RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 183.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: RX 500 serija
mislioc kaže...
The_K kaže...
mislioc kaže...
The_K kaže...

Ako uspijem u hgspotu uhvatit ryzen 7 1800x na akciji koju matičnu da uzmem s njime, oće biti dobra b350?

 Za njega x370 chipset.

 Ova bi trebalja valjat onda? MBO Gigabyte GA-AX370M-Gaming 3

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/13372-asus-prime-x370-pro-amd-x370-atx.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Imaš i nešto jeftinije modele koji su ti oko 800kn.

 Još jedno pitanje, jel može na tu matičnu ram s 3000mhz, piše da je podržano samo 2933mhz i 3200mhz

12 godina
offline
RX 500 serija

cpu od 36 48 a gpu 40 65 to što vidim bez pokretanja igre koji je original bios za nju ako neko može link poslati,hvala

007
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:59 (SIFKO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RX 500 serija
The_K kaže...

 Još jedno pitanje, jel može na tu matičnu ram s 3000mhz, piše da je podržano samo 2933mhz i 3200mhz

 https://www.nabava.net/search.php?q=ddr4+2933mhz+2x8gb

11 godina
offline
Re: RX 500 serija
NiramX kaže... 

Stvar je u tome što GTX 1060 nije toliko slabija od RX580. Da, radila bi mu bolje, ali zanemarivo. CPU je preslab.

još jednom, nije stvar u čistom bottlenecku gdje cpu podjednako koči obje grafe, nego u overheadu s kojim nevidija ima daleko manje problema od amda

evo ti još jedan test, ovaj put s podjednakim grafama

 

link

 

r9 280 nikako ne bi smjela imati duplo slabiji minimalni fps od gtx 760, što se događa isključivo kad je cpu preslab

na jačim procesorima, u ovom slučaju i7, amd grafa nema tih problema i održava odličan fps

 

stvar je u tome da kad igra stisne procesor, stisne i onu jednu jezgru koja u dx11 inače komunicira s grafom i tad dolazi do cpu overheada

nevidija nema takvih problema, tonči je svojevremeno objasnio zašto se to događa i koja je razlika u arhitekturi i driverima

 

imaš ovdje još jedan test podjednakih kartica, na kojima je jasno vidljv problem overheada sa slabijim procesorom

testirali su gtx 970 i r9 390, amd grafa s brzim procesorom se bez problema nosi sa 970 u bilo kojoj situaciju, no čim su je sparili s fx-om, u cpu opterećenim dijelovima igara r9 390 bi drastično potonula i postala neigriva

što slabiji procesor, to je overhead kod amd grafi izraženiji

For many of you, the summary of the above tests will not be anything new: AMD Radeon graphics card drivers are more CPU intensive or less resourceful, which means that the more work they have in a given place in the game and the weaker they are, the worse Radeon falls out to GeForce. Radeon R9 390 OC in conjunction with a very fast Core i7-6700K @ 4.7 GHz processor is able to establish an equivalent battle with the GeForce GTX 970 OC. Unfortunately, in tandem with a weaker CPU, the distance is noticeably lost. The problem in this case is that it applies even to the 4,5 GHz Core i5-4690K, which is still one of the best in terms of performance.

 

da ne bi bilo kako je riječ samo o starijim testovima, baci oko na ovaj test pentiuma

od sedme minute testiraju gtx 1060 vs rx 480 najprije na i7 i zatim na pentiumu

rx 480 sa i7 je uvijek jača od 1060, no kad je stave na slabiji procesor i čim dođe do cpu intenzivnijeg dijela igre rx 480 drastično tone u odnosu na 1060, čisto radi lošijih drivera s kojima amd do dana današnjeg nije riješio cpu overhead - zato su toliko i gurali mantle i dx12 gdje tog problema nemaju

 

 

 

to je razlog što uvijek upozoravam kolege sa slabijim procesorom da radije idu na nevidiju

nije mi nikakva namjera pljuvati po amd grafama, dapače - često ih preporučam, jednostavno u nekim situacija je za kolege bolje uzeti nevidiju

11 godina
offline
Re: RX 500 serija

Kolega, svi koji smo na forumu aktivni znamo tvoju krilaticu "overhead".

Ponavljaš svakodnevno, nadam se da si koja spasio time, jer se stvarno trudiš.

 

Stavi to pravilo u svoj potpis, stvarno, prijateljski savjet. ;)

 

p.s. inače rx580 ftw :P

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
metallic kaže...

Kolega, svi koji smo na forumu aktivni znamo tvoju krilaticu "overhead".

Ponavljaš svakodnevno, nadam se da si koja spasio time, jer se stvarno trudiš.

 pa nije baš svakodnevno, samo kad netko pita za savjet i kad vidim da ima slabiji procesor

nekidan je kolega pitao slično pitanje i u drugoj poruci nadodao da će za mjesec-dva uzimati rajzena - odmah sam promijenio savjet i preporučio mu da slobodno uzme nitro rxicu jer će mu eventualni overhead nestati kad uzme rajzena

 

jbga, pod prvo svi testovi novih kartica se rade na i7 i sličnim zvijerima i taj problem neće nitko vidjeti na normalnim recenzijama, a vidiš i sam koliko se rijetko radi test sa slabijim procesorom gdje taj overhead dođe do izražaja

 

da je barem dx12 zaživio u većini igara kako spada, pa da to više nije problem

ovako smatram da ipak treba kolege upozoriti, jer su igre sve zahtjevnije za procesor i s krivim odabirom mogu se naći u situaciji da im grafa radi duplo slabije nego što bi trebala, a zašto za svoju lovu ne bi dobili što bolje

jebeš ti fanbojizam i prepucavanja amd vs nevidija ako čovjeku ta grafa ne bude radila kako spada čim naleti na malo cpu zahtjevniju igru - recimo novi assassins creed origins ili odyssey, pa tu će mu nevidija raditi duplo bolje čim uđe u bilo koje naselje sa više likova na ekranu - meni se ovaj stari i5 guši sa 1070, mogu misliti kako bi bilo sa rx580 ili nekom vegom

12 godina
offline
RX 500 serija

evo dodao sam i gpuz sliku hvala

007
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RX 500 serija

Ima picajzla pravo, AMD grafe jako profitiraju od DX12/Vulkan apija evo najsvežiji primjer.

 

zanimljivi dio počne na 1:00 kada je igra CPU intezivna. Kombo sa Ryzenom 1600, na DX 11 imaš drek u toj kombinaciji. Isprobavao sam ja to intezivno sa G4560 i RX 470, nebo i zemlja da DX 12.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 23:16 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: RX 500 serija

Je li ovo najbolje što se može kupiti za 1600kn ili ima negdje bolja ponuda https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-xfx-rx-570-8gb-gtx-core/85506

 

EDIT: našao sam sapphire rx 580 8 gb nitro + isto za 1600kn, je li to onda best buy

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 10:05 (The_K).
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
The_K kaže...

Je li ovo najbolje što se može kupiti za 1600kn ili ima negdje bolja ponuda https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-xfx-rx-570-8gb-gtx-core/85506

na taj tvoj procesor ti bolje odgovara nevidija - gore ti je sve objašnjeno, no ako si baš zapeo uzmi 570

 

neće mi se otvorit ta stranica da vidimo koji je zapravo model, no sapphire nitro ti je sigurnjak

ovdje ti je jeftinija od te xfx, a 8gb vrama je za tu grafu ti je apsolutno nepotrebno

 

međutim, imaš na njuškalu tih nitrica za soma kuna i manje, s dvije godine garancije i šteta je ne iskoristiti ovako dobru situaciju na tržištu polovnih

evo jedna za 950 kuna s 2g gare - link

10 godina
offline
Re: RX 500 serija

Ma uzet cu i neki ryzen s tom grafom, se isplati dat 1600kn za rx 580 8gb nitro ili da uzmem ovu 570 za soma

7 godina
offline
Re: RX 500 serija

ova je na "akciji" nakon skoro 3 godine došla na 100kn više od msrp od 480 8g. ja nebi to uzea iz principa ali zapravo skroz ok s obzirom na ponudu danas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 18:59 (dabar_solta_V2).
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
The_K kaže...

Ma uzet cu i neki ryzen s tom grafom, se isplati dat 1600kn za rx 580 8gb nitro ili da uzmem ovu 570 za soma

ako ćeš uzimat novi proc, onda slobodno idi na rxice, s rajzenom neće biti problema s overheadom

baci oko na testove da vidiš razliku u perfomansama 570 vs 580 pa sam odluči, po meni se ne isplati jer je razlika u cijeni prevelika

15 godina
offline
RX 500 serija

Pokrenuo sam benchmark u igri Strange Brigade, pod Win 7 x64 odabravsi Vulkan u postavkama jer Dx12 nije podrzan..


Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Pa izgleda da fino radi .

15 godina
offline
Re: RX 500 serija

Sve postavke su na high, 1080p, nisam uopce cuo ventilatore

11 godina
offline
RX 500 serija

Stigla ASUS RX 580 4GB DUAL

 

https://www.techpowerup.com/gpuz/details/2pyrm

 

Danas se malo poigram s njom, memorija je samsung stavio sam je samo na 2000mhz, dici cu to jos gore sigurno, a sa tjuniranjem cipa cemo tek vidjeti 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
RX 500 serija

Malo sam se poigrao sa sapphire RX 580 Nitro+ 8 GB u vezi potrošnje i zagrijavanja. Prvo, uklonio sam power limit flešanjem BIOS-a. RX 580 na 1450/2300 (stock napon - 1.17 V) u unigine valley troši oko 180 W. U Furmark ex povuče 300 W. Sa +100 mV povuče 370 W. RX 580 je tj. polaris je uvjerljivo čip s kojeg je najteže odvoditi toplinu. Mogu podvući paralele s nekim ostalim grafičkim karticama. RX 580 je teže hladiti pod furmarkom ex od stare r9 390. Znam ovo jer sam koristio identični hladnjak (Scythe Ashura) na istoj brzini ventilatora (push-pull 1350 rpm). Sa RX 580 pod furmarkom kad troši 300 W dobivam 32 delta T. R9 390 pod furmarkom kad troši 330 W dobivam 27 delta T. Još jedan primjer; usporedba sa GTX 580 (fermi). Sa RX 580 pod furmarkom kad troši 370 W dobivam 40 delta T. Sa GTX 580 pod furmarkom kad troši masivnih 570 W (1.45 V gpu) dobivam isto 40 delta T. Znači 200 W više a ista temperatura. To je zbog malog die-a (232 mm2) i najvjerojatnije 14 nm proizvodnog procesa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
chaselol kaže...

Stigla ASUS RX 580 4GB DUAL

 

https://www.techpowerup.com/gpuz/details/2pyrm

 

Danas se malo poigram s njom, memorija je samsung stavio sam je samo na 2000mhz, dici cu to jos gore sigurno, a sa tjuniranjem cipa cemo tek vidjeti 

 To je ona nova za 90 eura...svaka čast kolega

11 godina
offline
Re: RX 500 serija
XXX kaže...
chaselol kaže...

Stigla ASUS RX 580 4GB DUAL

 

https://www.techpowerup.com/gpuz/details/2pyrm

 

Danas se malo poigram s njom, memorija je samsung stavio sam je samo na 2000mhz, dici cu to jos gore sigurno, a sa tjuniranjem cipa cemo tek vidjeti 

 To je ona nova za 90 eura...svaka čast kolega

Hm ovu sam platio 129€ a RX 570 je par sati poslije bila 89€ ako se ne varam, pa sam se malo i zeznuo jer ti ne daju dvije stvari da kupis sa mindstar ponude.

 

Ali opet za 138€ koliko dodje s dostavom, vrhunska kupovina, jos dobijes da biras 2 od 3 igre izmedju:

Resident Evil 2

Devil May Cry 5

Division 2

 

Sve izlaze u trecem mjesecu 2019 i dodju ppo cca 60€ svaka tako da je grafa manje vise free.

Ako bude 570 za 90€ opet, uzecu je sigurno za neki CF setup jer sto da ne, kad je prejeftino a dobije se poprilicno (bar gdje radi CF)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
RX 500 serija

Pozdrav samo da javim da je bilo napajanje, hvala na pomoći.novo napajanje je RM850,

007
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
RX 500 serija

Nakon malo prckanja dosao sam do sljedecih rezultata:

 

(test Heaven 1080p EXTREME)

Core: 1360Mhz (nepromjenjen)

Memory: 2100Mhz (moze i 2200Mhz ali ne vidim razliku, pa necu da je przim puno)

 

-31mV core

custom fan curve

Temperature ne idu iznad 71C

145W max potrosnja

1600RPM max speed (56%)

 

Nisam dizao core clock, jer nema smisla silovati samo 2 heatpipe-a jer nisu fizicki sposobni da odnesu toliko toplote, iako sam je testirao i radi bez problema na stock naponu 1450 ali temperature su blizu 80C tako da, no thanks 

 


Suma sumarum, uspio sam "ukrotiti" ovog polarisa, radi mi na 1360mhz sto je stock boost, koji out of box i ne drzi bas, vecinom je na 1330Mhz dok se ne dirne offset temp i fan curve.


Veca slika ako se ne vidi ispod CLICK

Veoma sam zadovoljan rezultatima, pogotovo undervoltanjem 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 11:33 (chaselol).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
RX 500 serija

Imam Sapphire RX580 Nitro + 8GB

Nesto sam dirao u ovom Sapphire Trixx, sad ne znam da li je bilo ovako ili sam ja skroz povecao GPU i Memory Clock.

Slika : http://prntscr.com/lv5jj6

Da li je ovo u redu ili bi trebao smanjit/povecat?

Hvala!

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Pa piše ti da je core clock stock a memory si malo digao. Taj memory overclock je ispod prosijeka, tako da manje više sigurno možeš tako i ostaviti, raditi će normalno.

6 godina
offline
RX 500 serija

ma moj 570 nitro+ ide po defaultu na 2000mhz tako da možeš sigurno još dignut memory clock

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
chaselol kaže...

 

 Pa daj stavi taj power limit na max...

 

To je prva stvar koju napravis sa Polarisom jer su i clockovi onda stabilniji, po grafu se vidi da kod tebe nisu stabilni.

11 godina
offline
Re: RX 500 serija

To su prelazi scena u heaven benchmarku pa zbog toga ima tu oscilaciju jer na trenutak ti pada GPU usage jer prebacuje na drugu scenu.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
Prelaz traje sekundu, a na grafu se vidi da clock dosta radi na nizoj frekvenciji.

Znam da je i meni tako bilo sa rx470, odvrni taj pl i miran si.
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Po grafu se vidi da je to sve ok, ionako ne može nit je moguće da GPU usage bude non stop 100% ili 99% nit je znak nestabilnosti to što se vidi s njegove slike. Gdje ti tamo vidiš da "dosta" ne radi kako treba ??

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice