Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 600.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
OnTime kaže...

A ovi kaj su ubadali 4080 po 13-14 000 kn da bi se sad mogla kupit po 10 000. 

 A gle, oni se igraju na 4080, a mi i dalje čekamo - svaka medalja ima dvije strane. Velim "mi" mada nisam zainteresiran za 4080 al svejedno.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
miki_the_pirat kaže...
OnTime kaže...

A ovi kaj su ubadali 4080 po 13-14 000 kn da bi se sad mogla kupit po 10 000. 

 A gle, oni se igraju na 4080, a mi i dalje čekamo - svaka medalja ima dvije strane. Velim "mi" mada nisam zainteresiran za 4080 al svejedno.

Ok,ali ovdje skoro pa nitko ne ceka rtx4080....osim kad dodje na 700eu,nova u trgovini 😃

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Tako je mi jadni ni you tube ne možemo pokrenit. Ne može se tako živjet ubijmo se. Za tebe podatak, na prste jedne ruke izbroji kome je kožnjak uspio uvalit taj gpu.Al baš ga ono dobro uvalit bez vazelin.

kradem mine iz minskog polja
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Još sam prije htio napisati da ne vidim (zasada) primjenu 4090 a bome ni 4080 kartica... totalni overkill... nek ih cijene koliko hoće - nema naslova koji to trebaju... osim za mali broj 4k+ "entuzijasta" koji imaju high refresh rate monitore. Al za njih se ne brinem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 19:40 (miki_the_pirat).
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Stvarna vrijednost svih ovih megalomanskih gpu-a će se vidjeti kroz neko vrijeme. Kad dojdu upola cijene onda se zapitaš kako to može toliko vrijedit i još zarade na tome.Tada vidiš ustvari koliko lažu muljaju kad uvjeravaju da mora biti tolika cijena.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 19:57 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Tvrdipanj kaže...
Dakle, nakon godina i godina korištenja nVidia grafičkih ubo sam RX6800.
Idem probat, rekoh sam sebi. Ipak se radi o mrcini od 28 milijardi tranzistora ( duplo više od RTX2080 kojeg sam imo) ne može biti loše.
Prvo uštekavanje i puštanje u rad bili su katastrofalni. Jedva 30 fpsova u igrama koje bi trebale radit na 120 fpsova, izražen "stuttering". Da skratim priču, bilo je potrebno formatiranje svega, čista instalacija widowsa, da bi kartica napokun proradila. Čak i sad, opcije aktivirane u adrenalin driverima rade više štete nego koristi i nikakvih problema nemam tek na onim driverima koji windowsi sami nađu. Tad sve radi perfektno. Zaključak: nVidia i dlss ubijaju, a legenda o amd driverima očito ipak nije toliko besmislena.

 

Na ovoj mbo pod moj pc istestirao sam tri procesora, 4gpu-a(gtx1050ti,rx580,rx6600xt,rx6800), dvije vrste ram-a, dva napajanja, razne ssd-ove, hdd-ove, dva monitora, sve sa istim winsima.Biti će još testiranja novih gpu,cpu. Kako je to moguće pitam te ja.Jednako tako rade svi recezenti i malo tko ima problema.

Onda ti ideš se pravdat da je do drivera ahahaha.

 

Ajde ostavi se pc-a nije to za tebe. Nije za tebe ni plag en plej konzola, prodaji to

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 20:27 (dery).
9 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Evo ja na poslu imam situaciju sa AMD-om... bio prvo rx470-480 pa počela bacati artefakte i zezati u acadu i xls-u. Aj reko da to zamijenimo i ubacim ja GTX1050 od doma, za prvu ruku. Komp je i5 6700 ali samo autocad i office paket se vrte na dva FHD monitora - to bi se i na malo boljem kalkulatoru vrtilo. Dakle, stigne RX550 i čupam ja van svoju 1050... DDU odradim školski i kreću ista sranja koja su bila sa  RX480... zblesavi se na hatchu u acadu, pa se xls zbrika... aj reko seru amd driveri... počistim opet i stavim defaultne win drivere za amd - radilo je dan-dva (dulje nego sa original driverima)  i opet sranja... stavio nazad 1050 i eno je već tjedan dana nitko ne prigovara... go figure. A da dam 700+€ za karticu pa da imam takva sranja - nekog bih u top stavio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
U Fusionu sam imao probleme kada sam odabrao OpenGL za driver, DirectX 9/11 dela bez beda. Tad sam imao R7 260x s up to date driverima. Za to ne mogu kriviti AMD.
S njihovim driverima nikad nisam imao problema.
Po mojem mišljenju imaju bolji kontrol panel.
Na laptopu imam zelenu GPU i nemam pojma kako da pokrenem snimanje desktopa.
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
miki_the_pirat kaže...

Evo ja na poslu imam situaciju sa AMD-om... bio prvo rx470-480 pa počela bacati artefakte i zezati u acadu i xls-u. Aj reko da to zamijenimo i ubacim ja GTX1050 od doma, za prvu ruku. Komp je i5 6700 ali samo autocad i office paket se vrte na dva FHD monitora - to bi se i na malo boljem kalkulatoru vrtilo. Dakle, stigne RX550 i čupam ja van svoju 1050... DDU odradim školski i kreću ista sranja koja su bila sa  RX480... zblesavi se na hatchu u acadu, pa se xls zbrika... aj reko seru amd driveri... počistim opet i stavim defaultne win drivere za amd - radilo je dan-dva (dulje nego sa original driverima)  i opet sranja... stavio nazad 1050 i eno je već tjedan dana nitko ne prigovara... go figure. A da dam 700+€ za karticu pa da imam takva sranja - nekog bih u top stavio.

 Kad imas graficku stariju od 5 godina to se moze uvijek desiti. Ja osobno nisam imas porblema niti sa amd niti sa nvidijom, ali uvijek se moze desiti.

9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Grafička je nova... jest stara generacija... al opet... di je backward compatibility... sry al po meni neoprostivo. još ovom našem što nam održava kompove rekao daj mi nešto tipa GT710 i ovo dobijem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 20:55 (miki_the_pirat).
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zato ja kupujem polovne, em jeftinije, em ih je neko drugi testirao jedno 3 godine, pa znam da rade. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nemre polovnjak tek tako na firmu jbg. Meni je doma cijeli komp (osim HDD/SSD i kućišta) polovnjak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 21:05 (miki_the_pirat).
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ivan(4) kaže...

Zato ja kupujem polovne, em jeftinije, em ih je neko drugi testirao jedno 3 godine, pa znam da rade. 

 sad vidim da smo braća po CPU... haso rulz

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nije bio potpuno ozbiljan predlog. Hm, ako je novo, šalji nazad, traži novu (eventualno probaj u drugom kompu ako imate vremena na poslu za takve stvari, čudno je da na dve imate sličan problem). Ja možda imam sreće, ali na 6 ATI/AMD grafa, artefakte sam video kad sam se zaigrao sa undervoltanjem (mada ni sa NV nisam imao problema; generalno - silicijum traje).

 

EDIT: Da, ovaj proc, jedna od najboljih tech kupovina ikad. Narednog meseca 8 godina! EDIT 2: Ne, ovog meseca 8 godina, procesor, ploča i RAM!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2022 21:17 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 11:25 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 Novije testiranje na amd platformi uključen sam i resize bar za obe grafe. Tu se vidi koliko znači upariti amd cpu i gpu.Kolika efikasnost po watt -u je zapanjujuće.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 11:32 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 3
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Probao Portal RTX i mogu rec da ima full impresivnih scena sa svijetlom i sjenama.

Stavio sam na 1440p/sve max sto se tice path tracea a DLSS na performance.

Vrti se 67-70fps konstantno,nije lose uopce....ocekivao sam 20fps 🤣

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

RTX-u 3080 je potrebno da radi upscaling sa 720p da bi izgurao 70fps u portalu kad se uključi RT?!  Suboptimalna implementacija, ili nešto drugo?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ivan(4) kaže...

RTX-u 3080 je potrebno da radi upscaling sa 720p da bi izgurao 70fps u portalu kad se uključi RT?!  Suboptimalna implementacija, ili nešto drugo?

To ti je path trace,nisam siguran dali ima ista rastera.

 

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kompletno osvetljenje je ray-traced? Zanimljivo!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ivan(4) kaže...

Kompletno osvetljenje je ray-traced? Zanimljivo!

 Ne,sve je path traced.

Znaci kao Quake 2 RTX,sve je ray/path osim mozda par efekata...to nisam siguran u Portalu kako su odradili.

 

Ovo ti je kao naprimjer Pixarovi CGI filmovi ali u real time pa naravno nema vizualno bogatstvo kao ti predrenderirani filmovi.

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Krenulo je gadno rusenje cijena,400 dolara je postena cifra.

Ali naravno,rtx4080 ne vrijedi ni blizu tih 1099 funti.

 

UK online retailer AWD-IT recently reduced the price of the NVIDIA GeForce RTX 4080 graphics card from £1,429.99 to £1,099.99 which is £100 below MSRP. Since the initial release of the Palit version of the RTX 4080, the price has dropped close to £330. Converting to USD, the card has dropped just over $405.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Steta sto su kod nas cijene zacementirane na 12000kn.

2 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
snake1kl kaže...

Steta sto su kod nas cijene zacementirane na 12000kn.

 Di piše da si obvezan kupit kod naših lešinara.

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tek kad naši uspiju prodati te zalihe mogu prodavati nove po manjoj cijeni, tak jasno. Osobno ne bi gledao XX80 klasu za više od 700$/700eura + porez, čisto jer je toliko koštala RTX 3080.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
OnTime kaže...
snake1kl kaže...

Steta sto su kod nas cijene zacementirane na 12000kn.

 Di piše da si obvezan kupit kod naših lešinara.

 Pa di da drugdje idem kupiti. Preko interneta nemogu kupiti karticu od 10000kn.

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
snake1kl kaže...

 Pa di da drugdje idem kupiti. Preko interneta nemogu kupiti karticu od 10000kn.

 Ako nemaš para naravno da nemožeš, ni kod naših , ako imaš para u playvoxu je 10100 kn, još 3 na lageru. Mada treba pričekat još par dana izlazak amd'a pa možda cijene još padnu, a sigurno hoće.

 

https://www.playox.de/manli-geforce-rtx-4080-gallardo-m-nrtx4080g/6rmhppp-m3535-16gb-gddr6x-hdmi-3x-dpn68840800m35350/m3535-n688-25958289?campaign=psm%2Fgeizhals%2FPCHardware%2FGrafikkarten%2FNvidiaGrafikkarten

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2022 23:02 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
snake1kl kaže...
OnTime kaže...
snake1kl kaže...

Steta sto su kod nas cijene zacementirane na 12000kn.

 Di piše da si obvezan kupit kod naših lešinara.

 Pa di da drugdje idem kupiti. Preko interneta nemogu kupiti karticu od 10000kn.

 Ja više vjerujem nekom njemačkom dućanu što se tiče garancije, i povrata ukoliko dođe do oštećenja pošiljke, nego našim dućanima :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Razmišljam o rtx 4070. 

 

Što mislite koja će cijena biti kod nas?

0 manje od 700 €
0 700 € (cca 5200 kn)
1 800 € (cca 6000 kn)
3 900 € (cca 6770 kn)
16 više od 900 €
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
CyberDemonVZ kaže...
snake1kl kaže...
OnTime kaže...
snake1kl kaže...

Steta sto su kod nas cijene zacementirane na 12000kn.

 Di piše da si obvezan kupit kod naših lešinara.

 Pa di da drugdje idem kupiti. Preko interneta nemogu kupiti karticu od 10000kn.

 Ja više vjerujem nekom njemačkom dućanu što se tiče garancije, i povrata ukoliko dođe do oštećenja pošiljke, nego našim dućanima :D

 Ja reklamirao grafu u Caseking, javio im problem, rekli da spakiram grafu i poslao o njihovom trošku, reklamacija se riješila unutar 7 dana od slanja paketa, nedavno reklamirao grafu u jednom našem IT dućanu i čekao 16 il 18 dana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice