Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 599.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Taj tip i slicni je obicna žuta štampa koja uzima informacije sa azijskih stranica i foruma i onda ode na YT i daje kakti insajderske informacije uz tu i tamo nekakvog tech radnika koji mu nekad nesto šapne na uho i to je sva fama oko tog MLID-a. Lik nit je hardveras nit kuži vise od prosjecnog forumaša koji cita forum i trazi savjete sta da kupi, zato kad god nesto na svoju ruku ide prognozirat ili komentirat bude topovsko meso za ove kanale ko franechasers koji ga onda uniste skupa sa komentatorima po YT.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 15:27 (Legacy).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jel sigurno naručit GPU s Amazona? Kako je s garancijom? Od kud je još dobro naručiti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Azmo kaže...
Jel sigurno naručit GPU s Amazona? Kako je s garancijom? Od kud je još dobro naručiti?

 Amazon DE i Caseking

7 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

tko nije ovo gledao, ne zna sto je propustio, ovo je bilo u rangu "krv nije voda" 

 

Nvidia Computex 2023 KEynote

 

ne znam jel lik nadroksan ko konj ili je jednostavno odsjecen od realnosti totalno

 

https://www.youtube.com/live/QSWzSRnGEFo?feature=share

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2023 12:51 (X3M).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
X3M kaže...

tko nije ovo gledao, ne zna sto je propustio, ovo je bilo u rangu "krv nije voda" 

 

Nvidia Computex 2023 KEynote

 

ne znam jel lik nadroksan ko konj ili je jednostavno odsjecen od realnosti totalno

 

https://www.youtube.com/live/QSWzSRnGEFo?feature=share

 "the more you buy, the more you save!" - Huang, 2023

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nekoliko tisuća ljudi nitko mu nije zapljeskao. Loše vijesti opet za gamere.AI je novi kripto boom, izgleda sličan scenario će se dogodit.Kupujte gpu sad jer tko zna što će biti.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kožnati je legenda.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Kožnati je legenda.

 Kožnati ima nos za tržiste i lovu, zato je u zadnje 3 godine i izbio na 5. mijesto najvrijednijih firmi i presisao intel po prvi put u povijesti i ostale velikane.

 

AI je ono di leži lova i cemu se trziste priklanja, zato i nije bilo rijeci o gamingu nego masu najava oko AI industrije i razvoja

 

 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Nekoliko tisuća ljudi nitko mu nije zapljeskao. Loše vijesti opet za gamere.AI je novi kripto boom, izgleda sličan scenario će se dogodit.Kupujte gpu sad jer tko zna što će biti.

Iako oni(Nvidia) vjerovatno ulazu milijune u marketing da masovni mediji ovo predstave kao novo kripto ludilo....nema ovo nikakve veze niti efekt kao kripto.

Tada su ljudi kupovali grafe da natrpaju lovu u dzepove preko kripta a sta bi sad netko trebao kupovat desetke grafa da bi mu AI brze odgovorio na njegov upit...?...

Jebe se ljudima za AI,industrija se krvavo trudi da ovo pretvori u next big thing za uzimanje love ljudima...ali nejde.

Jedino su eksplozivni naslovi po raznoraznim portalima i procjene analiticara....stvarnost je ipak drukcija,Nvidija grafa ima na lopate apsolutno svugdje.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

TSMC će prebaciti proizvodnju za ove čipove i eto opet nestašice, to ti je to.

kradem mine iz minskog polja
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

TSMC će prebaciti proizvodnju za ove čipove i eto opet nestašice, to ti je to.

Nope, Tsmc je udario u zid, njihovih nadolazecih 3nm ce biti mrvicu bolje od postojecih 5nm, a intel sa svojih spremnih 7nm ce ih tu uloviti jer intel ima napredniji i kvalitetniji proces i tsmc mora imati 2 do 3 node-a manji proces da parira intelovom (intel 10nm malo bolji od tsmc 7nm, intel 7nm nesto kao tsmc 4nm koji je u suštini optimizirani 5nm)

TSMC N3 Nodes Show SRAM Scaling is Hitting the Wall

Svijestan je toga i Jansen pa se vec priprema teren da mu intel radi iduce čipove

Nvidia CEO Says Intel's Test Chip Results For Next-Gen Process Are Good

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

sta bi sad netko trebao kupovat desetke grafa da bi mu AI brze odgovorio na njegov upit...?...

Jebe se ljudima za AI,industrija se krvavo trudi da ovo pretvori u next big thing za uzimanje love ljudima...ali nejde.

Jedino su eksplozivni naslovi po raznoraznim portalima i procjene analiticara....stvarnost je ipak drukcija,Nvidija grafa ima na lopate apsolutno svugdje.

 Ovo uopce ni nema veze sa mainstream segmentom i obicnim ljudima kad se prodaju brda posebno specijaliziranih profi grafi za potrebe AI i deep learning razvoja. Oni ciljaju na  industriju i velike korporacije sa time. To vec vidis po kvartalnim izvjescima da je gaming potonuo a ovaj serverski sektor udeseterostrucio

Uostalom ne okrece se AI segmentu samo Nvidia, nego i Intel i vecina industrije

 

Edit

 

Pa ti pricaj da AI nije The Thing, a sve ovo su postigli upravo zahvaljujuci njemu 

 

Nvidia becomes the first chipmaker to break the $1 trillion barrier.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2023 16:51 (Legacy).
2 godine
online
Rasprava o grafičkim karticama

Kako se sastavljaju powercolorove grafičke kartice, Der8auerov video direktno iz tvornice

 

Moj PC  
5 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Da bar spekulantska gamad padne u svoju mocvaru. Ahh pravde.

fade to gray
16 mjeseci
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Hahahah zabole Nvidia-u i Jansena za gaming i gamere dok im AI ruši sve rekorde vrijednosti.dionica. Kako su mi smijesni ti stavovi i razmišljanja gdje na bazi gaming sektora koji je u padu ekipa misli da to pogađa Nvidia-u i da ce propasti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 22:40 (Legacy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nek rade kaj hoće, ja sam miran tri godine...samo igranje dok ne crknem.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Nek rade kaj hoće, ja sam miran tri godine...samo igranje dok ne crknem.

 Takoderjoš samo da prorade serveri od d4

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 pa naravno da će spuštat, amd je na dgpu tržištu drastično popušio za razliku od nevidije

čak i bez ai segmenta, nevidia nije pretrpila toliku štetu kao amd

 

do prije majning ludila dgpu tržište se kretalo od 9-12 milijuna prodanih grafa po kvartalu zadnjih godina, od čega je nevidija imala 70%, a amd 30% (podaci za 2015 g.) - link

 

u milijunima primjeraka to je u prosjeku bilo 7 milijuna prodanih dgpu za nevidiju i 3 milijuna dgpu za amd

sad je prodano ukupno 6,3 milijuna, od toga nevidija 5,3 milijuna komada, amd 0,7 milijuna (82% i 12%)

 

za nevidiju je to pad sa 7 milijuna prije majninga na sadašnjih 5 milijuna komada, za amd je pad sa 3 na 0,7 milijuna

sad ti vidi koliko je to ogromna razlika u situaciji u kojoj se nalaze amd i nevidija, pad tržišta jest velik čak i u odnosu na normalno trgovanje kakvo je bilo nekad bez majnera, samo je za kožnatog taj pad 30% u odnosu na razdoblje prije majning ludila, a za babu su je pad skoro 80%

 

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

 pa naravno da će spuštat, amd je na dgpu tržištu drastično popušio za razliku od nevidije

čak i bez ai segmenta, nevidia nije pretrpila toliku štetu kao amd

 

do prije majning ludila dgpu tržište se kretalo od 9-12 milijuna prodanih grafa po kvartalu zadnjih godina, od čega je nevidija imala 70%, a amd 30% (podaci za 2015 g.) - link

 

u milijunima primjeraka to je u prosjeku bilo 7 milijuna prodanih dgpu za nevidiju i 3 milijuna dgpu za amd

sad je prodano ukupno 6,3 milijuna, od toga nevidija 5,3 milijuna komada, amd 0,7 milijuna (82% i 12%)

 

za nevidiju je to pad sa 7 milijuna prije majninga na sadašnjih 5 milijuna komada, za amd je pad sa 3 na 0,7 milijuna

sad ti vidi koliko je to ogromna razlika u situaciji u kojoj se nalaze amd i nevidija, pad tržišta jest velik čak i u odnosu na normalno trgovanje kakvo je bilo nekad bez majnera, samo je za kožnatog taj pad 30% u odnosu na razdoblje prije majning ludila, a za babu su je pad skoro 80%

 

 Past će oni još i više sa tim bolesnim cijenama. Mogla bi 5xxx serija bit sigurno i do 30% jeftinija od 4xxx.

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Cryogenic kaže...

 Past će oni još i više sa tim bolesnim cijenama. Mogla bi 5xxx serija bit sigurno i do 30% jeftinija od 4xxx.

 nadajmo se, samo što sam i prije govorio - nitko nije u tim korporacijama budala i ništa se ne radi u nekakvom inatu, nego proračunato

 

pričalo se o tome da grafe stoje, ne prodaju se, a kožnati ne spušta cijene, tvrdoglavo

i za prošli kvartal (q4 2022.) vidjelo se da nevidija itekako prodaje, sad i usprkos padu tržišta, opet prodaje

ne kao u sred majninga u desecima milijuna, čak niti po 7-8 milijuna kao prije majninga, ali opet proda preko 5 milijuna dgpu kvartalno

 

amd je pao drastično, em mu je nevidija otela ogromni dio udjela, em je još dodatno palo i ukupno tržište

zato amd drastično spušta cijene i gura stariju seriju također vrlo jeftino, a nevidija cijene reže puno manje

 

sve one gluposti s podacima prodaje majndfaktorija ili od onog tupsona mlid, koji prodaju grafičkih kartica 'mjeri' po financijskom rezultatu gejming odjela u kojem amd ima valjda 80% apu procesora za konzole, pokazuju se kao tlapnje kao i obično, a dosadašnje ponašanje amd-a i nevidije sa cijenama postaje puno jasnije7

 

još ako nevidija nastavi ekspanziju tržišta ai, pa ih ovaj pad dgpu tržišta ne bude puno financijski zabrinjavao, jedini način da opet grafe postanu jeftinije je konkurencija, i od amd-a i od intela, i to da nevidiji uzmu barem 30-40 posto udjela da se kožnati bar malo zabrine

nadajmo se da su ili baba su ili intel ili bar skupa sposobni i voljni za to, jer moraju puno dati za relativno malo love da bi bili konkurentni

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nije baš da se amd trudi oduzet tržište nevidiji a imali su šansu ali kao da nemaju pojma ili je to tako dogovoreno. Pokraj loše serije RTX4xxx amd nudi još lošije u svakom pogledu te su čudo napravili jer su ipak prodali nešto ali ustvari skoro ništa . 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 10:13 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
@,megatams

naravno.sad 7 dana nakon sto sam ja kupio svoju
znao sam..
R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
@,megatams

naravno.sad 7 dana nakon sto sam ja kupio svoju
znao sam..
R33mba#2892
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
@,megatams

naravno.sad 7 dana nakon sto sam ja kupio svoju
znao sam..

 Ako si kupio online trebao bi ju moci vratiti do 14 dana nakon kupnje ako se ne varam.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
@,megatams

naravno.sad 7 dana nakon sto sam ja kupio svoju
znao sam..

 To je na Radeon popust e sad hoće li partneri slijediti? Ako spuste 20eura to je to neš ti uštede.

kradem mine iz minskog polja
12 mjeseci
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
Cryogenic kaže...

 Past će oni još i više sa tim bolesnim cijenama. Mogla bi 5xxx serija bit sigurno i do 30% jeftinija od 4xxx.

pričalo se o tome da grafe stoje, ne prodaju se, a kožnati ne spušta cijene, tvrdoglavo

i za prošli kvartal (q4 2022.) vidjelo se da nevidija itekako prodaje, sad i usprkos padu tržišta, opet prodaje

ne kao u sred majninga u desecima milijuna, čak niti po 7-8 milijuna kao prije majninga, ali opet proda preko 5 milijuna dgpu kvartalno

 

amd je pao drastično, em mu je nevidija otela ogromni dio udjela, em je još dodatno palo i ukupno tržište

zato amd drastično spušta cijene i gura stariju seriju također vrlo jeftino, a nevidija cijene reže puno manje

Amd je pao manje od nvidije u dgpu segmentu. Nvidija mu je otela dio tržišta koji nije zanemariv, ali nije ni ogroman. Jesi pročitao izvještaj spomenut nekoliko postova iznad? Skoro sve što si napisao je krivo lol. 

  • JPR found that AIB shipments during the quarter decreased from the last quarter by 12.6%, which is below the 10-year average of -4.9%.

  • Total AIB shipments decreased by -38.2% this quarter from last year to 6.3 million units and were down from 7.16 million units last quarter.

  • AMD’s quarter-to-quarter total desktop AIB unit shipments decreased -by 7.5%.

  • Nvidia’s quarter-to-quarter unit shipments decreased -15.2%.

Nvidia je pala duplo više nego amd samo što je kožnatičarko našao novo tržište pa ga boli kita za dgpu. Amd je u drugačijoj situaciji i treba mu dgpu tržište i zato spuštaju cijene. Istina je da se sve zajedno jako slabo prodaje kako god okreneš, a tak' će se i nastavit ako cijene ostanu iste.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 12:46 (PlayPetepp).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
PlayPetepp kaže...

Amd je pao manje od nvidije u dgpu segmentu. Nvidija mu je otela dio tržišta koji nije zanemariv, ali nije ni ogroman. Jesi pročitao izvještaj spomenut nekoliko postova iznad? Skoro sve što si napisao je krivo lol. 

 mislim da sam jasno napomenuo da je to u odnosu na situaciju prije majning ludila, kad je amd još imao nekakav udio u tržištu (30%) i kad je grafama poput r9 290/390 znao i preskočiti nevidijin tržišni udio ili doći na blizu pola/pola (serija mid range rx 470/480 i 570/580)

ovo sad je životarenje amd-a, a jel na 8% kao u prošlom kvartalu (q4 2022) ili na 12% u ovom zadnjem izvješću (q1 2021) što je anomalija koja se događa zbog rezanja serije rx 6xxx serije, a to će proći čim ponestane te starije serije

 

nadajmo se da će amd izbaciti kvalitetnu konkurenciju u obliku mid range grafa 7xxx serije i dobro ih pozicionirat cjenovno, da ovaj rast sa 8% na 12% zadrže i nadajmo se vrate bar na 30-ak posto udjela

 

EDIT

majning je bilo divljanje u kojem nikako ne možemo procjenjivati stanje gejming tržišta, ali baš nikako

 

zato sam i radio usporedbe sa par godina prije majninga, gdje je amd prodavao kvartalno milijune dgpu, a nevidija duplo više

sad nevidija prodaje sedam puta više nego amd, još uvijek preko 5 milijuna primjeraka, a amd je spao sa 3 milijuna na 0,7

zato kažem da je amd pao drastično - kod gejmera, ne kod majnera

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 13:27 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
R3nchi kaže...
@,megatams

naravno.sad 7 dana nakon sto sam ja kupio svoju
znao sam..

Bad luck nazalost.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice