leakove..

 

30.8. za 1180 30.9. za 1170 i 1180+ (???)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 13:52 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Bude li stvarno MSRP za nasljednika GTX 1060 (1160) 500$ samo ću se smijati i čekati da AMD izbaci nešto svoje, makar to bilo za godinu dana...Jer ovo je stvarno smiješno, ako te "glasine" sadrže nešto istine, dečki nisu normalni.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Sve se čini da cijene grafulja neće tako skoro dolje, ovi *ebeni mineri su totalno disruptali tržište.. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Nije to vise zbog minera, nego zbog nedostatka konkurencije
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Nije to vise zbog minera, nego zbog nedostatka konkurencije

 Pa nije je ni prije bilo pa su cijene bile normalne, jednom kad dignes cijene i vidis ds to ide povratka nema.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Manjak konkurencije i pohlepa Nvidie jer znaju da u onon gornjem segmentu nema gpu koji se moze mjerit sa njihovim. Onom sto ja prizeljkujem je da amd(ili netko drugi) izbaci nesto jaftino i jako konkurento ako ne i bolje u srednjem, budget segmentu i pomete ove zelene gadove da semalo spuste na zemlju jer cemo inace za par godina placat premium cijenu za budget kartice. Neka se ponovi situacija Ryzena i da vidis kako ce zeleni spustit cijene.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Nije to vise zbog minera, nego zbog nedostatka konkurencije

 Oboje...Ali više minere ljudi krive ( s razlogom )...

 

Da su grafe samo na gamingu ostale, nikad ne bi bila ovolika cijena.

 

Btw, konkurencija je praktički cijela u miningu, Bokte pogledaj cijene Vegi (još)!!!

 

Bez mining ludila te kartice bi se prodavale za 3 soma kn.

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Stjepanj kaže...
picajzla0707 kaže...
Nije to vise zbog minera, nego zbog nedostatka konkurencije

 Pa nije je ni prije bilo pa su cijene bile normalne, jednom kad dignes cijene i vidis ds to ide povratka nema.lp

 Pa koliko vidimo nema ni prodaje...Imaju milju kartica na lageru. Mislim i nadam se da gameri/majneri neće samo tako prihvatit nerazumno povećanje cijena. 

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Moj poznanik ima 80 vegi 64...i ne namjerava ih prodati, no ako ce nova serija bila nvidia ili amd biti stedljivija i bolja instantno idu van, isplatio ih je veli u 3 mjeseca boli ga đon i da ih baci..da ne pricam da je on mali miš naspram njegovih prijatelja majnera. Majneri su glavni krivci digli su amd-u i nvidiji cijenu. Sve ih treba na razanj😂😂😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
toninho kaže...

Manjak konkurencije i pohlepa Nvidie ...da amd(ili netko drugi) izbaci nesto jaftino i jako konkurento

 pohlepa je jedan od osnovnih principa kapitalizma

svaka firma gleda kako ukožiti što manje i zaraditi što više

 

isto bi radio i amd da ima konkurentni proizvod, a to je i radio kad je bio u prilici

primjerice, 290/290x-ke su se prodavale po poprilično paprenim cijenama, a čim je nevidija izbacila tada nove 970-ke sa 50 usd manjim msrp cijenama od prethodne 770, praktično u jednom danu cijene amd grafa su padale i do soma kuna - dakle, dok je to mogao u nedostatku konkurencije, i amd je zaračunavao "premium" cijenu

 

zato je konkurencija bitna i nadam se da amd što skorije nevidiji napraviti što i intelu 

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Da, samo što to nažalost nije izgledno, barem ne u bližoj budućnosti. 

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nvidija najavila nešto.

 

Je li to konačno predstavljanje ili barem najava nove generacije? Da se ne radi o Nvidiji bio bih siguran da će se raditi o novom komadu hardvera, ali ovako... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere
RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Izgleda da će se serija zvati 20xx uz Ampere arhiktekturu. KLIK.

 

Osobno mi 11xx bolje zvuči, ali nebitno... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zanimljivo, ako prebolite friz naravno...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Navodno prva slikica, procurilo od nekog kineskog board partnera. Jedan 8-pin samo... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

cudno posto su potvrdili da pcb idu sa 6+8 

ali opet svejedno nemogu dici vise od 10% na memoriji ni da se mole cjele godine

a 16nm je 16nm makar ga zvali 1nm

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
fx-mooog kaže...

cudno posto su potvrdili da pcb idu sa 6+8 

ali opet svejedno nemogu dici vise od 10% na memoriji ni da se mole cjele godine

a 16nm je 16nm makar ga zvali 1nm

8+6 je za najjaci model, varijante s nizim tdp-om ce imat jedan konektor.

Sta ne mogu dici na memoriji?!? GDDR6 ce bit prilcno brza od GDDR5...

 

I Turing je 12nm a ne 16nm...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 20:09 (ansha).
5 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

a taj 12nm je 16nm  ....

daj citaj malo

jedino sto su uradili drugcije dodali par slojeva da umanje "curenje" struje

tj grijanje ,i samim tim ustedili na struji 5% ,,i to je sve

skuplje a isto kao 16nm  samo malo kvalitenije ,a ove bajke da je foot gate manji

da je onda bi drugcije maske morali raditi

ovako dodaju 3 puna sloja da sprjece curenje i to je to 

i nazovu 12nm 

i ovi navijaci navijaju kako je to novi proces ..

mos mislit

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Zanimljivo za pročitat.  Ali ja ne vjerujem previše u to...Od promjene imena brenda do razlike u performansama između stare i nove serije, jer npr. prema ovome GTX1160/2060 će biti ~25% brži od 1060. Nema smisla da novi 1160/2060 bude sporiji od 1070, i to ne baš malo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Znaci s do sad 50% napretka idu na 25%, krasno..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

Zanimljivo za pročitat.  Ali ja ne vjerujem previše u to...Od promjene imena brenda do razlike u performansama između stare i nove serije, jer npr. prema ovome GTX1160/2060 će biti ~25% brži od 1060. Nema smisla da novi 1160/2060 bude sporiji od 1070, i to ne baš malo. 

 Zašto nema smisla ? U svakoj novoj seriji je bilo verzija koje su bile sporije od prethodnih. Samo se radi o pitanju cijene.

1160 izgleda dosta dobro na papiru, samo je pitanje hoće li biti 200 ili 300 USD.

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa nekakvo nepisano pravilo do sada je bilo recimo ovakvo: 1060 je bolja od 970 i blizu 980, 1070 je jednaka 980Ti, tj. malo bolja.

 

Ako bude ovakva situacija tad 1160/2060 ne dostiže ni 1070 a kamoli 1080, što je bila uobičajna praksa do sad. Kartica nižeg ranga nove serije je uvjek bila bolja od kartice starije serije koja je bila višeg ranga, čak ponekad  dostizala i stariju karticu koja je 2 ranga više. (Jesam to blesavo napisao ali na mobu sam i zurim)

 

Po meni bi 1160/2060 bila najneisplativija jer daje najmanji skok u performansama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 13:57 (Promster).
5 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

A čuj, kada su konkurencija sami moraju u proračun ubaciti i one silne neprodane kartice iz dostupne serije .

Sve će se na kraju svesti na cijenu. Da se barem neki 'ryzen' pojavio na području GPU-ova, ali nije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa da su barem onda rebrandirali 1070 u 1160/2060, ali nisu, napravili su nešto gore od toga. Još su si zadali više posla, ovako bi samo kutije mijenjali. 

 

 

16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

RTX2080 ce bit 8% brza od GTX1080ti i 50% od GTX1080

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Treba zgrabiti nešto od postojećega Pascala za čim manje novce, po meni best buy je GTX 1070 Ti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 15:40 (Valentin17).
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
zvonac kaže...

RTX2080 ce bit 8% brza od GTX1080ti i 50% od GTX1080

Nemoguce...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice