Radeon R9/7 serija

poruka: 3.409
|
čitano: 404.647
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Radeon R9/7 serija

Evo još smo samo nekoliko sati od službenog releasa novih radeonki pa neka ovdje bude mjesto za žustru raspravu koja će sigurno naslijediti nakon predstavljanja.

 

Znam da u rubrici "Vijesti by forumaši" imamo temu "radeon hd9000", no rasprava bi se trebala odvijati u odgovarajućoj rubrici - ovoj ovdje.

 

Znamo da su Radeon HD7xxx serije već neko vrijeme na tržištu, dok je Nvidia u međuvremenu izbacila gtx 600 seriju, a potom precijenjenu mrcinu - Titana, da bi naposljetku uslijedio mlađi brat gtx 780 i ostatak gtx 700 serije.

Hoće li crveni napokon sa trona {#} Titana, koliko će promijeniti arhitekturu chipova, i dakako - kolike će cijene novih, nama veoma dragih komada hardvera, biti u pitanju? Sve to ćemo saznati još danas, za otprilike 6i kusur sati (u trenutku pisanja) {#}

 

Već su na nekoliko mjesta procurile informacije o specifikacijama nove serije, a od kojih najnovije imamo izgleda na http://videocardz.com/ .

 

Uživo možemo pratiti na 

 

Da vidimo, dakle, što je AMD pripremio zelenom timu...sigurno će bit raspašo {#}

 

 

 

 

embrace whatever may come
Moj PC  
19 1 hvala 10
16 godina
offline
Radeon R9/7 serija

ja samo znam da r9 nece bit jaci od mog trenutnog set-upa(sudeci po nekim nesluzbenim testovima) bice malo ispod al ce zato biti puno isplativiji i manje trosniji te jaci za 20ak % od titana ,ocekujem cijenu 4.5k za pocetak  :)

Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija
4mal kaže...

ja samo znam da r9 nece bit jaci od mog trenutnog set-upa(sudeci po nekim nesluzbenim testovima) bice malo ispod al ce zato biti puno isplativiji i manje trosniji te jaci za 20ak % od titana ,ocekujem cijenu 4.5k za pocetak  :)

Sigurno neće nijedna single kartica bit jača od tvojih sli 680, no da će biti 20-ak % jača od titana...hmm, čisto sumnjam. Kamo sreće da si u pravu, već mi je dosta gledat titanice u hall of fameu 3dmarka, dobro bi došla svježa konkurencija, prvenstveno radi nas :)

 

Ja mislim da će flagship nove serije koštat oko 3.5k vani, a kod nas...to nikad ne znaš. Pa titan je kod nas 2.5k kn skuplji nego vani!!! 8000kn, j{#}te led. A za 8k kn, možeš se rugat titanu sa bilo koje dvi high end kartice, kao npr. tvoje {#}

 

Bojim se da bi u slučaju R9>Titan naši lopovi mogli lupit bezobrazne cijene dok se updejtaju razlike u cijeni novih crvenih i "starih" zelenih.

 

...još malo xD

embrace whatever may come
14 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
4mal kaže...

ja samo znam da r9 nece bit jaci od mog trenutnog set-upa(sudeci po nekim nesluzbenim testovima) bice malo ispod al ce zato biti puno isplativiji i manje trosniji te jaci za 20ak % od titana ,ocekujem cijenu 4.5k za pocetak  :)

Od kud ti uopce u ovoj temi, mars igrat se  {#}

 

Ocekujem da Radeon 7970 (GHz ili ne) bude badava pa da mozda upiknem koju :D jedino ne znam bi li imao kakav znacajan/neisplativ bottleneck kad bih stavio na svoj taj vremesni X4 965BE, naravno i u odnosu na trenutacno HD5850 upogonjenu njime

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
16 godina
offline
Radeon R9/7 serija

joj dosta mi je za ovaj. mj malo da predahnem od ps3,vite i pc gaminga {#}

 

on topic nebi imao preveliki BN sa 7 serijom {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 18:29 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9/7 serija

Pitanjce. Mogu li te grafe ici na quad cf ili cemo to saznati tek u 9 navecer?

Jos nesto, prema toj novoj seriji, koje bi cf kartice bile bolje od ove mrcine u postu iznad (680 sli)? Ili cemo i to saznati tek u 9 sati?

Uf, ako je to vec u devet bolje da odem sad napravit zadacu, popapat griza i prije nego sto me mama otera u krevet u pola deset pogledat strim... *giggle*

[img]http://ch-slike.com/images/2013/09/09/buyYn.png[/img]
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
U kojem svemiru bi ti sastavljao Quad CF podsustav?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Svenos kaže...

Pitanjce. Mogu li te grafe ici na quad cf ili cemo to saznati tek u 9 navecer?

Jos nesto, prema toj novoj seriji, koje bi cf kartice bile bolje od ove mrcine u postu iznad (680 sli)? Ili cemo i to saznati tek u 9 sati?

Uf, ako je to vec u devet bolje da odem sad napravit zadacu, popapat griza i prije nego sto me mama otera u krevet u pola deset pogledat strim... *giggle*

Ma normalno da će moći ić u quad, bio bi downgrade kad ne bi...a za ta pitanja, to ćemo saznat tek večeras, odn. nakon prvih recenzija.

 

Na ovo zadnje...{#}

embrace whatever may come
13 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
eywa33 kaže...
Svenos kaže...

Pitanjce. Mogu li te grafe ici na quad cf ili cemo to saznati tek u 9 navecer?

Jos nesto, prema toj novoj seriji, koje bi cf kartice bile bolje od ove mrcine u postu iznad (680 sli)? Ili cemo i to saznati tek u 9 sati?

Uf, ako je to vec u devet bolje da odem sad napravit zadacu, popapat griza i prije nego sto me mama otera u krevet u pola deset pogledat strim... *giggle*

Ma normalno da će moći ić u quad, bio bi downgrade kad ne bi...a za ta pitanja, to ćemo saznat tek večeras, odn. nakon prvih recenzija.

 

Na ovo zadnje...{#}

Vec imamo benchmark, ali se cekaju novi driveri da se vide prave perfomanse.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Mojpismonosa kaže...
4mal kaže...

ja samo znam da r9 nece bit jaci od mog trenutnog set-upa(sudeci po nekim nesluzbenim testovima) bice malo ispod al ce zato biti puno isplativiji i manje trosniji te jaci za 20ak % od titana ,ocekujem cijenu 4.5k za pocetak  :)

Od kud ti uopce u ovoj temi, mars igrat se {#}

 

Ocekujem da Radeon 7970 (GHz ili ne) bude badava pa da mozda upiknem koju :D jedino ne znam bi li imao kakav znacajan/neisplativ bottleneck kad bih stavio na svoj taj vremesni X4 965BE, naravno i u odnosu na trenutacno HD5850 upogonjenu njime

Bojim se da bi scenarij mogao biti malo drugačiji, ako npr. r9 flagship bude jači od titana, pa amd nabije cijenu u rang s titanom...u tom slučaju mi ćemo opet izvisit što se tiče cijena.

 

A što se tiče BN sa 965BE...ne bi trebao imat osjetan u igrama. Ja sam se isto pitao za moju 770ku, pa evo ništa što sam lupio u sustav nije štekalo do sad, jedino C3 tu i tamo zna do 25fps-a doć, na ultri i 1080p dakako.

embrace whatever may come
13 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
eywa33 kaže...
Mojpismonosa kaže...
4mal kaže...

ja samo znam da r9 nece bit jaci od mog trenutnog set-upa(sudeci po nekim nesluzbenim testovima) bice malo ispod al ce zato biti puno isplativiji i manje trosniji te jaci za 20ak % od titana ,ocekujem cijenu 4.5k za pocetak  :)

Od kud ti uopce u ovoj temi, mars igrat se {#}

 

Ocekujem da Radeon 7970 (GHz ili ne) bude badava pa da mozda upiknem koju :D jedino ne znam bi li imao kakav znacajan/neisplativ bottleneck kad bih stavio na svoj taj vremesni X4 965BE, naravno i u odnosu na trenutacno HD5850 upogonjenu njime

Bojim se da bi scenarij mogao biti malo drugačiji, ako npr. r9 flagship bude jači od titana, pa amd nabije cijenu u rang s titanom...u tom slučaju mi ćemo opet izvisit što se tiče cijena.

 

A što se tiče BN sa 965BE...ne bi trebao imat osjetan u igrama. Ja sam se isto pitao za moju 770ku, pa evo ništa što sam lupio u sustav nije štekalo do sad, jedino C3 tu i tamo zna do 25fps-a doć, na ultri i 1080p dakako.

Nema sanse da ce to AMD ucinit. 599$ - 650 $ je cijena.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Zajeb kaže...

Vec imamo benchmark, ali se cekaju novi driveri da se vide prave perfomanse.

Znam, vidio sam bencheve navodne...Idu definitivno u prilog AMD-u, no ne baš koliko je 4mal prorekao :)

No opet, treba sačekat prve recenzije, Linusa, 3dguru i ostalu ekipu da zavrte prve bencheve.

embrace whatever may come
13 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Ja se nadam da će 7870 past na jedno 1300-1400kn,pa da ubodem jednu sebi za pod bor
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Zajeb kaže...
eywa33 kaže...
Mojpismonosa kaže...
4mal kaže...

ja samo znam da r9 nece bit jaci od mog trenutnog set-upa(sudeci po nekim nesluzbenim testovima) bice malo ispod al ce zato biti puno isplativiji i manje trosniji te jaci za 20ak % od titana ,ocekujem cijenu 4.5k za pocetak  :)

Od kud ti uopce u ovoj temi, mars igrat se {#}

 

Ocekujem da Radeon 7970 (GHz ili ne) bude badava pa da mozda upiknem koju :D jedino ne znam bi li imao kakav znacajan/neisplativ bottleneck kad bih stavio na svoj taj vremesni X4 965BE, naravno i u odnosu na trenutacno HD5850 upogonjenu njime

Bojim se da bi scenarij mogao biti malo drugačiji, ako npr. r9 flagship bude jači od titana, pa amd nabije cijenu u rang s titanom...u tom slučaju mi ćemo opet izvisit što se tiče cijena.

 

A što se tiče BN sa 965BE...ne bi trebao imat osjetan u igrama. Ja sam se isto pitao za moju 770ku, pa evo ništa što sam lupio u sustav nije štekalo do sad, jedino C3 tu i tamo zna do 25fps-a doć, na ultri i 1080p dakako.

Nema sanse da ce to AMD ucinit. 599$ - 650 $ je cijena.

Ah, opet govorim - kamo sreće. No tako su se svi nadali da će FX9590 imat cijenu u AMD-ovom stilu - nisku i pristupačnu, al zas{#}li su ga sa cijenom brutalno...mislim 6k kn kod nas, a opet gleda u leđa intelu i nije mu nikakva konkurencija :/

embrace whatever may come
11 godina
odjavljen
offline
Re: Radeon R9/7 serija

Izgleda brutalno {#}

embrace whatever may come
11 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9/7 serija
Mitch kaže...
U kojem svemiru bi ti sastavljao Quad CF podsustav?

Pa ako mogu titanice i gtx 780 onda ocekujem to i od amda... Al nisam lud da sastavljan quad cf...

eywa33 kaže...
Svenos kaže...

Pitanjce. Mogu li te grafe ici na quad cf ili cemo to saznati tek u 9 navecer?

Jos nesto, prema toj novoj seriji, koje bi cf kartice bile bolje od ove mrcine u postu iznad (680 sli)? Ili cemo i to saznati tek u 9 sati?

Uf, ako je to vec u devet bolje da odem sad napravit zadacu, popapat griza i prije nego sto me mama otera u krevet u pola deset pogledat strim... *giggle*

Ma normalno da će moći ić u quad, bio bi downgrade kad ne bi...a za ta pitanja, to ćemo saznat tek večeras, odn. nakon prvih recenzija.

 

Na ovo zadnje...{#}

Uf, uf, drzim olovku u ruci i pisem sa doktorskim rukopisom od uzbudjenja... {#}

[img]http://ch-slike.com/images/2013/09/09/buyYn.png[/img]
13 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
robimarko kaže...
Ja se nadam da će 7870 past na jedno 1300-1400kn,pa da ubodem jednu sebi za pod bor

Pošto ih vec sad imas po 1.450 kn ( i to modeli s dobrim hlađenjem , ne referentace ) , do Bozica ce pasti nize !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Radeon R9/7 serija
O odlično onda,taman da poguram BF4 na nekim pristojnim detaljima,a ne sa ovom 6850 Toxic
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Glasine da će nadolazeći R9 280X biti prepakirana trenutna HD 7970 Ghz Edition kartica sa manjim promjenama...LINK!

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Radeon R9/7 serija

^ Khm, nešto mi je poznat scenarij.....Nvidia perhaps ?

Moj PC  
7 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Radeon R9/7 serija

Katastrofa.

11 godina
odjavljen
offline
Radeon R9/7 serija

Znači prema glasinama koje su izgleda dosta uvjerljive, R9 290 i 290X će biti novi čipovi, u rangu sa 780 i titanom, ostatak je prepakiranje...{#}

embrace whatever may come
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2013 20:17 (eywa33).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Radeon R9/7 serija

Da.

11 godina
neaktivan
offline
Radeon R9/7 serija

A ja mislio da ce se AMD osvijestiti i napraviti nesto BOLJE... Ali ocito sam se razocarao... {#}

[img]http://ch-slike.com/images/2013/09/09/buyYn.png[/img]
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9/7 serija

Pa ceka se 20 nmski proces. Ne moze se previse dobit iz ovoga.

 

Masovna proizvodnja 20nm pocinje u Q1 2014, mozda cak i Q2

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Radeon R9/7 serija
embrace whatever may come
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
Radeon R9/7 serija

za 10 minuta pocinje  ftw ! {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Radeon R9/7 serija

Ja ne mogu vjerovat da mi sad gledamo live stream šou predstavljanja grafičkih kartica !!!! {#}

13 godina
offline
Radeon R9/7 serija

And it is gone. Svako malo zasteka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice