Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

poruka: 172
|
čitano: 115.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozdrav imam jedno pitanje u vezi temperatura graficke kartice HD4870 1gb Gddr5 cini mi se da su malo previsoke. 

 

 

TEMPERATURE SU U FULL LOADU.

Znaci:

 

Gpu.(DISPIO) 57,5.c

Gpu.(MEMIO) 78,5.c

Gpu.(SHADERCORE)  61,1.c

 

PROMIJENJENA JE PASTA I OCISCEN VENTILATOR.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2014 19:25 (kickall).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

To su super temperature u full loadu za tu grafičku.

Jesi siguran da nisu više

10 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

mjerio sam sa GPU-Z i Furmark svim zivim  programima znaci to je ok temperatura

10 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Stavio sam novu pastu testirao nema nikakvih artefakata,temperatura je bila do 72 stupnja. računalo nije zablokiralo i test je trajao jedan sat hvala puno spasili ste moj dan {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Rahadid kaže...

Stavio sam novu pastu testirao nema nikakvih artefakata,temperatura je bila do 72 stupnja. računalo nije zablokiralo i test je trajao jedan sat hvala puno spasili ste moj dan {#}

imas tipku hvala!{#}lp

Intel® Core™ i7-4770S inside
10 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

pozdrav svima...nov sam na forumu pa rekoh da priupitam nesto....Elem posedujem lap top MSi gx600...graficka je nVidia 8600M GT sa 512 ddr2 rama...Elem merim u zadnje vreme stalno temperaturu graficke i procesora preko HW monitora, i temperatura graficke se u Idle modu krece od 63 do max 70 stepeni, a kada pustim neku igru od 70 do max 80 stepeni....Sam procesor je intel i njegova temperatura se krece od 50 stepeni u idle modu do max 70 stepeni kada igram nesto ili ga opteretim sa vise operacija....Zatim sam testirao graficku i preko ovog programa FurMark, u full screenu,pod maximalnom rezolucijom 1680x1050,i nakon nekih 6-7 minuta dostigla je temperaturu od 88 stepeni i tu je stajala do kraja stres testa koji je trajao oko 40 minuta...Nikakvih anomalija nisam primetio na slici,komp se nije restartovao i slicno,znaci zavrsio je uredno testiranje...pa sta mi mozete reci oko moje graficke, i eventualno samog intel procesora, jesu li ovo ok temperature za njih? moram napomenuti da se graficka sastoji iz 2 cipa,ne znam kako se to tacno zove, da je pre par dana promenjena pasta i na njoj i na procesoru, i lap top skroz ociscen od prasine...Inace ako je od ikakvog znacaja temperatura u sobi u kojoj je lap top je konstantnih 25 stepeni...zahvaljujem unapred na odgovoru...pozzz

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozz raja.

Nadam se da je tema jos uvijek koliko toliko aktivna.

Pokusavam da OC svoju HD 6870 PowerColor graficku sa referentnim hladjenjem, ili kako sevec zove (blower ventilator, nije sa propelerima).

Dostigao sam 950/1150 bez dizanja ikakve voltaze, vec kad dalje krenem da dignem taktove, nakon nekog vremena burninga sa MSI Kombustor "Furry and Tessy Test", pocinju da se javljaju kao nekiartefekti, tacnije zute tackice koje trepere oko objekta koji se okrece, nije preko cijelog, nego samo na nekim dijelovima. Dok 970/1170 kopjuter zablokira, ventilatori rade, ali nista ne reagira. OC jedino da bi mogao Watch Dogs na malo boljim detaljima igrati, sa stock taktovima mogu na Medium, i malo neke detalje pojacati sa malim lagovima ponekad igrati.

Koliko mogu dignuti voltazu, kako preko MSI Afterburner, 1.175 je voltaza pri max. opterecenju.

Hvala.

 

EDIT: Sto se tice temperatura, mislim da su OK. 950/1150 u full load su oko 70-75, zavisi od temperature sobe. Dok u igrama nisam vidio da je presla 70C

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.6.2014 18:10 (MrRango).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Artifakti = nestabilnost.

Pronađi zasebno max za memoriju i za gpu, pa onda tek kombiniraj nešto niže taktove nego ti max.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Imam Palit GTS 250...u igrici call of duty 4 su mi se poceli pojavljivat svijetlo plavi pikselici...ne znam sto je to znacilo, zato sam isao na ovaj procesor i napravio ga, nisu se vidjeli ni mikselici ni nista..temperatura stalna je bila 80 stupnjeva pod maksimalnim opterecenjem sve ostalo uredu, imo sam 11-13 fps...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

bok imao sam hd 6670 i kada sam nadogradio na 7770 monitor mi nekad bude zamucen i moram stisnuti auto da se napravi?

temp su oko 45-55 dok se igra. 

dali je to sigurno stiskati stalno jer ako je graficka u pitanju nebih je mijenjao jer mi daje odlicne perfomanse?

EDIT:Dali je moguce da je do napajanja?? imam lc power 600w 19-35e black power i napaja hd 7770,q9300,2hard diska samsung (160 250),jednu optiku sa ide konektorom,1 prednji vent 140mm spojen na molex i jedan zadnji 120 isto na molex?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 1:31 (Tigera22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

pomoc

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Tigera22 kaže...

bok imao sam hd 6670 i kada sam nadogradio na 7770 monitor mi nekad bude zamucen i moram stisnuti auto da se napravi?

temp su oko 45-55 dok se igra. 

dali je to sigurno stiskati stalno jer ako je graficka u pitanju nebih je mijenjao jer mi daje odlicne perfomanse?

EDIT:Dali je moguce da je do napajanja?? imam lc power 600w 19-35e black power i napaja hd 7770,q9300,2hard diska samsung (160 250),jednu optiku sa ide konektorom,1 prednji vent 140mm spojen na molex i jedan zadnji 120 isto na molex?

Trebao si deinstalirat drivera pa kad meče nove grafe i idu nove origi driveri za njega. Zamučenost događa zato što nisi deinstalirao staru drivera. Ako imaš cd od grafe imaš unutra alata da uninstall. 

 

Nenad
9 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

instalao sam novi wins i skinuo sa amd stranice tako da nije to

14 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Tigera22 kaže...

instalao sam novi wins i skinuo sa amd stranice tako da nije to

Onda je do grafe. Pogledaj na netu za matičnu ploču i pogledaj dal podržava grafe za tu ploču. Bilo je slučajeva da ne odgovara zbog nekompatibilnost uređaja.

Nenad
9 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

nez imam gigabyte gap35 ds3l bios f8,  a dali steti ako stalno stiscem to auto tipku jer se nebih vracao na hd 6670.

16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pređi s VGA kabela na DVI ili HDMI.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

kako?  monitor samo vga i koristim adapter dvi to vga.

16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
Tigera22 kaže...

kako?  monitor samo vga i koristim adapter dvi to vga.

Pa, problem ti je sigurno do nećeg od ovoga:

- loš VGA kabel

- loš DVI na VGA adapter

- nekompatibilan izlaz na monitoru (loše realiziran VGA preko DVI)

- problematičan Digitalno-Analogni pretvornik (DAC) na grafičkoj

- problematičan Analogno-Digitalni pretvornik (ADC) u monitoru

I rješenje toga svega ti je korištenje digitalnog prijenosa (DVI, HDMI, DisplayPort, ...).

 

Edit:

Prvo provjeri postavke rezolucije, da ti nije postavljena rezolucija manja od nativne ili veća i da je refresh postavljen na 59 ili 60 (ovisi što nudi).

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 22:53 (191x7).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

ali kako ako mi monitor ima samo vga,jel ima adaptera npr hdmi na vga?

16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Probaj monitor na drugom računalu, isto tako i DVI na VGA adapter probaj drugdje a probaj i zamjenit VGA kabel.

A adaptera - to ima ali mora biti aktivan (s elektronikom).

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Vratio sam GTX 650 TI u kompjuter i tu i tamo m i se pojave ove kockice, bilo u Windowsima ili dok gledam film, (u igrama se ne javlja).

Temperature su OK... Još je pod garancijom pa nemam pojma dali to odlazi grafička ili šta već...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 20:44 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
doktor1 kaže...

Vratio sam GTX 650 TI u kompjuter i tu i tamo m i se pojave ove kockice, bilo u Windowsima ili dok gledam film, (u igrama se ne javlja).

Temperature su OK... Još je pod garancijom pa nemam pojma dali to odlazi grafička ili šta već...

 

Provjeri si RAM memtestom (bootano s sticka, cd-a ili nečeg sličnog a ne iz Windowsa). Dakle Memtest86+.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Kartica je prdnula u kesu... Konstantno izacivanje "driver stop wotking and have recovered" artefakti se višće nisu micali... Kako je pod garancijom dao sam ju pred tjedan dana u Links...

Ovo je test trenutno na integriranoj...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 11:24 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Evoga, Gainward GTX 650 Ti 1GB zamjenjena sa Gainward GTX 750 Ti 2GB {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

imam graficku r9 280 gaming edition

temperatura u idle je oko 37 do 46

a kad igram igrica ode do 87 stepeni

instalirao sam furMark i dok se proces testiranja vrsio ventilator je otisao na 100% a temperatura graficke je bila 46 stepeni citavo vrijeme.

Medjutim,kad sam izasao iz programa i otvorio HWMonitor ispostavilo se da je temperatura ustvari bila 97 stepeni (nisu mi se pojavljivale nikakve tockice ni nista od navedenog)

Da li su ovo dobre temperature?

Dalibor
9 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke
imam graficku r9 280 gaming edition
temperatura u idle je oko 37 do 46
a kad igram igrica ode do 87 stepeni
instalirao sam furMark i dok se proces testiranja vrsio ventilator je otisao na 100% a temperatura graficke je bila 46 stepeni citavo vrijeme.
Medjutim,kad sam izasao iz programa i otvorio HWMonitor ispostavilo se da je temperatura ustvari bila 97 stepeni (nisu mi se pojavljivale nikakve tockice ni nista od navedenog)
Da li su ovo dobre temperature?
Dalibor
Dalibor
9 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

MOLIM ZA POMOĆ AKO JE NETKO VEĆ IMAO SLIČAN PROBLEM SA GRAFIČKOM KARTICOM.

 

Imam grafičku NVIDIA GeForce GTX 660 Ti

 

Problem je taj da mi se u zadnjih par dana, samo pri igranju igrica počela zamrzavat slika, a sad čak i totalno blokira komp ?!?

 

Slika 1 i 2 sa prvim primjerom, screenshot-om (jedno od prvih zamrzavanja slike)

 

Nakon instalacije programa FurMark 1.9.2 i podešenih svih parametara, u prvoj ili drugoj minuti testiranja grafičke kartice, došlo je do nekog prekida ??? Slika 3.

 

Ponovno sam pokrenuo FurMark i očekivao da će se opet isto dogodit, ali začudo nije bilo prekida, niti je bilo kakvih drugih rušenja pri testiranju grafičke kartice. Slika 4,5 i 6 (vrijeme testiranja i ostali parametri).

 

Testirano vrijeme je bilo sat vremena i moje mišljenje je bilo da možda nije problem u kartici već negdje drugdje npr. u driver-ima, pošto je sve prošlo u redu.

 

Slijedeći moj korak je bio, da sam napravio totalni uninstall grafičkih driver-a i sve što je bilo uz NVIDIA dodano. (verzija je bila 344.75 tj. zadnja)

 

Da budem još sigurniji koristio sam  "Guru3d" Display Driver Uninstaller 13.5.4.2

 

Skinuo opet NVIDIA Driver-e 344.75 (zadnje) i instalirao.

 

Pokrenuo sam opet igru i OPET isti problem, zamrznula se slika, a nisam ni počeo igrati (podešavao sam parametre) slika 7.

 

Ako je netko imao sličan problem ili predpostavku zbog čeg se to događa, (može biti puno razloga, to i sam znam).

 

Volio bi da mi pomogne razriješiti moj problem, a ujedno se svima unaprijed zahvaljujem.

 

HVALA !

 

 

 

 

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Koje napajanje je u pitanju? Koji procesor koristiš (vidim da ti je u BF4 prosječna iskorištenost grafičke ispod 50% što znači ogroman bottleneck od strane procesora)?

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Pozdrav,imam problem sa grafickom HD 2900xt

Znaci,nije nikad bila overclockana,uredno sam je cistio i mjenjao termalnu,temperature uz 39% vrtnje venta su joj 45stupnjeva stock

Znaci ugasio komp,danas ujutro palim ga,ne dize sliku a ventilator oscilira vrtnju od cca 40% do 100% u nedogled i ne dize sliku,sad finalno je crkla ili se da nesto napravit? 

Dotz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testiranje stabilnosti i ispravnosti grafičke

Probaj ju u drugom kompu. Ako ne sljaka ni tamo gotova je. Nije cudo da ode, pa to je starudija.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice