RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 183.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
user2206 kaže...

Ekipa trenutno imam 2 grafe:

1. Sapphire RX570 Nitro+ 4GB stara 2 mjeseca

2. XFX RX 580 GTS XXX4GB (previše X-eva u nazivu ) stara oko 2 godine

 

Jedne se moram rještiti, koju bi vi ostavili za sekundarni PC?

 Moram priznati da ste me iznenadili. Ocekivao sam vise glasova za RX570 Nitro s obzirom da je to navodno najbolja revizija RX-ca + je dosta novija i manje korištena

8 godina
offline
RX 500 serija

Najbolja da, no ipak slabija od 580

 

U principu, sve ovisi o namjeni tog drugog pc-a.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: RX 500 serija
user2206 kaže...
user2206 kaže...

Ekipa trenutno imam 2 grafe:

1. Sapphire RX570 Nitro+ 4GB stara 2 mjeseca

2. XFX RX 580 GTS XXX4GB (previše X-eva u nazivu ) stara oko 2 godine

 

Jedne se moram rještiti, koju bi vi ostavili za sekundarni PC?

 Moram priznati da ste me iznenadili. Ocekivao sam vise glasova za RX570 Nitro s obzirom da je to navodno najbolja revizija RX-ca + je dosta novija i manje korištena

Nitko ti nije rekao da je taj GTS hladnjak jedan valjda od najgorih, em je bucna em se grije. RX 570 Nitro ima odlican hladnjak i davat ce ti par fps manje od rx 580, pogotovo posto se ova grije vjerovatno i dropa klokove tak da imaju iste performanse.

13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Pozdrav. Nabavio sam rx 570 sapphire pulse 4gb i odmah problemi
Naime već na 60 i koji stupanj throtla i snižava takt s tvorničkih 1284mhz na kakvih 1050-1100mhz. Pokušao sam s undervoltom, ali ne pomaže jer niti tako karticu ne mogu držati ispod 67-68°c
Prije ove sam imao asus expedition s daleko lošijim hladnjakom i nikad nije spuštala takt do 85°c.
Zna netko u čemu je problem ili ima možda isti model da mi potvrdi kako njemu radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: RX 500 serija
Volume kaže...
Pozdrav. Nabavio sam rx 570 sapphire pulse 4gb i odmah problemi
Naime već na 60 i koji stupanj throtla i snižava takt s tvorničkih 1284mhz na kakvih 1050-1100mhz. Pokušao sam s undervoltom, ali ne pomaže jer niti tako karticu ne mogu držati ispod 67-68°c
Prije ove sam imao asus expedition s daleko lošijim hladnjakom i nikad nije spuštala takt do 85°c.
Zna netko u čemu je problem ili ima možda isti model da mi potvrdi kako njemu radi

 flashaj bios na novo možda je neki majnerski gore

13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Pokušat ću, mada vlasnik kartice garantira da nije korištena za mining
16 godina
offline
Re: RX 500 serija
dejo74 kaže...
Volume kaže...
Pozdrav. Nabavio sam rx 570 sapphire pulse 4gb i odmah problemi
Naime već na 60 i koji stupanj throtla i snižava takt s tvorničkih 1284mhz na kakvih 1050-1100mhz. Pokušao sam s undervoltom, ali ne pomaže jer niti tako karticu ne mogu držati ispod 67-68°c
Prije ove sam imao asus expedition s daleko lošijim hladnjakom i nikad nije spuštala takt do 85°c.
Zna netko u čemu je problem ili ima možda isti model da mi potvrdi kako njemu radi

 flashaj bios na novo možda je neki majnerski gore

 

Ako je majnerski onda je i fušerski, jer se majnerski prave da manje zagrijavaju karticu, a ne više

13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Volume kaže...
Pozdrav. Nabavio sam rx 570 sapphire pulse 4gb i odmah problemi
Naime već na 60 i koji stupanj throtla i snižava takt s tvorničkih 1284mhz na kakvih 1050-1100mhz. Pokušao sam s undervoltom, ali ne pomaže jer niti tako karticu ne mogu držati ispod 67-68°c
Prije ove sam imao asus expedition s daleko lošijim hladnjakom i nikad nije spuštala takt do 85°c.
Zna netko u čemu je problem ili ima možda isti model da mi potvrdi kako njemu radi

 Problem ti je u biosu!

Đaba što bivši vlasnik tvrdi da nije rudarila ;)

Imam 570 kupljenu s njuške nekad je taj prodavač bio i tu na forumu.

Garantirao mi je majkom, strinom, susjedom, bakom i ostatkom familije da kartica nije rudarila, nakon prebacivanja na sekundarni bios error 43, nakraju kartica od kako je izašla iz tvornice je rudarila svoj cijeli životni vijek, evo je još rudari xD


99% sam siguran da je problem u power stateovima, vjerojatno su krivo naštimani i samim tim kad se optereti digne voltažu core-u a ta voltaža je složena za niži takt i tu dolazi do spuštanja takta eng:thortlanja :)


 

 

EDIT

Kupujem sve te problematične RX-ice  {470-570-480-580}

Radim Reballing GPU-ova, servis svih IT Komponenti. Ukoliko trebaš moje usluge javi se na PP.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 11:53 (kruskar).
5 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

Ne mora ni biti da se koristila za mining, isto sam imao sa svojom Gigabyte RX 580, mozda do silikona mozda do memorijskih čipova, tko zna...ipak su to već malo i starije kartice jel...

Kao što kolega kaze, probaj BIOS flashat pa vidi ak pomaze, mada meni osobno nije pomoglo. 

AJ
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
A stavit ću danas original bios s techpowerupa pa ćemo vidit ima li pomoći

To je taj ako se ne varam
https://www.techpowerup.com/vgabios/191558/sapphire-rx570-4096-170306
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 12:39 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

A i pitanje je kad je grafa kupljena jer se ona prodavala od 2017. pa cak i do dan danas. Dakle to je 5+godina

Tko zna koliko su BIOSa promijenili do tada...

 

AJ
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: RX 500 serija
taj ti ima timinge samo za elpida i hynix,provjeri prvo sa gpu z koji ti je ram da nije samsung pa da zabrikaš karticu
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Elpida je memorija, provjerio sam. Kolega od kojeg sam kupio tvrdi da mu je samo služila kao sekundarna kartica i da nikad nije ništa modificirao po biosu.
Ali isto tako tvrdi da nikad nije obraćao pažnju na taktove, samo plug and play...
Jeli on prvi vlasnik nemam pojma, možda je netko prije njega badao po biosu iako gpu-z pokazuje da je original bios na njoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Evo kaže kolega od kojeg sam kupio da on nije bio prvi vlasnik, tako da je ovaj prije njega najvjerojatnije čačkao po biosu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: RX 500 serija

Sto te jadne grafe sve moraju prezivit.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
kruskar kaže...



99% sam siguran da je problem u power stateovima, vjerojatno su krivo naštimani i samim tim kad se optereti digne voltažu core-u a ta voltaža je složena za niži takt i tu dolazi do spuštanja takta eng:thortlanja :)

 To je problem biosa ili?

Sad sam pokušao flešati službeni s techpowerupa i izbacuje mi da je taj već instaliran

 

Šta bi bilo kad bi na nju stavio bios od nitro+ modela?

 

Može li se iz polaris bios editora šta vidit (na ss-u je trenutni bios s kartice)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 18:15 (Volume).
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Volume kaže...
kruskar kaže...



99% sam siguran da je problem u power stateovima, vjerojatno su krivo naštimani i samim tim kad se optereti digne voltažu core-u a ta voltaža je složena za niži takt i tu dolazi do spuštanja takta eng:thortlanja :)

 To je problem biosa ili?

Sad sam pokušao flešati službeni s techpowerupa i izbacuje mi da je taj već instaliran

 

Šta bi bilo kad bi na nju stavio bios od nitro+ modela?

 

Može li se iz polaris bios editora šta vidit (na ss-u je trenutni bios s kartice)

 Skini si More Power Tool, ako ne želi preko njega onda Red Bios Editor. 
Ili mi uploadaj negdje i na pp pošalji pa ti rješim to ;)

Radim Reballing GPU-ova, servis svih IT Komponenti. Ukoliko trebaš moje usluge javi se na PP.
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Zasad sam riješio tako da sam napon spustio za 125mV i postavio agresivniji fan curve. Na 1250/1750mhz ne prelazi 63°c tako da više nema snižavanja takta na 65°c.
Malo je bučna radi custom fan curvea al jbg, drugi način ne vidim

Eventualno još pastu prominit pa možda i tu izvučem koji stupanj
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 10:36 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RX 500 serija
Volume kaže...


Eventualno još pastu prominit pa možda i tu izvučem koji stupanj

 

Tu je vjerojatno problem od početka

13 godina
offline
Re: RX 500 serija
segregator kaže...
Volume kaže...


Eventualno još pastu prominit pa možda i tu izvučem koji stupanj

 

Tu je vjerojatno problem od početka

 Ma nije u tome problem, problem je šta ona spušta takt za kakvih 200mhz već na 65°, a to bi tribala radit tek na 85°

6 godina
offline
Re: RX 500 serija
nema veze mogao si riflešat isti bios pa probat ništa te ne košta
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Pokušao sam ali program ne dozvoljava, izbacuje da je taj bios već instaliran, stavia sam ss pa možeš vidit
Nzn može li se kako drugačije da to prisilno napravim
6 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ispričavam se nisam vidio na poslu sam i na mobilnoj verziji buga,možda ima neka druga inačica na techpowerupu za tvoj model nebi se kockao od nitro + on ima dual bios ako zezneš ali tvoj ne znam dali ima?
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Nema moj pulse dva biosa, samo jedan. Nema na techpowerupu nego jedan, guglao sam i po drugim stranicama pa ne mogu naći ništa
Već sam ja pokuša s nitro+ biosom :) al ništa od toga, izbacuje program grešku da ne valja signature. Koliko sam vidio razlika između pulsa i nitro+ je jedino u višem taktu, sve ostalo isto

Jedino da se netko s pulsom javi ode u temu pa mi pošalje svoj bios, možda bude starija/novija verzija od mog
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2021 14:04 (Volume).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: RX 500 serija
nitro + ima samsung memoriju bar moj 2000mhz default clock gdddr5
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ovaj šta sam ja našao na techpowerupu je za hynix i elpidu
6 godina
offline
Re: RX 500 serija
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Ma sačekat ću kruskara da mi riješi bios, ponudio se pomoći
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija
Evo riješio problem. Zamijenio pastu s mx4, stara je bila skorena kao kamen i jedva da je bilo išta. Sad u furmarku overclockana dođe do 80° i ne snižava takt.
Valjda je prije prelazila 85° pa je zato davala niže taktove ali je sama kartica krivo očitavala temperaturu i pokazivala 65°?
Uglavnom sad sve radi kako bi i tribalo...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: RX 500 serija
Volume kaže...
Evo riješio problem. Zamijenio pastu s mx4, stara je bila skorena kao kamen i jedva da je bilo išta. Sad u furmarku overclockana dođe do 80° i ne snižava takt.
Valjda je prije prelazila 85° pa je zato davala niže taktove ali je sama kartica krivo očitavala temperaturu i pokazivala 65°?
Uglavnom sad sve radi kako bi i tribalo...

 

Eto, nije me nos prevario iako trenutno preležavam koronu

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice