Savjet za dual grapich card

poruka: 10
|
čitano: 1.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Savjet za dual grapich card

Znaci kupio sam kompjuter prije 5 godina na kojemu je u matičnoj ploči intergirana grafička kartica i imam jos jedan utor za grafičku karticu, kada sam kupovao komp rekli su mi da mogu ubaciti još jednu grafičku karticu i da će mi raditi obje

 

E sada planiram uzeti grafičku karticu pa me zanima da li moram uzeti istu (marku) grafičku karticu kao što mi je integrirana ili mogu uzeti bilo koju i obje će moći raditi

 

  • Operating System = Microsoft Windows 10 Education (build 17134), 64-bit
  • Physical RAM = 7360 MB
  • CPU name = AMD A8-5600K APU with Radeon(tm) HD Graphics
  • Vendor/Model = AuthenticAMD (stepping 01)
  • CPU speed = 3.594 ghz (4 logical threads)

 

e sada planiram uzeti MSI R4350 Radeon HD 4350 PCI-E 1GB 64 bit GDDR2 i nju još spojiti na matičnu ili moram uzeti neki AMDovu

 

 

Negdjen sam citao i da je MSI i AMD isto, ja se iskreno ne kužim u ništa od toga pa pitam za savijet

 

Hvala.

http://nemexia.com.hr/?recruit=1N26207
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjet za dual grapich card

Da bi stavio dual GPU prvo trebas kvalitetno napajanje, jak CPU i bilo bi pozeljno da napises naziv maticne ploce tvog racunala.Ja ti ne bi preporucio da stavljas dual gpu jer je tvoj cpu dosta slabiji cak od FX6300. Radeon hd 4300 je slaba grafa bolje da ubacis jednu rx 550(oko 700HRK).FM2 je mrtav socket i najjaci cpu sta mozes stavit je AMD Athlon X4 880K(500HRK) on je nekih 20% bolji od 5600k.Kada bi to ugradivao ne bi ti bilo lose da ugradis i jedan SSD da dobijes na fluidnosti i brzini rada racnuala.Ako mislis radit dual gpu radi gejmanja bolje nemoj jer sve igre ne podrzavaju crossfire/SLI.Na kraju kada sve zbrojis isplati ti se bolje mozda slozit novu konfiguraciju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Savjet za dual grapich card
Hd 4350 je čak i slabija od te tvoje integrirane (hd 7560d)

Najbolje šta možeš stavit sa tim procesorom je gtx 1050 a ako hoćeš dual graphic moraš na hd 7750 ali to je zastarjelo i malo igara podražava crossfire a usput će perfomanse biti manje nego kad ubacis gtx 1050

Pazi da imaš dovoljno napajanje a za igre danas ti treba minimum 8gb rama, ne znam koliko ti imaš

Msi i amd nisu isto, ati i amd su isto, amd je kupio ati
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet za dual grapich card
MGloc kaže...

Da bi stavio dual GPU prvo trebas kvalitetno napajanje, jak CPU i bilo bi pozeljno da napises naziv maticne ploce tvog racunala.Ja ti ne bi preporucio da stavljas dual gpu jer je tvoj cpu dosta slabiji cak od FX6300. Radeon hd 4300 je slaba grafa bolje da ubacis jednu rx 550(oko 700HRK).FM2 je mrtav socket i najjaci cpu sta mozes stavit je AMD Athlon X4 880K(500HRK) on je nekih 20% bolji od 5600k.Kada bi to ugradivao ne bi ti bilo lose da ugradis i jedan SSD da dobijes na fluidnosti i brzini rada racnuala.Ako mislis radit dual gpu radi gejmanja bolje nemoj jer sve igre ne podrzavaju crossfire/SLI.Na kraju kada sve zbrojis isplati ti se bolje mozda slozit novu konfiguraciju.

 

Matična ploća je ESC Elitegroup A75F2-M2 

 

http://prntscr.com/m09b2m

 

http://prntscr.com/m09bbw

 

 

 

http://prntscr.com/m09bll

 

http://prntscr.com/m09c3n

 

 

 

Za mene i moje igranje ovo sto sada imam je dovoljno, ja sam na tim konfiguracijama igrao Arma 2, Arma 3, BF3, BF4, GTA V. Sve oko 30tak FPSa naravno na low settings.

Dok CSGO i LOL igram bez problema na 40-50tak FPSa na medium-high setting.

 

Tako da meni ne treba neka zvijeka od kompa, nego da mogu ponekad igrati takve igrice.

I sada zelim uzeti graficku da malo podigne taj FPS, mozda i neke malo novije igrice da pokrene na low settings, pa planiram uzeti neku, bilokakvu graficku od 1GB ili 2GB pa da je uštekam u komp.

A što se tice dual GPU, ne trebaju meni, ako ne mogu zbog napajanja, raditi obje graficke nego samo ova nova, bolja, koju kupim.

 

Posto ne planiram uzimati nista vise nego samo graficku 100-300 kn (rabljenu), trazim bas po njuskalo i vidim da se mogu i za jeftinije naci.

 

 

 

petarjukic kaže...
Hd 4350 je čak i slabija od te tvoje integrirane (hd 7560d) 

Najbolje šta možeš stavit sa tim procesorom je gtx 1050 a ako hoćeš dual graphic moraš na hd 7750 ali to je zastarjelo i malo igara podražava crossfire a usput će perfomanse biti manje nego kad ubacis gtx 1050 

Pazi da imaš dovoljno napajanje a za igre danas ti treba minimum 8gb rama, ne znam koliko ti imaš 

Msi i amd nisu isto, ati i amd su isto, amd je kupio ati

 

ta integrirana grafička je od 768MB

http://prntscr.com/m09bbw

 

a ja planiram uzeti od 1GB ili 2GB ako nije dovoljno.

imam obicno napajanje, vjerovatno bi moglo pokreniti neku graficku 1-2gb, a ako ne onda bi, ako se moze, iskljucio ovu integriranu pa neka radi samo nova

imam 8gb rama, to je najbolja stvar u ovom jadnom kompu sto imam

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 18:59 (Cimi).
8 godina
offline
Re: Savjet za dual grapich card
.
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 19:03 (petarjukic).
8 godina
offline
Re: Savjet za dual grapich card
Integrirana dijeli ram sa ostatkom sistema, tih 768mb je količina koja je odmah u startu data integrirci

Količina vrama ti nema puno veze, ovisi koliko igra treba, danas je minimum 2gb, ako igra ne koristi više neće biti koristi od toga

Opet ponavljam da je ta hd 4350 slabija od tvoje integrirane
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
9 godina
online
Re: Savjet za dual grapich card

Ček, jel ja ovdje nešto ne kužim ili ti misliš imati dvije kartice koje će raditi istovremeno (SLI/crossfire)?

Mislim da ti to nije opcija, a što se tiče upgradea kolega ti je napisao ono što bih ti i ja preporučio (GTX 1050) i vjerujem da će ti napajanje nju pogurati jer nije zahtjevna za strujom... vjerujem da se može rabljena naći za 500-600 kn - bar bih toliko ja cijenio svoju.

EDIT: sad vidjeh sliku napajanja... bez brige s njim na GTX1050

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 11:44 (miki_the_pirat).
10 godina
neaktivan
offline
Savjet za dual grapich card

Nije se lijepo izrazio,nije mislio na crosfire

Do koliko para trazis grafu ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Savjet za dual grapich card

Pa kako će spojiti integriranu i PCI karticu? Ide preko VGA kabela ili? Podržava li njegova kartica crossfire uopće?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 11:52 (miki_the_pirat).
8 godina
offline
Re: Savjet za dual grapich card
Taj pojam koji je on napisao, "dual graphics" je nešto tipa crossfire 2 kartice, u ovom slučaju su to integrirana i zasebna no za to nije potreban nikakav kabel, a na njegovu (hd 7560d) bi trebala ići hd7750 i neke slabije grafe da bi bio dual graphics

A ono što je zaista pitao je može li koristiti i integriranu i dediciranu grafu istovremeno, npr koristiti igpu za neke jednostavne stvari a dgpu za igre

Da se nadopunim na prethodnu misao, tih 768mb za integriranu grafu je odmah dodjeljena memorija kojoj ostatak sustava ne može pristupiti no igpu može uzeti još rama ako treba, zato je najbolje odmah dodijeliti 64mb integrirci pa uzima po potrebi koliko treba
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice