R9 290 Problem sa FPS

poruka: 1
|
čitano: 1.008
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
R9 290 Problem sa FPS-om

Pozdrav ekipa, imam MSI 290 Twin model, problem koji mi se javlja je sljedeći, znači kad igram DOTA 2 na 4k rezoluciji sa vsync ON, sa max detaljima ili low nije bitno i 70% render quality (obzirom da mi jedino tako vrti 60 kontantno), igra postiže 80+ FPS ali pošto imam 60 herca monitor i navikao sam na 60 FPS lock stavim si da mi bude lock, iz nekog razloga, samo na 4K rezi, kada to uključim mi vrti 65 fps i igra šteka, kada recimo stavim na 2k ništa, probao sam recimo i sa 280 modelom sa njim mi je sve ok, doduše 280 sada i koristim jer nemam tih problema, izgleda kao neki glich sa driverima, temperature su sasvim ok, napajanje je ok, inače koristim Corsair RM650x gold, Ryzen 5 3600, sve je stock, ništa ne klokam jer nemam potrebe. Jedini razlog zašto zapravo imam vsync je baš taj što mi nekako kada imam više od 60 FPS-a u doti izgleda kao da igra šteka, odnosno kao neki tearing i užasno smeta. Ne znam dali je netko imao sličnih problema, ne vezano za specifičnu igru nego opčenito.

 

edit: baš gledam sa 280 modelom imam u postavkama frekvenciju osvježavanja 30 i 60 Hz dok recimo sa 290 modelom je to 59.99 moguće da je to onda problem, pa da se frejmovi gube na neki način ili igra blesira, mada opet 59.99 i 60 bi trebalo skoro pa isto biti u teoriji :D

 

Inače monitor je AOC U28G2AE/BK

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 23:18 (donzega).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice