Temperatura grafičke

poruka: 215
|
čitano: 69.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
A jesi mjenjao termalnu pastu,kakve temperature su bile prije ?
13 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Lijepo si namjesti postavke i igraj pol sata, 45 minuta i pogledaj temperature. Ako ne ide preko 85, ganjaj do mile volje.

Frend ima 270X i ta radi na 80C dan i noć već dvije godine i ništa joj nije.

Inače grafički čipovi toleriraju i 90, 100 stupnjeva.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

E tu si upravu. Ja sam na laptopu imao nevjeovatnih 101 stupanj :D i ništa se nije dogodilo 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

pa inace je temperatura oko 31 c * u normalnom radu al kad upalim bf4 skoci s 31 do 80,uzeo sam komp u 10 mj.2013(nisam stavljao od tad tu pastu) sad nezz jel trebam stavit tu pastu a i pun je prasine pa cu ga ocistiti i uzet tu pastu pa cu vidjet dali jos uvijek ide temperatura do 80 a inace do koliko je granica temp.u grafi?

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

Pa jesi probao igrati nekih pola sata i penje li se temperatura iznad 85?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 20:38 (Zeba79).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

je samo sto mi i procesor ode na 70 c*,a samo sam usao na par minuta na low??!najvise me brinu ta upozorenja s desne strane narancasto i crevo obojeno ko neke slicice jedna izgleda kao film slicice za fotoaparat ,onda druga krug i neki uskličnik,treca kao naslagani citaci dvd-a sta vec

pa mi sad objanite sto to znaci imam onaj plays tv nez kak da vam pokazem.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

ovo je odgovor za chutaca ,pogresno sam stavio sory ovaj gore

13 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Instaliraj HWInfo, igraj BF sat vremena i daj screenshotove iz HWInfo-a da vidimo što i kako.

A prije nego počneš spuštati temperature, očisti ga dobro i zamijeni paste. Na procesoru obavezno i na grafičkoj ako nemaš garanciju.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
Zeba79 kaže...

Pa jesi probao igrati nekih pola sata i penje li se temperatura iznad 85?

oko 60 je na low setings za grafu ,procesor ode na 73 igrao sma nekih 40 min

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

gdje što da stisnem?!

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

ev ovi znakovi na slici se pokazu u igri bez obzira sto je mapa s visokim performansima to sam stavio samo kao dokaz,a kak da dam scrennshot iz tog pšrograma?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
Ma ja ipak mislim da je najbolje rješenje da očistiš grafičku od prašine i ako temperature opet budu visoke skini hladnjak i zamjeni termalnu pastu..
13 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

To je samo prikaz mogućih simbola koji bi se mogli prikazati.

A u HWInfo napravi screenshot temperatura. Temperatura grafičke, procesora i još ubaci i brzine ventilatora.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
chutac kaže...

To je samo prikaz mogućih simbola koji bi se mogli prikazati.

A u HWInfo napravi screenshot temperatura. Temperatura grafičke, procesora i još ubaci i brzine ventilatora.

 

Kolega chutac  je u pravu,možeš isto probati i sa povečanjem brzine ventilatora tj. okretaja.

 

5 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

RX 480, referentna.

Temperatura se penje do 90 stupnjeva.

Jel moguce staviti drugi hladnjak na nju? nesto sto bi je moglo drzati do 60-70 stupnjeva.

Onaj mali ventilator se ko MiG cuje.

I ako netko ima za prodati, neka se slobodno javi.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Temperatura grafičke
jande5217 kaže...

RX 480, referentna.

Temperatura se penje do 90 stupnjeva.

Jel moguce staviti drugi hladnjak na nju? nesto sto bi je moglo drzati do 60-70 stupnjeva.

Onaj mali ventilator se ko MiG cuje.

I ako netko ima za prodati, neka se slobodno javi.

Hvala

ARCTIC-COOLING Accelero S3 paše na RX 480.

Staviš neki ventilator na njega i imat ćeš sigurno 20° manju temperaturu.

Evo review i priručnik.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke
jande5217 kaže...

RX 480, referentna.

Temperatura se penje do 90 stupnjeva.

Jel moguce staviti drugi hladnjak na nju? nesto sto bi je moglo drzati do 60-70 stupnjeva.

Onaj mali ventilator se ko MiG cuje.

I ako netko ima za prodati, neka se slobodno javi.

Hvala

 
Imao sam u ruci RX 480 bas referetna, nisu ti normalne temperature, ona je toplija od bilo koje aftermarket solucije sa vise od 1 venta ali temp nebi trebala ici ni pod najvecim loadom preko 80, jesi ikad mjenjao pastu?

Rjesenje ti je neki aftermarket cooler, e sad koji, najbolji je bez premca artic accelero xtreme IV, imao sam srece snjim raditi, to je apsolutno nenormalno dobro rjesenje, r9 290 (250W grafa) u full load neprelazi 72 stupnjeva (sa msi oc gamingom bi sigurno isla preko 90) a tiha, strasno.

2 godine
neaktivan
offline
Temperatura grafičke

Pozdrav svima...nedugo kupio konfiguraciju s grafom rx570 8 gb...kad igram bf4 temperatura je ok,ali kad igram bf5 ili bf 2042 temperatura je 89°...pošto je to samo po sebi alarm za uzbunu, očekivano zapravo s obzirom koji stock ventilator imam (vidi PC)....javio sam se u ducan di sam kupio to i trazio mišljenje...on mi je preporučio HLADNJAK ZA PROCESOR LC-POWER COSMO COOL LC-CC-120, PWM, 120MM da hladi procesor i grafičku,i jos dodatna 3 BIT FORCE PC Ventilator CHILL 120 Crni kojaa bi stavio ni sam neznam di 😅...hoče li to biti dovoljno da spustim temperaturu grafe bar ispod 80°? Gledajuči da je sad hladniji period u ljeto bi moglo biti i gore....tih 4 ventilatora bi me koštalo 200kn i 3 × 25 kn...imate li koje bolje riješenje za to,ili mi je dobrp preporučeno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Temperatura grafičke

S obzirom da se te grafe ne proizvode već mjesecima (godinama) gdje si kupio opće konfiguraciju s tom grafom? To je vjerojatno neka rabljena konfiguracija i grafička? Probaj vidjeti da nije puna prašine pa se zato zagrijava. Makar su te XFX 570 grafe bile poznate po tome da su se pregrijavale.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

Bit and bytes ...za crni petak...bila akcija ,znao sam odmah da je starija grafička ali opet, bolja je od moje stare r7 2 gb...sumnjam da je rabljena kad se prodalo više takvih konfuguracija,mozda im ostalo na skladištu pa da riješe smeče spustili cijenu,i tu ti sad ja ulazim u priču 😅...uglavnom starija je to znam,citao sam da su šparali na hlađenju,zato i ovdje pitam kaj da napravim a da je najefikasnije i opet prihvatljivo po cijeni...ps konfiguracija dosla doma sa svim racunima i kutijama kolko sam vidio

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 17:25 (bertRo92).
9 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
bertRo92 kaže...

Pozdrav svima...nedugo kupio konfiguraciju s grafom rx570 8 gb...kad igram bf4 temperatura je ok,ali kad igram bf5 ili bf 2042 temperatura je 89°...pošto je to samo po sebi alarm za uzbunu, očekivano zapravo s obzirom koji stock ventilator imam (vidi PC)....javio sam se u ducan di sam kupio to i trazio mišljenje...on mi je preporučio HLADNJAK ZA PROCESOR LC-POWER COSMO COOL LC-CC-120, PWM, 120MM da hladi procesor i grafičku,i jos dodatna 3 BIT FORCE PC Ventilator CHILL 120 Crni kojaa bi stavio ni sam neznam di 😅...hoče li to biti dovoljno da spustim temperaturu grafe bar ispod 80°? Gledajuči da je sad hladniji period u ljeto bi moglo biti i gore....tih 4 ventilatora bi me koštalo 200kn i 3 × 25 kn...imate li koje bolje riješenje za to,ili mi je dobrp preporučeno?

 Kučište je dosta loše. Susjed ima isto s zatvorenom prednjom stranicom i grafička mu je redovno na 85+C.

5 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
bertRo92 kaže...

Bit and bytes ...za crni petak...bila akcija ,znao sam odmah da je starija grafička ali opet, bolja je od moje stare r7 2 gb...sumnjam da je rabljena kad se prodalo više takvih konfuguracija,mozda im ostalo na skladištu pa da riješe smeče spustili cijenu,i tu ti sad ja ulazim u priču 😅...uglavnom starija je to znam,citao sam da su šparali na hlađenju,zato i ovdje pitam kaj da napravim a da je najefikasnije i opet prihvatljivo po cijeni...ps konfiguracija dosla doma sa svim racunima i kutijama kolko sam vidio

 

Pa koliko si taj stroj platio za crni petak ? Kako vidim cijena mu je sada 8900 kuna. Za gotovinu 8000. Nije da pratim nesto u zadnje vrijeme, ali mislim da se za te pare puno bolja kanta moze sastaviti.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

To za kučište nisam znao,tu stavku opce nisam istrazivao,sve drugo jesam...znam da je grafa starijeg tipa al bude dovoljna za moje potrebe....i kako je susjed riješio to?? Jel kupovao još koji vent extra? Ja imam intelov originalni vent unutra i jedan na zadnjoj stranici...da imam temperaturu malo iznad 80 bilo bi ok jer je to normalno recimo za bf 2042 ili bf 5,posto su malo zahtjevnije,ali 89° je malo previše,na granici 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

Ja dao 5900...a za te pare mores slozit ok konfu bez grafe...

9 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
bertRo92 kaže...

To za kučište nisam znao,tu stavku opce nisam istrazivao,sve drugo jesam...znam da je grafa starijeg tipa al bude dovoljna za moje potrebe....i kako je susjed riješio to?? Jel kupovao još koji vent extra? Ja imam intelov originalni vent unutra i jedan na zadnjoj stranici...da imam temperaturu malo iznad 80 bilo bi ok jer je to normalno recimo za bf 2042 ili bf 5,posto su malo zahtjevnije,ali 89° je malo previše,na granici 

 Nemaš naprijed nikakve ventove? Obavezno stavi 2. I to je mislim dosta. 2 naprijed da upuhuju i jedan iza za ispuh. To bi dosta spustilo temp.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

Tako sam i napravio ,naprijed 2 arctic p12 coolera ,i iza zamjenio da budu svi isti,kupio sam i 4. ali mi je neka žica smetala da ga stavim za ispuh iznad ,bliže zadnjoj stranici...temperatura na bf 2042, i bf5 mi je bila čistih 89°,a sad nakon,danas isprobao odmah,na bf5 mi je cca 75°, a na bf 2042 cca 78°+/-...velika velika razlika,i mirnije igram...može li to ikako utjecati na performanse konfiguracije?? Stavio sam arctic p12 pwm pst 120?

9 godina
offline
Re: Temperatura grafičke
bertRo92 kaže...

Tako sam i napravio ,naprijed 2 arctic p12 coolera ,i iza zamjenio da budu svi isti,kupio sam i 4. ali mi je neka žica smetala da ga stavim za ispuh iznad ,bliže zadnjoj stranici...temperatura na bf 2042, i bf5 mi je bila čistih 89°,a sad nakon,danas isprobao odmah,na bf5 mi je cca 75°, a na bf 2042 cca 78°+/-...velika velika razlika,i mirnije igram...može li to ikako utjecati na performanse konfiguracije?? Stavio sam arctic p12 pwm pst 120?

 Da. Grafička ima veći boost pri nižim temperaturama. Uglavnom sve ispod 80C je normalno. Možda možeš još malo undervoltati grafičku pa smanjiti još za par stupnjeva.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

Imam rx 570 8 gb,kartica poznata po visokim temperaturama jer su "majstori" šparali na hlađenju i jos uz to starijeg dizajna...ovo undervoltanje se vjerojatno odnosi na neki overclocking,a u to nebi ulazio,nit sam to radio do sad pa nebi isprobavao,a i sad radi garancije neznam da li je to pametno s moje strane..glavno da vuče bf 2042 na igrivom fps-u (64 player),a da nije temperatura 89° :)

12 godina
offline
Temperatura grafičke

To je manje vise normalno, moja rx 570 sto sam imao je isla na 73c u AC Valhalli evo slika :

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Temperatura grafičke

Kad si me vwc sjetio s tom slikom za taj fps...fps average mi je ok...a vidim da ima taj fps low1% i 0.1%...koliki je najmanji broj toga fps low 1% i 0.1% a da se smatra igrivim...imam na bf5 super average,ali taj low ne razumijem koja mu je donja granica da bude igrivo iskustvo?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice