RX 570 Crash

poruka: 6
|
čitano: 1.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
RX 570 Crash

Pozdrav,

 

nedavno sam kupio rabljenu MSI Armor RX 570 4GB grafičku karticu i tjedan-dva nakon toga počela se crashati. Ponekad u igrama (najčešće GTA V i PUBG), a ponekad čak i kod gledanja nekog filma ili browsanja u Chromu.

 

Znači PC se freeza, zvuk se na nekoliko sekundi "zblokira" pa stane, a ekran je najčešće u jednoj boji (ponekad blijeda smeđa, nekad zelena, narančasta...). Nakon toga jedino preostaje resetirati PC. Ponekad se nakon reseta, nekoliko sekundi nakon što se OS boota, dogodi ovo (vidi priloženu sliku) pa ga opet treba resetirati (ponekad i nekoliko puta za redom) da bi se to maknulo.

 

Našao sam na netu još dosta ljudi koji su imali poprilično sličan problem i savjeti su uvijek bili da pokušaju sa starim driverima (brisanje drivera DDU-om) ili da u Global Wattmanu stave sve na automatski pa sam i ja pokušao isto, ali bez uspjeha.

Kartica se ne pregrijava, maksimalna temperatura je oko 75 - 77°C.

 

Još je uvijek pod garancijom pa razmišljam da ju pošaljem natrag na reklamaciju u Svijet Medija, ali se malo bojim da ne ispadne lažna reklamacija jer kartica ponekad radi satima pod benchmarkima ili igrama i funkcionira najnormalnije, a ponekad se crasha nakon par minuta.

 

Pa ako netko zna još neki potencijalni fix prije nego ju pošaljem na reklamaciju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RX 570 Crash

Kako se ponaša pod benchmarkom,tj. kad je maksimalno opterećena? Ako je pod garancijom, vrati je. Uslikaj monitor kad problem nastane da eventualno možeš pokazati o čemu se radi. Uz račun, moraš dobiti ili novu GPU ili ti ta mora biti popravljena:

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RX 570 Crash

To je ono, kupi izrudarenu karticu...prije neki dan postao čovjek da nemože instalirati drivere jer je gore modani bios i sl. gluposti.

 

Sad nosi to na reklamaciju i nadaj se da će vidjeti taj problem u trenutku testiranja...ili bu je tip uštekao u komp, tri puta izvrtio 3D Mark i vratio kao ispravnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
RX 570 Crash

Kolko para tolko muzike!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RX 570 Crash

Ovako, imam pitanje vezano uz temperature na RX570 grafičkoj. Imam XFX Radeon RX570 4 GB XXX grafičku, ostata kompa možete vidjeti pod moj PC. Temperature na grafičkoj pod opterečenjem prelaze 80 stupnjeva, ako hočete točnije zadnje izmjerena najviša temperatura je 87 stupnjeva. To mi se čini puno previše a nisam je ni OC-ao. Imam li razloga za brigu i što mi je činiti? 

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 570 Crash

EDIT: ovo je u biti odgovor na prvi post, nisam primjetio datum, ali ako netko naleti sa sličnim problemom...

Probaj isključiti hybrid sleep mod u power optionsima, vidi kako će se ponašati.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 14:29 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice