RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 183.042
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Evo, ponovno problemi :(

 

Znaci, imam RX 560 2GB DDR 5 i instaliran najnoviji upravljački program. Problem koji imam s GPU je da, kada igram, GPU nasumično padne i zaustavlja slanje video signala na monitor (crni ekran se pojavljuje i malo se poruka s monitora pojavljuje govoreći "Nema signala"). Instalirao sam MSI Afterburner kako bih promatrao GPU i CPU temperature / uporabu. Obje temperature uvijek ostaju ispod 55 stupnjeva celzijusa. Padovi mogu varirati od 10 minuta u igru, do sat-dva, jednom se dogodilo dok sam koristio Chrome. Inace igram trenutno samo WoW.

 

RX 560 2GB DDR 5

AMD X4 860k quad core procesor 3.7 GHz

8 GB RAM

DX 12

mb: ASUS A68HM-k

 

Napajanje je promijenjeno vec u garanciji.

 

Driver Crimson 17.11.1

 


Ako imam ikakve veze ova informacija, nemam UEFI bios instaliran jer sam wipe-o HDD i čisto instalirao Windows, ali to se dogodilo čak i kada sam imao UEFI.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Slike postavki za gore navedeni problem.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
RX 500 serija

Meni se to desava kad mi monitor ode na sleep, rjesenje je gasenje sleep moda monitora... Zbog takvih stvari nisam bas zadovoljan grafom, ako netko ima neku GTXicu rado bih zamjenio

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
macgyver 53 kaže...

Meni se to desava kad mi monitor ode na sleep, rjesenje je gasenje sleep moda monitora... Zbog takvih stvari nisam bas zadovoljan grafom, ako netko ima neku GTXicu rado bih zamjenio

 

Evo, iskljucio sam sleep mode monitora, pa cemo vidjet. Iako mi je cudno da je to. Sto se zvuka tice, kad pise "no signal", zadnja sekunda zvuka je u loop-u i mogu ga ugasit jedino na gumb, jel tako i tebi?

14 godina
offline
Re: RX 500 serija
filiplat kaže...
macgyver 53 kaže...

Meni se to desava kad mi monitor ode na sleep, rjesenje je gasenje sleep moda monitora... Zbog takvih stvari nisam bas zadovoljan grafom, ako netko ima neku GTXicu rado bih zamjenio

 

Evo, iskljucio sam sleep mode monitora, pa cemo vidjet. Iako mi je cudno da je to. Sto se zvuka tice, kad pise "no signal", zadnja sekunda zvuka je u loop-u i mogu ga ugasit jedino na gumb, jel tako i tebi?

 Jesi i sa starom imao problema? Probaj odvrtiti memtest imao sam davno isti problem i bila je plocica rama neispravna...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija

@macgyver 53 Skinuo sam utility od monitora i stavio da nikad ne ide u sleep. I power plan sam stavio high performance i tamo iskljucio sleep mode, jucer sam normalno igrao, ali negdje sat vremena, nisam stigao duze, pa nije ni stigao do problema.

 

CroVandal Gledam ovo "jesi sa starom imao problema" jos onako nerazbudjen i nije mi jasno kakve veze moja mama ima sa ovim hahaha  Odvrtio sam sad memtest ujutro i pise: Pass complete, no errors, pres esc to exit.

 

Nema stare graficke, ovo je prva i dosla je u konfiguraciji, nisam posebno kupovao nista.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 11:03 (filiplat).
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
Pa stavis da se prije ugasi,lol.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Previdio sam da postoji thread i za RX 500 pa ću ponoviti pitanje i ovdje.

 

Što mislite koja će biti cijena za RX590 kod nas?

1 do 2000kn
4 do 2500kn
7 do 3000kn
0 preko 3000kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
funkstaz kaže...

Previdio sam da postoji thread i za RX 500 pa ću ponoviti pitanje i ovdje.

 

Što mislite koja će biti cijena za RX590 kod nas?

 Mora biti ispod 2500, inače je vrlo upitna isplativost.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
RX 500 serija

Ima li tko Asus Rx 580 8gb Dual Oc? Planiram zamjeniti svoju Aorus od 4gb za jaču, pa imam ponudu uzeti navedenu asusicu ili gainward gtx 1060 6 gb.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
lobotomac90 kaže...

Ima li tko Asus Rx 580 8gb Dual Oc? Planiram zamjeniti svoju Aorus od 4gb za jaču, pa imam ponudu uzeti navedenu asusicu ili gainward gtx 1060 6 gb.

 

Zapravo, možda i nije baš isplativo napraviti tu zamjenu. Ovisi koliko plaćaš, jer jedino što dobivaš je više VRAM-a, a potencijalno lošije hlađenje. GTX 1060 je u načelu nešto slabija od RX 580, posebno u DX12 naslovima, ali troši manje struje i manje se zagrijava.

15 godina
offline
RX 500 serija

Dam svoju grafu i još nadoplatim 400kn, razlog zamjene i je nedostatak V-ram, gledam sad novije igre BF 5, Forza Horizon 4, doslovno na knap sa V-ram na High detaljima, kada bubnem ultra osjetno padne fps pa kontam da ce mi vise V-rama dati neki boost da izvučem maksimum za FHD gaming iz konfiguracije. Sada sam jedino u dilemi uzeti Asus Rx 580 ili Gainward gtx 1060...a gledam da ti asus modeli rx-ica nisu baš nešto, dok je Gainward čisto OK sa gtx 1060, barem koliko sam uspio skontati iz recenzija raznih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 11:21 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RX 500 serija

Gainward i nije bas neka top marka ali je ok , obicno bude koliko para toliko muzike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
RX 500 serija

400kn nadoplate za lošiji model je bacanje novca.

Nećeš dobiti nikakav značajan boost u 90% igara, radije smanji koji detalj.

Imaš Freesync monitor tako da ni slučajno nemoj uzimati GTX1060.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 12:07 (Mile 74).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Ma pa di ćeš dati 400kn za istu grafu s više Vram-a ?? Ja imam isto 4GB verziju i još imam 1440p monitor pa nemam problem s Vramom. Što ti kaže kolega, radije smanji postavke u tih par igara koje su tako bez veze optimizirane i štedi novac za novu AMD grafu da iskoristiš FreeSync, ili idi bar na GTX 1070, ako ćeš na Nvidiu. Neš na GTX 1060 6GB sigurno. 

15 godina
offline
RX 500 serija

Pa nemam pojma,nekako mi ova Aorus od 4 gb nije ispunila očekivanja i stalno brijem da je zbog malo V-rama.Forza Horizon 4 mi bolje radila na laptopu sa gtx 1060 6 gb, pa sam očekivao da će i na ovoj rx aorus tako biti, ali na istim postavkama u prosjeku imam 10 fps-a manje. Prvo sam mislio da je procesor u pitanju ali u igrama mi je plafon na 70-80%opterećen,a grafa na 100%, tako da nije ni on u pitanju. A što kažete na tu Asus RX 580?tvornički je nešto clockana,ali recenzije kažu da od toga nejde više ni megaherca. Jer sad sam zapeo i dogovorio maltane sa čovjekom sve pa bi svakako mijenjao haha, jbg, samo je pitanje koju da uzmem između Gainward gtx 1060 6gb Phoenix i Asus rx 580 8 gb Dual OC  A novu seriju neću uzimati sigurno dok ne padnu cijene, planiram ovu barem dvije godinu koristit,pa mi i tu više Vrama igra ulogu, znam da vam zvuči malo nelogično sve, ali i sam sebi nekad budem nelogičan haha

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 13:46 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
lobotomac90 kaže...

Pa nemam pojma,nekako mi ova Aorus od 4 gb nije ispunila očekivanja i stalno brijem da je zbog malo V-rama.Forza Horizon 4 mi bolje radila na laptopu sa gtx 1060 6 gb, pa sam očekivao da će i na ovoj rx aorus tako biti, ali na istim postavkama u prosjeku imam 10 fps-a manje. Prvo sam mislio da je procesor u pitanju ali u igrama mi je plafon na 70-80%opterećen,a grafa na 100%, tako da nije ni on u pitanju. A što kažete na tu Asus RX 580?tvornički je nešto clockana,ali recenzije kažu da od toga nejde više ni megaherca. Jer sad sam zapeo i dogovorio maltane sa čovjekom sve pa bi svakako mijenjao haha, jbg, samo je pitanje koju da uzmem između Gainward gtx 1060 6gb Phoenix i Asus rx 580 8 gb Dual OC  A novu seriju neću uzimati sigurno dok ne padnu cijene, planiram ovu barem dvije godinu koristit,pa mi i tu više Vrama igra ulogu, znam da vam zvuči malo nelogično sve, ali i sam sebi nekadbudem nelogičan haha

 

Nezgodna je to situacija... Ova Asus je svakako lošija, a GTX 1060 isto nije bolja opcija, osim ako ne igraš neku specifičnu igru koja ju baš voli. Nikako mi nije jasno zašto te VRAM muči. Meni je na 1080p jedino Arham Knight povukao više od 4 GB.

15 godina
offline
Re: RX 500 serija
NiramX kaže...
lobotomac90 kaže...

Pa nemam pojma,nekako mi ova Aorus od 4 gb nije ispunila očekivanja i stalno brijem da je zbog malo V-rama.Forza Horizon 4 mi bolje radila na laptopu sa gtx 1060 6 gb, pa sam očekivao da će i na ovoj rx aorus tako biti, ali na istim postavkama u prosjeku imam 10 fps-a manje. Prvo sam mislio da je procesor u pitanju ali u igrama mi je plafon na 70-80%opterećen,a grafa na 100%, tako da nije ni on u pitanju. A što kažete na tu Asus RX 580?tvornički je nešto clockana,ali recenzije kažu da od toga nejde više ni megaherca. Jer sad sam zapeo i dogovorio maltane sa čovjekom sve pa bi svakako mijenjao haha, jbg, samo je pitanje koju da uzmem između Gainward gtx 1060 6gb Phoenix i Asus rx 580 8 gb Dual OC  A novu seriju neću uzimati sigurno dok ne padnu cijene, planiram ovu barem dvije godinu koristit,pa mi i tu više Vrama igra ulogu, znam da vam zvuči malo nelogično sve, ali i sam sebi nekadbudem nelogičan haha

 

Nezgodna je to situacija... Ova Asus je svakako lošija, a GTX 1060 isto nije bolja opcija, osim ako ne igraš neku specifičnu igru koja ju baš voli. Nikako mi nije jasno zašto te VRAM muči. Meni je na 1080p jedino Arham Knight povukao više od 4 GB.

 

 

Ma konkretno zbog te Forze, jer to sad igram najviše, nije da igra šteka nego jednostavno mi radi lošije nego na laptopu koji sam imao (a prodao sam ga da sastavim komp koji je bolji). Pa sam nekako došao sam do zaključka da je zbog V-rama,pa gledam napraviti blagi upgrade da budem miran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 13:59 (lobotomac90).
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
lobotomac90 kaže...
 

Ma konkretno zbog te Forze, jer to sad igram najviše, nije da igra šteka nego jednostavno mi radi lošije nego na laptopu koji sam imao (a prodao sam ga da sastavim komp koji je bolji). Pa sam nekako došao sam do zaključka da je zbog V-rama,pa gledam napraviti blagi upgrade da budem miran.

 

Jesi li pogledao koliko je točno zauzeće? Iskreno, zaista ti se to ne isplati mijenjati.

15 godina
offline
Re: RX 500 serija
NiramX kaže...
lobotomac90 kaže...
 

Ma konkretno zbog te Forze, jer to sad igram najviše, nije da igra šteka nego jednostavno mi radi lošije nego na laptopu koji sam imao (a prodao sam ga da sastavim komp koji je bolji). Pa sam nekako došao sam do zaključka da je zbog V-rama,pa gledam napraviti blagi upgrade da budem miran.

 

Jesi li pogledao koliko je točno zauzeće? Iskreno, zaista ti se to ne isplati mijenjati.

 

 

U Bf 5 na High bude oko 3.4 gb, dok na ultra bude 3.8 (ali od toga mislim da ni ne može biti više), tako da bi išlo više sigurno da ima još prostora.Vidim po netu da likovima na Ultra postavkama u FHD je  skoro 5gb zauzeće V-rama.

12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
lobotomac90 kaže...
 

U Bf 5 na High bude oko 3.4 gb, dok na ultra bude 3.8 (ali od toga mislim da ni ne može biti više), tako da bi išlo više sigurno da ima još prostora.Vidim po netu da likovima na Ultra postavkama u FHD je  skoro 5gb zauzeće V-rama.

 

Gledaj, radi što hoćeš, ali ja svakako ne bih ništa mijenjao u dogledno vrijeme. Je li nekoliko grafičkih postavki zaista toliko vrijedno?

12 godina
online
RX 500 serija

Forza Motorsport se bolje vrti na GTX1060 nego na Rx580, ali to je igra koju obje vrte na oko 100 FPS.

Trebao si pitati prije nego si se dogovorio s čovjekom jer ovako zamaraš sebe i nas glupostima.

Na tvom mjestu ne bih ništa mijenjao već bi ograničio monitor na njegov RR od 75Hz i uživao u igrama.

Zbog jedne igre koja će ti dosaditi za koji mjesec ne vrijedi bacati novac.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Gle, što se tiče Vrama-a, slično je u jednu ruku ko i s ramom. Sustav uzima više kad ima. Ne znači nužno da ako ti vidiš da nekom guta 4.6 Gb, da će tebi bit problematično s karticom od 4GB. Ponavljam, 4GB Vram-a je sasvim dovoljno za 1080p gaming sigurno. Ja se igram na 1440p i nisam vidio stutter nigdje jer kao prvo, podesim postavke da sam na oko 60 - 70 fps na donjim granicama, da mi FreeSync ima efekta i kao drugo, RX 580 nije chip koji može maxat 1440p pa ni ne dolazim do situacije gdje treba toliko Vram-a. Starije igre i maxam, novije ne, ali nije da imam puno baš nešto kompromisa grafički a i dalje sve izgleda odlično na ovoj rezi. Uvijek ima iznimaka od igara, ali one nisu ogledni primjer nikad. Sjećam se da smo tu tvoju Forzu već komentirali, da ljudi imaju s RX 580 4GB 70 - 80 fps ili tako  nešto na maxed out,  a ti kažeš da nemaš. Ne znam do čega je. Uglavnom, ti nećeš dobit bržu grafu ako dodaš još Vram-a, ali tvoje su pare pa radi kako hoćeš. Mi ti kažemo kako je, a sad tvoj je posao dalje što ćeš ti raditi .

15 godina
offline
Re: RX 500 serija
itomic009 kaže...

 Gle, što se tiče Vrama-a, slično je u jednu ruku ko i s ramom. Sustav uzima više kad ima. Ne znači nužno da ako ti vidiš da nekom guta 4.6 Gb, da će tebi bit problematično s karticom od 4GB. Ponavljam, 4GB Vram-a je sasvim dovoljno za 1080p gaming sigurno. Ja se igram na 1440p i nisam vidio stutter nigdje jer kao prvo, podesim postavke da sam na oko 60 - 70 fps na donjim granicama, da mi FreeSync ima efekta i kao drugo, RX 580 nije chip koji može maxat 1440p pa ni ne dolazim do situacije gdje treba toliko Vram-a. Starije igre i maxam, novije ne, ali nije da imam puno baš nešto kompromisa grafički a i dalje sve izgleda odlično na ovoj rezi. Uvijek ima iznimaka od igara, ali one nisu ogledni primjer nikad. Sjećam se da smo tu tvoju Forzu već komentirali, da ljudi imaju s RX 580 4GB 70 - 80 fps ili tako  nešto na maxed out,  a ti kažeš da nemaš. Ne znam do čega je. Uglavnom, ti nećeš dobit bržu grafu ako dodaš još Vram-a, ali tvoje su pare pa radi kako hoćeš. Mi ti kažemo kako je, a sad tvoj je posao dalje što ćeš ti raditi .

 

E vidiš taj dio me najviše i pati, inače ne bi ni došao na tu ideju  Sad ima još jedna stvar, kartica koju imam je služila za mining, pa ne znam jel moguće da je u tom neka caka, ako je nešto modano po biosu moguće da je i do toga. A iskreno neda mi se zezat s biosom, flashat ili šta ti ja znam. Čovjek koji mi ju je prodao je rekao da mu je služila za rudarenje i na računu ima 10 takvih grafičkih, pa mi je i to jedan od razloga zašto bih ju riješio. 

8 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ta tvoja je jedna od najboljih verzija a mijenjas za jednu od najgorih verzija, bolje prodaj tu namiri i kupi neku bolju sa 8Gb. Nitro + SE, Aorus, Asus Rog Strix, Nitro + su ti najbolje, a ta asus dual ima lose hladenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ja ne bih mijenjao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 21:07 (xfire975).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija

Kupija sam je danas za 229,99€ kod MediaMarkt u Aalenu i isproba na CoD WW2, sve postavke na high, 1080p, igra sam nekih petnaestak minuta cisto da je isprobam, nije se cula buka ventilatora, prilicno je tiha, dobio garanciju 3g. plus 7 igara gratis Assassins Creed Odyssey, Star Control:Origins, Strange Brigade, Railway Empire, Dungeons 3, Sudden Strike 4 i Tropico 5....

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 22:41 (Maksimus).
15 godina
offline
RX 500 serija

evo link...zadovoljan sam kupovinom...sad sam miran neko vrijeme hahahahahahahaha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
lobotomac90 kaže...

 

U Bf 5 na High bude oko 3.4 gb, dok na ultra bude 3.8 (ali od toga mislim da ni ne može biti više), tako da bi išlo više sigurno da ima još prostora.Vidim po netu da likovima na Ultra postavkama u FHD je  skoro 5gb zauzeće V-rama.

 guta bfv rama ako si na ultra ove šta imaju ispod 4 i 4gb su flop

kradem mine iz minskog polja
12 godina
online
RX 500 serija

AMD Radeon RX 590 12% brža, službeni testovi(AMD) i cijena ($279).

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice